Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

#ROADtoIMM19: Cesta na International Mini Meeting 2019 v klasickom Mini.

Európska Mini tour cez celkovo desať krajín vedie z Atén cez Bratislavu (31.7.2019) do britského domova značky MINI — Medzinárodné stretnutie komunity MINI oslávi 60. narodeniny značky.

Dedičstvo
·
Dedičstvo MINI
·
Udalosti Vintage & Heritage
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(15x, ~176,45 MB)

Mníchov/Bristol. Prístavné mesto Bristol sa 8. až 11. augusta stane centrom fanúšikov klasických vozidiel značky Mini. Hlavnou témou tohtoročného výročného medzinárodného stretnutia International Mini Meeting (IMM) bude oslava 60. narodenín značky. Očakáva sa, že v priestoroch Easter Compton sa na oslavách narodenín stretnú priaznivci značky z celého sveta. Mnohí z nich pricestujú na stretnutie v klasických modeloch Mini, prípadne v nových MINI. Oddelenie MINI CLASSIC vytvorilo pre potreby cestovateľov a ich zážitkov #ROADtoIMM19. Tým podčiarkuje medzinárodný rozmer podujatia IMM a jeho presah do viacerých oblastí. Na cestu z Atén do domova malého vozidla, ktoré tak výrazne ovplyvnilo a poznačilo uplynulých šesť dekád, sa vyberie klasický kabriolet Mini ako aj MINI Cooper z prvej generácie po znovuoživení značky.

Na cestu na IMM sa okrem toho vyberú aj milé a s láskou pripravené jedinečné solitéry. Na cestu krížom cez Európu ich špeciálne pripravil bristolský pouličný umelec CHEBA. Exteriér cestovateľov ozdobí patchwork v jasných farbách, ktorý pokryje klasické Mini kabrio od nárazníka po zadné veko a od blatníkov až po plátennú strechu. Obidve vozidlá zosobňujú klasickú a súčasnú históriu značky. Bude ich sprevádzať vozidlo MINI Cooper S E Countryman ALL4 (kombinovaná spotreba paliva: 2,5 – 2,4 l/100 km; kombinovaná spotreba energie: 13,7 – 13,4 kWh/100 km; kombinované emisie CO2: 56 – 55 g/km). Toto vozidlo osvedčilo svoje kvality vytrvalostného cestovateľa aj minulý rok, keď absolvovalo cestu po Panamerickej diaľnici z Texasu do Ohňovej zeme.

Štart cesty z Atén je naplánovaný na 25. júla a príjazd do Spojeného kráľovstva 8. augusta 2019 bude poctou Alecovi Issigonisovi, tvorcovi klasického Mini. Automobilový konštruktér mal grécke, britské a nemecké korene a podarilo sa mu vyvinúť koncept, ktorý úspešne spojil maximálne využitie vnútorného priestoru s obratnými jazdnými vlastnosťami. Inovatívne malé vozidlo vzniklo pred 60 rokmi a odštartovalo triumfálnu cestu ulicami miest celého sveta. Tím MINI CLASSIC prejde cez desať európskych krajín, pričom cestou navštívi mestá ako Sofia, Belehrad, Bratislava (31.7.), Viedeň, Praha, Drážďany a Rotterdam, odkiaľ sa preplaví do finálnej destinácie v Bristole. Vozidlá sa cestou zastavia vo viacerých MINI Clubs a stretnú sa aj s priaznivcami ostatných značiek. Napríklad v Lipsku sa podarilo zorganizovať stretnutie s fanúšikmi kultového vozidla Trabant. Toto vozidlo celé desaťročia tvorilo neodmysliteľnú súčasť miest vo Východnom Nemecku a medzi časom získalo klasický status.

Medzinárodné stretnutie Mini bolo desaťročia populárnym miestom stretnutí priaznivcov britskej značky. Vždy sa zameriavalo najmä na nadšencov klasického Mini a na jeho netradičnú históriu, ktorá siaha až do roku 1959. Moderné MINI sa predstavilo pred 18 rokmi a na festivale má svoje pevné miesto. Každých päť rokov sa stretnutie medzinárodnej komunity koná v britskom domove klasických Mini a MINI. Vyvrcholením tohtoročného festivalu bude veľká narodeninová oslava klasického Mini, ktorá sa bude konať v nedeľu 11. augusta 2019.

Živá hudba, uvoľnená atmosféra, zábavné súťaže a oddychové aktivity pre celé rodiny. Aj to bude súčasť programu IMM 2019. Na podujatí v Bristole sa predstaví aj MINI CLASSIC. Medzi ostatnými exponátmi dostanú svoje miesto aj dve vozidlá, ktoré absolvujú cestu cez Európu. Návštevníci si môžu natankovať aj kávu a ozdobiť si tričká logom podujatia.

Od 25. júla sa každý deň budú objavovať najnovšie správy z cesty do Bristolu na Instagramovom kanáli MINI CLASSIC:
https://www.instagram.com/official_miniclassic/?hl=de

Bližšie informácie o IMM 2019 sa nachádzajú na webe podujatia:
https://imm2019.co.uk/

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2018 celosvetový predaj viac než 2,49 mil. predaných automobilov a viac než 165 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2018 činil zisk pred zdanením 9,815 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 97,480 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2018 zamestnával po celom svete 134 682 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline. 

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO 2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.
Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.
Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO 2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. 11 May 2022

Here you can watch the webcast of the public part of the 102 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť