Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW oznamuje podporu digitálneho kľúča Digital Key pre iPhone. Bezpečný a jednoduchý spôsob, ako používať iPhone ako kľúč od vozidla na odomykanie, zamykanie, štartovanie a zdieľanie s priateľmi.

Súčasťou konferencie Apple Worldwide Developer Conference bolo aj oznámenie, že BMW sa stáva prvým výrobcom automobilov, ktorý umožní svojim zákazníkom využívať iPhone ako plne digitálny kľúč od vozidla.

Spoločnosť
·
Technológia
·
BMW ConnectedDrive
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(3x, ~27,74 MB)

Mníchov/Cupertino. Súčasťou konferencie Apple Worldwide Developer Conference bolo aj oznámenie, že BMW sa stáva prvým výrobcom automobilov, ktorý umožní svojim zákazníkom využívať iPhone ako plne digitálny kľúč od vozidla. BMW bolo taktiež prvou automobilkou, ktorá do svojich vozidiel integrovala iPod, ako prvá ponúkla bezdrôtové rozhranie CarPlay a teraz je prvá, kto ponúka podporu pre digitálny kľúč BMW Digital Key bezpečne uložený v peňaženke Apple Wallet pre iPhone.

Digitálny kľúč BMW Digital Key pre iPhone
Prichádzajúci digitálny kľúč BMW Digital Key pre iPhone umožní užívateľom, aby odomkli vozidlo priložením mobilného telefónu. Na vyrazenie stačí umiestniť iPhone do držiaka a stlačiť štartovacie tlačidlo. Na nastavenie digitálneho kľúča slúži aplikácia BMW Smartphone App. Majiteľ vozidla takto môže umožniť používanie automobilu až piatim ďalším osobám. Taktiež má možnosť nastaviť podmienky užívania pre mladých vodičov vrátane obmedzenia maximálnej rýchlosti, výkonu, maximálnej hlasitosti audiosystému a ďalších vlastností. Nastavovanie prístupu sa realizuje z interiéru vozidla, prípadne prostredníctvom Apple Wallet.

Medzi ďalšie vlastnosti nového digitálneho kľúča Digital Key patria:
- Uloženie v Secure Element v iPhone a prístup cez Apple Wallet
- Rezerva batérie na päť hodín fungovania aj po úplnom vybití batérie iPhonu
- Možnosť využívania prístupu až s piatimi priateľmi prostredníctvom iMessage
- Kompatibilita s Apple Watch

BMW je hlavným spolupracovníkom štandardu Digital Key
Spoločnosť BMW Group rýchlo spoznala potenciál mobilných telefónov ako digitálnych kľúčov a spravila dobre. Štandardizácia rozhrania Digital Key zlepšuje užívateľský zážitok, bezpečnosť a dostupnosť v mobilných telefónoch, čo bolo od začiatku zámerom stratégie spoločnosti BMW Group spojenej s technológiou Digital Key. Apple a BMW úzko spolupracovali s konzorciom Car Connectivity Consortium (CCC) na presadení a zjednotení globálnych štandardov. Druhá generácia digitálneho kľúča Digital Key 2.0 pre rozhranie NFC sa predstavila v máji 2020 a ďalšia generácia Digital Key, využívajúca ultra širokopásmové rozhranie, je už na ceste.

Široká dostupnosť pre modely BMW a iPhone
BMW s nadšením oznamuje dostupnosť technológie Digital Key pre iPhone v 45 krajinách ako aj pre široké portfólio modelov: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, X5, X6, X7, X5M, X6M a Z4 vyrobených po 1. júli 2020. Kompatibilné budú modely mobilných telefónov iPhone XR, iPhone XS alebo novšie a hodinky Apple Watch Series 5 alebo novšie.
Viac informácií nájdete na www.bmw.com/digitalkey

Ďalšia správa: výpočet trasy pre elektrické vozidlá BMW v Apple Maps
Spoločnosti BMW a Apple na konferencii Apple Worldwide Developer Conference taktiež oznámili, že pre užívateľov rozhrania CarPlay sa zjednoduší aj jazdenie s elektrickými vozidlami BMW na dlhšie výlety, pretože pri výpočte trasy sa bude brať do úvahy aj to, kde a kedy ich treba nabíjať. Vodiči si môžu naplánovať svoju trasu cez iPhone alebo zadať destináciu cez Apple CarPlay po nastúpení do vozidla. Mapová a navigačná aplikácia Apple Maps v oboch prípadoch vytvorí optimálnu trasu podľa elektrického dojazdu a umiestnenia nabíjačiek. Táto jednoduchá a bezproblémová funkcia bude pre BMW prvý raz dostupná v plne elektrickom vozidle BMW i4, ktoré sa predstaví budúci rok.

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2019 celosvetový predaj viac než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 175 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2019 činil zisk pred zdanením 7,118 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 104,210 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2019 zamestnával po celom svete 133 778 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE.

27 JULY 2022. Here you can see the world premiere of the MINI Concept ACEMAN.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť