Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Nové BMW radu 4 Gran Coupé.

Nové 4-dverové kupé vzbudí predstavivosť s výrazne upravenou dynamikou jazdy, ostrejšími tvarmi v duchu nového dizajnového jazyka značky BMW, lepším prémiovým pocitom z interiéru a množstvom inovácií v oblastiach ako ovládateľnosť a konektivita.

Gran Coupé
·
Radu 4
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(4x, ~1,82 MB)
  
Photos(76x, ~702,33 MB)
  More below article text

Po pôvodnom modeli BMW radu 4 Gran Coupé, ktorý zaznamenal výrazný úspech, prichádza teraz druhá generácia modelu a rozširuje ponuku rodiny BMW radu 4. Nové 4-dverové kupé vzbudí predstavivosť s výrazne upravenou dynamikou jazdy, ostrejšími tvarmi v duchu nového dizajnového jazyka značky BMW, lepším prémiovým pocitom z interiéru a množstvom inovácií v oblastiach ako ovládateľnosť a konektivita.

Okrem radosti z jazdy a športovej elegancie, ktorými sa značka BMW preslávila, sa toto vozidlo s karosériou typu gran kupé zo stredného prémiového segmentu zameriava najmä na to, aby bolo moderné a funkčné. Komfortný prístup do zadnej časti, päť plnohodnotných sedadiel, veľké veko do variabilného batožinového priestoru. To všetko zaručuje, že nový model BMW radu 4 Gran Coupé si zachová svoje špeciálne schopnosti pri každodennom jazdení aj pri cestách na väčšie vzdialenosti.

V čase začiatku predaja v novembri 2021 bude v ponuke, okrem štyroch ďalších verzií, aj nový výkonný model BMW radu 4 Gran Coupé vytvorený v spolupráci s divíziou BMW M GmbH. Všetky verzie budú vznikať pomocou flexibilného výrobného procesu v závode spoločnosti BMW Group v Mníchove na rovnakej výrobnej linke ako plne elektrický model BMW i4 a modely BMW radu 3 Sedan a BMW radu 3 Touring.

Výrazné proporcie, mimoriadne všestranný interiér.
Dizajn exteriéru jednoznačne vyjadruje nezávislý charakter nového modelu BMW radu 4 Gran Coupé. Na dĺžku meria 4 783 milimetrov, široký je 1 852 milimetrov a 1 442 milimetrov meria na výšku, takže jeho výnimočné proporcie sa spájajú s dynamicky natiahnutými líniami kupé. Oproti predchodcovi je nový model o 143 milimetrov dlhší, o 27 milimetrov širší a o 53 milimetrov vyšší, zväčšil sa aj rozchod – na 1 595 milimetrov vpredu (+ 50 mm) a 1 623 milimetrov vzadu (+ 29 mm). Rázvor s hodnotou 2 856 milimetrov je o 46 milimetrov dlhší ako v prípade predchodcu a zároveň je to aj o 5 milimetrov viac, ako meria aktuálna verzia BMW radu 3 Sedan.

Špecifická konštrukcia karosérie sa prejavuje v praktickom a všestrannom interiéri, ktorý vzadu poskytuje veľa priestoru. Nový model BMW radu 4 Gran Coupé ponúka 470 litrov batožinového priestoru, pričom priamo dostupný základný objem narástol o 39 litrov. Objem batožinového priestoru sa dá sklopením operadiel zadných sedadiel delených v pomere 40 : 20 : 40 zväčšiť až na maximálnych 1 290 litrov.

Nápadná predná časť, elegantná silueta, výrazná zadná časť.
Výrazné línie a povrchy s priestorovou štruktúrou vytvárajú hlavné poznávacie znaky expresívnej prednej časti nového modelu BMW radu 4 Gran Coupé. Nápadné obličky masky chladiča BMW klesajú v strede prednej časti hlboko dole a vyžarujú pocit sebavedomej prítomnosti. Úzke full-LED predné svetlomety dostali svetlovodivé vlákna v tvare U, ktoré slúžia ako denné svetlomety. Na požiadanie sa dodávajú aj Adaptívne LED svetlomety s technológiou BMW Laserlight vrátanie asistenta diaľkových svetiel BMW Selective Beam, ktorý zabraňuje oslepovaniu.

Precízne línie, dvere s oknami bez rámov a so zapustenými kľučkami či nápadne tvarované ramená, ktoré vytvárajú elegantnú športovú siluetu nového modelu BMW radu 4 Gran Coupé, dopĺňa línia strechy zakončená výrazným spojlerom na veku batožinového priestoru. Zadnej časti dominujú horizontálne línie. A nízko položenú svalnatú zadnú časť vozidla zvýrazňuje zadný nárazník s vertikálnymi aerodynamickými lištami na vonkajších hranách a čierne vyhotovenie spodnej časti. Štýlovo zatmavené full-LED zadné svetlá zasahujú až do blatníkov.

Vzhľad verzií M Sport, ako aj modelu od BMW M, dopĺňajú dynamické a na mieru vytvorené prvky. Na požiadanie sa dodáva balík doplnkov exteriéru M Carbon, v rámci prvkov BMW Accessory sa nachádzajú doplnky s označením M Performance Parts.

Interiér: radosť z jazdy a veľký priestor uprostred prémiovej atmosféry.
V interiéri nového modelu BMW radu 4 Gran Coupé sa nachádza vysoká stredová konzola a plynulé plochy, ktoré prechádzajú z palubnej dosky až do dverí a okolo predných sedadiel tak vytvárajú atmosféru ochrannej škrupiny. Tlačidlo Start/Stop sa nachádza na klasicky tvarovanom ovládacom paneli na stredovej konzole. Spoločnosť mu tam robia ovládač BMW Controller, tlačidlá Ovládača jazdného zážitku Driving Experience Control či elektro-mechanická parkovacia brzda spolu so špeciálnym voličom automatickej prevodovky. Zadná lavica ponúka sklápacie opierky hlavy ako aj možnosť umiestnenia až troch detských sedačiek.

Súčasť štandardnej výbavy tvoria aj športové sedadlá a kožou obšitý športový volant. Dynamický štýl interiérov modelu BMW M440i xDrive Gran Coupé ako aj verzií vo výbave M Sport dopĺňa opierka na kolená na stredovej konzole. Zoznam výbavy dodávanej na požiadanie poskytuje široké možnosti na individuálne úpravy. Radosť z jazdy a komfort potom zvýšia prvky ako vyhrievanie a odvetrávanie sedadiel, kožené čalúnenie Vernasca či paleta z ponuky BMW Individual, možnosť pokryť palubnú dosku materiálom Sensatec alebo kožou, balík M Sport Pro, rozmerné otváracie strešné okno, náladové osvetlenie či ozvučenie Harman Kardon Surround Sound System.

Špičkové 4- a 6-valcové motory a 48 V mild hybridná technológia prinášajú jasný nárast dynamiky aj účinnosti.

Nový model BMW radu 4 Gran Coupé podčiarkuje svoje nepopierateľné športové vlastnosti rozšírením ponuky o výkonnú verziu. Model BMW M440i xDrive Gran Coupé (kombinovaná spotreba paliva: 8,5 – 8,0 l/100 km podľa testovacieho cyklu WLTP; kombinované emisie CO2: 193 – 181 g/km podľa testovacieho cyklu WLTP) poháňa benzínový radový 6-valcový motor s výkonom 275 kW (374 k).

V modeli BMW 430i Gran Coupé (kombinovaná spotreba paliva: 7,6 – 6,8 l/100 km podľa testovacieho cyklu WLTP; kombinované emisie CO2: 173 – 156 g/km podľa testovacieho cyklu WLTP) sa prvý raz predstavuje nový 4-valcový benzínový motor s výkonom 180 kW (245 k) so zberným potrubím zabudovaným priamo do hlavy valov, čo prispieva k ďalšiemu znižovaniu emisií. Štvorvalcový benzínový motor vo verzii BMW 420i Gran Coupé (kombinovaná spotreba paliva: 7,3 – 6,6 l/100 km podľa testovacieho cyklu WLTP; kombinované emisie CO2: 166 – 150 g/podľa testovacieho cyklu WLTP) dodáva maximálny výkon 135 kW (184 k). A 4-valcový naftový motor s výkonom 140 kW (190 k) sa nachádza pod kapotou verzií BMW 420d Gran Coupé (kombinovaná spotreba paliva: 5,4 – 4,8 l/100 km podľa testovacieho cyklu WLTP; kombinované emisie CO2: 141 – 126 g/km podľa testovacieho cyklu WLTP) a BMW 420d xDrive Gran Coupé (kombinovaná spotreba paliva: 5,7 – 5,1 l/100 km podľa testovacieho cyklu WLTP; kombinované emisie CO2: 150 – 133 g/km podľa testovacieho cyklu WLTP).

Vo verzii BMW M440i xDrive Gran Coupé a vo vozidlách s naftovými motormi prispieva k zvyšovaniu dynamicky a účinnosti aj mild hybridná technológia. Nový 48 V štartér-generátor dodáva extra výkon 8 kW (11 k), ktorý sa využíva pri prudkom zrýchľovaní či pri náhlom zvýšení rýchlosti. Na zvýšenie schopností rekuperácie ako aj na ukladanie energie získanej z brzdenia slúži ďalšia dodatočná batéria.

Všetky motory sa štandardne spájajú s 8-stupňovou automatickou prevodovkou Steptronic. Avšak na požiadanie sa dodáva aj 8-stupňová automatická prevodovka Steptronic Sport (štandard vo verzii BMW M440i xDrive Gran Coupé), ktorá prináša ostrejšiu dynamiku radenia, funkciu Sprint a radiace páčky na volante. Pohon aj radenie vďaka tomu pri spontánnom náraste rýchlosti či pri predbiehaní dokážu využiť celý svoj dynamický potenciál.

Vysoká tuhosť karosérie, upravené aerodynamické vlastnosti.

Športovým vlastnostiam nového modelu BMW radu 4 Gran Coupé prospieva aj nízko umiestnené ťažisko a rozloženie hmotnosti v pomere takmer 50 : 50. Inteligentný mix materiálov sa prejavil na úprave hmotnosti karosérie aj na technológii podvozka. K vynikajúcej ovládateľnosti vozidla a k jeho precíznosti prispievajú aj na mieru vytvorené výstuže na prednej aj zadnej náprave.

Aktívny systém ovládania žalúzií pozostáva zo žalúzií v hornej aj spodnej časti, líšt air curtains a z takmer úplne zakrytého podvozka, čo zlepšuje aerodynamiku vozidla. Karoséria verzie BMW 420d Gran Coupé dosahuje koeficient odporu vzduchu s hodnotou (cd) iba 0,26, čo predstavuje zníženie oproti predchodcovi o 0,02.

Premyslená technológia podvozka so špeciálnymi úpravami.

Špeciálne nastavená geometria, uloženie a nastavenie premyslenej technológie podvozka nového modelu BMW radu 4 Gran Coupé znamenajú, že sa vyznačuje výnimočnou dynamickou istotou. Predná náprava s dvojkĺbovou pružiacou vzperou a päťprvková zadná náprava boli skonštruované tak, aby sa znížila ich hmotnosť a zároveň sa zvýšila tuhosť. Štandardne dodávané tlmiče citlivé na zdvih zvyšujú športový výkon aj komfort jazdy. V závislosti od zdvihu poskytujú extra mieru pruženia, čím sa ovládajú pohyby karosérie pri prejazde cez veľké nerovnosti a predchádza sa nadmernému ponáraniu karosérie.

Systém na malé nerovnosti na vozovke reaguje malými tlmiacimi silami, čo znamená zvýšenie komfortu jazdy.

Tlmiče citlivé na zdvih majú vo verzii BMW M440i xDrive Gran Coupé a na vozidlách s výbavou M Sport obzvlášť tuhé tlmiče. Na požiadanie dodávané elektronicky ovládané tlmiče M spájajú vlastnosti odpruženia M Sport s elektronicky ovládanými tlmičmi a tak poskytujú najširší možný rozsah nastavenia od športového po komfortné. Obe verzie na požiadanie dodávaného odpruženia sa spájajú s variabilným športovým riadením. Na požiadanie sa dodávajú aj športové brzdy M Sport (štandardne pre verziu BMW M440i xDrive Gran Coupé).

Nový model BMW radu 4 Gran Coupé sa štandardne dodáva so 17-palcovými diskami kolies z ľahkých zliatin. Súčasťou štandardnej výbavy verzie BMW M440i xDrive Gran Coupé sú 18-palcové M disky kolies z ľahkých zliatin a elektronicky ovládaný plne variabilný samosvorný diferenciál M Sport na zadnej náprave. Na požiadanie sa dodáva aj pre verziu BMW 430i Gran Coupé a to v prípade, ak si záujemca zvolí odpruženie M Sport alebo odpruženie M.

Široká paleta asistenčných systémov vodiča.

Nový model BMW radu 4 Gran Coupé ponúka približne 40 asistenčných systémov vodiča, ktoré sa dodávajú štandardne, prípadne na požiadanie. Sú navrhnuté tak, aby zvyšovali komfort, bezpečnosť jazdy a uľahčovali parkovanie. Medzi najzaujímavejšie patria Aktívny systém udržiavania rýchlosti a Speed Limit Assist, monitorovanie trasy a rozpoznávanie semaforov (v Nemecku), plus Asistent riadenia a udržiavania jazdného pruhu.

Štandardná výbava obsahuje predný predkolízny systém, rozpoznávanie dopravných značiek Speed Limit Info, Asistent udržiavania jazdného pruhu, Park Distance Control, cúvaciu kameru a parkovací asistent Parking Assistant s asistentom cúvania Reversing Assistant. Na požiadanie sa dodávajú rozšírený parkovací asistent Parking Assistant Plus s priestorovým zobrazením Surround View a sledovanie vozidla cez mobilný telefón Remote 3D View.

Špičková konektivita a nové digitálne služby.

Vodič a cestujúci v novom modeli BMW radu 4 Gran Coupé ťažia z rozšírených možností, ktoré ponúka štandardne dodávaný ovládací systém BMW Operating System 7. Zákazníci môžu ovládať rozhranie spôsobom, ktorý im v konkrétnom momente bude najviac vyhovovať: prostredníctvom dotykovej obrazovky, známym ovládačom BMW Controller, multifunkčnými tlačidlami na volante, hlasovými povelmi, prípadne, na požiadanie, gestami BMW. Systém zároveň poskytuje prístup k viacerým mimoriadne pokrokovým digitálnym službám vrátane inteligentného osobného asistenta BMW Intelligent Personal Assistant, digitálneho kľúča BMW Digital Key, online prístupu k hudbe prostredníctvom služby Connected Music a aktualizáciu softvéru cez Remote Software Upgrades.

Štandardne dodávaný systém BMW Live Cockpit Plus obsahuje operačný systém iDrive s 8,8-palcovou stredovou obrazovkou Control display a s 5,1-palcovou prístrojovou doskou s farebnou obrazovkou. Na požiadanie dodávaný systém BMW Live Cockpit Professional obsahuje plne digitálnu obrazovku s prístrojovou doskou s 12,3-palcovou uhlopriečkou a stredovú obrazovku Control display s 10,25-palcovou uhlopriečkou.

Navigačný systém BMW Maps využíva vzdialené cloud servery a ponúka mimoriadne rýchly a precízny výpočet trasy a času príchodu, aktualizácie dopravnej informácie v reálnom čase či vyhľadávanie destinácie podľa zadania akýchkoľvek slov. Vďaka štandardne dodávanej integrácii mobilných telefónov môžu cestujúci používať svoje mobilné telefóny s rozhraniami Apple CarPlay a Android Auto aj cez operačný systém vozidla. A funkcia Remote Software Upgrades umožňuje vylepšovať funkcie vozidla a dodávať ďalšie digitálne služby do vozidla prostredníctvom online aktualizácií.

 

 

 

Kontakt:

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka: www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

 

BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2020 celosvetový predaj viac než 2,3 mil. osobných automobilov a viac než 169 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2020 zamestnával po celom svete 120 726 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW M440i xDrive Gran Coupé
fuel consumption combined: 8.5 – 8.0 l/100 km [33.2 – 35.3 mpg imp] in WLTP; CO2 emissions combined: 194 – 181 g/km in WLTP.

BMW 430i Gran Coupé
fuel consumption combined: 7.6 – 6.8 l/100 km [37.2 – 41.5 mpg imp] in WLTP; CO2 emissions combined: 173 – 156 g/km in WLTP. 

BMW 420i Gran Coupé
fuel consumption combined: 7.3 – 6.6 l/100 km [38.7 – 42.8 mpg imp] in WLTP; CO2 emissions combined: 166 – 150 g/km in WLTP. 

BMW 420d Gran Coupé
fuel consumption combined: 5.4 – 4.8 l/100 km [52.3 – 58.9 mpg imp] in WLTP; CO2 emissions combined: 141 – 126 g/km in WLTP. 

BMW 420d xDrive Gran Coupé
fuel consumption combined: 5.7 – 5.1 l/100 km [49.6 – 55.4 mpg imp] in WLTP; CO2 emissions combined: 150 – 133 g/km in WLTP. 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

MINI CONCEPT ACEMAN.

Here you can see the world premiere of the MINI Concept Aceman.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť