Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW Motorrad oslavuje 40 rokov vybavenia pre jazdcov.

„Since 78“: výročná kolekcia v limitovanej edícii.

Voliteľné doplnky, príslušenstvo
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(30x, 467,94 MB)

Uvedením legendárneho radu K 100 v roku 1978 sa značka BMW Motorrad stala priekopníkom v úplne novom segmente: stala sa prvým sériovým výrobcom motocyklov na svete, ktorý predstavil svoj vlastný rad vybavenia pre jazdcov. Už táto úplne prvá kolekcia stanovila štandard v oblasti dizajnu a zahŕňala bezpečnostné funkcie, ktoré spĺňali aj tie najvyššie štandardy svojej doby, čím položila základy úspešného príbehu trvajúceho dodnes. Odvtedy značka BMW Motorrad v každej kolekcii nielen zohľadnila najnovší vývoj svojej éry v oblasti vybavenia pre jazdcov, ale zároveň aj určovala trendy. „Kolekcia 40 rokov“ BMW Motorrad teraz štýlovo prináša reminiscencie dizajnu zo 70-tych rokov.

 

Číslo „78“ sa „Kolekciou 40 rokov“ tiahne ako oranžovo-červená niť – zdobí špičkovú integrálnu prilbu a koženú bundu, ako aj krátke rukavice z tejto kolekcie. Použité materiály a technológie spracovania však samozrejme nie sú žiadne retro: sú absolútne moderné.

 

História: Keďže veľa rokov neexistovali žiadne štandardy v oblasti testovania a certifikácie, značka BMW Motorrad sama prevzala iniciatívu a v roku 1999 definovala svoju „koncepciu pokročilého vybavenia pre jazdcov“ (Concept of Advanced Rider Equipment – C.A.R.E.) pre celý rad svojich výrobkov. Odvtedy musí každý jednotlivý výrobok spĺňať prísne požiadavky a testuje sa podľa piatich kritérií: bezpečnosť a funkčnosť, inovácia, kvalita a odolnosť, udržateľnosť a dizajn. Štandardy BMW Motorrad prekonávajú aj zákonné požiadavky na certifikáty CE a normy EÚ.

 

Retro a zároveň najmodernejšia technológia: integrálna prilba „40 rokov“

Všetko sa to začalo prilbami. Značka BMW Motorrad v roku 1978 položila základy svojho legendárneho radu vybavenia pre jazdcov v podobe „originálnej ochrannej prilby BMW“ s bezpečnostným dizajnom BMW s použitím osvetlených pásikov – v tej dobe išlo o jednu z najbezpečnejších prílb pre motocyklistov. Takže vo výročnej kolekcii v žiadnom prípade nesmie chýbať veľmi špeciálna prilba: integrálna prilba pre motocyklistov „40 rokov“ v sebe spája retro štýl s vyššou mierou pohodlia a modernými bezpečnostnými funkciami. Plášť prilby je vyrobený zo sklolaminátu a uhlíkových vlákien, zatiaľ čo výstelku tvoria prvotriedne mikrovlákna s červenými farebnými prvkami. Lemovanie a držiak voliteľne dostupných motocyklistických okuliarov sú vyrobené z pravej teľacej kože.

 

Sériová verzia tejto prilby sa na trh dostane až v roku 2019, ale je k dispozícii už teraz v rámci „Kolekcie 40 rokov“ s dynamickými pásikmi modrej a červenej farby, s nápisom „since 78“, reliéfnym logom BMW a emblémom „BMW Helmets“ – aj keď len v striktne limitovanej edícii 250 kusov.

 

História: V roku 1980 spoločnosť BMW predstavila prilbu System I. Táto vylepšená integrálna prilba so skladacou bradovou časťou bola prvá svojho druhu na svete a stanovila nové štandardy vo svete motocyklistiky. V roku 2018 je ozdobou nového radu vybavenia pre jazdcov uhlíková prilba System 7. Možno ju jednoducho transformovať zo systémovej prilby na integrálnu a spĺňa aj tie najvyššie štandardy bezpečnosti, aerodynamiky a univerzálnosti.

 

Štýlový vzhľad: motocyklistická bunda „40 rokov“.

Dizajn odvolávajúci sa na dedičstvo z minulosti je dnes veľmi populárny, takže motocyklistická bunda „40 rokov“ je o to atraktívnejšia: prináša nadčasový retro štýl skombinovaný s najnovšou motocyklistickou módou. Pánska verzia je limitovaná na 150 kusov – a z dámskej sa vyrobí dokonca len 50. Šťastní majitelia tejto bundy tak dostanú spojenie vzhľadu ako zo 70-tych rokov so špičkovou modernou kvalitou.

 

Základom modelu je prémiová bunda BMW Motorrad „DarkNite“. Jazdec tak bude v bezpečí vďaka odnímateľným chráničom NPL na lakťoch a ramenách spolu s čalúnenými vložkami, a chránič chrbta možno kedykoľvek vymeniť. Ani netreba zdôrazňovať, že motocyklistická bunda „40 rokov“ disponuje aj modernými prvkami, ako napríklad špeciálnym vreckom na smartfón. Bude k dispozícii v modro-bielej farebnej kombinácii, na pravom rukáve má nápis „since 1978“ a na hrudi logo BMW.

 

História: Úplne prvá kombinéza BMW z materiálu Gore-Tex bola predstavená v roku 1986 – a priniesla na trh oblečenia pre motocyklistov úplne nový rozmer. V roku 1990 sa na trh dostala prvá kombinéza vystužená Kevlarom BMW PROTEC – v tej dobe sa považovala za najbezpečnejšiu motocyklistickú kombinézu na svete. V roku 1993 značka BMW Motorrad predstavila prvú vodotesnú koženú kombinézu. Kombinéza Atlantis prichádza každoročne na trh vo vynovenej verzii a dodnes je integrálnou súčasťou kolekcie BMW Motorrad. V roku 1997 svet motocyklistiky nadchla prvá džínsová kombinéza vyrobená zo špičkovej látky InoTex – vyvinutej exkluzívne pre BMW Motorrad. A dnes v roku 2018 je k dispozícii jej piata generácia, kombinéza Rallye vyrobená z materiálu ProtechWool – syntetického vlákna s uhlíkovým povrchom, ktorý poskytuje vysoko účinnú odolnosť proti oderu vďaka tomu, že sa látka pod vplyvom tlaku a tepla stlačí.

 

Krátke a cool: rukavice „40 rokov“

Rukavice z kolekcie „40 rokov“ sú určené pre fanúšikov roadsterov a retro štýlu z minulosti. Sú koncipované ako ľahké letné rukavice a táto ozdoba celej kolekcie je vyrobená z tej najkvalitnejšej kozej kože. Perforácie medzi prstami zabezpečujú dobré vetranie, zatiaľ čo nárazy pohlcujúca pena a dvojitá vrstva kože zaručujú vynikajúcu ochranu. Farebná kombinácia – vrchná časť a chrbát ruky sú v modrej farbe, dlaň je svetlosivá – aj číslo „78“ na palci dokonale ladia s motocyklistickou bundou „40 rokov“. Rukavice sú limitované v edícii 250 kusov.

 

História: Športovo ladené rukavice Two in One vyvolali rozruch v roku 2014. Dve komory rukavice – PROOF a GRIP – umožnili rýchlu a jednoduchú premenu z optimálneho úchopu na vodotesnosť.

 

Retro batožina vysokej kvality: cestovná taška „40 rokov“

Topánky, bunda, sedadlo motocyklu či taška – každý, kto mal tieto veci v roku 1978 vyrobené z kože, bol in. BMW Motorrad teraz pripomína tento trend z minulosti svojou štýlovou cestovnou taškou. Atraktívna taška v oranžovej a červenej farbe je k dispozícii v limitovanej edícii 200 kusov. Táto exkluzívna taška je vyrobená z prírodnej talianskej kože s dekoratívnymi prvkami. Disponuje koženými držadlami a popruhom na rameno, vonkajším vreckom a nožičkami.

 

Kožené vrecko pasujúce k cestovnej taške, tričká k motocyklistickej bunde „40 rokov“, hodvábny šál či plagát „since 78“ – „Kolekcia 40 rokov“ od značky BMW Motorrad ponúka módnu retrospektívu histórie BMW Motorrad.

 

Rad výrobkov vybavenia pre jazdcov BMW Motorrad v súčasnosti obsahuje šesť prílb, osem textilných kombinéz, päť kožených kombinéz, 12 textilných a kožených búnd, sedem typov nohavíc/džínsov, 11 párov motocyklistickej obuvi plus dva druhy tenisiek, 12 typov rukavíc a širokú ponuku funkčného a ochranného odevu, osem špeciálnych tašiek a batohov, príslušné produkty starostlivosti a aj viaceré stylingové produkty.

 

„Kolekcia 40 rokov“ bude k dispozícii od augusta 2018 v Nemecku, Európe (vrátane Švajčiarska) a v Japonsku. Prehľad novej kolekcie a aktuálny rad vybavenia pre motocyklistov BMW Motorrad nájdete na stránke

https://www.bmw-motorrad.de/de/wear/vintage-collection.html .

 

 

BMW Group

 

BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2 463 milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

 

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

STREAMING PORTAL.

Watch the web casts of latest BMW Group press events.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Špecifikácie BMW radu 1 xDrive 5dverový Hatch M135, 11/2012.
Tue Sep 25 17:30:00 CEST 2012
5-dverové
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť