Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Vyhlásenie študentských podnikateľských cien Slovak University Startup Cup 2021 a Cien BMW za Inovácie a Trvalú udržateľnosť.

Za účasti zástupcov štátu aj podnikateľskej sféry vyhlásili vo štvrtok 10. júna úspešných víťazov študentskej podnikateľskej ceny Slovak University Startup Cup 2021. Partnerom podujatia a cien v kategóriách Inovácie a Trvalá udržateľnosť je spoločnosť BMW Slovenská republika.

Spoločnosť
·
Spoločenské a sociálne záväzky
·
Udržateľnosť
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Bratislava. Súťaž Slovak University Startup Cup 2021 organizuje na Slovensku už šiesty krát dobrovoľná nezisková organizácia Junior Chamber International – Slovakia. Jej cieľom je podporovať chuť mladých ľudí do podnikania a to už od momentu, keď študujú na vysokých školách, chuť stále sa vzdelávať a pracovať na sebe v oblasti svojho kariérneho rastu. Spoločnosť JCI – Slovakia organizuje prednášky, semináre, diskusné kluby, manažérske hry, sympózia, vedecké súťaže a to na stredných aj vysokých školách v SR, ale aj odborné semináre pre mladých podnikateľov, informuje ich o novej legislatíve, o možnostiach získavania obchodných partnerov na celom svete. Zároveň sa snaží svojimi aktivitami prispievať k znižovaniu počtu nezamestnaných mladých ľudí na Slovensku. Organizácia je od roku 2008 oficiálnou pobočkou jednej z najväčších organizácií pre mladých lídrov a mladých podnikateľov na svete – Junior Chamber International so sídlom v USA a s európskym centrom v Berlíne a so zastúpením v 115 krajinách sveta s vyše 200 0000 členmi. V roku 2015  oslávila 100 rokov od svojho založenia v meste St. Louis. Jej alumni sú napríklad Charles Lindbergh, prvý človek, ktorý preletel Atlantický oceán, bývalí americkí prezidenti J. F. Kennedy, Gerald Ford, Bill Clinton či zakladateľ Microsoftu Bill Gates, alebo zakladateľ spoločnosti Dominos  Pizza Tom Monaghan. Jedným z prvých celosvetovo organizovaných projektov je University World Startup Cup, ktorého národné kolo sa organizuje na Slovensku pod názvom Slovak University  Startup Cup 2021. Podujatie sa uskutočňuje pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu v SR. Spoločnosť BMW Slovenská republika, ktorú na podujatí zastupoval Milan Stupka, riaditeľ pre korporátnu komunikáciu spoločnosti, zapožičia víťazom v kategóriách Inovácie a Trvalá udržateľnosť inovatívne vozidlo značky BMW.

 

Víťazné projekty.

Absolútnou víťazkou spomedzi všetkých projektov sa stala Jana Garanová Krišťáková, líderka študentského startupu Corvest zo Strojníckej fakulty TU v Košiciach, ktorá zároveň triumfovala v kategórii Informačné technológie, mobilné technológie, web. Startup sa zaoberá vývojom smart ortézy trupu, ktorá aktívne napomína a monitoruje používateľa. Spoločnosť sa zameriava na korekciu nesprávneho držania tela človeka, čo vedie až k 90 % bolestí chrbta. Ide o aktívne ovplyvnenie držania tela pomocou smart trička, ktoré sníma aktuálnu posturu a mobilná aplikácia na jej základe vyhodnocuje a rôznymi technikami navodzuje zmenu. Startup prichádza s návrhom inteligentnej ortézy. Táto ortéza slúži na napomínanie prostredníctvom aplikácie na korekciu nesprávneho postoja. Corvest sa skladá z troch základných častí: Smart tričko, Aplikácia a doplňujúce cvičenia. Ak sa človek začína hrbiť, Corvest sa aktivuje a vydáva signál v podobe vibrácie, aby pripomenul, že sa treba vyrovnať. Senzory pomocou bluetooth odošlú správu do aplikácie, ktorá zaznamenáva aktuálne držanie tela a vyhodnocuje priebežné pokroky. Zároveň vedie databázu, ktorá môže slúžiť pre spoluprácu s lekárom. Inovatívna je v tom, že pôsobí vedome na subjekt na rozdiel od bežne dostupných napomínacích bandáži a prostredníctvom aplikácie ho motivuje k reakcii s cieľom dosiahnutia želanej korekcie správania sa. Základ je motivácia, ktorú docieľujeme rôznymi spôsobmi. Subjekt sa zabáva a zároveň vylepšuje svoj fyzicky a s tým spojený aj duševný stav.

 

V kategórii Veda, medicínske technológie triumfovala Anna Kmecová, líderka študentského startupu Aplikácia pre medicínu katastrof z Fakulty biomedicínskeho inžinierstva Českého vysokého učení technického v Prahe. Zároveň sa stala aj držiteľkou Ceny BMW za inovácie. Aplikácia pre mimoriadne udalosti je inovatívnym riešením riadenia zásahu záchranárov a komunikácie pri udalostiach s hromadným postihnutím osôb. Členovia tímu vyvíjajú prototyp aplikácie pre tréning aj ostrý zásah pri udalostiach s veľkým počtom ranených pre zefektívnenie postupov s benefitom pre zasahujúce zložky aj pacientov. Implementujú prvky moderných technológii pre pokrok v slovenskom zdravotníctve ako náhradu za papierovú formu a komplikovanú komunikáciu či absentujúce prepojenia. Edukačná časť obsahuje sumár podkladov (skriptá, predpisy, checklisty) v online podobe vo fáze individuálneho vzdelávania. Hlavnými cieľmi startupu je implementovať hlavné IT trendy do zdravotníckych postupov, využívanie moderných technológií vrátane dronov pre zefektívnenie zásahu záchranných zložiek, inovácia metodiky zásahu, využitie vedy a techniky pre integrovaný záchranný systém či rýchlejšie triedenie a evidencia pacientov ako aj záloha dát.

 

V kategórii Priemyselné technológie, technické riešenia, robotika si víťazstvo odniesol Adam Bartoš, líder študentského startupu Ultrasonic Leak Detector z Materiálovo technologickej fakulty v Trnave,  STU v Bratislave. Za svoje aktivity si vyslúžil aj Cenu BMW za Trvalú udržateľnosť. Startup sa zaoberá vývojom prenosného prístroja, ktorý bezkontaktne deteguje nežiadúce úniky/straty stlačeného vzduchu z pneumatických systémov a strojných zariadení. Výrobným podnikom dokáže ušetriť desiatky tisíc eur ročne a prispieva k zodpovednému správaniu firiem v oblasti ochrany životného prostredia. Vreckový prístroj UAD-40 pracuje na princípe snímania vysokofrekvenčných akustických vĺn, ktoré vydáva unikajúci stlačený vzduch alebo iný plyn cez úzku štrbinu alebo prasklinu. Jednou z najväčších výhod je možnosť detekcie pri plnej prevádzke výrobného procesu v podniku, nakoľko unikajúci vzduch zaberá špecifické frekvenčné pásmo. Disponuje mikroprocesorom Cortex, farebným displejom zobrazujúcim úroveň intenzity úniku a ďalšie parametre, ako aj záznam a zber nameraných dát na SD kartu. Na prístroji sa nachádza zabudovaný reproduktor, slot pre slúchadlá a odolný obal s pogumovaným obvodom. Má byť dodávaný zákazníkom ako set s príslušenstvom, alebo len samostatný prístroj.

 

V kategórii Umelá inteligencia porotu najviac zaujal Martin Žák, líder študentského startupu VAI (Voice activated interface) z Fakulty informatiky a informačných technológií STU v Bratislave. Tím vyvíja integrovateľné audio-vizuálne rozhranie, ktoré umožňuje používateľovi interagovať s ľubovoľnými aplikáciami intuitívnejšie, keďže ovládanie bude prebiehať pomocou hlasových pokynov, ktorým ich produkt rozumie vďaka využitiu najmodernejších metód umelej inteligencie. Hlavnou motiváciou riešiť túto úlohu je snaha zautomatizovať, zefektívniť a zinteraktívniť výberový proces potenciálnych uchádzačov o pracovné miesta. Produkt pomôže agentúre pomôcť záťaž na personálnych špecialistov, optimalizovať náklady a umožniť uchádzačom o pracovné miesta spraviť prvý dojem, ktorý je v súčasnej pandemickej situácií pri absentujúcom fyzickom kontakte a strohom vypĺňaní formulárov nahradzujúcom pohovory veľmi ťažké spraviť.

 

V kategórii Životné prostredie, zelené technológie sa na najvyššom stupienku umiestnil Andrej Bednár, líder študentského startupu PiadiBox z Obchodnej akadémie v Považskej Bystrici/Fakulty podnikového manažmentu EU v Bratislave. Spolu so spolupracovníkmi sa zaoberá vývojom, výrobou a predajom detských edukatívnych hračiek, ktoré pomáhajú deťom budovať si vzťah k prírode, rozvíjajú ich kreativitu a poukazujú na jednoduché formy recyklácie. PiadiBox je detská edukatívna hra, ktorá je vyrobená z recyklovateľným materiálov a je úplne zero waste. Pomocou tejto hry sa deti učia budovať si vzťah k prírode, uvedomovať si správanie voči nej, získajú základne poznatky o pestovaní a spoznajú liečivé účinky rôznych druhov byliniek. Hra obsahuje náučné kartičky s básničkami od Piadimužíkov a návod na postavenie svojho vlastného originálneho PiadiBoxu. Celou hrou sprevádzajú Piadimužíci, ktorí potrebujú pomôcť so záchranou ich sveta. Dieťa s ich pomocou vypestuje 6 druhov byliniek, ktorých nálepky si následne nalepí do mapy. Po vypestovaní všetkých byliniek bude mať zaplnenú mapu a bylinky si môže ďalej presadiť do kvetináčov, ktoré práve vyvíjajú a budú vyrobené z recyklovaného dreva.

 

 

 

Kontakt:

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

 

BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2020 celosvetový predaj viac než 2,3 mil. osobných automobilov a viac než 169 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2020 zamestnával po celom svete 120 726 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

 

Štyria predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

 

Pridanou hodnotou priameho zastúpenia spoločnosti BMW Group, ktorá 1. júla 2021 oslavuje 15 rokov svojho pôsobenia na slovenskom trhu prostredníctvom spoločnosti BMW Slovenská republika, je vyššia kvalita poskytovaných služieb. Zákazníci tak majú lepší prístup k objednávaniu a ku konfigurácii vozidiel, k lepšej podpore ako aj k ponukám, ktoré pružnejšie, precíznejšie a lepšie dokážu reagovať na špecifické potreby slovenských zákazníkov. Výhodou je aj priama komunikácia medzi slovenským zastúpením a centrálou v Mníchove, čo vedie k lepšiemu, transparentnejšiemu a vhodnejšiemu procesu rozhodovania bez ďalšieho medzistupňa.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

AUTO CHINA 2024.

Beijing. 24/25 April 2024.

Here you can see the Webcasts of the BMW Group Night and Press Conference at the Auto China 2024; with the World Premieres of the new MINI Aceman and the new BMW i4.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť