Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

MINI Clubman All4 Scrambler.

Spojením MINI Clubman All4 s BMW R nineT Scrambler vzniklo MINI Clubman ALL4 Scrambler. Nová koncepcia automobilu, ktorá je pokračovaním dlhej série jedinečných vozidiel MINI vyhotovených v Taliansku a podčiarkuje koncepciu individualizácie a jedinečnosti typickú pre britskú značku.

F54
·
MINI Clubman
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~405,68 KB)
  
Photos(9x, ~78,5 MB)

San Donato Milanese.  Výraz scrambler je odvodený od anglického slova „to scramble“ s významom driapať sa. V oblasti motocyklov označuje cestný motocykel s úpravami, ktorý zvláda jazdu po nespevnených cestách alebo krátkych terénnych úsekoch.

MINI Scrambler ALL4 je vďaka pohonu všetkých kolies schopné zaručiť maximálnu kontrolu nad vozidlom v akýchkoľvek podmienkach, maximálnu efektívnosť a zároveň športovosť.

Spojením MINI Clubman All4 s BMW R nineT Scrambler vzniklo MINI Clubman ALL4 Scrambler. Nová koncepcia automobilu, ktorá je pokračovaním dlhej série jedinečných vozidiel MINI vyhotovených v Taliansku a podčiarkuje koncepciu individualizácie a jedinečnosti typickú pre britskú značku.

Nový MINI Clubman je jednou z posledných noviniek v rodine MINI. Stvárňuje kultový model inšpirovaný minulosťou s novou, ešte funkčnejšou a technologicky vyspelou optikou. S väčším a všestranným MINI prichádza nová generácia vozidiel s pohonom všetkých kolies (ALL4), optimalizovanou hmotnosťou a zvýšenou efektívnosťou, spájajúca inovatívnu automobilovú koncepciu segmentu prémiových kompaktných vozidiel – typickú pre túto značku v športovejšom, všestrannejšom vyhotovení – so zábavou z jazdy.

Nový BMW R nineT Scrambler je vybavený všetkým, čo je pre tento typ motocyklov charakteristické a odpovedá svojou koncepciou na požiadavku mnohých motocyklových fanúšikov po nefalšovanej a bezstresovej radosti z jazdy na motocykli. Pri vývoji dizajnu nineT mali návrhári na zreteli pojmy ako puristická jednoduchosť, emócie a autentické tradičné materiály. Štýlom konštrukcie vychádza zo starej školy, ktorá sa v nineT spája s celkom moderným hnacím a pojazdovým ústrojenstvom do strhujúceho celku. NineT pozýva k uvoľnenej jazde rovnako ako k športovo-dynamickému vyžitiu na vidieckych cestách.


Typické vlastnosti týchto dvoch výrobkov sa spojili a vytvorili exkluzívne vozidlo, jedinečný exemplár spájajúci dva podobné svety a dve slávne značky.

Zástupca značky MINI v Taliansku Federico Izzo vysvetľuje: „MINI Clubman ALL4 Scrambler bol navrhnutý so zreteľom na dizajn exteriéru a na detaily interiéru s cieľom klásť väčší dôraz na ALL4 ako na skutočný a vlastný životný štýl, synonymum slobody, originality a dobrodružstva, ktoré sú typické pre motocykle café-racer, napr. veľmi obľúbený BMW R nineT.“


Exteriér
Tak, ako sú na BMW R nineT Scrambler riadidlá umiestnené vyššie, tak je aj dizajnová štruktúra MINI Clubman ALL4 Scrambler vo zvýšenej  polohe na zabezpečenie uvoľnenejšej a všestrannejšej jazdy.

Obľúbený Scrambler vystavuje na obdiv pneumatiky ladené na off road. Preto bolo aj na MINI vybrané drsné terénne obutie, ako synonymum brázdenia krajinou po prašných cestách, po ktorých môže nenútene a bezpečne jazdiť iba to správne vozidlo.

Na prednej maske sú umiestnené originálne kruhové svetlomety BMW R nineT Scrambler: odkaz na legendárne prídavné svetlá, ktoré charakterizujú všetky športové vozidlá MINI z čias Rally Monte Carlo v 60. rokoch.

Nosič je typickým prvkom vozidiel s pohonom všetkých kolies a charakteristickým prvkom vozidla MINI Traveller v 70. rokoch. S MINI Clubman ALL4 Scrambler nastal ideálny okamih znovu sa vrátiť k tomuto prvku a aktualizovať jeho štýl, inšpirovaný klasickými „záhradkami“ minulosti.

Lak automobilu s matným odtieňom Midnight ALL4 Frozen Grey pripomína farbu nádrže BMW R nineT Scrambler a podčiarkuje dizajn nového MINI Clubman a power dome na kapote.

Zvýšená pozornosť bola venovaná aj najmenším detailom: odtieň Frozen Grey je zdôraznený aj leštenými doplnkami, charakteristickými pre BMW R nineT Scrambler, ako sú rukoväte, rám okien a maska chladiča.

Interiér: mottom je cit pre detail
Interiér nového MINI Clubman All4 Scrambler poukazuje na spojenie dvoch vysoko exkluzívnych materiálov: kože Nappa a Alcantara použité tak, aby zaručili maximálne pohodlie a dlhú životnosť.

Výsledok intenzívnej návrhárskej a dizajnérskej práce, sedadlá nového MINI Clubman ALL4 Scrambler, sú zosobnením športového luxusu a odkazom na „sedlo“ typické pre BMW R nineT Scrambler vo farebnom vyhovení Sattelbraun.

Mottom je cit pre detail. To dokazuje aj logo Scrambler na opierkach sedadiel, strop potiahnutý kožou Alcantara, dvere potiahnuté kožou Nappa a Alcantara a batožinový priestor s mäkkým odnímateľným poťahom žltohnedej farby na lepšie upevnenie prepravovaných predmetov.

 
BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2015 celosvetový predaj v objeme približne 2,247 milióna predaných automobilov a 137 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2015 činil zisk pred zdanením 9,22 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 92,18 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2015 zamestnával po celom svete 122 244 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook:  http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:  http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:  http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:  http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

DETROIT MOTOR SHOW.

Here you can see the webcast of the BMW Group press conference at the North American International Auto Show 2018.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť