Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Unikátne vozidlo pre luxusný boutique hotel Ellerman House v Kapskom meste od BMW Individual Manufaktur.

Vďaka luxusnej pohostinnosti, výnimočnej zbierke umenia a najmä veľkolepému výhľadu na západ slnka na pobreží Atlantického oceánu je butikový hotel Ellerman House v Kapskom meste vyhľadávaným cieľom náročných zákazníkov. V budúcnosti bude pre nich výnimočným a exkluzívnym zážitkom už aj samotná cesta do tohto útočiska nad zálivom Bantry Bay.

G12 LCI
·
745e
·
BMW iPerformance Automobiles
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, 605,06 KB)
  
Photos(97x, 1,25 GB)

Mníchov/Kapské mesto. Vďaka luxusnej pohostinnosti, výnimočnej zbierke umenia a najmä veľkolepému výhľadu na západ slnka na pobreží Atlantického oceánu je butikový hotel Ellerman House v Kapskom meste vyhľadávaným cieľom náročných zákazníkov. V budúcnosti bude pre nich výnimočným a exkluzívnym zážitkom už aj samotná cesta do tohto útočiska nad zálivom Bantry Bay.

Individuálne upravená verzia luxusného sedanu BMW 745Le xDrive (kombinovaná spotreba paliva: 2,5 – 2,3 l/100 km; kombinovaná spotreba elektrickej energie: 16,2 – 15,8 kWh/100 km; kombinované emisie CO2: 57 — 52 g/km) poslúži ako nové vozidlo so šoférom na prepravu hostí hotela Ellerman House. Navrhli ho v BMW Individual v spolupráci s juhoafrickým umelcom a botanickým sochárom Nicom Bladenom. V tomto výnimočnom vozidle sa snúbi zážitok z luxusnej jazdy vo vysoko kvalitnom elegantnom exteriéri aj interiéri s umeleckou poctou jedinečnej vegetácii regiónu Kapského mesta. 

Renomovaný hotel Ellerman House, rovnako ako luxusné vozidlá značky BMW, je predurčený na výnimočné zážitky pre náročné cieľové skupiny. Pobyt v tomto exkluzívnom súkromnom butikovom hoteli s 13 izbami a s dvoma súkromnými vilami je impozantným zážitkom aj vďaka zbierke súčasného juhoafrického umenia, ktorú zhromaždil majiteľ hotela Paul Harris.

Spojenie luxusu a umenia dáva vozidlu BMW 745Le xDrive, navrhnutému pre hotel Ellerman House, jeho nezameniteľný charakter. Zdokonaľujú ho kreácie Nica Bladena. Je známy svojimi replikami juhoafrických rastlín, ktoré vytvára z drahých kovov a v interiéri luxusného sedanu vytvoril autentický odkaz na svoju domovinu.

Nové oficiálne vozidlo na prevoz hostí hotela Ellerman House je ďalším dôkazom kompetencie divízie BMW Individual Manufaktur navrhnúť automobily presne podľa prianí a nápadov ich budúcich majiteľov. Remeselné majstrovstvo a zameranie na detaily a na najvyššiu kvalitu sa snúbia s kreativitou a s ochotou kedykoľvek rozšíriť ponuku používaných materiálov, výrobných techník a farebných kombinácií v súlade so želaniami zákazníka. Maximálna orientácia na zákazníka umožňuje nielen vznik produktov na mieru, ale tiež inovatívnych riešení pri tvorbe dizajnu, ktorý je precízne prispôsobený osobnému štýlu majiteľa. Aby bolo možné zaručiť vysoké štandardy kvality a bezpečnosti BMW Group, každá súčiastka vyrobená v BMW Individual podstupuje rovnaké testovacie postupy ako súčiastky určené pre sériovú výrobu.

BMW 745Le xDrive pre hotel Ellerman House: Plug-in hybridný pohon, exkluzívny lak, výnimočný interiér.
Základom tohto jedinečného exempláru je model BMW 745Le xDrive. Vytvorili ho v BMW Individual Manufaktur a v budúcnosti bude slúžiť na prevoz hostí hotela Ellerman House. Jeho plug-in hybridný pohon sa skladá zo šesťvalcového benzínového motora a z elektromotora, ktoré dokopy generujú systémový výkon až 290 kW (394 k). Vďaka dojazdu na elektrickú energiu do vzdialenosti 51 až 54 kilometrov zvládne plug-in hybridný luxusný sedan približne 25-kilometrovú jazdu z letiska v Kapskom meste k hlavnej budove hotela so 100-ročnou históriou s nulovými emisiami. Lak exkluzívneho odtieňa Brass (mosadz) dopĺňa rozšírená výbava BMW Individual High Gloss Shadow Line s 20-palcovými diskami kolies z ľahkej zliatiny s ramenami so vzhľadom hviezdy s dvojfarebným lakom M a so športovým balíkom M. Na prahoch dverí vo farbe mosadze sa nachádza nápis Ellerman House.

Dizajn interiéru vo výbave Pure Excellence a celokožené čalúnenie BMW Individual Merino vo farebnej kombinácii Tartufo/Cognac obohacujú mnohé individuálne detaily. Okrem pohodlných elektricky nastaviteľných sedadiel s masážnou funkciou, vyhrievaním a aktívnym odvetrávaním, sa na palube nachádzajú aj elektricky ovládané roletky okien, panoramatická presklená strecha Sky Lounge a balíky výbavy Ambient Light a Ambient Air Package, ktoré prispievajú k maximálnemu komfortu na zadných sedadlách. Rám obloženia dverí, prístrojový panel, poťah stropu z alkantary, lišty potiahnuté kožou, to všetko je vo farbe Tartufo, rovnako aj poťahy sedadiel a A- a B-stĺpiky. Opierky rúk a pohodlné vankúše rovnakej farby sú vyšívané exkluzívnym florálnym motívom. Na prednej strane vankúšov je tiež vyšitý znak EH, na zadnej strane nápis BMW Individual Manufaktur. Stredová konzola, kryt stredového tunela a ovládacie panely sú potiahnuté kožou koňakovej farby. Harmonickú farebnú schému dopĺňa prešívanie tón v tóne a pozornosť pútajú aj obklady interiéru, ktoré sú samé osebe jedinečným umeleckým dielom.

Prírodné motívy a drahý kov: na obkladoch interiéru sa nachádza juhoafrická flóra v plnom kvete.
Inovatívny a unikátny dizajn interiérových obkladov v modeli BMW 745Le xDrive od BMW Individual Manufaktur je dielom juhoafrického umelca Nica Bladena. Inšpiráciu pre svoju prácu čerpá z flóry typickej pre jeho krajinu. Používa sadrové odliatky a tekuté zlato, striebro alebo platinu a pomocou nich vytvára detailné plastiky listov, kvetov, koreňov a konárov, ktoré modeluje podľa voľne rastúcich rastlín.

V rámci projektu pre BMW a hotel Ellerman House vyvinul špeciálny postup, pri ktorom prenášal repliky odliatkov rastlín do drahého kovu v dvojrozmernej, čo najviac plochej forme. Postupne vytvoril širokú kolekciu odtlačkov vybraných prírodných motívov z drahých kovov. Podobá sa na herbár, aký používajú botanici na dokumentovanie a identifikáciu rastlín tým, že ich usušia a vylisujú kvety a listy. Tieto filigránske umelecké diela potom veľmi opatrne a precízne vložil ako intarziu do obkladov interiéru vozidla. 

Bladen našiel motívy do interiéru luxusného sedanu v regióne Fynbos v okolí Kapského mesta, ktorý je známy svojou jedinečnou biodiverzitou. Mnohé kry, stromy, trávy a kvety sú pôvodné druhy tejto oblasti a mnohým z nich hrozí vyhynutie. K najznámejším prírodným pokladom regiónu Fynbos patrí rooibos. Z jeho vyšľachtenej odrody sa vyrába populárny druh čaju. Ďalej sú to rastliny druhu protea, známe tiež ako cukrové kríky alebo strieborné stromy. Ich okrúhle kvety, nezriedka veľké ako tanier, sú erbovým kvetom Juhoafrickej republiky. Nic Bladen sa svojím najnovším dielom snaží upriamiť pozornosť na fascinujúcu rozmanitosť flóry v okolí Kapského mesta. Jeho prianím je, aby hostia hotela Ellerman House, ktorí počas jazdy v BMW 745Le xDrive obdivujú ním navrhnuté obklady interiéru, neskôr spoznali tieto zvečnené rastliny aj priamo v divočine a aby si zapamätali nielen zážitok z luxusnej jazdy, ale aj rozmanitú vegetáciu Juhoafrickej republiky, ktorá určite stojí za ochranu.

Tvorba nového vozidla v BMW Individual Manufaktur je zdokumentovaná v sérii videí. Videá sú k dispozícii na YouTube po zadaní vyhľadávania #BMWxEllermanHouse.

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.
Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.
Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2019 celosvetový predaj viac než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 175 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2019 činil zisk pred zdanením 7,118 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 104,210 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2019 zamestnával po celom svete 133 778 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

BMW 745Le xDrive Fuel consumption combined: 2.5 – 2.3 l/100 km; combined power consumption: 16.2 – 15.8 kWh/100 km; combined CO2 emissions: 57 - 52 g/km. 

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.
Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.
Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.
Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

MINI CONCEPT ACEMAN.

Here you can see the world premiere of the MINI Concept Aceman.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť