Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Türkiye · Article.

Yeni BMW 8 Serisi Cabrio.

BMW lüks segmentinde dinamik beceri, heyecan ve ayrıcalığın yeni zirvelerini keşfe çıkan üstü açık bir spor otomobille, atağa kalkıyor. Yeni BMW 8 Serisi Cabrio sportif sürüş özelliklerini seçkin ve şık bir tasarımla birleştirirken, BMW’ye özgü sürüş keyfi ve safkan bir üstü açık otomobil sürüş deneyimi sunuyor.

G14
·
Cabrio
·
8 Serisi
 

Press Contact.

Begüm Tenik
BMW Group

Tel: 0090 212 412 00 18

send an e-mail

 • Yeni BMW 8 Serisi’nin lüks sınıf yelpazesindeki ikinci modeli olan Yeni BMW 8 Serisi Cabrio, dinamizm ve konforlu uzun mesafe yolculuk kabiliyetini, gösterişli bir üstü açık sürüş deneyimi ile bir araya getiriyor.

 

 • Dört kişilik üstü açık sürüş keyfi sunan otomobilde tamamen elektrikli, son derece sessiz çalışan, oldukça hafif ve olağanüstü akustik konfor sunan klasik soft-top tavan yer alıyor. Tavan maksimum 50 km/sa’e kadar hızlarda yalnızca bir düğmeye basarak 15 saniyede açılıp kapatılabiliyor. Standart olarak Siyah soft-top şeklinde sunulurken, Antrasit Gümüş efekti opsiyonel olarak tercih edilebiliyor.  
 • Modelde, BMW’nin yeni, kolay anlaşılır ve hassas tasarım dili temel alınarak duygusal açıdan zengin dış tasarım stili özgürce yorumlanıyor. Alışılagelmiş BMW oranları ve şık, akıcı çizgiler özellikle tavan kapalıyken net bir şekilde ön plana çıkıyor. Kompakt, sıkı yapıdaki soft-top, belirgin bir “güverte” silueti oluşturuyor.

 

 • Geniş ve sportif arka bölüm tasarımı Yeni BMW 8 Serisi Cabrio’nun yere yakın yapısını vurguluyor.

 

 • BMW 8 Serisi Cabrio’nun dış ve iç tasarımı birbiriyle uyumlu olacak şekilde tasarlandı. Zarifçe yükselen omuz çizgisi, yan cam çerçeveleri ve soft-top kapağı birleşiyor. Ön ve arka koltuklar akıcı bir hareketle kucaklaşıyor. Göze çarpmayan kubbe biçimindeki şekli ve yüzeyiyle soft-top bölümünün sofistike tasarımı, ön konsol ve kapı omuz çizgileriyle uyum içerisinde akıcı bir silüet ortaya koyuyor.  

 

 • Mart 2019’da pazara sunulması planlanan BMW 8 Serisi Cabrio’da iki farklı motor seçeneği görev alacak. Bu motorların ilki 530 bg V8 motoruyla BMW M850i xDrive Cabrio’ya güç verecek. (ortalama yakıt tüketimi: 10.0 – 9.9 l/100 km; ortalama CO2 emisyonu: 229 – 225 gr/km)* Diğeri ise 320 bg sıralı altı silindirli dizel motoruyla BMW 840d xDrive Cabrio (ortalama yakıt tüketimi: 6,3 – 5,9 l/100 km; ortalama CO2 emisyonu: 165 – 155 gr/km)* olacak. Euro 6d-TEMP egzoz standardıyla uyumlu olan her iki motor seçeneği de güç aktarımını sekiz ileri Steptronic Sport şanzıman ve BMW xDrive akıllı dört çeker ile gerçekleştiriyor.

 

 • Gövde yapısının geliştirilmesi sırasında performans kapasitesini en üst seviyeye çıkarmaya odaklanılmış, güç aktarım teknolojisi ve yürüyen aksam sayesinde saf bir spor otomobil karakteri elde edildi. Bu model, BMW 8 Serisi Coupé, BMW M8 ve dayanıklılık yarışlarında mücadele eden BMW M8 GTE ile birlikte geliştirildi. Alçak ağırlık merkezi, eşit ağırlık dağılımı, alüminyum, magnezyum ve karbon fiber takviyeli plastik (CFRP) kullanılarak hafif yapı, aerodinamik açıdan iyileştirilerek, asfalt ile etkileşimini kesmek neredeyse imkânsız hale getirildi.  

 

 • BMW 8 Serisi Cabrio, kendine özgü gövde altı destekleriyle son derece sert gövde ve yürüyen aksam yapısına sahip. Güçlendirilmiş ön cam çerçevesi ve arka koltukların arkasında, piroteknik ateşleme ile açılan takla demirleri dâhil olmak üzere özel yolcu koruma önlemleri yer alır.

 

 • Adaptif M süspansiyon, İntegral Aktif Direksiyon ve karma lastikler standart olarak sunuluyor. M Sport diferansiyel (elektronik kumandalı diferansiyel kilidi ile birlikte) BMW M850i xDrive Cabrio’nun arka aksına standart olarak monte ediliyor. Bu donanım BMW 840d xDrive Cabrio’da opsiyonel olarak sunuluyor. Aktif salınım dengeleyicisi de BMW M850i xDrive Cabrio’da opsiyonel donanımda yer alıyor.

 

 • ADAPTIF mod ile Sürüş Deneyimi Kontrolü düğmesi sunulan otomobilde COMFORT ve ECO Pro modları ve SPORT / SPORT+ modları arasında otomobilin farklı karakterleri arasında geçiş yapmaya imkan tanıyor. Güç aktarım ve yürüyen aksam sistemlerinin titizlikle yapılan ayarlamaları, dinamizme veya konfora odaklanmayı mümkün kılıyor.

 

 • Modelde, Adaptif LED farlar ve LED stop lambaları standart, Seçici Far özellikli BMW Laserlight ve 600 metreye çıkarılan uzun huzme mesafesi opsiyonel olarak sunuluyor.

 

 • Özel tasarımı ve donanım özellikleriyle BMW 840d xDrive Cabrio M Sport paket içeriğinde şu donanım özellikleri yer alıyor: Ekstra geniş hava girişlerine sahip ön rüzgarlık, farklı marşpiye ve arka rüzgarlık tasarımı, 19 inç M hafif alaşım jantlar, M Spor fren sistemi, çok fonksiyonlu koltuklar, M deri direksiyon ve M logolu ışıklı eşik kaplamaları. BMW M850i xDrive Cabrio aynı zamanda ön spoyler ekine, 20 inç M hafif alaşım jantlara ve yüksek performanslı lastiklere, özel M Spor fren sistemine, Metalik Gri/Cerium dış tasarım öğelerine, paslanmaz çelik kafes tasarımına sahip iç kaplama şeritlerine ve model yazısını içeren ışıklı kapı eşiklerine sahiptir. BMW 840d xDrive Cabrio için M Technic Sport Paket mevcuttur.

 

 • Dış Chrome Line, hava girişi çubukları, dış ayna kapakları ve CFRP egzoz çıkışlarıyla birlikte M Karbon dış tasarım paketine ek olarak BMW Individual özellikleri aracılığıyla diğer kişiselleştirme seçenekleri sunulur.

 

 • Konforu artırmak üzere tasarlanan Cabrio’ya özgü donanım özellikleri olarak arka bölümdeki açılır rüzgar koruyucu standart olarak sunulurken, ön başlıklara entegre boyun ısıtıcılar opsiyonel donanımda yer alıyor. Ayrıca Güneş Işığını Yansıtma Teknolojisi’ne sahip deri öğeler de isteğe bağlı donanım kapsamında sunuluyor.

 

 • BMW 8 Serisi Cabrio, alçak ve oldukça sportif bir oturma pozisyonuna sahip. Elektrikli olarak ayarlanabilen hafızalı spor koltuklar ve Vernasca deri döşeme BMW 840d xDrive Cabrio’da standart olarak sunuluyor. BMW M850i xDrive Cabrio’da çok işlevli koltuklar ve Merino deri döşeme standart donanım kapsamında yer alıyor. Doğrusal olarak yönlendirilmiş çizgi ve yüzeyler, sürücüye dönük kokpit ve net bir şekilde düzenlenmiş kumanda yapısı dinamik şekilde içine alan bir sürüş deneyimine odaklanılmasını sağlıyor. Yüksek kaliteli malzemelere ek olarak ortam aydınlatması şık bir iç aydınlatma sunuyor. Ön konsol ve kapı omuz bölümleri standart olarak deri döşemeye sahip.

 

 • Dört koltuk içeren modelde, 50:50 bölünebilen/katlanabilen arka koltuk sırtlığı ile katlanan arka koltuklar yer alıyor. 359 litrelik bagaj hacmine sahip olan BMW 8 Serisi Cabrio’da, Hands-Free kullanım ve bagaj kapağının standart şekilde kapatılması dahil olmak üzere otomatik bagaj kapağı ve Konfor Erişim Sistemi de sunulan özellikler arasında yer alıyor.  
 • Modern lüks anlayışına göre tasarlanan üst düzey seçenekler arasında kablosuz şarj özellikli telefon iletişimi, BMW Ekranlı Anahtar, Bowers & Wilkins Diamond Surround Ses Sistemi, Sıcaklık Konfor paketi, aktif koltuk havalandırması, kapılar için Soft Close otomatik kapatma fonksiyonu, belirli kumanda öğeleri için cam uygulamaları yer alıyor.

 

 • Modelde ayrıca kapsamlı sürüş asistan sistemleri yer alıyor. Standart olarak sunulan özellikler şunlardır: Otomatik Uzun Far Fonksiyonu, Şehir içi fren müdahalesi özelliğiyle birlikte Çarpışma ve Yaya Uyarısı içeren Sürüş Asistanı, Şerit Terk Uyarısı ve Şerit Değiştirme Uyarısı sistemleri, Hız Limit Bilgisi, Arkadan Geçiş Yapan Trafik Uyarısı, Arka Çarpışma Uyarısı ve Geri Vites Destek Asistanını içeren Park Asistanı. Opsiyonel olarak ise şu özellikler sunuluyor: Dur & Kalk işlevli Aktif Cruise Control, Direksiyon ve şerit kontrol asistanını içeren Profesyonel Sürüş Asistanı, aktif yan çarpışma korumasına sahip Şeritte Tutma Asistanı, kaçınma yardımı, mesafe bilgisi, Kesişen Trafik Uyarısı, Öncelikli uyarı sistemlerinin yanı sıra Çevre Görüş, Üstten görüş, Panoramik görünüm ve Uzak 3D Görünüm özellikli Park Asistanı Plus.

 

 • En son nesil BMW Head-Up Display ve navigasyon sistemi dahil olmak üzere BMW Live Cockpit Professional, tam dijital gösterge paneli ve 10,25 inç Kontrol Ekranı (eş modern grafiklerle birlikte) standart olarak sunuluyor. Yeni BMW İşletim Sistemi 7.0, ayar ve fonksiyonlara, özelleştirilmiş ekranlara ve multimodal işletim özelliğine sahip dokunmatik ekrana, iDrive Butonu ve direksiyon düğmeleri ve ses kontrolü aracılığıyla hızlı bir şekilde kullanmaya imkan tanıyor.  
 • BMW Intelligent Personal Assistant, doğal ses komutlarıyla kumanda edilen dijital yardımcı sürücü ve otomobil uzmanı olarak öne çıkıyor. Ayrıca BMW Dijital Anahtar akıllı telefon aracılığıyla otomobile erişim sağlayarak motoru çalıştırabiliyor.

Lansman modeli:

 

BMW M850i xDrive Cabrio:

 • V8 benzinli motor, sekiz ileri Steptronic şanzıman.
 • Kapasite: 4.395 cc, güç: 5.500 – 6.000 dev/dk’da 530 bg, azami tork: 1.800 - 4.600 dev/dk'da 750 Nm.
 • Hızlanma [0 – 100 km/sa]: 3,9 saniye,
 • Azami hız: 250 km/sa.
 • Ortalama yakıt tüketimi: 10,0 – 9,9 l/100 km.
 • (28,2 – 28,5 mpg imp),
 • Ortalama CO2 emisyonu: 229 – 225 g/km, egzoz standardı: EU6d- TEMP.

BMW M840d xDrive Cabrio:

 • Sıralı altı silindirli dizel motor, sekiz ileri Steptronic şanzıman. Kapasite: 2.993 cc, güç: 4.400 dev/dk’da 320 bg,
 • Azami tork: 1.750 - 2.250 dev/dk'da 680 Nm.
 • Hızlanma [0 – 100 km/sa]: 5,2 saniye,
 • Azami hız: 250 km/sa.
 • Ortalama yakıt tüketimi: 6,3 – 5,9 l/100 km.
 • (44,8 – 47,9 mpg imp),
 • Ortalama CO2 emisyonu: 165 – 155 g/km, egzoz standardı: EU6d- TEMP.Burada gösterilen yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve elektrik gücü tüketimi ve çalışma aralığı rakamları yürürlükteki Avrupa Yönetmeliği (AT) 715/2007’ye göre belirlenmiştir. Rakamlar Almanya’da temel konfigürasyona sahip bir otomobile aittir. Gösterilen menzil farklı boyutlarda seçilmiş jantları/lastikleri ve seçilmiş opsiyonel donanımı göz önünde bulundurur, konfigürasyon sırasında değişiklik gösterebilir.

 Değerler yeni WLTP test döngüsünü temel alır ve otomobiller arasında karşılaştırma yapılabilmesi amacıyla eşdeğer NEDC değerlerine dönüştürülür. Bu otomobillerle ilgili olarak, otomobile ait CO2 emisyonu (ve diğerleri) ile ilişkili vergiler ve diğer harçlar ile CO2 değerleri burada belirtilen değerlerden (ulusal mevzuata bağlı olarak) farklı olabilir.

Yürürlük tarihi: 02.11.2018

Yeni binek otomobillere ait resmi yakıt tüketimi değerleri ve özel CO2 emisyon değerleri şu kılavuzda yer almaktadır: “Leitfaden über Kraftstoffverbrauch, die CO2-Emissionen und den Stromverbrauch neuer Personenkraftwagen” (Yeni binek otomobillere ilişkin yakıt tüketimi, CO2 emisyonu ve elektrik gücü tüketimi kılavuzu). Kılavuza yetkili satıcılardan, Deutsche Automobil Treuhand GmbH (DAT), Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern-Scharnhausen adresinden ve https://www.dat.de/co2/ adresinden ulaşılabilir.CO2 EMİSYONU VE TÜKETİM.

 • Yeni BMW 8 Serisi Cabrio (11/2018).
 • Ortalama yakıt tüketimi: 10,0 - 5,9 l/100 km, Ortalama CO2 emisyonu: 229 – 155 g/km*
 • * Yakıt tüketimi rakamları AB test döngüsünü temel alır ve seçilen lastik boyutuna bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

 

My.PressClub Oturum aç
 

BMW Group Streaming.

LA AUTO SHOW 2019

Los Angeles, 20. November.
Here you can see the webcast of the BMW Group Press Conference at the Los Angeles Auto Show.

Open Streaming Page

Latest Facts & Figures.

Yeni BMW 5 Serisi Sedan'ın teknik verileri
09.12.2009
Teknik Veriler, Özellikler
BMW Group satışlarını Ekim'de yükseltti
16.11.2009
Satış ve Pazarlama
Show all

Add your filter tags.

Basın Bildirisi
Basın Kiti
Konuşma
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Oturum aç