Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW M Design Talk: BMW M4 sa stretáva s BMW M4 GT3.

Video vyzdvihuje spoločný základ modelu BMW M4 Competition a pretekárskeho vozidla BMW M4 GT3.

G82
·
BMW M Automobiles
·
Coupé
·
Dizajn, koncepty a štúdie
·
M4
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Mníchov. Zo sériovej výroby na pretekársky okruh a naspäť. Divízia BMW M GmbH ponúka pohľady do zákulisia vývoja nového pretekárskeho vozidla BMW M4 GT3 a odhaľuje niektoré fascinujúce podobnosti medzi novou vlajkovou loďou v ponuke BMW M Motorsport a sériovo vyrábaným modelom BMW M4 Competition (kombinovaná spotreba paliva: 10,2 – 9,9 l/100 km podľa cyklu WLTP, 10,2 l/100 km podľa cyklu NEDC; kombinované emisie CO2: 233 – 227 g/km podľa cyklu WLTP, 234 g/km podľa cyklu NEDC).

 

Dizajnéri a konštruktéri z programu vývoja sériových vozidiel BMW a z divízie BMW Motorsport predstavujú zaujímavé detaily na oboch vozidlách, pričom o svoje pohľady sa v rámci seriálu BMW Design Talk podelia Anne Forschner, dizajnérka exteriéru modelu BMW M4 Competition a Michael Scully, riaditeľ oddelenia BMW Group Designworks Global Automotive. Video odštartuje rozhovor, v ktorom sa Forschner a Scully zhovárajú o najvýraznejšom dizajnovom prvku oboch vozidiel: o obličkách na maske chladiča. „Všetky automobily BMW M dokážu polarizovať, čo znamená, že nemusia automaticky osloviť všetkých. Ich vplyv na ľudí je fyzický aj emotívny, vraví Forschner. „Obličky na mriežke chladiča si zachovávajú tvary zo sériového vozidla, zatiaľ čo ich vnútorná strana je úplne otvorená a pokrýva všetky potreby vozidla na chladenie motora modelu BMW M4 GT3,” vysvetľuje Scully. Model BMW M4 GT3, ktorý sa momentálne nachádza vo finálnej fáze testovania, vznikal tak, aby v roku 2022 pomohol tímom BMW M Motorsport po celom svete bojovať o víťazstvá v pretekoch a o tituly.

 

Scully pokračuje: „Model BMW M4 GT3 dostal v predných rohoch svetlá, ktoré sa nachádzajú na miestach, kde majú sériovo vyrábané vozidlá aerodynamické záclonky air curtain. Aerodynamicky náročným priestorom vozidla tak dodávajú identitu a vizuálnu štruktúru. Ich bumerangový tvar vytvára prirodzený tieň prednej časti sériového vozidla a počas rýchlych nočných etáp vytrvalostných pretekov zaručuje potrebnú viditeľnosť.” Pri pohľade zboku je jasné, že pretekárske vozidlo využíva rovnaké usporiadanie dizajnových prvkov ako sériové vozidlo: ide najmä o neprerušené orámovanie, ktoré vytvára vrchná časť karosérie, A-stĺpik, detail na prednom blatníku a smerom dohora stúpajúca spodná časť karosérie.

 

Strecha s dvoma pozdĺžnymi prelismi a s výrazne skloneným zadným oknom patrí medzi spoločné prvky modelov BMW M4 Competition a BMW M4 GT3. Tieto prvky umožňujú ideálne prúdenie vzduchu na zadné krídlo pretekárskeho vozidla. Azda najväčšie rozdiely medzi oboma vozidlami sa nachádzajú na zadnej časti. „Niektoré partie zadnej časti modelu BMW M4 GT3 sú úplne rovnaké, no niekde vyzerajú úplne rozdielne,” vraví Anne Forscher. „Pretekárske vozidlo je na každej strane o 75 mm širšie, no zachovali sme zadné svetlá sériového vozidla a rovnaké sú aj kontúry veka batožinového priestoru,” dodáva Michael Scully.

 

Forschner poukazuje na to, koľko podobností je medzi oboma vozidlami, pričom už štandardný model vyzerá veľmi športovo a poskytuje vynikajúci základ pre pretekársku verziu, čo jasne odráža, ako obe vozidlá vznikali: „Z cesty na pretekársky okruh a z pretekárskeho okruhu naspäť na cestu.” Scully je okrem iného hrdý aj na kolegov zo sériovej výroby. „Sériový model BMW M4 Competition predstavuje vynikajúci základ, na ktorom vzniklo pretekárske vozidlo. Vyznačuje sa ikonickými elementmi a geometriou zameranou na poskytnutie vysokého výkonu a účinnosti.”

 

Druhé video sa o pár týždňov zameria na spoločné srdce oboch vozidiel. V ňom sa budú Marcus Engelke, manažér projektu pohonu BMW M4 a Ulrich Schultz, riaditeľ konštrukcie pohonov v BMW Motorsport, zhovárať o radovom 6-valcovom motore s technológiou M TwinPower Turbo, ktorá od začiatku vznikala pre sériové vozidlá aj pre okruhové špeciály.

 

 

 

Kontakt:

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

 

 

 

BMW Group

 

BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2020 celosvetový predaj viac než 2,3 mil. osobných automobilov a viac než 169 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2020 zamestnával po celom svete 120 726 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW M4 Competition:

Fuel consumption combined: 10.2 – 9.9 l/100 km [27.7 – 28.5 mpg imp] in the WLTP cycle, 10.2 l/100 km [27.7 mpg imp] in NEDC; CO2 emissions combined: 233 – 227 g/km in WLTP, 234 g/km in NEDC. 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

ANNUAL CONFERENCE 2024.

21 March - 09:00 AM CET.
Here you can see the webcast of the BMW Group Annual Conference 2024, with the world premiere of the next BMW vision vehicle on the "Road to Neue Klasse".

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť