Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Madeline Hollander predstavuje dielo Sunrise/Sunset pre BMW Open Work by Frieze.

Madeleine Hollander pozýva návštevníkov sledovať choreografiu, ktorá definuje naše prostredie. Dnes sa spustí internetová platforma www.sunrise-sunset.com, ktorá vytvorí náhľad na špeciálnu inštaláciu. Návštevníci si môžu priblížiť alebo vzdialiť globálnu mapu zostavenú zo svetlometov a sledovať ju v jednotlivých častiach, sekciách či prepojeniach.Taktiež si môžu pozrieť živé zábery z kamier nad križovatkami v Berlíne, New Yorku, Ríme či v Los Angeles.

Spoločnosť
·
Kultúra
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(16x, ~14,71 MB)

Related Links.

Londýn/Mníchov. Už štvrtý rok pokračuje dlhodobé partnerstvo medzi spoločnosťami BMW a Frieze. Jeho výsledkom je umelecká iniciatíva BMW Open Work by Frieze. Umelecké diela vychádzajú z inšpirácie výtvormi značky BMW a v priekopníckom viacdruhovom formáte spája umenie, technológiu a dizajn. Kurátor Attila Fattori Franchi si pre vytvorenie štvrtého diela BMW Open Work by Frieze vybral v New Yorku sídliacu umelkyňu Madeleine Hollander. Tá predstaví svoj výtvor vo dvoch fázach ako digitálnu platformu počas tohtoročného podujatia Frieze Week v Londýne a ako špeciálnu inštaláciu v rámci Frieze Los Angeles v roku 2021.

Projekt s názvom Sunrise/Sunset (Úsvit/Súmrak) pokračuje v jej doterajšom umeleckom pôsobení a vo výskume dopravných vzorcov a práce bez ľudských činiteľov, ktorí by vstupovali do týchto systémov alebo procesov. Umelkyňa vytvorila svoje dielo pre Frieze Los Angeles 2021 na základe intenzívnej komunikácie s oddelením BMW zameraným na trvalo udržateľný rozvoj a štúdia automatických adaptívnych systémov svetlometov BMW. Sebestačná živá inštalácia bude pozostávať zo stoviek recyklovaných BMW LED svetiel, ktoré pochádzajú z Recyklačného a demontážneho centra spoločnosti BMW Group. Madeleine Hollander následne vytvorila energetickú slučku, prepojenú mapu zosúladenú s úsvitom a so súmrakom po celom svete. Fascinovali ju reakcie technológie svetlometov na mnoho podnetov ako pohyb, svetlo a poveternostné podmienky. Preto každé svetlo spojila s konkrétnou časovou zónou a vytvorila tak stále hodiny. Svetlomety sa pri brieždení v Kalifornii automaticky prepnú do žiarivého nastavenia, súmrak v Londýne aktivuje hmlové svetlomety.

Madeleine Hollander pozýva návštevníkov sledovať choreografiu, ktorá definuje naše prostredie vďaka neviditeľným faktorom ako geografická poloha, úroveň svetla či časť dňa a ich výrazný vplyv na naše vnímanie a správanie. Od 7. októbra sa počas Frieze Week London spustí internetová platforma www.sunrise-sunset.com, ktorá vytvorí náhľad na špeciálnu inštaláciu. Návštevníci si môžu priblížiť alebo vzdialiť globálnu mapu zostavenú zo svetlometov a sledovať ju v jednotlivých častiach, sekciách či prepojeniach a pozorovať, ako sa podľa jednotlivých častí dňa a miest svetlomety rozsvecujú alebo stmavujú. Taktiež si môžu pozrieť živé zábery z kamier nad križovatkami v Berlíne, New Yorku, Ríme či v Los Angeles.

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/

 

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2019 celosvetový predaj viac než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 175 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2019 činil zisk pred zdanením 7,118 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 104,210 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2019 zamestnával po celom svete 133 778 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. 11 May 2022

Here you can watch the webcast of the public part of the 102 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť