Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW i Hydrogen NEXT na autosalóne IAA 2019.

+++ Na autosalóne IAA vo Frankfurte sa predstaví vozidlo BMW i Hydrogen NEXT, ktorým spoločnosť BMW Group ukazuje svoju schopnosť doplniť portfólio elektrifikovaných vozidiel o technológiu vodíkom poháňaných palivových článkov. +++

Výstavy
·
Technológia
·
Alternatívne pohonné systémy, mobilita budúcnosti
·
Efficient Dynamics
·
Electrification
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Author.

Milan Stupka
BMW Group

Mníchov. Spoločnosť BMW Group, ako jeden z priekopníkov elektrickej mobility, sa zaoberá množstvom výziev spojených s mobilitou budúcnosti. Dokazuje to aj model BMW i Hydrogen NEXT s palivovými článkami, ktorý čaká na návštevníkov frankfurtského autosalónu IAA Cars 2019. Spoločnosť BMW Group pracuje s predpokladom, že v budúcnosti bude vedľa seba existovať viacero druhov alternatívnych pohonov a nebude prevládať jedno riešenie, ktoré by pokrylo celé spektrum požiadaviek zákazníkov na mobilitu z celého sveta. Vodíkové vozidlá predstavujú dôležitú alternatívu a rozširujú elektrické pohony. Táto široká rôznorodosť elektrifikovaných pohonov, ku ktorým patrí aj plug-in hybridný pohon, podčiarkuje ambíciu spoločnosti BMW Group dosiahnuť bezemisnú mobilitu, čo je súčasťou dobre premyslenej stratégie.

Spoločnosť BMW Group plánuje v roku 2022 predstaviť ďalšiu generáciu vodíkového pohonu s využitím elektrických palivových článkov v malej sérii vozidiel vychádzajúcich z aktuálneho modelu BMW X5. Model BMW i Hydrogen NEXT poskytuje prvý pohľad na to, čo ponúkne. Spoločnosť BMW Group by chcela začať ponúkať zákazníkom vozidlá s palivovými článkami najskôr v roku 2025. Načasovanie sa však bude odvíjať od požiadaviek trhu a od celkových podmienok.

Dizajn modelu BMW i Hydrogen NEXT
Model BMW i Hydrogen NEXT demonštruje, že túto technológiu možno účinne zabudovať do dynamického vozidla, akým je napríklad BMW X5. Jemné úpravy vzhľadu vozidla jasne ukazujú, že ide o model značky BMW i. Značka BMW i sa zameriava na inovácie a pôsobí ako inkubátor všetkých nových technológií v spoločnosti BMW Group.

Na prednej časti vidno modifikácie najmä na výrazných modrých linkách BMW i Blue na kapote. Na otvoroch na vstup vzduchu dostávajú tieto linky priestorové stvárnenie. Tvar a farba liniek dynamicky plynie po prednej časti a po blatníkoch karosérie lakovanej bielou farbou Mineral White. Gény značky BMW i sa prejavili aj na detailoch diskov kolies z ľahkých zliatin. Vývoj inovatívneho vozidla sa vďaka prvkom difúzora v modrej farbe BMW i Blue prejavil aj na zadnej časti. Jednoliaty vzhľad bez otvorov na koncovky výfukového potrubia jasne dáva najavo, že pohon vozidla nevypúšťa žiadne lokálne emisie.

Obrovský potenciál s významnými výhodami pre zákazníkov
Elektrické vozidlá s vodíkovými palivovými článkami (FCEV) poskytujú neobmedzenú bezemisnú mobilitu s podobnými užívateľskými vlastnosťami ako majú bežné vozidlá: tankovanie trvajúce menej ako štyri minúty, dlhý dojazd, žiadne kompromisy v komforte, možnosť ťahať prívesy a veľmi nízku závislosť od poveternostných podmienok. To znamená, že ponúkajú zákazníkom rovnako dlhý dojazd v lete ako aj v zime. Na to však treba vytvoriť dostatočnú vodíkovú infraštruktúru. Vo väčšine krajín je takáto podporná infraštruktúra ešte v raných fázach vývoja.

Spoločný vývoj s Toyotou
Spoločnosť BMW Group vždy predstavovala technológie pripravené na každodenné využívanie. Spoločnosti BMW Group a Toyota Motor Corporation v roku 2013 spojili sily a zamerali sa na vývoj technológie vodíkových palivových článkov. Spoločnosť BMW Group od leta 2015 v rámci výskumu testovala malú flotilu prototypov modelov BMW radu 5 GT poháňaných vodíkovým systémom palivových článkov vyvinutým v spolupráci s Toyotou.

Obidve spoločnosti podpísali v roku 2016 dohodu o spoločnom vývoji. Odvtedy pracujú na spoločnom vývoji ďalších generácií systémov palivových článkov a na škálovateľných a modulovateľných komponentoch pre vozidlá poháňané vodíkovými palivovými článkami. Aliancia so spoločnosťou Toyota Motor Corporation ukazuje, ako spoločnosť BMW Group zintenzívnila svoje úsilie vyvinúť technológie alternatívneho pohonu pre plne bezemisnú jazdu. Obaja partneri veria technológii palivových článkov a budú pokračovať v spoločnom vývoji najmä po tom, ako vzrastie záujem trhu a na globálnej úrovni sa rozvinie infraštruktúra.

Spoločnosti BMW Group a Toyota sa v januári 2017 spojili s jedenástimi najdôležitejšími spoločnosťami z oblasti energetiky, dopravy a priemyslu a vytvorili globálnu iniciatívu známu ako Hydrogen Council. Záujmom združenia je presadzovať spoločnú víziu s dlhodobým zámerom priniesť energetickú revolúciu založenú na využívaní vodíka. K júnu 2019 malo združenie Hydrogen Council už 60 členov.

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com  

 

*Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.
Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.
Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2018 celosvetový predaj viac než 2,49 mil. predaných automobilov a viac než 165 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2018 činil zisk pred zdanením 9,815 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 97,480 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2018 zamestnával po celom svete 134 682 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému decembru 2018 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmwgroup/

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. Here you can watch the webcast of the 104 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť