Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Türkiye · Article.

BMW iNEXT Kış Koşullarında Test Edilerek Kutup Dairesinde Sürüş Keyfini Geleceğe Taşıyor.

BMW Group’un yeni teknolojik amiral gemisi, Arjeplog Kış Test Merkezi’nde zorlu koşullar altında sürüş, yürüyen aksam ve süspansiyon gruplarına yönelik ilk kapsamlı testlerini tamamlıyor.

BMW iX
 

Press Contact.

Begüm Tenik
BMW Group

Tel: 0090 212 412 00 18

send an e-mail

BMW iNEXT seri üretime giden yoldaki bir sonraki engelin de üstesinden geliyor. Tüm sürüş, yürüyen aksam ve süspansiyon bileşenlerinin zorlu iklim ve yol koşulları altında iyileştirilmesi, incelenmesi ve bu koşullara uyumlu hale getirilmesine yönelik kapsamlı testler BMW Group'un İsveç Arjeplog’daki Kış Test Merkezi’nde gerçekleştiriliyor. BMW iNEXT tamamen elektrikli motoruyla bireysel mobilite ihtiyacını sürdürülebilir bir şekilde karşılıyor. Aynı zamanda otonom sürüş ve akıllı bağlantı alanlarındaki son gelişmeleri de bünyesinde toplayarak yolculara sürüşten keyif almanın yeni yollarını sunuyor.

 

BMW iNEXT’in seri üretim versiyonu 2021’den itibaren Dingolfing’deki BMW Fabrikası’nda üretilecek. BMW Group'un teknolojik açıdan yeni amiral gemisi, NUMBER ONE > NEXT stratejisi kapsamında belirlendiği gibi, otonom sürüş, bağlantı, elektrikli otomobil ve hizmetler (ACES) gibi geleceğe dair temel konuları tek bir otomobilde bir araya getiriyor ve müşterilerin gereksinimlerine odaklanıyor. BMW iNEXT, tamamen elektrikli motoru, akıllı dört tekerlekten çekiş sistemi ve modele özgü süspansiyon teknolojisiyle markanın tipik sürüş keyfinin öncü bir yorumunu modern bir Spor Aktivite Aracı (SAV) olarak hayata geçiriyor. Bu bileşenler şu anda ilk defa kutup dairesinde kış testine tabi tutuluyor. Geleneksel motora sahip modellerde kullanılanlarla eşdeğer bir dizi yoğun test, BMW Group tarafından geliştirilmiş ve BMW iNEXT’i yeni bir sürüş keyfi döneminin sembolü haline getiren tamamen elektrikli motor teknolojisinin önemli seviyede olgunlaştığını gösteriyor.

 

Kamufle edilen BMW iNEXT otomobili ile test sürüşleri, düşük sıcaklık ve en düşük seviyede yol tutuşunun günlük testlere hakim olduğu karla kaplı yollarda ve donmuş göllerde gerçekleştiriliyor. Test mühendisleri aynı zamanda eDrive enerji yönetim sistemine de özel bir önem veriyorlar.

Bu amaçla, sıfırın altındaki zorlu hava koşullarının enerji depolama sisteminin yeniden şarj edilmesini nasıl etkileyeceğini, elektriğin motora nasıl aktarılacağını, elektrik sisteminin enerjiyle nasıl besleneceğini ve klima sistemlerinin nasıl tepki vereceğini analiz ediyorlar. Güç aktarım ve süspansiyon düzenleme sistemleri de standart günlük kullanım koşullarının çok ötesinde testlere tabi tutuluyor. Mühendisler açısından bu durum örneğin, elektrikli motor için geliştirilen dört tekerlekten çekiş sistemi ile DSC (Dinamik Denge Kontrolü) özelliğinin etkileşimini analiz edebilmeleri anlamına geliyor. Böylece tamamen yeniden oluşturulabilen koşullar altında süreçleri optimum hale getirebiliyorlar.

 

Direksiyon ve fren sistemi de bu koşullar altında hassas şekilde ayarlanıyor. Tıpkı frenlerin hız kesme performansı gibi, seyir sırasında enerji geri kazanımı da her sürüş koşuluna hassas şekilde uyarlanıyor. Arjeplog çevresindeki pistler bu denemeler için ideal bir test ortamı oluşturuyor. BMW iNEXT taşlı yollarda, kuru asfaltta ve son derece kaygan, parlak zeminlerde gerçekleştirilen kış testlerinde dinamik sürüşe özgü tüm engellerle karşı karşıya getiriliyor.

 

 

BMW Group

BMW, MINI, Rolls-Royce ve BMW Motorrad olmak üzere dört markanın sahibi BMW Group dünyanın önde gelen otomobil ve motosikletlerin premium üreticisidir ve aynı zamanda premium finansman ve mobilite hizmetleri sunar. BMW Group üretim ağı 14 ülkede 30 üretim ve montaj tesisinden oluşur ve şirket 140’tan fazla ülkede kurulu global bir satış ağına sahiptir.

2018 yılında, BMW Group dünya çapında yaklaşık 2.490.000 milyon üzerinde otomobil ve yaklaşık 165.000’den fazla motosiklet satmıştır. 2017 mali yılında 98.678 milyar Euro gelirden 10.655 milyar Euro vergi öncesi kâr elde etmiştir. 31 Aralık 2017 itibarıyla BMW Group yaklaşık 129.932 kişilik bir iş gücüne sahiptir.

BMW Group’un başarısı her zaman uzun vadeli düşünme ve sorumlu davranma üzerine inşa edilmiştir. Bu nedenle firma, kapsamlı ürün sorumluluğu ve stratejisinin ayrılmaz bir parçası olan kaynakların korunmasına dair açık taahhüdü ile değer zinciri boyunca ekolojik ve sosyal sürdürülebilirlik tesis etmiştir.

 

My.PressClub Oturum aç
 

BMW Group Streaming

LAS VEGAS CES 2022.

Here you can see our webcast with the press conference and the innovation highlights.

Open Streaming Page

Latest Facts & Figures.

BMW Group satışlarını Ekim'de yükseltti
16.11.2009
Kurumsal Finansman, Olgular, Rakamlar
Show all

Add your filter tags.

Basın Bildirisi
Basın Kiti
Konuşma
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Oturum aç