Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Türkiye · Article.

Her Zamankinden Daha Güçlü: Yeni MINI John Cooper Works GP.

Premium Alman markası son derece sportif otomobil MINI John Cooper Works GP’nin yeni versiyonunun 2020’de piyasaya sunulacağını duyurdu. 300 beygir güce sahip 4 silindirli turbo motor ve John Cooper Works’ün yarış tecrübesi ve teknolojisiyle geliştirilen yeni model, performans ve sürüş keyfinde yeni bir boyutu müjdeliyor.

R53
·
John Cooper Works
·
MINI John Cooper Works GP
 

Press Contact.

Begüm Tenik
BMW Group

Tel: 0090 212 412 00 18

send an e-mail

GP kısaltması, MINI ile yan yana geldiğinde premium Alman markasının hayranı olan yarış meraklılarının ilgisini artırıyor. John Cooper Works adının MINI ile aynı cümle içerisinde geçmesi, kısa süre içerisinde çok özel bir modelin geleceğine dair heyecanın artmasına neden oluyor. Artık bu beklenti gerçeğe dönüşüyor. Yeni MINI John Cooper Works GP, gelecek yıl dünya genelinde yollarda yerini alırken performansa odaklı bir hedef grubun kalbinde ve zihninde fırtınalar koparacak. Model yelpazesinin en üstündeki bu güçlü sporcunun yeni versiyonun 300 beygir gücünü aşan 4 silindirli motoru, kendisini cadde kullanımına uygun açık ara en hızlı ve en güçlü MINI yapan MINI TwinPower Turbo Teknolojisi’ni içeriyor. Yeni MINI John Cooper Works GP yalnızca 3000 adet sınırlı sayıda üretileceğinden satın almak isteyenlerin hızlı karar vermesi gerekiyor.

 

Bu son derece atletik, özel otomobillerden birinin direksiyonuna geçme şansı yakalayanlar, saf bir sürüş keyfi ve kendinden ödün vermeyen bir yarışçı hissine kapılabiliyor. MINI John Cooper Works GP Concept ilk kez, güçlü görünümüyle Eylül 2017’de Frankfurt Otomobil Fuarı’nda göz önüne çıktığında vaat edilen de bu olmuştu. Geniş ön ve arka çamurluklar, çarpıcı tavan spoileri ve düşük ağırlıklı malzemenin kullanımı, çalışmanın sportiflik iddiası konusunda hiçbir şüpheye yer bırakmadı.

 

Yeni MINI John Cooper Works GP'nin seri üretim geliştirme çalışmaları önümüzdeki birkaç ay süresince yarış pistlerinde otomobilin tümü üzerinde gerçekleştirilecek testlerle önemli bir aşamaya girecek.

 

John Cooper Works uzmanlığından yararlanan ve özelikle bu model için tamamen yarış odaklı optimize edilen süspansiyon teknolojisi yeni motorun yüksek seviyedeki gücüne hassas şekilde ayak uyduracak. Titizlikle tanımlanmış aerodinamik özellikler ve iyileştirilen ağırlık, ideal motor ve süspansiyon teknolojisiyle bir araya getirilerek heyecan verici performans özellikleri sunmak için optimum paketi oluşturuyor.

 

Zamana karşı yarışta yeni rekorlar elde etmenin temelini, motor yarışları teknolojisi ve uzmanlığına odaklı uygulama oluşturur. Burada ölçüt son MINI jenerasyonunun en üstünde yer alan modeldir. Yeni MINI John Cooper Works GP’nin önceki modelinin elde ettiği Nürburgring- Nordschleife tur süresi, 8:23 dakikayla daha üst segmentteki birçok spor otomobilden daha hızlıydı. Kendisinden daha üstün olduğu iddia edilen rakipleri geride bırakmak MINI için artık bir gelenek. Klasik MINI, Formula 1 tasarımcısı John Cooper’ın ellerinde, özellikle de Monte Carlo Rallisinde elde ettiği tartışmasız üç zaferle büyük oyuncuları sürekli olarak kendi oyunlarında alt eden son derece hızlı bir yarış makinesi haline gelmişti.

 

Yeni MINI John Cooper Works GP üstün bir yarış otomobili yaratmak üzere MINI’nin sportif genlerinden ilham alıyor, hatta bu kavramı detaylı şekilde hayata geçiriyor. 2006’da piyasaya sunulan John Cooper Works GP Kitine sahip MINI Cooper S gibi, önceki modeli de 2000 adetle sınırlı üretilmişti. İkisi de ilgi gören birer koleksiyon ürünü olmayı başardı. Yeni model şimdiden MINI ve John Cooper Works hayranları tarafından heyecanla bekleniyor.

 

Ürün ve Lansman Yönetimi Başkan Yardımcısı Thomas Giuliani, konuyla ilgili olarak şunları söylüyor, “Markanın 60 yıl öncesine giden tarihindeki en hızlı MINI modeli, saf yarış tutkusunun bir ifadesidir. Konsept otomobile gösterilen ilgi ve geçmiş deneyimlerimizin de sonucu olarak MINI John Cooper Works GP’nin yarattığı olağanüstü merakın farkındayız. Ne de olsa önceki modellerin hepsi daha resmi olarak piyasaya sunulmadan önce tamamen satılmıştı.

 

 

 

BMW Group

BMW, MINI, Rolls-Royce ve BMW Motorrad olmak üzere dört markanın sahibi BMW Group dünyanın önde gelen otomobil ve motosikletlerin premium üreticisidir ve aynı zamanda premium finansman ve mobilite hizmetleri sunar. BMW Group üretim ağı 14 ülkede 30 üretim ve montaj tesisinden oluşur ve şirket 140’tan fazla ülkede kurulu global bir satış ağına sahiptir.

2018 yılında, BMW Group dünya çapında yaklaşık 2.490.000 milyon üzerinde otomobil ve yaklaşık 165.000’den fazla motosiklet satmıştır. 2017 mali yılında 98.678 milyar Euro gelirden 10.655 milyar Euro vergi öncesi kâr elde etmiştir. 31 Aralık 2017 itibarıyla BMW Group yaklaşık 129.932 kişilik bir iş gücüne sahiptir.

BMW Group’un başarısı her zaman uzun vadeli düşünme ve sorumlu davranma üzerine inşa edilmiştir. Bu nedenle firma, kapsamlı ürün sorumluluğu ve stratejisinin ayrılmaz bir parçası olan kaynakların korunmasına dair açık taahhüdü ile değer zinciri boyunca ekolojik ve sosyal sürdürülebilirlik tesis etmiştir.

My.PressClub Oturum aç
 

BMW Group Streaming

LAS VEGAS CES 2022.

Here you can see our webcast with the press conference and the innovation highlights.

Open Streaming Page

Latest Facts & Figures.

BMW Group satışlarını Ekim'de yükseltti
16.11.2009
Kurumsal Finansman, Olgular, Rakamlar
Show all

Add your filter tags.

Basın Bildirisi
Basın Kiti
Konuşma
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Oturum aç