Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW Motorrad oslavuje 40 rokov vybavenia pre jazdcov.

„Since 78“: výročná kolekcia v limitovanej edícii.

Voliteľné doplnky, príslušenstvo
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(30x, ~469,27 MB)

Uvedením legendárneho radu K 100 v roku 1978 sa značka BMW Motorrad stala priekopníkom v úplne novom segmente: stala sa prvým sériovým výrobcom motocyklov na svete, ktorý predstavil svoj vlastný rad vybavenia pre jazdcov. Už táto úplne prvá kolekcia stanovila štandard v oblasti dizajnu a zahŕňala bezpečnostné funkcie, ktoré spĺňali aj tie najvyššie štandardy svojej doby, čím položila základy úspešného príbehu trvajúceho dodnes. Odvtedy značka BMW Motorrad v každej kolekcii nielen zohľadnila najnovší vývoj svojej éry v oblasti vybavenia pre jazdcov, ale zároveň aj určovala trendy. „Kolekcia 40 rokov“ BMW Motorrad teraz štýlovo prináša reminiscencie dizajnu zo 70-tych rokov.

 

Číslo „78“ sa „Kolekciou 40 rokov“ tiahne ako oranžovo-červená niť – zdobí špičkovú integrálnu prilbu a koženú bundu, ako aj krátke rukavice z tejto kolekcie. Použité materiály a technológie spracovania však samozrejme nie sú žiadne retro: sú absolútne moderné.

 

História: Keďže veľa rokov neexistovali žiadne štandardy v oblasti testovania a certifikácie, značka BMW Motorrad sama prevzala iniciatívu a v roku 1999 definovala svoju „koncepciu pokročilého vybavenia pre jazdcov“ (Concept of Advanced Rider Equipment – C.A.R.E.) pre celý rad svojich výrobkov. Odvtedy musí každý jednotlivý výrobok spĺňať prísne požiadavky a testuje sa podľa piatich kritérií: bezpečnosť a funkčnosť, inovácia, kvalita a odolnosť, udržateľnosť a dizajn. Štandardy BMW Motorrad prekonávajú aj zákonné požiadavky na certifikáty CE a normy EÚ.

 

Retro a zároveň najmodernejšia technológia: integrálna prilba „40 rokov“

Všetko sa to začalo prilbami. Značka BMW Motorrad v roku 1978 položila základy svojho legendárneho radu vybavenia pre jazdcov v podobe „originálnej ochrannej prilby BMW“ s bezpečnostným dizajnom BMW s použitím osvetlených pásikov – v tej dobe išlo o jednu z najbezpečnejších prílb pre motocyklistov. Takže vo výročnej kolekcii v žiadnom prípade nesmie chýbať veľmi špeciálna prilba: integrálna prilba pre motocyklistov „40 rokov“ v sebe spája retro štýl s vyššou mierou pohodlia a modernými bezpečnostnými funkciami. Plášť prilby je vyrobený zo sklolaminátu a uhlíkových vlákien, zatiaľ čo výstelku tvoria prvotriedne mikrovlákna s červenými farebnými prvkami. Lemovanie a držiak voliteľne dostupných motocyklistických okuliarov sú vyrobené z pravej teľacej kože.

 

Sériová verzia tejto prilby sa na trh dostane až v roku 2019, ale je k dispozícii už teraz v rámci „Kolekcie 40 rokov“ s dynamickými pásikmi modrej a červenej farby, s nápisom „since 78“, reliéfnym logom BMW a emblémom „BMW Helmets“ – aj keď len v striktne limitovanej edícii 250 kusov.

 

História: V roku 1980 spoločnosť BMW predstavila prilbu System I. Táto vylepšená integrálna prilba so skladacou bradovou časťou bola prvá svojho druhu na svete a stanovila nové štandardy vo svete motocyklistiky. V roku 2018 je ozdobou nového radu vybavenia pre jazdcov uhlíková prilba System 7. Možno ju jednoducho transformovať zo systémovej prilby na integrálnu a spĺňa aj tie najvyššie štandardy bezpečnosti, aerodynamiky a univerzálnosti.

 

Štýlový vzhľad: motocyklistická bunda „40 rokov“.

Dizajn odvolávajúci sa na dedičstvo z minulosti je dnes veľmi populárny, takže motocyklistická bunda „40 rokov“ je o to atraktívnejšia: prináša nadčasový retro štýl skombinovaný s najnovšou motocyklistickou módou. Pánska verzia je limitovaná na 150 kusov – a z dámskej sa vyrobí dokonca len 50. Šťastní majitelia tejto bundy tak dostanú spojenie vzhľadu ako zo 70-tych rokov so špičkovou modernou kvalitou.

 

Základom modelu je prémiová bunda BMW Motorrad „DarkNite“. Jazdec tak bude v bezpečí vďaka odnímateľným chráničom NPL na lakťoch a ramenách spolu s čalúnenými vložkami, a chránič chrbta možno kedykoľvek vymeniť. Ani netreba zdôrazňovať, že motocyklistická bunda „40 rokov“ disponuje aj modernými prvkami, ako napríklad špeciálnym vreckom na smartfón. Bude k dispozícii v modro-bielej farebnej kombinácii, na pravom rukáve má nápis „since 1978“ a na hrudi logo BMW.

 

História: Úplne prvá kombinéza BMW z materiálu Gore-Tex bola predstavená v roku 1986 – a priniesla na trh oblečenia pre motocyklistov úplne nový rozmer. V roku 1990 sa na trh dostala prvá kombinéza vystužená Kevlarom BMW PROTEC – v tej dobe sa považovala za najbezpečnejšiu motocyklistickú kombinézu na svete. V roku 1993 značka BMW Motorrad predstavila prvú vodotesnú koženú kombinézu. Kombinéza Atlantis prichádza každoročne na trh vo vynovenej verzii a dodnes je integrálnou súčasťou kolekcie BMW Motorrad. V roku 1997 svet motocyklistiky nadchla prvá džínsová kombinéza vyrobená zo špičkovej látky InoTex – vyvinutej exkluzívne pre BMW Motorrad. A dnes v roku 2018 je k dispozícii jej piata generácia, kombinéza Rallye vyrobená z materiálu ProtechWool – syntetického vlákna s uhlíkovým povrchom, ktorý poskytuje vysoko účinnú odolnosť proti oderu vďaka tomu, že sa látka pod vplyvom tlaku a tepla stlačí.

 

Krátke a cool: rukavice „40 rokov“

Rukavice z kolekcie „40 rokov“ sú určené pre fanúšikov roadsterov a retro štýlu z minulosti. Sú koncipované ako ľahké letné rukavice a táto ozdoba celej kolekcie je vyrobená z tej najkvalitnejšej kozej kože. Perforácie medzi prstami zabezpečujú dobré vetranie, zatiaľ čo nárazy pohlcujúca pena a dvojitá vrstva kože zaručujú vynikajúcu ochranu. Farebná kombinácia – vrchná časť a chrbát ruky sú v modrej farbe, dlaň je svetlosivá – aj číslo „78“ na palci dokonale ladia s motocyklistickou bundou „40 rokov“. Rukavice sú limitované v edícii 250 kusov.

 

História: Športovo ladené rukavice Two in One vyvolali rozruch v roku 2014. Dve komory rukavice – PROOF a GRIP – umožnili rýchlu a jednoduchú premenu z optimálneho úchopu na vodotesnosť.

 

Retro batožina vysokej kvality: cestovná taška „40 rokov“

Topánky, bunda, sedadlo motocyklu či taška – každý, kto mal tieto veci v roku 1978 vyrobené z kože, bol in. BMW Motorrad teraz pripomína tento trend z minulosti svojou štýlovou cestovnou taškou. Atraktívna taška v oranžovej a červenej farbe je k dispozícii v limitovanej edícii 200 kusov. Táto exkluzívna taška je vyrobená z prírodnej talianskej kože s dekoratívnymi prvkami. Disponuje koženými držadlami a popruhom na rameno, vonkajším vreckom a nožičkami.

 

Kožené vrecko pasujúce k cestovnej taške, tričká k motocyklistickej bunde „40 rokov“, hodvábny šál či plagát „since 78“ – „Kolekcia 40 rokov“ od značky BMW Motorrad ponúka módnu retrospektívu histórie BMW Motorrad.

 

Rad výrobkov vybavenia pre jazdcov BMW Motorrad v súčasnosti obsahuje šesť prílb, osem textilných kombinéz, päť kožených kombinéz, 12 textilných a kožených búnd, sedem typov nohavíc/džínsov, 11 párov motocyklistickej obuvi plus dva druhy tenisiek, 12 typov rukavíc a širokú ponuku funkčného a ochranného odevu, osem špeciálnych tašiek a batohov, príslušné produkty starostlivosti a aj viaceré stylingové produkty.

 

„Kolekcia 40 rokov“ bude k dispozícii od augusta 2018 v Nemecku, Európe (vrátane Švajčiarska) a v Japonsku. Prehľad novej kolekcie a aktuálny rad vybavenia pre motocyklistov BMW Motorrad nájdete na stránke

https://www.bmw-motorrad.de/de/wear/vintage-collection.html .

 

 

BMW Group

 

BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2 463 milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

 

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

LA AUTO SHOW 2018.

Los Angeles. 28.11.2018. 
Here you will see the on demand transmission of the BMW Press Conference at the LA Auto Show.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Špecifikácie BMW radu 1 xDrive 5dverový Hatch M135, 11/2012.
Tue Sep 25 17:30:00 CEST 2012
5-dverové
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť