Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

#NEXTGen 2020.

Ďalší krok do budúcnosti. Sumarizácia...

#NEXTGen
·
BMW iX
·
Technológia
·
BMW i Automobiles
·
Dizajn, koncepty a štúdie
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(3x, ~9,49 MB)
  
Photos(150x, ~1,52 GB)
  More below article text
Zažite  #NEXTGen 2020 na: www.bmw.com/nextgen

 

Mníchov. Spoločnosť BMW Group píše ďalšiu kapitolu budúcnosti mobility. A podujatie #NEXTGen 2020 poskytuje ideálnu platformu na predstavenie najnovších pokrokov. Po mimoriadne úspešnom premiérovom ročníku v roku 2019 sa bude tento rok podujatie konať čisto v digitálnej forme. Vo svete, ktorý sa mení rýchlejšie než kedykoľvek predtým, sa spoločnosť BMW Group rozhodla zamerať sa na pokračovanie v šírení technologického rozvoja, na vytváranie trendov a na to, aby bola silou, ktorá atraktívnymi produktmi utvára tvár mobility budúcnosti. A to všetko v rámci svojej stratégie Power of Choice (Sila výberu).

Spoločnosť BMW Group v rámci podujatia #NEXTGen otvorí dvere, ktoré sú za bežných okolností napevno zatvorené. Predstavuje nové technológie a vozidlá a zároveň sa pozrie na niektoré veľmi špeciálne príklady toho, čo znamená ďalšia generácia mobility a ako by mohla vyzerať. Okrem predstavenia noviniek z Výskumného a vývojového centra (FIZ) sa na podujatí #NEXTGen 2020 odhalia aj svetové premiéry značiek BMW Motorrad a MINI. Taktiež sa objaví aj pohľad na dizajn sériovej verzie modelu BMW iNEXT, ktorý sa s označením BMW iX dostane do predaja koncom novembra 2021.

Oliver Zipse: „Spoločnosť BMW Group sa neustále snaží o znovuobjavovanie samej seba”.
Hlavným motívom tohtoročného podujatia #NEXTGen 2020 je rýchlo sa blížiaca budúcnosť. Témy ako konektivita, elektrické pohony, umelá inteligencia, medzinárodné spolupráce a nové Driving Simulation Centre (Centrum jazdnej simulácie) automobilky BMW poskytujú ideálny rámec na predstavenie postavenia spoločnosti BMW Group v tomto dynamickom prostredí. Každá z týchto súčastí tvorí dôležitý prvok každodennej reality spoločnosti BMW Group a zohráva podstatnú úlohu vo vývoji súčasných aj ďalších vozidiel. Spoločnosť BMW Group je nielen pripravená na budúcnosť. Ona ju dokáže aktívne vytvárať.

„Spoločnosť BMW Group sa neustále snaží o znovuobjavovanie samej seba. Je to kľúčový element našej korporátnej stratégie,” vraví Oliver Zipse, predseda predstavenstva BMW AG. „BMW iX tento prístup stelesňuje v mimoriadne koncentrovanej forme.”

BMW iX sa začne vyrábať v závode BMW Dingolfing od druhej polovice roka 2021 ako nová technologická vlajková loď spoločnosti BMW Group. Spojí najnovšie výdobytky vývoja a skúseností automobilky BMW s inováciami získanými za ostatné roky so schopnosťami vedúceho poskytovateľa na poli prémiovej elektrickej mobility. Vývoj taktiež ilustruje kľúčovú úlohu, ktorú zohráva umelá inteligencia (AI). Spoločnosť BMW Group v súčasnosti využíva AI vo viac ako 400 aplikáciách a v každom podstatnom oddelení spoločnosti ako napríklad vývoj, predaj/marketing a výroba. zároveň spracúva a vyhodnocuje údaje z veľkých dát. AI tvorí základ pre automatizovanú jazdu a pre čo možno najprirodzenejší spôsob ovládania vozidla.

Ďalší veľký pokrok na ceste do budúcnosti mobility, ktorý predstavuje automatizovaná jazda, sa podarí zrealizovať iba s pomocou technológie, v ktorej automobilka BMW zohráva priekopnícku úlohu už od deväťdesiatych rokov: konektivita. BMW už dnes ponúka pre viacero modelov vylepšenia softvéru a rozširovanie digitálnych služieb prostredníctvom online aktualizácií. Model BMW iX ide ešte o krok ďalej a ako prvý prémiový model dokáže využívať možnosti 5G technológie. Množstvo mimoriadne výkonných snímačov, od kamier, cez radary až po ultrazvukové jednotky, spojené s mnohými vysielačmi, od Bluetooth až po 5G, spolupracujú s umelou inteligenciou a dátovými službami a premieňajú tak BMW iX na vysoko výkonný počítač na kolesách.

V novom Driving Simulation Centre vytvára spoločnosť BMW Group pre svoj výskum vozidiel a vývojových inžinierov možnosť simulovať a testovať požiadavky na produkty budúcnosti v realistických podmienkach. Na ploche 11 400 štvorcových metrov sa tu nachádza 14 simulátorov a laboratórií a je to najpokrokovejšie a najrozmanitejšie simulačné centrum v automobilovom priemysle. Skúsenosti získané z jazdných skúšok sa tak dostanú do laboratórií vo forme, ktorá je mimoriadne blízka realite.

Medzinárodné spolupráce otvárajú nové možnosti.
Spolupráca a aliancie dokazujú, ako intenzívne sa spoločnosť snaží hľadať nové cesty. Napríklad niektoré vývojové nástroje používané v minulosti už neboli schopné spĺňať komplexné nároky a požiadavky modelu BMW iX. To bol jeden z dôvodov, prečo sa automobilka BMW obrátila v roku 2015 na spoločnosť Epic Games a onedlho na to sa stala prvým výrobcom automobilov, ktorý pri vývoji vozidiel využíva systémy spojenej reality pochádzajúce z herného priemyslu. Systém pochádza zo softvéru Unreal Engine 4 od spoločnosti Epic Games.

Svetová premiéra MINI Vision Urbanaut.
Súčasťou programu podujatia #NEXTGen bolo aj predstavenie štúdie MINI Vision Urbanaut, ktorou spoločnosť BMW Group aj automobilka MINI odhaľujú úplne novú víziu priestoru. Je to niečo mimoriadne vzrušujúce.

BMW Motorrad Definition CE 04 prináša revolúciu do sveta skútrov.
Rovnako ako štúdia MINI Vision Urbanaut, aj druhý model, ktorý sa vo svetovej premiére predstaví na podujatí #NEXTGen 2020, sa zameriava na čisto elektrické cestovanie. Preprodukčné vozidlo BMW Motorrad Definition CE 04 vychádza zo štúdie BMW Motorrad Concept Link a spája digitálny a analógový svet pod heslom „Plugged to Life — Zapojený do života”. Ľuďom žijúcim v meste poskytuje dopravný a komunikačný prostriedok v jednom s mnohými inovatívnymi prvkami a detailmi zo štúdie BMW Motorrad Concept Link, čo bola v roku 2017 radikálna štúdia vzdialenejšej budúcnosti a dnes sa pripravuje do sériovej výroby. To jasne ukazuje, ako ďaleko pokročila spoločnosť BMW Group na poli elektrifikácie. A v blízkej budúcnosti s tým bude pokračovať. Podľa očakávaní bude mať štvrtina vozidiel spoločnosti BMW Group predaných v Európe v roku 2021 elektrifikovaný pohon. Tento pomer sa v roku 2025 zvýši na tretinu a v roku 2030 na polovicu. V roku 2023 budú mať zákazníci spoločnosti BMW Group na výber 25 elektrifikovaných modelov, pričom približne polovica z nich bude mať čisto elektrický pohon.

Moderné vedúce postavenie vo viacerých oblastiach.
Na podujatí #NEXTGen 2020 sa predstaví aj viacero projektov, ktoré ukážu, čo dnes znamená vedúce postavenie. Napríklad spolupráca s newyorskou značkou pouličného oblečenia Kith umožnili divízii BMW M GmbH odhaliť aktuálne trendy v rámci mladej a vplyvnej módnej scény. Elektrifikovaný oblek na lietanie Electrified Wingsuit by BMW i predstavuje v každom zmysle vstup do novej dimenzie. S podporou BMW i a divízie spoločnosti BMW Group s názvom Designworks mohol Rakúšan Peter Salzmann zrealizovať prvý let človeka s oblekom na lietanie s elektrickým pohonom. To sú iba dva príklady, ako spoločnosť BMW Group vytvára trendy, prispieva k vývoju noviniek a predvída požiadavky zákazníkov.

 

V prílohe je k dispozícii kompletný materiál na témy:

Elektrický systém pohonu

Konektivita

Virtuálna spolupráca

Umelá inteligencia

Centrum simulácií jazdy

BMW iX

MINI Vision Urbanaut

BMW Motorrad Definition CE 04.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

BMW M4 Competition Coupé: fuel consumption combined: 10.2 l/100 km [27.7 mpg imp]; CO2 emissions combined: 234 g/km.

 

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.
Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.
Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

WORLD PREMIERE.

Munich. 01 JUNE. Here you can see the webcast of the world premiere of the all-electric BMW iX1 & the new BMW X1.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

Štvrťročný Report do 31. marca 2009
09.11.2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
09.11.2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť