Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW i8 Roadster LimeLight Edition.

Spoločnosti BMW Italia a Alcantara predstavili trvalo udržateľnú úpravu, ktorá spája dizajn a exkluzivitu.

I15
·
BMW i Automobiles
·
BMW i8 Roadster
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(20x, ~175,73 MB)
  
Videos(1x, ~351,04 MB)

San Donato Milanese. V priestoroch milánskeho obchodu Alcantara Concept Store sa predstavilo vozidlo BMW i8Roadster LimeLight Edition. Ide o výnimočný príklad spojenia futuristického dizajnu, exkluzívnej farby a interiéru s čalúnením Alcantara® a s doplnkami v rovnakej farbe.

Táto individuálna úprava sa zrodila z úzkej spolupráce medzi spoločnosťami BMW Italia a Centro Stile di Alcantara, pričom spája dizajn, exkluzivitu a trvalú udržateľnosť. Každý vyrobený štvorcový meter materiálu Alcantara má bilanciu emisií CO2 blížiacu sa k nule. Spoločnosť sa stala prvým talianskym podnikom a zároveň aj jedným z prvých na svete, ktorý podľa certifikátu TÜV SÜD už od roku 2009 dosahuje stav uhlíkovej neutrality a v roku 2019 ju desiaty raz po sebe opätovne obhájila.

Alcantara čiernej farby sa nachádza na sedadlách, palubnej doske, na výplni dverí ako aj na volante, kde ju dopĺňa limetková farba, rovnaká ako na karosérii. V interiéri nechýba ani prešívanie kontrastnými limetkovými stehmi a laserom vytvorené perforovanie poťahu. Jeho dizajn sa inšpiroval logom BMW, ktoré harmonicky prenáša aj do interiéru.

BMW i8 Roadster je kabrioletom so strechou, ktorá sa v priebehu 15 sekúnd elektricky zatiahne a to až do rýchlosti 50 km/h. Vďaka tomu spája pocit voľnosti kabrioletu s mobilitou bez lokálnych emisií a so športovými jazdnými vlastnosťami.

Výkon pochádza z nabíjateľného plug-in hybridného systému pozostávajúceho z elektromotora a zo spaľovacieho motora s celkovým systémovým výkonom 275 kW (374 k). Nový model BMW i8 Roadster zrýchli z 0 na 100 km/h za 4,6 sekundy a podľa normy NEDC dosahuje kombinovanú spotrebu paliva 2,1 l/100 km. K tomu sa pridáva spotreba elektrickej energie na úrovni 14,5 kWh/100 km. To predstavuje iba 46 g emisií CO2/km. Výkon elektrického motora poháňa predné kolesá, zatiaľ čo spaľovací motor posiela svoju silu na zadné kolesá. Výsledkom je špecifický pohon všetkých kolies, ktorý sa vyznačuje mimoriadne precíznym dávkovaním výkonu a ovládaním stability vozidla. V rámci hybridného pohonu dokáže elektrický motor svojim výkonom pomáhať spaľovaciemu motoru a tak znížiť jeho spotrebu najmä v prípadoch, keď vodič mimoriadne intenzívne zrýchľuje. Hybridný systém taktiež prostredníctvom rekuperácie pri spomaľovaní a brzdení pomáha opätovne dobíjať vysokonapäťovú batériu.

Spoločnosť BMW Group ponúkne od roku 2023 vo svojom produktovom portfóliu až 25 elektrifikovaných modelov. Okrem čisto elektrických vozidiel ponúkajú vozidlá s nabíjateľným plug-in hybridným pohonom vynikajúci spôsob na trvalo udržateľné zníženie emisií. Predstavujú veľmi dobré riešenie pre zákazníkov, ktorí chcú v mestách jazdiť bez vypúšťania lokálnych emisií, no zároveň potrebujú bez obáv jazdiť aj na dlhšie vzdialenosti.

 

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika, Milan Stupka, Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97, E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka: www.press.bmwgroup.com/slovak/

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2018 celosvetový predaj viac než 2,49 mil. predaných automobilov a viac než 165 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2018 činil zisk pred zdanením 9,815 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 97,480 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2018 zamestnával po celom svete 134 682 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K termínu 1. septembra 2019  bolo k dispozícií v Slovenskej republike:

  • Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.
  • Jeden autorizovaný Servis-only  zástupca BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.
  • Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.
  • Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline. 

 

 

Web: www.bmwgroup.com

www.bmw.sk

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

https://www.facebook.com/BMW.Slovensko/

https://www.facebook.com/MINI.slovensko/

https://www.facebook.com/bmwmotorradslovensko/

 

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

https://www.instagram.com/bmwslovensko/

https://www.instagram.com/minislovensko

https://www.instagram.com/bmwmotorradslovensko/?hl=sk

 

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

https://www.youtube.com/user/BMWSlovensko

https://www.youtube.com/user/MINISlovensko

https://www.youtube.com/channel/UCpXsvqPAuTm0SL2Y5BbJoUw

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

https://twitter.com/bmwslovensko

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmwgroup/

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

*Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.
Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.
Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE

14 July 2020. Follow the link and watch the webcast of the world premiere of the first-ever BMW iX3.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť