Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Trvalo udržateľná štruktúra pre budúcnosť: reorganizácia BMW Group Design.

Jozef Kabaň novým šéf dizajnérom Rolls-Royce +++ Domagoj Dukec preberá dizajn BMW +++ Van Hooydonk: „signál o našej budúcej orientácie“ +++

Spoločnosť
·
BMW Group Design
·
Ľudia
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(1x, ~3,54 MB)

Mníchov. BMW Group reorganizuje oddelenie dizajnu a urobí ďalší krok smerom k udržateľnej a štíhlejšej organizačnej štruktúre. Jozef Kabaň, predtým šéf dizajnér značky BMW, prevezme v danej oblasti značku Rolls-Royce s účinnosťou od 1.apríla 2019. Domagoj Dukec, predtým hlavný dizajnér pre modely BMW i a BMW M, prevezme v ten istý deň zodpovednosť za dizajn celej značky BMW. Táto systematická konsolidácia zodpovedností sústredí oveľa dôslednejšie dizajn značky BMW na moderné výrobky a ich osobitý charakter.

 

„Reorganizácia BMW Group Design je signálom našej budúcej orientácie. Nová štruktúra zabezpečí vyššiu účinnosť, rýchlosť a reakciu v našich procesoch dizajnu. Nové zodpovednosti budú určovať smer dizajnu pre jednotlivé značky a zladia ich s budúcimi požiadavkami, “povedal v piatok v Mníchove Adrian van Hooydonk, šéf BMW Group Design.

 

Aktualizácia - doplnenie:

ROLLS-ROYCE MOTOR CARS OZNAMUJE VYMENOVANIE NOVÉHO ŠÉFDIZAJNÉRA

 

Goodwood, 29. marca 2019

 

Rolls-Royce Motor Cars oznámilo, že Jozef Kabaň bol vymenovaný za nového šéfdizajnéra.

 

Kabaň, 46, je skúsený a talentovaný dizajnér, ktorý väčšinu svojej kariéry pôsobil na seniorskych pozíciách v automobilovom dizajne. Kabaň prichádza do Rolls-Royce Motor Cars z BMW Group, kde od roku 2017 pôsobil ako šéfdizajnér štúdia BMW.

 

Plný nadšenia pre automobilový dizajn, umelecky založený od útleho veku, fixovaný na detail. Kabaň ukončil štúdium v Bratislave a Londýne, ktoré potom zavŕšil titulom Master of Art v dizajne vozidiel na Royal College of Art v Londýne. Vo veku len 20 rokov bol Kabaň jedným z najmladších dizajnérov všetkých čias, ktorý sa pridal do VW Group. Napredoval rýchlo a v roku 1998 mu bolo zverené vedenie projektu pre Bugatti Veyron, pre ktorý nadizajnoval exteriér. Už počas tejto skorej etapy svojej kariéry si získal všeobecné uznanie za dizajn tým, že predviedol svoje schopnosti kombinovať automobilový svet so svetom luxusu a umenia.

 

Jeho úspech ho viedol k túžbe rozšíriť svoje skúsenosti na automobilovom poli vedúc k riaditeľovi Oddelenia pre dizajn exteriéru, najprv v Audi AG, neskôr v Škoda Auto. V Škode získal uznanie za revolucionizáciu výrobcovho dizajnového étosu, s výrazným vplyvom na dizajn a emocionálnosť značky u širokého radu modelov. Počas tejto etapy svojej kariéry mal aj zodpovednosť za dizajn v menšom množstve projektov, vrátane limitovaných a špeciálnych edícií a výstavných vozidiel.

 

Torsten Müller-Ötvös, generálny riaditeľ Rolls-Royce Motor Cars, uviedol: „S potešením Vám oznamujem, že Jozef Kabaň bol menovaný za šéfdizajnéra. Je výnimočne talentovaným dizajnérom s výraznou históriou a značným rozhľadom a schopnosťami. Je potvrdením nášho úspechu v biznise, že ako vedúci svetový luxusný dom sme schopní pritiahnuť svetovo najnadanejšie dizajnové talenty.“ Pokračoval: „Toto je vzrušujúci čas pre našu značku a ja sa teším na uvítanie Jozefa v Rolls-Royce rodine.“

 

Adrian van Hooydonk, vedúci dizajnér, BMW Group, komentoval: „Rolls-Royce dizajnérsky tím vytvára vynikajúce motorové vozidlá a luxusné objekty. Som presvedčený, že Jozef Kabaň rozhodne povedie tento fenomenálny tím do skvelej budúcnosti.”

 

Kabaň je ženatý, má dcéru a syna. Pôsobiť bude v dizajnérskych štúdiách spoločnosti v Goodwoode v okrese West Sussex a v Mníchove.

 

-Koniec-

 

Poznámky vydavateľa:

Josef Kabaň pochádza zo Slovenska. V roku 1993 získal diplom v produktovom a priemyslovom dizajne na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave na Slovensku. V roku 1997 získal titul Master of Art v dizajne vozidiel na Royal College of Art, Londýn, Veľká Británia.

Rolls-Royce Motor Cars je úplne podriadená dcérska spoločnosť spoločnosti BMW Group a je kompletne oddelená od Rolls-Royce plc., výrobcu lietadlových motorov a hnacích systémov. Vyše 2.000 schopných mužov a žien je zamestnaných v centrále Rolls-Royce Motor Cars a v priemyselnom závode v Goodwoode, West Sussexe, jedinom mieste na svete, kde sa ručne zhotovujú superluxusné motorové vozidlá spoločnosti.

 

Ostatné informácie:

Všetky naše tlačové správy a tlačové balíčky,  ako aj široký výber fotografií a videí vo vysokom rozlíšení na stiahnutie, nájdete na  stránke, PressClub. Komunikačný tím Rolls-Royce Motor Cars nájdete aj na Twitter a Instagram

 

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

 

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2018 celosvetový predaj viac než  2, 49 milióna predaných automobilov a viac než 165 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2018 činil zisk pred zdanením 9,815 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 97,480 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2018 zamestnával po celom svete 134 682 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku 

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému decembru 2018 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupWiew

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

ANNUAL CONFERENCE 2023.

Here you can see the on demand webcast of the BMW Group Annual Conference 2023.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť