Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

MINI na výstave IAA Mobility 2021 v Mníchove.

+++MINI sa prezentuje ako na budúcnosť orientovaná značka, ktorá je nositeľom osobitého designu budúcnosti, vysiela pozitívny impulz, spojuje udržateľnosť s emóciami a do centra vývoja produktu stavia ľudí. +++Akreditácia pre novinárov.

F60
·
F56
·
MINI
·
Europe
·
Munich
·
MINI Electric
·
MINI Countryman
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(14x, ~182,92 MB)

Mníchov. Mestská mobilita, udržateľnosť, kozmopolitizmus a individualita sú na mnohých miestach v okolí Mníchova stredobodom dialógu medzi vizionármi a komunitou. Centrum MINI Hub v pavilóne MINI na námestí Lenbachplatz bude na IAA 2021 "tým najlepším miestom, kde treba byť". Mestská mobilita a udržateľnosť sú hlavnými témami Medzinárodného autosalónu (IAA) 2021, ktorý sa prvýkrát uskutoční v Mníchove, sídle BMW Group. Stane sa fórom pre prednášky a diskusie o budúcnosti individuálnej dopravy a spoločného života v centrách miest.

 

MINI tento dialóg na IAA Mobility 2021 obohacuje inováciami a víziami pre lokálne bezemisné potešenie z jazdy, konzistentné šetrenie zdrojov, individualitu a emocionálne silné zážitky. Motto #BIGLOVE, ktoré si MINI zvolilo, odkazuje ako na ochranu klímy a životného prostredia, ako aj na medziľudské kontakty. Týmto spôsobom sa prevzatie zodpovednosti za prirodzené základy života stretáva s kozmopolitnou a nediskriminačnou spoluprácou v rámci celosvetového spoločenstva MINI.

 

Na IAA Mobility 2021 bude MINI v rôznych formátoch a na niekoľkých miestach bavorského hlavného mesta sa bude usilovať o dialóg s verejnosťou. Na summite na mníchovskom výstavisku sa zameria na témy elektrifikácie a digitalizácie. "Open Space" na námestí Max-Joseph-Platz v centre mesta poslúži ako scéna pre nové koncepcie mobility v mestskej doprave. MINI Brand Hub, pavilón MINI na námestí Lenbachplatz, sa stane oázou inšpirácie a miestom pre stretnutia v pohodovej atmosfére. Celý modelový rad britskej prémiové značky sa ukáže v budove BMW Welt.

 

Rôzne miesta výstavy IAA Mobility 2021 budú prepojené prostredníctvom linky Blue Lane, ktorá povedie mestskou oblasťou a návštevníkom ponúkne príležitosť užiť si lokálnu bezemisnú zábavu z jazdy v čisto elektrickom MINI Cooper SE (kombinovaná spotreba energie: 17,6-15,2 kWh / 100 km podľa WLTP, 16,9-14,9 kWh / 100 km podľa NEDC). Online streamovacia služba bude do celého sveta digitálne prenášať najdôležitejšie udalosti veľtrhu IAA Mobility 2021, či už naživo, alebo zo záznamu.

 

Summit na výstavisku.

Mníchovské výstavisko je miestom konania tzv. Summitu, kde sa tradičné výstavné aktivity kombinujú s novými formami komunikácie. Prezentácia značky MINI prebehne vo výstavných halách s plným zameraním na čisto elektrickú radosť z jazdy. Vrcholom bude safety car MINI Electric Pacesetter, postavený na základe modelu JCW. Svojimi agilnými jazdnými vlastnosťami a čisto elektrickým pohonom sa tento automobil nedávno skvele osvedčil na úzkych mestských okruhoch majstrovstiev sveta ABB FIA Formula E. Interaktívna výstavná expozícia, ktorá je navrhnutá v štýle mestského industriálneho prostredia, navyše ponúkne prehľad histórie značky, aktuálny modelový rad vozidiel s elektrifikovaným pohonom a vízie budúcnosti mestskej mobility.

 

K videniu bude čisto elektrický model MINI Cooper SE a tiež plug-in hybridný MINI Cooper SE Countryman All4 (kombinovaná spotreba paliva: 2,1-1,7 l / 100 km podľa WLTP, 2,1-1,9 l / 100 km podľa NEDC, kombinovaná spotreba energie 15,5-14,8 kWh / 100 km podľa WLTP, 14,8-14,1 kWh / 100 km podľa NEDC, kombinované emisie CO2: 47-39 g / km podľa WLTP, 48-44 g / km podľa NEDC. Obľuba týchto dvoch modelov v poslednej dobe zabezpečila, že v prvej polovici roka 2021 bolo celosvetovo viac ako 15% všetkých predaných modelov MINI elektrifikovaných. Na nemeckom trhu tento podiel narástol už na 30%.

 

Aby MINI Cooper SE Countryman All4 zdôraznil svoj univerzálny charakter a bol inšpiráciou pre výlety do prírody, je na Summite predstavený so strešným stanom talianskeho výrobcu Autohome, ktorý bol navrhnutý v dizajne MINI.

 

Okrem toho bude na IAA 2021 predstavená najnovšia kolekcia MINI Lifestyle Collection, digitálne služby MINI Sharing využívajúce chytré telefóny a najnovšia verzia aplikácie MINI. Univerzálne digitálne rozhranie medzi MINI a jeho vodičom ponúka nové funkcie pre pohodlnú navigáciu a tiež užitočnú podporu nabíjania pre plug-in hybridné a elektrické vozidlá. Súčasťou digitálnej prezentácie bude tiež koncept MINI Vision Urbanaut. Ďalší pohľad do budúcnosti mobility a spolužitie v mestských oblastiach ponúka program URBAN-X, akcelerátor technologických start-upov založený spoločnosťou MINI, ktorého nápady a projekty budú tiež predstavené na summite.

 

Open space v centre mesta.

Fyzická podoba konceptu MINI Vision Urbanaut bude vystavená v open space priestore na námestí Max-Joseph-Platz v bezprostrednej blízkosti Štátnej opery a divadla Residenztheater. Tam sa návštevníci môžu dozvedieť o aktuálnych inováciách a priekopníckych koncepciách udržateľnej mobility a diskutovať s odborníkmi o myšlienkach a stratégiách mestskej mobility zajtrajška. Dialóg medzi vystavovateľmi a verejnosťou je jednou z kľúčových inovácií veľtrhu IAA v roku 2021. MINI Vision Urbanaut sa tiež stane miestom, kde sa bude debatovať. Štúdia, ktorú môže verejnosť prvýkrát zažiť ako skutočné vozidlo v MINI Urban Hub, stelesňuje budúcnosť udržateľného dizajnu a novú interpretáciu typického "chytrého využitia priestoru" značky. Úplne elektrické vozidlo ponúka nielen slobodu individuálnej mobility, ale môže byť tiež použité ako útočisko alebo miesto stretnutia na výmenu nápadov s priateľmi.

 

Pavilón MINI na námestí Lenbachplatz.

Vďaka pavilónu MINI na Lenbachplatz má britská značka v centre mesta atraktívne miesto stretnutia, ktoré sa počas IAA Mobility 2021 stane absolútne tým "najlepším miestom, kde treba byť". Tu sa pozornosť nezameriava len na automobily, ale na celkový prístup značky, ktorý je vyjadrený v motte #BIGLOVE. V historickej budove, ktorú MINI zdieľa s niekoľkými renomovanými partnermi z oblasti životného štýlu, dizajnu a technológií, na návštevníkov čakajú výstavy, prezentácie a diskusie a tiež rozmanitý zábavný a kultúrny program. Okrem iného sú plánované prezentácie technologických start-upov, ktoré sa zaoberajú dizajnom budúcnosti mestských obytných priestorov a sú podporované značkou MINI ako súčasť start-upu Accelerator URBAN-X. Na ďalšej live akcii s vedúcimi osobnosťami sa v pavilóne MINI pod heslom "Mesto zajtrajška vzniká dnes" bude konať dialógová platforma "The Sooner Now".

 

Okrem toho pavilónu MINI dominuje nová spolupráca medzi MINI a britským dizajnérom Paulom Smithom. Cieľom je spoločne navrhnúť riešenia, ktoré sa ešte viac zamerajú na témy udržateľnosti.

 

Sir Paul Smith je už dlho jedným z najznámejších britských návrhárov pánskej módy. Na konci 90. rokov navrhol špeciálnu limitovanú sériu klasického Mini v ním vytvorenom modrom odtieni a tiež ojedinelý exemplár s lakom v typickom dizajne viacfarebných pruhov. Prvým výsledkom novej spolupráce je unikátny aktuálny model MINI, ktorý môžete obdivovať na veľtrhu IAA Mobility 2021 v pavilóne MINI.

 

Modelová paleta vystavená v budove BMW Welt.

Ďalším cieľom návštevníkov IAA Mobility 2021 je BMW Welt neďaleko Olympijského parku. Vo futuristicky navrhnutom zážitkovom centre je tiež umiestnený svet značky MINI, v ktorom je k videniu aktuálna modelová paleta a celý rad ďalších produktov.

 

Akreditácia novinárov - viac info na linku tu. 

 

 

Kontakt:

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

 

BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2020 celosvetový predaj viac než 2,3 mil. osobných automobilov a viac než 169 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2020 zamestnával po celom svete 120 726 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

 

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a dve samostatné servisné prevádzky v Bratislave a Banskej Bystrici.

 

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

 

Pridanou hodnotou priameho zastúpenia spoločnosti BMW Group, ktorá 1. júla 2021 oslavuje 15 rokov svojho pôsobenia na slovenskom trhu prostredníctvom spoločnosti BMW Slovenská republika, je vyššia kvalita poskytovaných služieb. Zákazníci tak majú lepší prístup k objednávaniu a ku konfigurácii vozidiel, k lepšej podpore ako aj k ponukám, ktoré pružnejšie, precíznejšie a lepšie dokážu reagovať na špecifické potreby slovenských zákazníkov. Výhodou je aj priama komunikácia medzi slovenským zastúpením a centrálou v Mníchove, čo vedie k lepšiemu, transparentnejšiemu a vhodnejšiemu procesu rozhodovania bez ďalšieho medzistupňa.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

BMW GROUP AT CES 2023.

Las Vegas. Here you can see the webcasts of the BMW Group Keynote at the CES 2023 and the Digital World Premiere of BMW i Vision Dee.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť