Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW M2 Competition pokoruje rekordy.

Kompaktný výkonný športový automobil prejavuje svoj plný potenciál pomocou jedinečných kúskov v najnovšej digitálnej kampani BMW M.

F87
·
BMW M Automobiles
·
M2
·
Spoločnosť
·
Predaj a marketing
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(7x, ~11,1 MB)

Mníchov. BMW M2 Competition (kombinovaná spotreba paliva: 10,0 – 9,8 l/100 km [9,2 – 9,0]; kombinované emisie CO2: 227 – 224 g/km [209 – 206]*) sa v pútavej digitálnej kampani predstaví ako svetový rekordér za pomoci veľmi neobvyklých pomôcok: silného lasera a ostrej čepele. Pôsobivé filmy sa predstavia prostredníctvom kanálov sociálnych médií BMW a BMW M.

 

Highlight klip „Laser"

https://youtu.be/QzJeQOibd5s

BMW M2 Competition je stvorené na lámanie rekordov. Pri napĺňaní svojho prísľubu sa model BMW M2 inšpiruje svetovými rekordmi, ktoré dosiahli ľudia. Na prvý pohľad sa zdá, že s automobilmi nemajú nič spoločné: prerezanie viac než 87 rohoží za minútu čepeľou a prasknutie viac než 63 balónov za 60 sekúnd pomocou laserového lúča.

Uwe Dreher, riaditeľ marketingového oddelenia Brand Communications BMW, BMW i, BMW M: „BMW M2 Competition prezentuje gény BMW M v tej najčírejšej forme. Je to výnimočné vozidlo, ktoré vyniká svojím dynamickým výkonom, čarom aj riadením. Touto digitálnou kampaňou sme oslovili naše publikum presne tam, kde žije a hľadá informácie: na sociálnych médiách. Ponúkame tak modelu BMW M2 Competition ideálnu príležitosť skutočne pôsobivým štýlom prezentovať svoje kvality.“

Za historicky prvým pokorením týchto veľkolepých výziev cestovalo mierne upravené BMW M2 Competition až do Kapského mesta. Je vybavené rovnakými technológiami ako sériovo vyrábané vozidlo, no obohatené o ďalšie prvky nevyhnutné na prekonanie rekordov: výkonný laser upevnený v prednej časti vozidla a čepeľ osadená vzadu.

Príprava trate si vyžadovala puntičkárske plánovanie a testovanie, až kým všetko nebolo pripravené: zrolované rohože rozmiestnené do polkruhov, aby sa dali preseknúť v šmyku, a balóny v dlhých priamych líniách zvierajúcich ostré uhly, ktoré umožnia prudké vyberanie zákrut. Fanúšikovia nepochybne ihneď spozorujú písmeno M, to najmocnejšie písmeno na svete.

 

Zo zákulisia:

https://www.youtube.com/watch?v=2THZHbdji8g&feature=youtu.be

Po technickej stránke model BMW M2 Competition oplýva všetkým potrebným na to, aby sa stal svetovým rekordérom: jeho nový motor vychádza z pohonných jednotiek modelov BMW M3 a BMW M4. Radový šesťvalcový motor s technológiou M TwinPower Turbo s výkonom 410 koní zrýchli z 0 na 100 km/h za 4,4 sekundy.  Vodiči modelov BMW M2 budú môcť vôbec prvýkrát pomocou dvoch prepínačov na stredovej konzole priamo upraviť rôzne parametre a nastavenia motora, riadenia a funkcií systému Drivelogic (pri osadení prevodovkou M DCT). Z vizuálnej stránky BMW M2 Competition ukazuje svoju najexpresívnejšiu podobu: prepracovaná predná maska s väčšou a vyladenou lesklou čiernou mriežkou chladiča v typickom tvare BMW aj exkluzívna nová metalíza Hockenheim Silver dodávajú modelu BMW M2 Competition ešte pôsobivejší vzhľad.

„Je to veľmi náročný jazdecký kúsok, ktorý je prakticky nerealizovateľný,“ hovorí o plánovanej jazde koordinátor kaskadérov Marc Higgins. „Na BMW M2 Competition sa kladú nesmierne nároky. Každý šmyk je nutné previesť s absolútnou presnosťou a na chyby skrátka nie je priestor. Silný vzhľad a agilita automobilu, samozrejme, výrazne napomôžu.“

„Po mesiacoch príprav táto výzva konečne prichádza do finále. Vodič je profesionál vo svojom odbore, no potrebuje, aby vozidlo precízne reagovalo na každý jeho najjemnejší pokyn. Ak automobil nereaguje, tento rekord skrátka neprekonáme,“ vysvetľuje režisér Oison Tymon.

BMW M2 Competition však nesklamalo: výkonné športové vozidlo napriek zložitosti celej výzvy oba rekordy pokorilo. Už po pár pokusoch sa podarilo rozsekať 117 bambusových rohoží a prasknúť 79 balónov – oboje presne za jednu minútu.

Ako dôkaz skutočného zvládnutia oboch kúskov bolo BMW M2 Competition pri ich realizácii v reálnom čase nakrútené dronom.

 

Dôkaz:

https://youtu.be/L_LjpR1201Y

Úspešné pokusy BMW M2 Competition o prekonanie rekordu sú súčasťou uvedenia kampane pod heslom „Tá istá ulica. Úplne iná hra.” a dokonale ladia s jej posolstvom. Využíva totiž výrazné motívy, ako sú odkazy na svet hier spolu s vysokými bodovými ziskami a rekordnými výkonmi. To všetko dáva dokonalý zmysel: od začiatku kampane si už milióny fanúšikov po celom svete mali možnosť nové BMW M2 Competition virtuálne vyskúšať len pár hodín po svetovej premiére na autosalóne v Pekingu prostredníctvom obľúbenej mobilnej pretekárskej hry CSR Racing 2.

 

Agentúry

Jung von Matt

Hochkant Film

 

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2, 463 milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 10,655 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,7 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2017 zamestnával po celom svete 129 932 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

BMW GROUP ANALYST- AND INVESTOR CONFERENCE 2019.

Here you can see the live stream of the BMW Group Analyst- and Investor Conference 2019.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť