Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW Group dostalo stavebné povolenie na výstavbu vývojového centra neďaleko Sokolova v ČR.

+++ Stavebné povolenie umožňuje spustenie zemných a stavebných prác +++ Plán začatia prvých testovacích úkonov začiatkom roku 2022 sa aj napriek koronavírusu podarí dodržať +++ BMW Group pokračuje v investíciách do vývoja nových technológií a vzniku nových pracovných miest.

Spoločnosť
·
Výrobné závody, zariadenia
·
Technológia
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(9x, ~96,93 MB)

Sokolov. Projekt výstavby BMW Group vývojového centra neďaleko Sokolova úspešne pokračuje. BMW Group získala od príslušného stavebného úradu stavebné povolenie umožňujúce prejsť z fázy príprav k výstavbe chystaného centra.

 

Súčasné obmedzenia spôsobené pandémiou koronavírusy aktuálne zapríčinili len mierne oneskorenie, ktoré BMW plánuje dohnať v priebehu výstavby. Prvým krokom budú zemné práce, ktoré pripravia podložie pre skúšobné trate. V súlade s povolením pre logistiku a zariadenia staveniska už boli v severnej časti územia zahájené prvé zemné práce a pokládka asfaltu pre obslužné komunikácie. Zemné práce na celom komplexe by mali byť hotové do konca roka 2021, nasledovať budú stavebné práce, s ktorými sa začne v severozápadnej časti územia v roku 2022. Aj napriek náročnej situácií v prvej polovici tohto roka, BMW Group neprestáva intenzívne investovať do svojej budúcnosti a pokračuje vo svojich plánovaných investičných a vývojových aktivitách.

 

Pripravované BMW Group vývojové centrum bude po svojom otvorení jedným zo štyroch kľúčových vývojových centier BMW Group. Plánuje sa tu predovšetkým vývoj systémov autonómnej jazdy. Plocha budúceho vývojového centra sa nachádza na mieste bývalej výsypky severne od Sokolova a zaberie približne 650 hektárov. Počas nasledujúcich dvoch rokov na nej vznikne niekoľko skúšobných dráh pre testovanie vozidiel v rôznych podmienkach a situáciách. Celý projekt je významnou investíciou nielen z pohľadu BMW Group, ale prispeje aj k rozvoju zamestnanosti, služieb a vzdelávania v celom regióne.

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2019 celosvetový predaj viac než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 175 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2019 činil zisk pred zdanením 7,118 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 104,210 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2019 zamestnával po celom svete 133 778 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE

14 July 2020. Follow the link and watch the webcast of the world premiere of the first-ever BMW iX3.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť