Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

„Hej, BMW, teraz rozprávame my!” Inteligentný osobný asistent BMW (BMW Intelligent Personal Assistant).

Spoločnosť BMW Group pripravuje revolúciu v zážitku z radosti z jazdy. Prinesie ju nový Inteligentný osobný asistent BMW (BMW Intelligent Personal Assistant). Od marca 2019 pribudne na palubu digitálny spoločník, ktorý bude reagovať na oslovenie „Hej, BMW!” Odštartuje sa tak nová epocha, v ktorej vodič dokáže ovládať viacero funkcií vozidla jednoduchými hlasovými povelmi.

Technológia
·
BMW ConnectedDrive
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(4x, ~42,56 MB)

Mníchov/San Francisco. Spoločnosť BMW Group pripravuje revolúciu v zážitku z radosti z jazdy. Prinesie ju nový Inteligentný osobný asistent BMW (BMW Intelligent Personal Assistant). Od marca 2019 pribudne na palubu digitálny spoločník, ktorý bude odpovedať na oslovenie „Hej, BMW!” Odštartuje sa tak nová epocha, v ktorej vodič dokáže ovládať viacero funkcií vozidla jednoduchými hlasovými povelmi. Do budúcnosti sa počíta s tým, že osobný asistent bude vodičovi k dispozícii aj prostredníctvom hlasových pokynov vydaných prostredníctvom domácich reproduktorov, prípadne cez mobilný telefón. Očakáva sa, že systém bude kompatibilný aj s ostatnými hlasovými asistenčnými službami, ktoré sa stávajú súčasťou čoraz rýchlejšie rastúceho digitálneho prostredia. Schopnosti osobných asistentov budú stále komplexnejšie. Prispeje k tomu aj prepojenie so systémom BMW Open Mobility Cloud a využívanie umelej inteligencie. O neustálu aktualizáciu a rozširovanie schopností a služieb sa postarajú na diaľku zasielané aktualizácie softvéru Remote Software Upgrade dostupné pre vozidlo ako aj pre mobilné telefóny. Dieter May, Senior Vice President Digital Products BMW Group, vraví: „Inteligentný osobný asistent BMW dopĺňa nový operačný systém BMW Operating System 7.0 a vytvára úplne novú digitálnu formu interakcie s vaším vozidlom značky BMW, ktorá pretvorí celý zážitok z jazdy.”

 

BMW získa digitálneho spoločníka. 

Inteligentný osobný asistent BMW sa naučí zvyky a správanie vodiča a následne ich bude používať v správnom kontexte. Pomáha vodičovi, učí sa jeho preferencie a je kompletne schopný prispôsobiť sa jeho potrebám ako sú napríklad vyhrievanie sedadiel či najčastejším navigačným cieľom („Odvez ma domov”). Výnimočnou črtou v porovnaní s ostatnými konkurenčnými digitálnymi asistentmi je možnosť dať digitálnemu spoločníkovi meno (napríklad „Charlie” alebo „Joy”), čím sa vytvorí bližší a osobnejší vzťah. Okrem prijímania vodičových povelov je asistent pripravený aj na nezáväznú konverzáciu („Hej, BMW, aký je zmysel života?”). Pozná aj všetky funkcie vozidla a na požiadanie je schopný ovládať ich. Po vyslovení povelu „Hej, BMW, je mi zima!”, dokáže Inteligentný osobný asistent BMW primerane nastaviť teplotu v interiéri vozidla. Vzhľadom na to, že už aj aktuálna verzia si dokáže zapamätať obľúbené nastavenia, spolu s vývojom technológie sa do budúcna ráta s ďalším rozširovaním schopností a možností nastavení. S každým vysloveným povelom, vykonanou zmenou nastavenia a s každou položenou otázkou bude asistent pracovať čoraz lepšie. Základnou bázou pre všetky tieto služby bude prenosný digitálny profil vodiča – BMW ID. Tento profil prepojí vozidlo, vodiča a digitálny svet.

 

Vždy poruke: digitálny expert BMW.

Príchod Inteligentného asistenta BMW znamená, že na palube je vždy prítomný profesionálny špecialista na vozidlá značky BMW. Dokáže vysvetliť spôsob fungovania mnohých prvkov výbavy („Ako funguje Asistent diaľkových svetiel?”), poskytuje informácie o aktuálnom stave („Máme dosť oleja?”) a pomáha odpovedať na otázky („Mám nejaké varovania?”). Pozná obľúbené nastavenia vodiča a podľa nich vie aktivovať viacero funkcií, ktoré zvýšia jeho pohodlie. Napríklad pokyn „Hej, BMW, cítim sa unavene!”, spustí relaxačný program, ktorý, okrem iného, nastaví úroveň osvetlenia, hudbu a teplotu tak, aby sa vodič cítil sviežejší. V budúcnosti dokáže asistent poskytnúť rady na úspornú jazdu či predvídať a v prípade potreby vystríhať vodiča. Dokáže varovať vodiča pred hroziacimi problémami („Tlak v pneumatikách je nízky”), pripomenúť mu servisné prehliadky, prípadne bez ďalších prieťahov zabezpečiť návštevu servisu.

 

Dokonalý spolujazdec.

V skratke, je to ideálny spolujazdec, ktorý dokáže byť užitočný aj počas každodenného jazdenia („Hej, BMW, vyhľadaj najbližšiu čerpaciu stanicu na trase”). Pre zjednodušenie navigácie mu vodič môže dovoliť prístup ku kalendáru a ku kontaktom. Asistent tak dokáže naplánovať trasu, pripomenúť čas odchodu a upraviť ho podľa aktuálnej dopravnej situácie či nájsť parkovacie miesto v blízkosti cieľa. Asistent si taktiež vie zapamätať dôležité poznámky o najčastejšie navštevovaných miestach. Integrácia asistenta do systémov Microsoft Office 365 a Skype for Business mu umožní pripojiť sa na základe požiadaviek vodiča do telekonferencií či čítať maily. Vozidlo značky BMW sa tak premení na hlasom ovládanú mobilnú kanceláriu. Okrem toho všetkého sa môže Inteligentný osobný asistent BMW premeniť aj na špecialistu na zábavu. To znamená, že dokáže okamžite identifikovať aktuálnu skladbu v rádiu či vyhľadať hudobnú stanicu podľa požadovaného druhu hudby („Prosím, zahraj mi vážnu hudbu!”).

 

Príchod do vozidiel BMW od marca 2019.

Inteligentný osobný asistent BMW bude v základnej verzii s hlasovým ovládaním v 23 jazykoch dostupný na vybraných trhoch od marca 2019. V USA, Nemecku, Veľkej Británii, Taliansku, Francúzsku, Španielsku, Švajčiarsku, Rakúsku, Brazílii, Japonsku a (od mája 2019) v Číne. V týchto krajinách poskytne Inteligentný osobný asistent BMW prirodzenejšie hlasové ovládanie spojené s ďalšími funkciami ako vyhľadávanie zaujímavých bodov na trase, počasie či hudba. Osobný asistent bude dostupný pre modely vybavené novým operačným systémom BMW Operating System 7.0 a tvorí súčasť výbavy Live Cockpit Professional (6U3). Rozsah funkcií sa dá rozšíriť balíkom Connected Package Professional. Osobný asistent sa bude k dispozícii na objednanie už od novembra 2018 do nového modelu BMW radu 3 a počas prvých troch rokov bude bezplatný. Od marca 2019 dostanú zákazníci nových modelov BMW X5, Z4 a BMW radu 8 vybavených novým operačným systémom BMW Operating System 7.0 možnosť aktualizovať si plnú verziu digitálneho asistenta prostredníctvom služby Remote Software Upgrade, pričom na tento úkon nemusia navštíviť svojho predajcu.

 

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2, 463 milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2017 činil zisk pred zdanením 10,655 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,678 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2017 zamestnával po celom svete 129 932 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

 

 

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

GENEVA MOTOR SHOW

Geneva, 03.March - 08:15 CET.
Here you can see the webcast of the BMW Group Press Conference at the Geneva International Motor Show.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť