Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW radu 7 Individual od Esther Mahlangu.

Juhoafrická umelkyňa navrhla jedinečný interiér luxusného sedanu BMW.

BMW
·
Brands
·
Radu 7
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420 225 990 052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~91,8 KB)
  
Photos(21x, ~78,05 MB)
  
Videos(1x, ~550,43 MB)

Esther Mahlangu sa pred 25 rokmi stala prvou ženou, ktorá navrhla Art Car BMW 525i. Jeho karosériu vyzdobila jasnými farbami a unikátnymi ornamentmi typickými pre umenie Ndebele. Esther Mahlangu nedávno po druhý raz spojila svoje sily s BMW, aby upravila vnútorný priestor BMW radu 7. Charakteristickými motívmi pomaľovala obloženie interiéru z pravého dreva, vďaka čomu v spolupráci s BMW Individual Manufaktur premenila luxusný sedan na dynamické umelecké dielo.

Počas realizácie projektu na celý výrobný proces dohliadali špecialisti z BMW Individual Manufaktur. Tí pre Estherine jedinečné maľby vyvinuli špeciálne biele drevené obloženie, ktoré po ozdobení a nalakovaní pre zachovanie dlhej životnosti nainštalovali do pôsobivej limuzíny. Jediný automobil svojho druhu po prvýkrát predstavili verejnosti na septembrovej výstave súčasného umenia Frieze Art Fair v londýnskom Regent’s parku.

Umelkyňa (81 rokov) dodáva: „Maľovanie si nosím v srdci a mám ho aj v krvi. Tento spôsob maľovania ma naučila moja mama spolu so starou mamou. Obrázky aj farby sa postupne menili a v priebehu rokov som maľovala na mnoho rôznych povrchov a objektov, no maľovanie stále milujem. Vzory, ktoré som použila pri práci pre BMW, v sebe spájajú tradíciu s esenciou značky BMW. Keď mi BMW poslalo panely, ktoré som mala vyzdobiť, okamžite som v hlave uvidela dizajn a ihneď som dostala chuť pustiť sa do toho. Najprv som maľovala na menšie panely, aby som sa zoznámila so štruktúrou povrchu. Potom to už bolo jednoduché, pretože vzory nasledovali línie panelov.

Vďaka mojej umeleckej tvorbe som precestovala celý svet, videla som množstvo rôznych miest, maľovala na mnoho stien a objektov a výsledky mojej práce sú vystavené vo svetových múzeách, no stále som len Esther Mahlangu z provincie Mpumalanga v Juhoafrickej republike. Keď ma BMW znovu požiadalo o spoluprácu, veľmi ma to potešilo.“

Dr. Ian Robertson, člen predstavenstva BMW AG, vysvetľuje: „V rámci nášho dlhodobého partnerstva s výstavami Frieze a Frieze Masters ide o prvý prípad spojenia nášho kultúrneho cítenia s BMW Individual. Som veľmi rád, že sme mohli znovu spolupracovať s výnimočnou umelkyňou Esther Mahlangu, ktorú si veľmi dobre pamätám zo svojho pobytu v Juhoafrickej republike. Esther v spolupráci s expertmi z BMW Individual Manufaktur a BMW Group Design vytvorila jedinečné umelecké dielo – BMW radu 7 Individual – predstavujúce výnimočný vzťah medzi remeselným umením a umením Ndebele.“

BMW rady 7 Individual Esther Mahlangu má riadenie na pravej strane a okrem jedinečných prvkov od BMW Individual Manufaktur disponuje širokou škálou doplnkov BMW Individual Collection. Elegantný vzhľad BMW radu 7 dokresľujú 20-palcové disky kolies z ľahkých zliatin BMW Individual V-spoke 649 a karosériu pokrýva jedinečný strieborný lak Pure metal Silver z BMW Individual.

V interiéri zaujme čalúnenie z jemnozrnnej kože Merino v prevedení Smoke White/Black z BMW Individual. Ide o najkvalitnejšiu kožu, aká je pre vozidlá BMW k dispozícii. Vďaka svojej prirodzenej jemnosti a krásnej štruktúre vyzerá skvele a je príjemná na dotyk. Jemná koža pokrýva aj zadné strany operadiel na sedadlách, spodnú a hornú časť palubnej dosky, rovnako ako i čalúnenie dverí vrátane B-stĺpikov. Exkluzívne prostredie interiéru dotvára kožený volant BMW Individual v dekore Piano Black a strecha čalúnená Alcantarou v prevedení Smoke White.

Prestížne BMW 740Li poháňa výkonný radový zážihový 6-valcový motor s technológiou BMW TwinPower Turbo s výkonom 240 kW/326 k (kombinovaná spotreba paliva: 7,0 – 6,8 l/100 km; kombinované emisie CO2 164 – 159 g/km)* a maximálnym krútiacim momentom 450 Nm. Dynamický sedan zrýchli z 0 na 100 km/h len za 5,6 sekundy, pričom maximálna rýchlosť je obmedzená na 250 km/h. BMW 740Li je vybavené 8-stupňovou prevodovkou Steptronic a je najľahšie vo svojom segmente. Je registrované podľa noriem ECE, preto nie je možné prihlásiť ho v Spojených štátoch amerických.

Podľa Esther Mahlangu je umenie odvodené z tradície.

Esther Mahlangu sa narodila v roku 1935 v kmeni Ndebele v Middelburgu, malom mestečku v severovýchodnej provincii Mpumalanga. Maľovať začala pod vedením svojej mamy a starej mamy už v desiatich rokoch.

Ženy z kmeňa Ndebele tradične zdobia vonkajšie steny svojich domov komplikovanými maľovanými vzormi a grafickými prvkami, ktoré symbolizujú ich dôležité životné udalosti, ako napríklad svadbu či iné zásadné okamihy. Zároveň sa používajú ako nástroje aktívnej komunikácie v rámci komunity.

Esther Mahlangu tieto dekorácie a vzory oddelila od pôvodného umeleckého účelu. Pomocou obrazov, kobercov či pomaľovaných lodí preniesla tradíciu do nových kontextov a svoju umeleckú činnosť skombinovala s predmetmi každodennej potreby.

Zažite osobitý štýl s BMW Individual.

Produkty BMW Individual Collection ponúkajú zákazníkom unikátne prvky výbavy. Patria sem doplnky, ktoré sa výborne hodia ku každému konkrétnemu modelu BMW, a to vrátane jedinečných lakov karosérie (napríklad hodvábne matné laky BMW Individual Frozen), vysoko kvalitného koženého čalúnenia, špeciálnych dekorov interiéru a mnohých ďalších prvkov. Ak zákazník túži po ešte väčšej úrovni individuality, odpoveď nájde v BMW Individual Manufaktur, kde pre neho vytvoria precízny interiér s majstrovskou úrovňou remeselného spracovania. Výsledkom sú osobité a jedinečné automobily, ktoré unikátnym spôsobom odrážajú nezameniteľný charakter svojich majiteľov. Aby túto neľahkú úlohu v BMW Individual Manufaktur splnili, ponúkajú prakticky nevyčerpateľné spektrum možností. Patrí medzi ne vyše 100 špeciálnych lakov karosérie, vrátane pastelových či metalických farieb, dekorov či liniek karosérie.

BMW Individual Manufaktur ponúka nekonečné možnosti dizajnu interiéru na základe osobných preferencií. Iniciály či logá na dekoroch v interiéri, prahové lišty, hlavové opierky či jedinečné tienidlá – to sú len niektoré z mnohých možností personalizácie vozidla. V BMW Individual Manufaktur dokonca môžu do automobilu zakomponovať i materiály, ktoré si zákazník sám vyberie. Experti z BMW Individual Manufaktur disponujú nielen skúsenosťami, ale i know-how na to, aby splnili prakticky akékoľvek prianie týkajúce sa výbavy vozidla. Takto vytvorené automobily nie sú len unikátne, ale zároveň pôsobivo demonštrujú vynikajúce remeselné umenie a povahu BMW Individual Manufaktur – orientáciu na zákazníka na najvyššej možnej úrovni.

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI a Rolls-Royce najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby osobnej mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2015 celosvetový predaj v objeme približne 2,247 milióna predaných automobilov a 137 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2015 činil zisk pred zdanením 9,22 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 92,18 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2015 zamestnával po celom svete 122 244 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

www.bmwgroup.com

Facebook:  http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:  http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:  http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:  http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Frankfurt. 12. September.
Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Firemné záležitosti
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Firemné záležitosti
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť