Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

V hlavnej úlohe: BMW. Pozrite si pár filmov, v ktorých si zahrali bavorské vozidlá.

+++ Spoľahlivý partner (tajných) agentov +++ Krátke filmy vlastnej produkcie +++ Vozidlá BMW si zahrali v takmer 30 000 filmoch

Lifestyle
·
Dedičstvo
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Mníchov. To najlepšie, čo môžete zažiť s akýmkoľvek vozidlom značky BMW, je radosť z jazdy. No občas sa stáva, keď najlepšie spravíte, ak zostanete doma. A vtedy treba vymyslieť alternatívne riešenia. Jedným z nich je nájsť si filmy, ktoré vás prenesú do čarovného sveta príbehov. V mnohých z nich hrajú významnú úlohu aj vozidlá značky BMW. Podľa internetovej databázy filmových vozidiel imcdb.org sa vozidlá značky BMW objavili v takmer 30 000 filmoch, seriáloch či dokumentoch z celého sveta. A to hovoríme o všetkom, čo má na sebe znak BMW — od minivozidielka Isseta, cez všetky druhy motocyklov a automobilov, až po štúdie vozidiel, na ktoré žiarili reflektory počas filmového natáčania skôr než na autosalónoch. Podľa tejto internetovej stránky sa BMW radu 7 objavilo v takmer 2 000 snímkach, približne rovnaký počet filmových účastí má na konte BMW radu 3 všetkých druhov a napríklad BMW X5 si do životopisu môže zapísať viac ako 500 filmových účastí. Nie vždy išlo o dôležité úlohy, že ich napríklad používal hlavný hrdina, no i tak ide o pôsobivé číslo. Stačí si už len vybrať ten správny zdroj, sadnúť si a naplno si užívať radosť z pozerania.

 

Zachrániť svet? Žiaden problém!

Značka BMW sa vo svete tajných agentov pohybuje ako doma. Minimálne medzi ich filmovými stvárneniami sa teší veľkej obľube. Nedá na ňu dopustiť Tom Cruise ako Ethan Hunt a to rovno v troch filmoch série Mission: Impossible. Vo filme Phantom Protocol jazdí na modeloch BMW Vision EfficientDynamics, čo bola štúdia, z ktorej neskôr vznikol sériový model BMW i8 a na BMW radu 6 Cabriolet. V ďalšom filme Rough Nation (Národ grázlov) sa zaskvelo BMW M3 a vo filme Mission: Impossible — Fallout jazdí v BMW M5 a po Londýne sa preháňa na motocykli BMW R nineT Scrambler. Oficiálnu upútavku na film nájdete tu.

 

Ethan Hunt je síce špičkou, no ak chcete dosiahnuť na vrchol tajných agentov, musíte sa volať James Bond. A aj ten sa pri plnení úloh spojených so zachraňovaním sveta spoliehal na vozidlá značky BMW. V roku 1995 si svetovú premiéru vo filme Golden Eye (Zlaté oko) odkrútilo BMW Z3 vo farbe Atlanta Blue, za volantom bol Pierce Brosnan. Vo filme Zajtrajšok nikdy nezomiera sa v roku 1997 objavilo BMW 750iL vo fabe Aspen Silver Metallic, ktoré dokázal agent 007 ovládať pomocou mobilného telefónu aj na diaľku. A pred zloduchmi unikal s Bond girl Michelle Yeoh v niektorých z najpamätnejších scén filmu na motocykli BMW R 1200 C. Vo filme Jeden svet nestačí ich zase naháňa v BMW Z8 v striebornej metalíze, so šesťstupňovou prevodovkou a motorom V8 s výkonom 294 kW (400 k). Táto snímka však nie je pre milovníkov značky so slabými nervami. Medzi legendárne scény totiž patrí aj tá, kde obrovská píla rozreže automobil na dva kusy.

 

A ešte jeden výlet medzi špiónov. Do filmu Červená volavka z roku 2017 s herečkou Jennifer Lawrence, ktorý sa nakrúcal aj v Bratislave. Ako sprievodca sa v celom filme objavuje BMW radu 7. BMW je taktiež dlhoročným partnerom Asociácie amerických režisérov, ktorej výročné ceny DGA sa v Hollywoode a celom filmovom priemysle tešia mimoriadnej úcte a predstavujú predzvesť Oskarov.

 

Aj superhrdinovia jazdia na BMW.

Mnoho superhrdinov z dielne spoločnosti Marvel Studios vie lietať či premiestňovať sa nejakým mimoriadne rýchlym spôsobom, no sú aj takí, ktorí využívajú autá. A aj do ich služieb sa dostávajú vozidlá mníchovskej automobilky. Napríklad model BMW iX3 sa v septembri dostal do filmu od spoločnosti Marvel Studios pod názvom Shang-Chi: Legenda o desiatich prsteňoch. Spolu s BMW iX3 sa vo filme predstavilo aj športové vozidlo BMW M8 v červenej farbe Melbourne Red z palety BMW Individual. Ide o ďalšie pokračovanie úspešnej spolupráce medzi automobilkou BMW a filmármi z Marvel Studios. Tá nasleduje po účinkovaní modelov BMW X3 a BMW radu 2 Gran Coupé v snímke od Marvel Studios s názvom Black Widow, ktorá mala slovenskú premiéru začiatkom júla.

 

Hviezdne motocykle.

Mimoriadne dynamické schopnosti motocyklov BMW Motorrad padli do oka aj filmárom a tak sa jednostopoví hrdinovia stali partnermi hercov aj v akčných filmoch. Milla Jovovich jazdila na motocykloch BMW dokonca v dvoch filmoch. Najprv v roku 2006 v akčnom sci-fi Ultraviolet bojovala so zlom s pomocou BMW R 1150 R, pričom kaskadérske kúsky nakrúcala sama. O rok neskôr sa znovu objavil na motocykli BMW, tentoraz to bol model K 1200 R vo filme Resident Evil: Zánik, ktorý sa inšpiroval počítačovou hrou. A keďže filmy sa vyrábajú aj v Indii, kde vkus diktuje Bollywood, motocykle BMW sa presadili aj v tomto kultúrnom svete. Zvlášť, ak ide o akčné filmy ako napríklad Dhoom:3. Práve v ňom podporila akčné scény s naháňačkami v Chicagu dvojica motocyklov BMW S 1000 RR a BMW K 1300 R.

 

Na stope vraždy.

Mníchovské oddelenie vrážd a jeho vrchný inšpektor Stephan Derrick. To je 281 kriminálnych prípadov, v ktorých sa ako služobné vozidlo predstavilo BMW radu 5. Od prvej generácie E12 až po E28. V neskorších sériách presadol Stephan Derrick do BMW radu 7 a priebežne vymenil modely E23, E32 a E38. Ak máte radi inteligentné detektívky, môže byť práve sledovanie seriálu Derrick zaujímavým skrátením nielen jesenného obdobia. Nepretržité sledovanie všetkých dielov by vám zabralo takmer dva týždne a určite by ste pozorným okom odhalili aj mnoho ďalších modelov značky BMW a vozidiel, ktoré sa na cestách objavovali v čase vzniku seriálu v rokoch 1974 až 1998.

 

Za zmienku stojí aj akčný film Na plný plyn z roku 2017. Hlavný hrdina, ktorého stvárňuje Scott Eastwood, plánuje ukradnúť zbierku vzácnych automobilov a prijíma aj jednu veľkú výzvu. Vo filme sa zjaví množstvo automobilov značky BMW ako aj motocykel BMW R nineT. Už v úvodnej, akciou nabitej scéne, naplno predvedie svoju športovú dynamiku a výkon model BMW M3. Úchvatné BMW radu 6 Gran Coupé vo filme Na plný plyn poslúži ako únikové vozidlo hneď pri niekoľkých príležitostiach. Mihnú sa tu aj BMW radu 4 Cabrio, kultové BMW i8 a vzácny veterán BMW 327.

 

Vo vlastnej réžii.

BMW sa okrem filmov a seriálov objavuje aj v kratších snímkach, ktoré vznikli priamo na objednávku automobilky. Medzi ich tvorcov patria prvotriedni hollywoodski režiséri a scenáristi, v hlavných úlohách sa objavujú najväčšie hviezdy. Sériu ôsmich filmov zo série The Hire režírovali v rokoch 2001 a 2002 velikáni ako Tony Scott, Guy Ritchie a Ang Lee. V hlavnej úlohe sa okrem Cliva Owena objavili aj modely BMW 740i, BMW M5 a BMW Z4.

Clive Owen sa vo filme z produkcie BMW objavil aj v roku 2016, kedy mala premiéru snímka The Escape. V tomto filme, na cenu Akadémie nominovaného režiséra Neilla Blomkampa, hral v hlavnej úlohe vodiča na Oscara nominovaný Clive Owen. V snímke sa objavili aj Dakota Fanning, Jon Bernthal a ďalšia hviezda nominovaná na Oscara, Vera Farmiga. Nemenej dôležitú úlohu malo vo filme BMW radu 5, ktoré si Clive Owen zvolil ako služobné vozidlo. Film The Escape je pritom poctou k 15. výročiu pôvodnej filmovej série The Hire, kde sa Clive Owen v jednotlivých misiách objavoval ako vodič rôznych vozidiel značky BMW.

Na vážnejšie témy sa zameral film The Small Escape (Útek v malom) z roku 2019, ktorý mal svoju premiéru na YouTube a na sociálnych sieťach. Tridsať rokov po páde Berlínskeho múru automobilka BMW rozprávala príbeh o túžbe po slobode, vynaliezavosti a o konštruktérskych schopnostiach. Ide o reálny príbeh, ktorý zažili Klaus-Günter Jacobi, jeho priateľ Manfred Koster a mini vozidielko BMW Isetta, ktoré deviatim ľuďom pomohlo ujsť z NDR.

 

Domáce prostredie.

Zo slovenskej tvorby sa môže okrem množstva televíznych seriálov spomenúť napríklad  bordové BMW radu 3 Coupé, ktoré sa objavilo v roku 2011 v seriáli TV Joj s názvom Dr. Ludsky. Tomáš Maštalír, ako hlavný hrdina, riešil prípady z lekárskeho a kriminalistického prostredia.

 

 

 

Kontakt pre médiá:

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

 

BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2020 celosvetový predaj viac než 2,3 mil. osobných automobilov a viac než 169 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2020 zamestnával po celom svete 120 726 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

 

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a dve samostatné servisné prevádzky v Bratislave a Banskej Bystrici.

 

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

 

Pridanou hodnotou priameho zastúpenia spoločnosti BMW Group, ktorá 1. júla 2021 oslavuje 15 rokov svojho pôsobenia na slovenskom trhu prostredníctvom spoločnosti BMW Slovenská republika, je vyššia kvalita poskytovaných služieb. Zákazníci tak majú lepší prístup k objednávaniu a ku konfigurácii vozidiel, k lepšej podpore ako aj k ponukám, ktoré pružnejšie, precíznejšie a lepšie dokážu reagovať na špecifické potreby slovenských zákazníkov. Výhodou je aj priama komunikácia medzi slovenským zastúpením a centrálou v Mníchove, čo vedie k lepšiemu, transparentnejšiemu a vhodnejšiemu procesu rozhodovania bez ďalšieho medzistupňa.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

ANNUAL CONFERENCE 2024.

21 March - 09:00 AM CET.
Here you can see the webcast of the BMW Group Annual Conference 2024, with the world premiere of the next BMW vision vehicle on the "Road to Neue Klasse".

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť