Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Úplne prvé BMW iX.

Nový model BMW iX je prvým vozidlom, ktoré stojí na novej, modulárne upraviteľnej stavebnici budúcnosti spoločnosti BMW Group. Novým modelom, ktorý od začiatku vznikal ako čistý elektromobil, sa značke BMW podarilo nanovo vytvoriť úspešný koncept SAV. BMW iX spája radosť z jazdy bez lokálnych emisií, agilné športové jazdné vlastnosti a presvedčivý dojazd s luxusným komfortom a vlastnosťami, ktoré sa od začiatku zameriavali na trvalú udržateľnosť.

i20
·
BMW iX
·
BMW i
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(5x, ~6,19 MB)
  
Photos(374x, ~-2009150464 B)

Nový model BMW iX je prvým vozidlom, ktoré stojí na novej, modulárne upraviteľnej stavebnici budúcnosti spoločnosti BMW Group. Novým modelom, ktorý od začiatku vznikal ako čistý elektromobil, sa značke BMW podarilo nanovo vytvoriť úspešný koncept Sports Activity Vehicles (SAV). Model BMW iX spája radosť z jazdy bez lokálnych emisií, agilné športové jazdné vlastnosti a presvedčivý dojazd s luxusným komfortom a vlastnosťami, ktoré sa od začiatku zameriavali na trvalú udržateľnosť. Preto sa vývoj najmodernejšej technologickej vlajkovej lode spoločnosti BMW Group zameriaval na najnovšie výdobytky v strategických oblastiach inovácií ako sú Dizajn, Autonómna jazda, Konektivita, Elektrifikácia a Služby, aby vznikol jedinečný a bezkonkurenčný produkt.

Svojím priestorovým konceptom, špeciálnym pohonom a technikou podvozka ako aj inovatívnym systémom ovládania a pokrokovými asistenčnými systémami vodiča je nový model BMW iX zvestovateľom novej doby individuálnej prémiovej mobility. Jeho jazdné vlastnosti vytvárajú úplne nový zážitok zo suverenity. S veľkými a luxusnými modelmi BMW X ho spájajú proporcie, všestranný charakter ako aj vysoká pozícia sedenia a s tým spojený dobrý celkový prehľad nad dianím na vozovke. Extrémna tuhosť karosérie, nastavenie pruženia a tlmenia, veľké kolesá či vysoký komfort odvaľovania a akustiky sprostredkúvajú odolnosť a nezameniteľný ťah vpred. Trakcia, obratnosť a jazdná stabilita ťažia predovšetkým zo spontánneho nárastu sily motorov, z elektrického pohonu všetkých kolies, rýchlych reakcií protipreklzového systému umiestneného pri pohonnej jednotke, z precízneho riadenia a z výkonných bŕzd. K tomu sa pridávajú aj bezkonkurenčne vyvážené rozloženie hmotnosti, nízko položené ťažisko vozidla a veľký rozchod, ktoré modelu BMW iX spoluvytvárajú výnimočnú dynamiku pri prejazde zákrutami. V každej situácii tak vzniká očarujúci jazdný zážitok, v ktorom sa zrkadlia desaťročia skúseností prémiového výrobcu automobilov s vývojom a následným aplikovaním komponentov vysoko výkonných pohonov a podvozkov.

Model BMW iX sa do celosvetového predaja dostane v novembri 2021. Na začiatok predaja sa predstavia modely BMW iX xDrive50 so systémovým výkonom 385 kW (523 k), s kombinovanou spotrebou elektrickej energie od 23,0 do 19,8 kWh na 100 kilometrov, s emisiami CO2 na úrovni 0 g/km a s dojazdom do vzdialenosti viac ako 630 kilometrov podľa testovacieho cyklu WLTP (predbežné hodnoty) a BMW iX xDrive40 so systémovým výkonom 240 kW (326 k), s kombinovanou spotrebou elektrickej energie od 22,5 do 19,4 kWh na 100 kilometrov, s emisiami CO2 na úrovni 0 g/km a s dojazdom do vzdialenosti viac ako 425 kilometrov podľa testovacieho cyklu WLTP.

Ponuku modelov neskôr obohatí ešte výkonnejšia verzia BMW iX M60. Prvý čisto elektrický automobil BMW M v segmente SAV dosiahne výkon viac ako 440 kW (600 k). Úplne nové spojenie technológie BMW eDrive značky BMW i so športovými vývojovými schopnosťami BMW M GmbH povedú aj pri jazde bez vypúšťania lokálnych emisií k výnimočnému zážitku z výkonu. Toto vozidlo dosiahlo v testovacom cykle kombinovanú spotrebu elektrickej energie na úrovni 21,6 kWh na 100 kilometrov, emisie CO2 dosahujú hodnotu 0 g/km. (Pri všetkých údajoch o výkone motora a spotrebe energie ide o prognózy na základe doterajšieho stavu vývoja vozidiel.)

 

Viac infomácií v prílohách.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

BMW iX xDrive50:
Combined power consumption: 23.0 - 19.8 kWh/100km WLTP; CO2 emissions combined: 0 g/km.

BMW iX xDrive40:
Combined power consumption: 22.5 - 19.4 kWh/100km WLTP; CO2 emissions combined: 0 g/km.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

MINI CONCEPT ACEMAN.

Here you can see the world premiere of the MINI Concept Aceman.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť