Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Exkluzívna pozícia v prvom rade na štartovom rošte: BMW M850i xDrive Coupé First Edition.

BMW predstavuje špeciálnu edíciu modelu nového luxusného športového vozidla limitovaného na 400 kusov – špeciálne exkluzívne prvky exteriéru a interiéru pochádzajú od BMW Individual

G15
·
Radu 8
·
Coupé
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Author.

Milan Stupka
BMW Group

Mníchov. Nové BMW radu 8 Coupé dokáže unikátne inšpirovať dynamickými jazdnými vlastnosťami a zároveň fascinovať luxusnou výbavou. To všetko oblečené v športovom a elegantnom dizajne. Navyše, maximum exkluzivity zaručujú aj individuálne možnosti konfigurácie nového luxusného športového vozidla.
BMW M850i xDrive Coupé First Edition (kombinovaná spotreba paliva: 9,8 – 9,7 l/100 km; kombinované emisie CO2: 224 – 221 g/km), ktoré sa predstaví na jar 2019, to dokazuje v plnej miere. Prvý raz dopĺňajú technológiu pohonu a odpruženia dvojdverového modelu vyvinutú s využitím skúseností a schopností z motoršportu aj prvky exteriéru aj interiéru pochádzajúce z ponuky oddelenia BMW Individual.

 


BMW M850i xDrive Coupé First Edition vznikne v množstve limitovanom na 400 kusov medzi aprílom a júnom 2019. Všetky vozidlá vyrobia v závode BMW Dingolfing.

 

Lak karosérie, disky kolies z ľahkých zliatin a prvky v interiéri dodajú modelu BMW M850i xDrive Coupé First Edition individuálny a expresívny charakter. Fascinujúcu príťažlivosť exteriéru zvýši aj novo vyvinutá špeciálna metalická farba Frozen Barcelona Blue, ktorá sa v ponuke BMW Individual dostáva na model značky BMW úplne prvý raz. Dopĺňajú ju prvky s povrchovou úpravou BMW Individual High Gloss Shadow Line, ktoré sa okrem rámov okien nachádzajú aj na jednotnom rámiku obličiek BMW ako aj na ich lištách, na výduchoch na blatníkov a v čiernej farbe aj na koncovkách výfukového potrubia. Tmavá farba Jet Black púta pozornosť aj na 20-palcových M diskoch kolies z ľahkých zliatin s ramenami v tvare Y-spoke. Medzi prvkami dodávanými na želanie sa, okrem iného, nachádzajú aj strecha M Carbon a balík doplnkov exteriéru M Carbon.  

 

Exkluzívnu auru v interiéri modelu BMW M850i xDrive Coupé First Edition dopĺňajú aj špeciálne dizajnové prvky z ponuky BMW Individual, vycibrený výber materiálov a farieb ako aj mimoriadne kvalitné prvky výbavy. Špeciálnou súčasťou limitovaného modelu je plne kožené čalúnenie špičkovou kožou Merino z ponuky BMW Individual v novej farebnej krémovo-čiernej kombinácii Ivory White/Night Blue. V harmonicky zladenom interiéri sa nachádzajú aj dizajnové prvky ako kožou čalúnený M volant a strop čalúnený alkantarou z ponuky BMW Individual, v oboch prípadoch vo farbe Night Blue. Interiér vybavený prvkami BMW Individual ozvláštňujú aj lišty nalakované čiernym lakom Black Piano, pričom v strede kokpitu sa nachádza nápis First Edition 1/400. Luxusnú atmosféru interiéru dopĺňajú špičkový audiosystém Bowers & Wilkins Diamond Surround Sound System a prvky z brúseného skla s označením Crafted Clarity, ktoré sa nachádzajú na tlačidle štart/stop, ovládači iDrive Controller, na ovládači hlasitosti a na podsvietenom voliči automatickej prevodovky.

 

Výraznú osobnosť modelu BMW M850i xDrive Coupé First Edition zrejmú z exteriéru aj interiéru dopĺňajú výnimočné dynamické vlastnosti. Model zo špeciálnej edície poháňa 8-valcový benzínový motor, ktorý vďaka technológii prepĺňania BMW TwinPower Turbo dodáva výkon 390 kW (530 k). Pohonná jednotka V8 s vysokým krútiacim momentom spolupracuje s 8-stupňovou športovou prevodovkou Steptronic. Výkon motora sa prenáša na vozovku pomocou inteligentného pohonu všetkých kolies BMW xDrive a podvozku, ktorý absolvoval dokonalé nastavenie pre potreby tohto vozidla.

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2, 463 milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 10,655 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,7 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2017 zamestnával po celom svete 129 932 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému decembru 2018 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. 

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

 

The BMW M850i xDrive Coupe First Edition: Combined fuel consumption: 9.8 – 9.7 l/100 km; combined CO2 emissions: 224 – 221 g/km.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. Here you can watch the webcast of the 104 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť