Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Úspešné Sports Activity Vehicle teraz dostupné aj s plug-in hybridným pohonom: nový model BMW X3 xDrive30e.

Špičková technológia batérií umožňuje jazdu bez lokálnych emisií až do vzdialenosti 55 kilometrov — Celosvetovo populárny prémiový model strednej triedy BMW X3 bude v budúcnosti dostupný s konvenčným spaľovacím motorom, s plug-in hybridným pohonom a aj ako čisto elektrické vozidlo.

G01
·
BMW iPerformance Automobiles
·
X3 xDrive30e
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(24x, ~343,17 MB)

Mníchov. Unikátna kombinácia inteligentného pohonu všetkých kolies BMW xDrive a špičkovej technológie BMW eDrive prináša trvalo udržateľnú radosť z jazdy do ďalšieho modelového radu značky BMW. Nový model BMW X3 xDrive30e je už tretím vozidlom z kategórie Sports Activity Vehicle (SAV) v aktuálnej modelovej ponuke značky, ktoré spája nabíjateľný plug-in hybridný pohon a prenos výkonu na všetky štyri kolesá. Ponúka tak výnimočnú všestrannosť a zážitok z jazdy na čisto elektrický pohon ako aj výnimočne nízku spotrebu paliva a nízke emisie. Spolupráca 4-valcového spaľovacieho motora a elektromotora plug-in hybridného modelu prináša maximálny systémový výkon 215 kW (292 k). Výnimočné spojenie inteligentného pohonu všetkých kolies BMW xDrive a špičkovej technológie BMW eDrive znižuje priemernú spotrebu paliva na úroveň medzi 2,4 až 2,1 l/100 km. Emisie CO2 dosahujú hodnotu 54 až 49 g/km. Kombinovaná spotreba elektrickej energie nového BMW X3 xDrive30e sa pohybuje medzi 17,2 až 16,4 kWh/100 km. Vysokonapäťové lítiovo-iónové batérie využívajú najnovšiu technológiu článkov, čím umožňujú dojazd na čisto elektrický pohon do vzdialenosti 51 až 55 kilometrov.

Nové BMW X3 xDrive30e sa bude od decembra 2019 vyrábať spolu s konvenčne poháňanými verziami modelu BMW X3 v závode BMW v americkom meste Spartanburg. Začiatok predaja je celosvetovo naplánovaný na jar 2020. Spoločnosť BMW Group tak dôsledne pokračuje v elektrifikácii svojho modelového portfólia a zároveň napĺňa produktovú stratégiu zameranú na napĺňanie rôznych potrieb svojich zákazníkov. Celosvetovo populárny model z kategórie stredne veľkých SAV je prvým modelom značky, ktorý bude v ponuke s konvenčným spaľovacím motorom, s nabíjateľným plug-in hybridným pohonom a v priebehu roka 2020 doplní ponuku aj čisto elektricky poháňaná verzia.

 

Sports Activity Vehicle s obratnou ovládateľnosťou, výnimočnými terénnymi vlastnosťami a s vynikajúcou spotrebou.
Nový model BMW X3 xDrive30e spája typické vlastnosti vozidla zo segmentu Sports Activity Vehicle s výnimočne účinnou technológiou pohonu. Nabíjateľný plug-in hybridný model sa tak vyznačuje obratnou ovládateľnosťou a športovými jazdnými vlastnosťami, robustnou všestrannosťou, variabilným interiérom, prémiovou kvalitou a pokročilými možnosťami konektivity. Pohon všetkých kolies BMW xDrive neustále rozdeľuje výkon podľa potreby medzi predné a zadné kolesá a to aj počas jazdy na elektrický pohon. Zaručia sa tak športové jazdné vlastnosti na vozovke a výnimočné výkony na nespevnených cestách. Výkon pochádza zo 4-valcového benzínového motora s objemom dva litre s výkonom 135 kW (184 k), ktorý využíva technológiu BMW TwinPower Turbo a z elektromotora s výkonom 80 kW (109 k) umiestneného vo vnútri 8-stupňovej automatickej prevodovky Steptronic. Obe pohonné jednotky spoločne dodávajú systémový výkon 215 kW (292 k). Hybridný systém dopĺňa maximálny krútiaci moment 420 Nm. Nový model BMW X3 xDrive30e vďaka tomu zrýchli z 0 na 100 km/h za 6,1 sekundy a dosahuje maximálnu rýchlosť 210 km/h.

V závislosti od režimu a aktuálnej situácie na ceste môže elektrický motor v novom modeli BMW X3 xDrive30e slúžiť buď na čisto elektrický pohon vozidla alebo na podporu spaľovacieho motora. V režime MAX eDrive, ktorý sa dá zvoliť pomocou tlačidla eDrive umiestneného na stredovej konzole, dokáže nový model BMW X3 xDrive30e dosiahnuť maximálnu rýchlosť 135 km/h, pritom nevypúšťať žiadne lokálne emisie a zároveň jazdiť v podstate úplne potichu. V štandardnom nastavení Auto eDrive dokáže vozidlo jazdiť na elektrický pohon do rýchlosti 110 km/h. Spaľovací motor sa štartuje iba vo vyšších rýchlostiach, prípadne pri veľmi vysokom zaťažení. Pokiaľ pracujú obe pohonné jednotky, upravuje sa účinnosť a rovnako tak aj schopnosť zrýchľovania nového modelu BMW X3 xDrive30e. Pri zrýchľovaní sa citeľne prejaví spontánny nárast výkonu elektromotora, pri konštantných rýchlostiach sa zase elektromotor stará o zníženie spotreby paliva a emisií. Podpora elektromotora zaručuje, že spaľovací motor dokáže pri čiastočnom zaťažení dosahovať mimoriadne nízku spotrebu paliva. V ponuke jazdných režimov sa nachádza aj nastavenie BATTERY CONTROL, ktoré udržiava vysokonapäťové batérie nabité na úrovni, ktorú si zvolil vodič. V tomto prípade sa môže elektrická energia skladovať a využívať počas dlhších ciest na to, aby poháňala vozidlo iba v mestských oblastiach s vyhlásenými bezemisnými zónami.

Vysokonapäťové batérie založené na najnovšej technológii článkov pre maximálnu účinnosť; veľký a variabilný batožinový priestor.
Lítiovo-iónové batérie nového modelu BMW X3 xDrive30e sa nachádzajú úsporne uložené pod zadnými sedadlami, zatiaľ čo palivová nádrž sa posunula nad zadnú nápravu. To znamená, že objem batožinového priestoru sa zmenšil iba mierne. So 450 dm3 sa batožinový priestor modelu BMW X3 xDrive30e takmer zhoduje s modelmi poháňanými konvenčnými motormi. Po sklopení operadiel zadných sedadiel delených v pomere 40 : 20 : 40 sa objem batožinového priestoru zväčší na 1 500 dm3. Vďaka špičkovej technológii batérií a celkovej kapacite energie s hodnotou 12,0 kWh, sa vysokonapäťové batérie spolupodieľajú na výnimočnej účinnosti a zároveň aj na excelentnom dojazde nového modelu BMW X3 xDrive30e. Výsledkom je, že plug-in hybridný model sa dá využívať na veľký podiel každodenného využívania bez toho, aby vypúšťal lokálne emisie. A to aj mimo centier miest.

Vysokonapäťové batérie sa dajú pomocou štandardne dodávaného nabíjacieho kábla nabíjať aj z konvenčnej domácej siete. Týmto spôsobom sa batérie nabijú za menej ako šesť hodín. S pomocou nabíjacej zásuvky BMW i Wallbox sa rovnaký proces môže skrátiť na tri a pol hodiny. Nabíjacia zásuvka sa nachádza pod krytom umiestneným v ľavom prednom blatníku vozidla. Elektrická energia uložená vo vysokonapäťových batériách sa používa aj na napájanie 12-voltovej elektrickej siete vozidla.

Vďaka značnému dojazdu na elektrinu môže vozidlo získať evidenčné čísla pre elektrické vozidlá a spolu s tým aj viaceré daňové výhody.
Vzhľadom na hodnoty elektrického dojazdu spĺňa nový model BMW X3 xDrive30e požiadavky na zaradenie medzi elektrické vozidlá a z toho vyplývajú s nimi spojené výhody v oblasti premávky na verejných komunikáciách. Zároveň sa v Nemecku na toto vozidlo vzťahuje aj znížené daňové zaťaženie platné pre firemné vozidlá. Pri výpočte daňového zaťaženia spojeného s benefitmi užívania služobného vozidla na súkromné účely sa ráta iba s polovicou cenníkovej ceny. Alternatívu k základnej verzii nového modelu BMW X3 xDrive30e tvoria verzie výbavy Advantage, xLine, Luxury a M Sport. Sériová výbava obsahuje aj systém akustickej výstrahy chodcov. Pri jazde na elektrickú energiu pri nízkych rýchlostiach vypúšťa vozidlo z reproduktorov do okolia špeciálny zvuk vytvorený exkluzívne pre elektrické modely značky BMW. Zvuk upozorňuje okolie na prítomnosť vozidla a zároveň nijako neznižuje akustický komfort posádky. Sériová výbava nového modelu BMW X3 xDrive30e štandardne obsahuje klimatizáciu. Tú možno prostredníctvom aplikácie pre mobilné telefóny BMW Connected ovládať aj na diaľku: vodič si tak môže v zime vozidlo vyhriať na príjemnú teplotu a v lete vychladiť. Nové služby pomáhajú zatraktívniť a zjednodušiť nabíjanie vysokonapäťových batérií zvlášť pri cestách do neznámeho prostredia. Digitálne služby podporia vodiča pri hľadaní a výbere verejných nabíjacích staníc. Zároveň prostredníctvom diaľkovo ovládaných funkcií umožnia kontrolu nabíjacieho procesu a prenos dát spojených so stavom nabíjania, dojazdu na elektrinu aj na benzín a individuálnu spotrebu energie. Tieto údaje sa potom môžu prenášať do mobilného telefónu, prípadne do iného zariadenia vodiča.

Okrem toho je pre plug-in hybridný model k dispozícii takmer kompletná ponuka na požiadanie dodávaných prvkov výbavy dostupná pre konvenčne poháňané verzie modelu BMW X3. Zväčší sa tak radosť z jazdy, komfort aj individuálny štýl vodiča. Ponuka obsahuje prvky ako Adaptívny podvozok, Variabilné športové riadenie a Brzdy M Sport, BMW Head-up displej, Aktívny systém udržiavania rýchlosti s funkciou Stop&Go, Driving Assistant Plus s Asistentom riadenia a jazdného pruhu ako aj Rozšírený asistent parkovania. Ďalším prvkom, ktorý rozširuje túto paletu prvkov dodávaných na želanie, je Sklopné ťažné zariadenie s elektrickým ovládaním. Nový model BMW X3 xDrive30e môže ťahať brzdený príves s maximálnou hmotnosťou až do 2 000 kilogramov.

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika, Milan Stupka, Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97, E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka: www.press.bmwgroup.com/slovak/

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2018 celosvetový predaj viac než 2,49 mil. predaných automobilov a viac než 165 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2018 činil zisk pred zdanením 9,815 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 97,480 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2018 zamestnával po celom svete 134 682 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K termínu 1. septembra 2019  bolo k dispozícií v Slovenskej republike:

  • Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.
  • Jeden autorizovaný Servis-only  zástupca BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.
  • Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.
  • Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline. 

 

 

Web: www.bmwgroup.com

www.bmw.sk

 

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

https://www.facebook.com/BMW.Slovensko/

https://www.facebook.com/MINI.slovensko/

https://www.facebook.com/bmwmotorradslovensko/

 

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

https://www.instagram.com/bmwslovensko/

https://www.instagram.com/minislovensko

https://www.instagram.com/bmwmotorradslovensko/?hl=sk

 

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

https://www.youtube.com/user/BMWSlovensko

https://www.youtube.com/user/MINISlovensko

https://www.youtube.com/channel/UCpXsvqPAuTm0SL2Y5BbJoUw

 

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

https://twitter.com/bmwslovensko

 

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmwgroup/ 

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

BMW X3 xDrive30e fuel consumption combined: 2.4 - 2.1 l/100 km; combined power consumption: 17.2 - 16.4 kWh/100 km; combined CO2 emissions: 54 - 49 g/km

*Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.
Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.
Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE

Here you can see the on demand broadcast of the World Premiere of the new BMW S 1000 R and BMW G 310 R.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť