Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Pevnosť na kolesách: Spoločnosť BMW poskytuje prístup do zákulisia svojej tajnej divízie Protection Vehicle

• Britská TV relácia Tajomstvá superáut - Secrets of the Supercars - ponúkne divákom pohľad do zákulisia výroby a testovania modelu BMW X5 Protection VR6 • Viacvrstvové bezpečnostné sklá, obrnený priestor pre cestujúcich, ochrana pred výbuchom, palivová nádrž odolná proti netesnosti a pneumatiky run-flat... • Vysielanie vo Veľkej Británii na TV Dave 2.5. 2021 o 19:00 BST/ 20.00 SELČ. Dátumy pre medzinárodné vysielanie budú ešte oznámené.

G05
·
Špeciálne vozidlá
·
X5
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Londýn/ BMW už 40 rokov určuje štandardy v dizajne a vo vývoji obrnených vozidiel. Teraz, prvýkrát v histórii, spoločnosť poskytla televíznym kamerám prístup do svojej tajnej divízie Protection Vehicle. Britská TV relácia „Tajomstvá superáut“ privedie divákov do zákulisia a poskytne exkluzívny pohľad na výrobu a testovanie modelu BMW X5 Protection VR6, ktorý je schopný odolať útoku automatických zbraní, ako je AK-47. Vozidlo bude testované na trati a na strelnici, čo divákom poskytne jedinečný pohľad na to, ako táto X5 dosahuje špičkovú bezpečnostnú certifikáciu v danom odbore.

 

Model BMW X5 Protection VR6, ktorý je od sériovo vyrábaného modelu ťažko odlíšiteľný dizajnom a dynamikou jazdy, chráni cestujúcich viacvrstvovým bezpečnostným sklom s hrúbkou približne 30 mm, ktoré je vybavené vnútornou polykarbonátovou ochrannou vrstvou proti črepinám. V kombinácii s obrneným priestorom pre cestujúcich, ochranou proti výbuchu, palivovou nádržou odolnou proti netesnosti a pneumatikami run-flat môže BMW X5 Protection VR6 chrániť pred útokmi zbraní krátkeho a dlhého dosahu.

 

Séria Secrets of the Supercars poskytuje insiderský pohľad na niektoré z najexkluzívnejších automobilových spoločností na svete, ukazuje ich vozidlá na trati, objavuje minulosť a odhaľuje, čo sa stane, keď inžinieri posunú dizajn super vozidiel do extrémov.

 

Epizóda Secrets of the Supercars s BMW X5 Protection VR6 sa bude vysielať na britskom kanály TV Dave v nedeľu 2. mája o 19:00 BST, teda 20.00 nášho času SELČ. Termíny medzinárodného vysielania v celej Európe budú ešte nasledovať.

 

Ďalšie informácie o BMW X5 Protection VR6 nájdete na https://www.bmw-special-sales.com/en/topics/protection-vehicles/overview.html

 

 

Kontakt:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

 

BMW Group


BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2020 celosvetový predaj viac než 2,3 mil. osobných automobilov a viac než 169 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2020 zamestnával po celom svete 120 726 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

ANNUAL CONFERENCE 2024.

21 March - 09:00 AM CET.
Here you can see the webcast of the BMW Group Annual Conference 2024, with the world premiere of the next BMW vision vehicle on the "Road to Neue Klasse".

 

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť