Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW i8 a i3 STARLIGHT Edition

Exkluzívna edícia „zlatých“ vozidiel BMW i bude vydražená na dobročinné účely nadácie Dagmar a Václava Havlovcov VIZE 97.

I12 LCI
·
I01
·
Coupé
·
BMW i Automobiles
·
BMW i8 Coupé
·
BMW i3
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(18x, ~272,52 MB)

Praha. BMW Group Česká republika pripravila mimoriadne exkluzívnu zberateľskú edíciu modelov BMW i8 a BMW i3 STARLIGHT Edition. Automobily sa vyznačujú unikátnym dvojfarebným vyhotovením, v ktorom zlatá predná časť plynulo prechádza do čiernej zadnej časti. Prechod pripomína svietiace hviezdy nočnej oblohy a práve odtiaľ pochádza názov edície. Navrhol ju a v tandeme s lakovačom Miroslavom Špičákom aj zhotovil dizajnér Zoltán Matuška. Jedinečnosť edície STARLIGHT spočíva v použití zlatého prachu s rýdzosťou takmer 24 karátov, ktorým je originálne vyvinutou metódou pokrytá polovica oboch vozidiel. Z každého modelu je vyrobený iba jediný kus a bude ich možné zakúpiť výhradne spoločne v rámci benefičnej aukcie, ktorej výťažok pôjde na dobročinné účely Nadácie Dagmar a Václava Havlovcov VIZE 97.

 

„Proporčne a tvarovo veľmi špecifický dizajn BMW i3 a i8 doslova nabáda ku kontrastnej úprave vzhľadu, a navyše – podčiarkuje ich výrazný charakter. Pôsobí pritom tak prirodzene a elegantne ako samotný „hviezdny“ prechod z prírodnej zlatej do hlbokej čiernej farby. Povrchová úprava má však aj ďalší rozmer – státisíce zlatých kvapiek viditeľných z bezprostrednej blízkosti, ktoré pôvodný lak zmenili na skutočný klenot,“ vysvetľuje Zoltán Matuška, dizajnér a tvorca vozidiel edície STARLIGHT.

„Čím dlhšie sa venujem vozidlám BMW i, tým viac som presvedčená o jedinečnosti týchto dvoch modelov. Popri všetkých prírodných materiáloch používaných pri výrobe vozidiel je 24-karátové zlato prvkom, ktorý povýši obe vozidlá na naozajstný klenot. Týmto projektom sme chceli podčiarknuť ich unikátnosť,“ dodáva Jana Dvořáková, manažérka BMW i.

BMW i8 a BMW i3 STARLIGHT Edition sú postavené na základe sériových modelov, ich úpravy však boli podľa požiadaviek BMW Group Česká republika realizované v spolupráci so spoločnosťou Toplac, ktorá je oficiálnym partnerom pre BMW ColorSystem v Českej republike a zastupuje výrobcu lakov BASF. V rámci prípravy modelov BMW i8 a BMW i3 STARLIGHT Edition bolo potrebné vyvinúť špeciálny proces nanášania zlata vytvárajúci plynulý prechod do pôvodnej farby vozidiel. Použité zlato od spoločnosti Liebscher Blattgold GmbH má v podobe zlatého prachu rýdzosť 23,75 karátu (maximum pre danú konzistenciu). Obe vozidlá sú pokryté štyrmi vrstvami zlata, z toho posledná štvrtá vrstva tvoriaca štruktúru je nanesená špeciálnou ručnou metódou. Pre dosiahnutie vizuálnej hĺbky povrchu sú vozidlá lakované šiestimi vrstvami originálneho laku BMW ColorSystem. Celý proces úpravy podliehal prísnym technologickým postupom.

Zlato je použité aj na vybraných prvkoch interiéru, medzi ktorými dominujú predovšetkým výduchy ventilácie, stredový panel alebo krúžok loga na volante a prahové lišty, nesúce navyše názov edície. Vo vnútri oboch vozidiel je umiestnená plaketa s nápisom „STARLIGHT Edition one of one“, ktorý značí mimoriadnu exkluzivitu týchto vozidiel.

Zlato použité na BMW i8 a BMW i3 STARLIGHT Edition dopĺňa ďalšie exkluzívne materiály, z ktorých sú tieto vozidlá vyrobené. Pripomeňme napríklad karbón tvoriaci ich nosné štruktúry, hliníkové zliatiny, ale tiež bombajské konope, eukalyptové drevo, výťažky z olivových listov alebo ovčiu vlnu. Samozrejmosťou sú aj unikátne poháňacie sústavy oboch vozidiel, vďaka čomu je BMW i8 plug-in hybridné športové vozidlo, zatiaľ čo BMW i3 je čistý elektromobil s dlhým dojazdom. Spojením všetkých vlastností vznikajú úplne unikátne vozidlá, výnimočné nielen svojou pokrokovou technikou, ale aj ručným spracovaním a absolútnou exkluzivitou, zaručenou výrobou iba jediného exemplára každého z nich.

V termíne od 4. do 5. júla bude BMW i8 STARLIGHT Edition vystavené na Medzinárodnom filmovom festivale Karlovy Vary.

 

BMW Group

 

BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2 463 milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

 

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

PARIS MOTOR SHOW.

Here you will see the on demand transmission of the BMW Group Conference.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Špecifikácie BMW radu 1 xDrive 5dverový Hatch M135, 11/2012.
Tue Sep 25 17:30:00 CEST 2012
5-dverové
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť