Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW Concept 4 na IAA 2019.

To najlepšie z estetiky moderného kupé BMW.

Europe
·
Výstavy
·
Dizajn, koncepty a štúdie
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(68x, ~735,86 MB)
  
Videos(1x, ~95,78 MB)

 

 • BMW Concept 4 predstavuje interpretáciu dlhodobého dizajnového jazyka značky BMW zameranú na budúcnosť. Spája emotívne nápaditý dizajn s prísľubom dynamiky, pridáva k nemu exkluzivitu a výnimočné jazdné vlastnosti a vystihuje tak to najlepšie z estetiky moderného kupé značky BMW.
 • Pozornosť na prednej časti pútajú najmä vertikálne orientované obličky masky chladiča: ich tvar a vzhľad sa odvolávajú na legendárne klasické modely ako BMW 328 či BMW 3.0 CSi, čím zdôrazňujú dlhú a úspešnú históriu značky BMW ako výrobcu výnimočných kupé.
 • Horizontálne priečky mriežky chladiča s brúseným povrchom vytvárajú elegantný kontrast k športovému dizajnu prednej časti a dodávajú mriežke hĺbku a exkluzivitu.
 • Prísne dvojité predné svetlomety s miernymi uhlami vytvárajú spolu s mriežkou chladiča výrazný vzhľad BMW so silnou identitou. Ich LED svetelné prvky nemajú sklenený kryt. Namiesto neho sú ako priestorovo a a plasticky zapracované do karosérie.
 • BMW Concept 4 zobrazuje typické proporcie značky BMW v ich najmodernejšom formáte. Natiahnutá kapota, dlhý rázvor, splývajúca línia strechy a krátke previsy tvoria modernú, elegantnú a dynamickú líniu kupé.
 • So siluetou s mimoriadne čistými povrchmi vytvára BMW Concept 4 výrazné tvary. Súhra napnutých plôch a malého množstva extrémne precíznych hrán vytvára nezvyčajný pocit emócií a dynamiky.
 • Dlhá plynúca línia strechy sa jemne vnára do veka batožinového priestoru, čím blatníkom pridáva mimoriadny rozmer a športový vzhľad.
 • Červený odtieň laku karosérie Forbidden Red dodáva súhre plôch a hrán dramatický pocit žiary a hĺbky. Každý povrch na svetle vyžaruje bohatú lesklú červenú farbu, v tieni sú to zase takmer čierne efekty a príťažlivé kontrasty.
 • Zadná časť vozidla BMW Concept 4 sa nachádza nízko nad vozovkou, čo je jasná výhoda športových vozidiel. Emócie vzbudia aj veľké plochy s minimom hrán a športové zameranie potvrdí aj to, že sa začínajú až za prednou časťou.
 • Zadné LED svetlomety pozostávajú zo samostatných svetlovodivých prvkov, ktoré vytvárajú pre značku BMW typický tvar písmena L s výnimočnou grafikou bijúceho srdca ukrytého pod skleneným krytom. Tvary podčiarkujú športové horizontálne zameranie zadnej časti a zvýrazňujú svalnatý postoj na vozovke.
 • Punc výnimočnosti zadnej časti dodáva výrazný difúzor zapracovaný do svalnatého zadného nárazníka. Jeho vertikálne lamely narúšajú čisté povrchy zadnej časti vozidla a vysielajú jasný odkaz o špičkovom športovom pôvode.

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

 

*Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.
Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.
Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2018 celosvetový predaj viac než 2,49 mil. predaných automobilov a viac než 165 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2018 činil zisk pred zdanením 9,815 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 97,480 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2018 zamestnával po celom svete 134 682 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému decembru 2018 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmwgroup/

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

IAA 2019.

Here you can see the webcast of the BMW Group Press Conference.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť