Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Nové BMW radu 4 Cabrio.

Hlavným znakom nových vozidiel BMW radu 4 sú očarujúce jazdné vlastnosti a tie si teraz možno vychutnať už aj s otvorenou strechou.

G23
·
Radu 4
·
Cabrio
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Author.

Milan Stupka
BMW Group

Hlavným znakom nových vozidiel BMW radu 4 sú očarujúce jazdné vlastnosti a tie si teraz možno vychutnať už aj s otvorenou strechou. So samostatným dizajnom, s úplne novou konštrukciou plátennej strechy, so širokou ponukou pohonných jednotiek, s pokročilou technológiou podvozka, so špeciálnymi pevnostnými výstužami štruktúry karosérie a s inovatívnymi prvkami výbavy je nové BMW radu 4 Cabrio stelesnením radosti z jazdy v mimoriadne exkluzívnej forme. Otvorené štvorsedadlové vozidlo nasleduje dizajnové smerovanie nového BMW radu 4 Coupé s extrémne športovým profilom, ktorý je výrazne ostrejší ako v prípade predchodcu. Okrem toho dizajn, rozdielny koncept vozidla a výnimočná dynamika jazdy sa výraznejšie odlišujú od BMW radu 3 Sedan, ktorý vytvoril technologický základ pre novú modelovú rodinu BMW radu 4.

Spojenie radosti zo športovej jazdy a vzrušenia z otvorenej strechy sa v prípade nového modelu BMW radu 4 Cabrio opiera o dlhodobú tradíciu tejto triedy, ktorú pred 35 rokmi začal písať prvý model BMW radu 3 Cabrio. Šiestu generáciu najlepšie zosobňuje nový dynamický model BMW M440i xDrive Cabrio poháňaný benzínovým radovým 3-litrovým a 6-valcovým motorom s výkonom 275 kW (374 k) (kombinovaná spotreba paliva: 7,4 — 6,9 l/100 km; kombinované emisie CO2: 169 — 159 g/km). Od začiatku predaja v marci 2021 ho doplnia dvojica 4-valcových benzínových a jeden 4-valcový naftový motor. Následne sa v roku 2021 ponuka rozšíri o dva 6-valcové radové naftové motory. Nový model BMW radu 4 Cabrio bude schádzať z výrobných liniek závodu BMW v meste Dingolfing.

Dizajn exteriéru: samostatný, športový a elegantný.
Nové BMW radu 4 Cabrio so svojimi dynamicky natiahnutými proporciami jasne vyjadruje svoje jednoznačné športové vlastnosti a štýlovú eleganciu otvoreného 4-sedadlového vozidla stvoreného pre exkluzívnu radosť z jazdy. Nový dizajnový jazyk značky zároveň vytvoril veľmi príťažlivú interpretáciu nízko posadenej siluety ako poznávacieho znaku prémiových kabrioletov značky BMW strednej triedy.

Elegantný a zároveň výrazný vzhľad nováčika vychádza aj z rozmerov jeho exteriéru. Dĺžka sa natiahla o 128 milimetrov na 4 768 mm, šírka o 27 mm na 1 852 mm a rázvor o 41 mm na 2 851 mm. Výška vozidla so zatvorenou strechou je 1 384 milimetrov. Oproti predchádzajúcemu modelu narástla aj šírka rozchodu — o 28 milimetrov vpredu a o 18 milimetrov vzadu, čo len podčiarkuje svalnatú postavu vozidla a zlepšuje jeho športové jazdné vlastnosti.

Výrazná a neprehliadnuteľná predná časť so zmyslom pre tradíciu.
Príťažlivá predná časť nového modelu BMW radu 4 Cabrio vyžaruje množstvo samostatného charakteru a jasne sa odlišuje od nového BMW radu 3 Sedan. Široké vertikálne zvýraznené BMW obličky masky chladiča sa skláňajú smerom dopredu a rozširujú sa smerom nadol takmer až k spodnej hrane predného nárazníka rovnako ako v prípade nového BMW radu 4 Coupé. Štandardne dodávané otvory na vstup vzduchu využívajú sieťovinovú štruktúru a naznačujú, že výkonné pohonné jednotky potrebujú dostatok chladiaceho vzduchu.

Úzke predné svetlomety nového modelu BMW radu 4 Cabrio zasahujú až hlboko do predných blatníkov. Súčasťou štandardnej výbavy sú Full-LED svetlomety, na požiadanie sa dodávajú Adaptívne LED svetlomety s laserovou technológiou BMW Laserlight. Tento prvok výbavy zahŕňa aj zákrutové svetlomety a adaptívne zákrutové svetlomety s variabilným osvetlením vozovky upraveným pre jazdu v meste a na diaľnici. Pri rýchlostiach nad 60 km/h zvýši laserové osvetlenie BMW Laserlight dosah svetelného kužeľa diaľkových svetiel až na 550 metrov a zároveň dynamicky sleduje tvar cesty.

Elegantný a dynamický profil, originálna línia strechy, mohutná zadná časť.
Dynamicky natiahnutý profil pomáha novému modelu BMW radu 4 Cabrio vytvoriť športový pocit, že vozidlo sedí nízko nad cestou, zatiaľ čo výrazne tvarované plochy podčiarkujú jeho atletický charakter. Dozadu posunuté sedadlá sa ukážu najmä v stave s otvorenou strechou a dotvárajú neopakovateľný zážitok z jazdy so slnkom v tvári a s vetrom vo vlasoch, ktorým sa preslávili kabriolety značky BMW. V zatvorenom stave sa plátenná strecha pôvabne rozprestrie nad priestorom pre posádku.

Blatníky nového modelu BMW radu 4 Cabrio vytvarovali precízne a napnuto zaoblené povrchy, pričom svalnaté tvary zadnej časti sa najviac vynímajú v stave s otvorenou strechou. Mohutný vzhľad vozidla podčiarkujú aj úzke a štýlovo zatmavené Full-LED svetlá so stále osvetlenými linkami v tvare L, známymi aj z ostatných modelov značky BMW.

Nová oblúková plátenná skladacia strecha: spojenie komfortu, harmonického dizajnu a nízkej hmotnosti.
Inovatívna oblúková plátenná skladacia strecha nového BMW radu 4 Cabrio spája výhody pevnej sklápacej strechy a puristickú príťažlivosť mäkkej plátennej strechy, pričom využíva to najlepšie z oboch svetov. Obsahuje veľké oblúkové prvky so zabudovaným skleneným zadným oknom, niekoľko izolačných vrstiev a plátennú povrchovú vrstvu štandardne dostupnú v čiernej farbe Black, na požiadanie v sivo-striebornom vyhotovení Anthracite Silver. Akustické a teplotné vlastnosti takejto strechy prevyšujú klasické plátenné strechy. Zároveň je však strecha o 40 percent ľahšia ako sklápacia pevná strecha predchodcu.

Strecha sa pomocou elektromotorov otvorí alebo zatvorí za 18 sekúnd a pritom až do rýchlosti 50 km/h iba stačí stlačiť tlačidlo. Variabilný priestor na plátennú strechu vytvára v zatvorenom stave batožinový priestor s objemom 300 až 385 dm3.

Interiér: štyri sedadlá ponorené v prémiovom duchu športovej elegancie.
Spojenie športového ducha a elegancie, ktorým sa vyznačuje exteriér nového BMW radu 4 Cabrio, sa prenáša aj do jeho interiéru. Prístrojová doska a stredová obrazovka Control Display vytvárajú v novom modeli BMW radu 4 Cabrio zoskupenie veľkoplošných displejov a orientujú sa na vodiča. Ergonomicky upravené rozmiestnenie ovládacích prvkov pozdvihuje charakter vozidla a vytvára intenzívnejšiu radosť z jazdy. Súčasťou štandardnej výbavy sú športové predné sedadlá s automaticky sa vysúvajúcim zariadením na podávanie bezpečnostného pásu, kožený poťah Vernasca, vyhrievanie sedadiel, kožou čalúnený športový volant a špeciálne zadné sedadlá so zabudovanými opierkami hlavy, ktoré sú tvarované ako samostatné a prijmú dvojicu pasažierov. Vysoko umiestnená stredová konzola spolu s palubnou doskou, ktorá plynulo prechádza až do výplne dverí vzadu, vytvárajú priestor obklopujúci pasažierov. Najmä počas jazdy s otvorenou strechou vzniká pocit ochrany, ktorý dotvára plynulý pásik na úrovni ramien.

Štvor- a šesťvalcové motory s technológiou BMW TwinPower Turbo a mild hybridná technológia pre lepšiu dynamiku a vyššiu účinnosť.
Nový model BMW M440i xDrive Cabrio využíva, rovnako ako aj naftové motory, mild hybridnú technológiu. Vďaka výkonnému 48 V štartér-generátoru a druhej batérii dokáže počas brzdenia uskladniť a rekuperovať oveľa viac energie. Táto energia sa následne využije v elektrickom systéme vozidla a okrem toho zníži zaťaženie a zvýši výkon spaľovacieho motora. Štartér-generátor poskytuje dodatočný výkon 8 kW (11 k), čím zaručuje dynamickejšie predbiehanie a svižnejšie rozbiehanie.

Spolu s radovým 6-valcovým motorom s výkonom 275 kW (374 k) pod kapotou vlajkového modelu obsahuje paleta pohonných jednotiek aj dva 4-valcové benzínové motory s výkonom 135 kW (184 k) v novom modeli BMW 420i Cabrio (kombinovaná spotreba paliva: 6,1 – 5,7 l/100 km; kombinované emisie CO2: 140 – 131 g/km) a 190 kW (258 k) v novom modeli BMW 430i Cabrio (kombinovaná spotreba paliva: 6,4 – 6,0 l/100 km; kombinované emisie CO2: 147 – 138 g/km). Naftový 4-valcový motor s výkonom 140 kW (190 k) poháňa model BMW 420d Cabrio (kombinovaná spotreba paliva: 4,5 – 4,2 l/100 km; kombinované emisie CO2: 119 – 111 g/km). Táto výnimočná pohonná jednotka, rovnako ako aj radový 6-valcový motor v modeli BMW 430d Cabrio (kombinovaná spotreba paliva: 5,6 l/100 km; kombinované emisie CO2: 147 g/km podľa WLTP, hodnoty NEDC budú nasledovať neskôr), využíva technológiu BMW TwinPower Turbo a dvojstupňový systém preplňovania. Aj BMW M440d xDrive Cabrio (kombinovaná spotreba paliva: 6,3 l/100 km; kombinované emisie CO2: 165 g/km podľa WLTP, hodnoty NEDC budú nasledovať neskôr) spája dve turbodúchadlá rôznej veľkosti, aby zaručovali mimoriadne intenzívny nárast výkonu. Všetky modely spĺňajú emisnú normu Euro 6d.

Všetky modely štandardne s 8-stupňovou prevodovkou Steptronic, na požiadanie s radiacimi páčkami a s novou funkciou Sprint.
Prvý raz sa stalo, že všetky verzie nového modelového radu BMW radu 4 Cabrio dostanú v štandardnej výbave 8-stupňovú automatickú prevodovku Steptronic. Najnovšia verzia automatickej prevodovky svojimi upravenými vlastnosťami radenia a vyššou účinnosťou presahuje tradičnú úlohu presúvania krútiaceho momentu z motora na kolesá.

Súčasťou štandardnej výbavy modelov BMW M je 8-stupňová prevodovka Steptronic Sport, ktorá je štandardne dodávaná do vozidiel BMW M a modelov M Sport. Na požiadanie sa teraz dodáva už aj do všetkých ostatných modelov. Ponúka ostrejšiu dynamiku radenia a v spojení s ňou sa na volante nachádzajú aj radiace páčky. Novinku predstavuje funkcia Sprint, ktorá upravuje výkon motora a charakter radenia, aby poskytla v stredných otáčkach maximum dynamiky na zrýchľovanie ako aj na predbiehacie manévre.

Zvýšená tuhosť karosérie a na mieru naladený podvozok.
Extrémne vysokú tuhosť karosérie zlepšuje pridanie ďalších prvkov ako špecifické výstuže pre kabriolet, hliníkový ochranný panel pod prednou časťou a bočné prahy s mimoriadne vysokou torznou tuhosťou. Výsledkom je, že statická tuhosť karosérie nového modelu BMW radu 4 Cabrio sa oproti predchodcovi zvýšila o 4 percentá. Inteligentný mix materiálov slúži na zníženie hmotnosti a zvýšenie bezpečnosti pri náraze. Nízke ťažisko vozidla, lepšie aerodynamické vlastnosti a špeciálne nastavenie geometrie podvozka, uloženia a celkové naladenie vyústili do ostrejších jazdných vlastností, lepšej ovládateľnosti a vyššej precíznosti.

Štandardný podvozok aj verzia M Sport dostali špeciálne naladené tlmiče. Zákazníci si môžu vybrať aj Adaptívny M podvozok s elektronicky ovládanými adaptívnymi tlmičmi. Obe verzie podvozka sa dodávajú s variabilným športovým riadením. Nový model BMW radu 4 Cabrio sa štandardne dodáva so 17-palcovými diskami kolies z ľahkých zliatin. Na požiadanie dodávané brzdy M Sport poskytujú možnosť výberu modro alebo červeno nalakovaných brzdových strmeňov.

Štandardná výbava nových vlajkových modelov BMW M440i xDrive Cabrio a BMW M440d xDrive Cabrio obsahuje 18-palcové disky kolies z ľahkých zliatin a plne elektronicky ovládaný a plne variabilný samosvorný zadný diferenciál. Ten je v spojení s odpružením M Sport alebo s Adaptívnym M odpružením na požiadanie dostupný aj pre modely BMW 430i Cabrio a BMW 430d xDrive Cabrio.

Alternatívu k štandardnej výbave BMW radu 4 Cabrio predstavuje model M Sport s prvkami ako extra široké otvory na nasávanie vzduchu v prednej časti a výrazne tvarovaný zadný nárazník, odpruženie M Sport, 18-palcové M disky kolies z ľahkých zliatin, sedadlá čalúnené M špeciálnou kožou Vernasca, plochy na opretie kolien na oboch stranách stredovej konzoly ako aj ďalšie špeciálne vytvorené prvky interiéru. Výbavu môže obohatiť aj balík prvkov M Sport Pro, ktorý pridáva 19-palcové M disky kolies z ľahkých zliatin, športový zvuk vstupujúci aj do interiéru a hi-fi ozvučenie.

Doplnky exteriéru sivej metalickej farby Cerium Grey vytvárajú dodatočné identifikačné prvky modelov BMW M a môžu sa spájať aj s balíkom exteriérových doplnkov M Carbon. Navyše od začiatku predaja nového modelu BMW radu 4 Cabrio bude k dispozícii aj široká ponuka prvkov M Performance Parts.

Prvky dostupné špeciálne pre tento model: veterný deflektor a vyhrievanie krku.
Komfort, individuálny štýl a radosť z jazdy so stiahnutou strechou môže zlepšiť aj viacero špičkových prvkov dodávaných na požiadanie. Patrí medzi ne napríklad aj veterný deflektor, ktorý upravuje prúdenie vzduchu v kabíne. Dá sa jednoducho odstrániť aj pri zatvorenej streche, umiestniť do presne tvarovaného obalu a bezpečne skladovať za sklápateľnými operadlami zadných sedadiel. Komfort jazdy pri nižších vonkajších teplotách zvyšuje vyhrievanie krku zabudované do predných opierok hlavy.

Ďalšie možnosti voľby predstavujú kožené čalúnenie Vernasca, rozšírené kožené čalúnenie BMW Individual Merino či celokožené čalúnenie BMW Individual. Prvý raz sa v štandardnej výbave nachádzajú aj elektronicky nastaviteľné športové sedadlá, na požiadanie môžu byť premiérovo vyhrievané či odvetrávané. V ponuke zoznamu prvkov dodávaných na želanie sa nachádzajú aj mimoriadne kvalitné interiérové obkladové lišty BMW Individual, palubná doska potiahnutá materiálom Sensatec či možnosť čalúnenia palubnej dosky kožou z ponuky BMW Individual.

V štandardnej výbave nového modelu BMW radu 4 Cabrio sa nachádzajú aj 3-zónová klimatizácia a Balík odkladacích priestorov. Na požiadanie sa dodávajú aj nezávislé vykurovanie a náladové osvetlenie vrátane osvetlenia okolia vozidla Welcome Light Carpet či elektricky vysúvacie ťažné zariadenie.

Široká ponuka asistenčných systémov vodiča.
Bezpečnosť nového modelu BMW radu 4 Cabrio zvyšuje na dlhých cestách a v momentoch, keď vodič nemá úplne jasný výhľad, výrazne širšia ponuka asistenčných systémov vodiča ako v prípade predchádzajúcej generácie vozidla. V štandardnej výbave sa nachádzajú prvky ako Kolízne varovanie s funkciou brzdenia, Asistent udržiavania jazdného pruhu s aktívnou ochranou pred bočnou kolíziou a Speed Limit Info. Na požiadanie dodávaný balík prvkov Driving Assistant Professional potom pridáva ďalšie asistenčné systémy vodiča ako Asistent riadenia a udržiavania jazdného pruhu, ktorý využíva údaje z navigácie na odhalenie potrebnej zmeny jazdného pruhu. V ponuke sa nachádza aj nový systém, ktorý pri príjazde na koniec dopravnej zápchy na diaľnici dokáže automaticky vytvárať núdzovú uličku potrebnú pre prejazd záchranných zložiek (aktuálne platné len pre vybrané trhy sveta). Vďaka funkcii Assisted Driving View sa môžu jednotlivé asistenčné systémy vodiča programu Driving Assistant Professional zobrazovať v reálnom čase na prístrojovej doske BMW Live Cockpit v podobe vizualizácie 3D prostredia.

Nová generácia BMW Head-up Display prenáša podstatné údaje o jazde na plochu, ktorá sa zväčšila až o 70 percent. Na požiadanie dodávaný Asistent parkovania obsahuje aj funkciu Asistenta cúvania.

Nové digitálne služby: BMW Maps, Inteligentný osobný asistent BMW Intelligent Personal Assistant, mobilná kompatibilita, Remote Software Upgrade.
Vodič a spolujazdec si môžu v novom BMW radu 4 Cabrio užívať výhody spojené so širokými možnosťami, ktoré prináša zabudovanie ovládacieho rozhrania BMW Operating System 7. Zobrazované informácie sa dajú individuálne nastavovať, zatiaľ čo rozhranie medzi vodičom a vozidlom poskytuje, v závislosti od aktuálnej situácie, viac možností ovládania — prostredníctvom dotykovej stredovej obrazovky Control Display, osvedčeným ovládačom iDrive Controller, multifunkčnými tlačidlami na volante alebo hlasovými povelmi.

Štandardne dodávaný systém Live Cockpit Plus obsahuje ovládací a operačný systém iDrive s 8,8-palcovou stredovou obrazovkou Control Display a s ovládačom Touch Controller, digitálnu prístrojovú dosku s čiernym pozadím okolo 5,1-palcového farebného displeja, multimediálny a navigačný systém, dva USB porty na prenos dát. Zabudovaná SIM karta s pripojením 4G LTE a rovnako štandardne dodávaný balík prvkov Connected Package Professional umožňujú využívanie digitálnych služieb ako inteligentný osobný asistent BMW Intelligent Personal Assistant (iba v podporovaných jazykoch), BMW TeleServices, núdzové volanie Legal Emergency Call, online dopravné informácie s výstrahou pred nebezpečenstvom, služby diaľkového ovládania Remote Services a služby Concierge Cervices.

Na požiadanie dodávaný systém BMW Live Cockpit Professional potom obsahuje plne digitálnu prístrojovú dosku za volantom s 12,3-palcovou obrazovkou a 10,25-palcovú stredovú obrazovku Control Display. Plne digitálna prístrojová doska poskytuje dostatok priestoru na zobrazovanie údajov z navigačnej mapy, indikátory stavov asistenčných systémov vodiča či 3D zobrazenie priestoru okolo vozidla.

Pokiaľ ide o digitálne služby, tak medzi výnimočné inovatívne prvky nového modelu BMW radu 4 Cabrio patria mapy BMW Maps. Okrem výpočtu trasy a času príchodu sa vyznačujú aj mimoriadnou rýchlosťou a presnosťou, krátkym intervalom aktualizácie dopravných informácií ako aj využívaním cloud navigačného systému, takže vodič môže pri vyhľadávaní cieľovej destinácie vysloviť akékoľvek slovo. Systémy BMW Live Cockpit Plus a BMW Live Cockpit Professional prichádzajú aj s upravenou integráciou mobilných telefónov. Operačný systém nového modelu BMW radu 4 Cabrio obsahuje okrem rozhrania Apple CarPlay už aj Android Auto. Novým prvkom je aj Remote Software Upgrade, ktorý umožňuje aktualizovať a vylepšovať funkcie vozidla a rozširovať nové digitálne služby tak, že sa jednoducho stiahnu do vozidla prostredníctvom bezdrôtovej internetovej siete.

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.
Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.
Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/

 

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2019 celosvetový predaj viac než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 175 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2019 činil zisk pred zdanením 7,118 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 104,210 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2019 zamestnával po celom svete 133 778 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

The all-new BMW 420i Cabrio:
Fuel consumption combined: 6.1-5.7 l/100 km; CO2 emissions combined: 140-131 g/km.

The all-new BMW 430i Cabrio:
Fuel consumption combined: 6.4-6.0 l/100 km; CO2 emissions combined: 147-138 g/km.

The all-new BMW M440i xDrive Cabrio: :
Fuel consumption combined: 7.4-6.9 l/100 km; CO2 emissions combined: 169-159 g/km.

The all-new BMW 420d Cabrio:
Fuel consumption combined: 4.5-4.2 l/100 km; CO2 emissions combined: 119-111 g/km.

The all-new BMW 430d Cabrio:
Fuel consumption combined: 5.6 l/100 km; CO2 emissions combined: 147 g/km.*

The all-new BMW M440d xDrive Cabrio :
Fuel consumption combined: 6.3 l/100 km; CO2 emissions combined: 165 g/km.*

* Údaje sú založené na testovacom cykle WLTP.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. Here you can watch the webcast of the 104 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Change Search Settings.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Slovenian
  • Jazyk priloženého súboru
  • Arabic
  • Czech
  • English
  • German
  • Slovakia
  • Slovenian
Updates
Top-Topic
Submit
Reset
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť