Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Úplne prvé BMW i4.

Spoločnosť BMW Group predstavuje úplne prvý čisto elektricky poháňaný prémiový automobil v tradičnom centre segmentu strednej triedy. BMW i4 sprostredkováva pre značku typickú radosť z jazdy tvorenú agilitou a suverénnou dynamikou, komfort limuzíny a modernú funkcionalitu v novom, lokálne bezemisnom vyhotovení. Elektromobilita sa tak dostala do jadra značky BMW.

G26
·
BMW M Automobiles
·
BMW i
·
i4 M50
·
BMW i4
 
All numbers are preliminary. Homologation figures are not yet available. Further texts, pricing, imagery and video to follow over the next couple of days.

Táto mediálna informácia popisuje výbavu a homologizované hodnoty platné pre vozidlá určené na nemecký trh. Na iných trhoch sa môžu vyskytnúť odlišnosti. Všetky hodnoty sú predbežné. Homologačné hodnoty ešte nie sú dostupné.

 

Spoločnosť BMW Group predstavuje úplne prvý čisto elektricky poháňaný prémiový automobil v tradičnom centre segmentu strednej triedy. BMW i4 sprostredkováva pre značku typickú radosť z jazdy tvorenú agilitou a suverénnou dynamikou, komfort limuzíny a modernú funkcionalitu v novom, lokálne bezemisnom vyhotovení. Elektromobilita sa tak dostala do jadra značky BMW. Jeho športová a zároveň trvalo udržateľná charakteristika spája BMW i4 s elegantným dizajnom, komfortnou priestrannosťou a praktickosťou štvordverového Gran Coupé.

V rámci svojej konkurencie nastavuje BMW i4 novú latku nielen v oblasti jazdnej dynamiky a komfortu cestovania, ale aj svojim elegantným a výrazným vizuálnym stvárnením, taktiež nekompromisnou prémiovou kvalitou pri výbere materiálov a spracovaní. Navyše k silnému emotívnemu zážitku z jazdy prispievajú nová generácia obslužného systému iDrive či najnovšie inovácie na poli autonómnej jazdy a parkovania a tiež pestré možnosti individualizácie dizajnu a výbavy.

Piata generácia technológie pohonu BMW eDrive, ktorá popri hlboko integrovaných elektromotoroch zahŕňa aj výkonovú elektroniku, technológie nabíjania a vysokonapäťové akumulátory, pomáha BMW i4 dosiahnuť pre značku typické športové jazdné vlastnosti v spojení s presvedčivou schopnosťou zvládať každodenné jazdy či dlhé vzdialenosti. Nové stvárnenie charakteristickej radosti z jazdy budete môcť zažiť na ceste ešte v priebehu roka 2021. Prvý raz pritom bude piata generácia technológie BMW eDrive použitá aj vo forme elektrického pohonu všetkých kolies.

Pri svojom uvedení na trh bude nový model BMW i4 v ponuke v dvoch modelových variantoch, medzi nimi bude prvý model BMW M s čisto elektrickým pohonom. Verzia BMW i4 M50 (kombinovaná spotreba elektrickej energie: 24 – 19 kWh/100 km podľa WLTP, emisie CO2: 0 g/km) sa ako vysoko výkonný model od BMW M GmbH stará o zvlášť intenzívnu radosť z jazdy. S jedným elektromotorom na prednej aj zadnej náprave, ktoré spolu dosahujú najvyšší výkon 400 kW (544 k), a so špecifickou M technikou podvozku ponúka fascinujúcu jazdnú dynamiku v spojení s dojazdom do 510 kilometrov podľa meraní testovacieho cyklu WLTP. BMW i4 eDrive40 (kombinovaná spotreba elektrickej energie: 20 – 16 kWh/100 km podľa WLTP, emisie CO2: 0 g/km) kombinuje jeden elektromotor s výkonom 250 kW (340 k) s klasickým pohonom zadných kolies a umožňuje lokálne bezemisnú jazdu s pozoruhodnými športovými vlastnosťami. Jeho dojazd nameraný v testovacom cykle WLTP dosahuje až do 590 kilometrov.

 

Viac informácií nájdete v prílohách tlačovej správy.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

BMW i4 eDrive40*: Combined power consumption: 20 to 16 kWh/100km WLTP; CO2 emissions combined: 0 g/km WLTP.

BMW i4 M50*: Combined power consumption: 24 to 19 kWh/100km WLTP; CO2 emissions combined: 0 g/km WLTP.
(* = preliminary data. No homologation figures available yet.)

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

MINI CONCEPT ACEMAN.

Here you can see the world premiere of the MINI Concept Aceman.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť