Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Darčekový námet pre fanúšikov: BMW Motorrad predstavuje LEGO Technic BMW M 1000 RR.

Detailná stavebnica modelu superbiku od BMW v mierke 1 : 5. Súčasťou sú plne funkčné komponenty ako trojstupňová prevodovka, prevrátená predná vidlica a zadná kyvná vidlica s odpružením, prístrojová doska s tromi rôznymi možnosťami zobrazenia či hnacia reťaz v zlatej farbe.

M 1000 RR
·
Dizajn, koncepty a štúdie
·
Séria M
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~82,07 KB)
  
Photos(5x, ~24,56 MB)

Mníchov. Spoločnosti BMW Motorrad a LEGO Group odhaľujú stavebnicu LEGO® Technic BMW M 1000 RR alebo skrátene M RR, ktorá sa začne predávať 1. januára 2022. Táto náročná stavebnica prináša ľuďom do ich obývačiek špičkovú pretekársku technológiu špičkového superšportového motocykla s výkonom 156 kW (212 k). Tento stroj je navrhnutý tak, aby spĺňal najvyššie nároky na výkon a to v motoristickom športe aj na cestách.

 

Rekordný počet 1 920 jednotlivých dielikov a pôsobivá mierka 1 : 5 naznačujú, že 45,5 cm dlhá stavebnica LEGO Technic BMW M 1000 RR je výnimočným kúskom, ktorý nemožno zaradiť do žiadnej triedy. Okrem dôslednej pozornosti venovanej technickým detailom ponúka stavebnicová verzia modelu M RR množstvo funkcií, ktoré určite oslovia nadšencov stavebníc modelov a zvlášť motocyklov.

 

Súčasťou stavebnice sú plne funkčné komponenty ako trojstupňová prevodovka, prevrátená predná vidlica a zadná kyvná vidlica s odpružením, ako aj prístrojová doska s tromi rôznymi možnosťami zobrazenia či hnacia reťaz v zlatej farbe. Autentickú pretekársku atmosféru dopĺňajú priložený stojan do paddocku a informačná tabuľa do boxov.

 

Ralf Rodepeter, vedúci oddelenia Marketing and Product Management v BMW Motorrad: „Keď vedenie BMW Motorrad predstavilo motocykel BMW M 1000 RR, svoj prvý model M na dvoch kolesách, každý vedel, že to bude niečo výnimočné. Rovnakým spôsobom si tím LEGO Technic uvedomil, že musia prísť s niečím nevídaným, aby vzdali hold M RR. Výsledkom je motocykel a technická stavebnica, pričom každý z týchto produktov predstavuje špičku vo svojom odbore.“

 

Stavebnica LEGO Technic BMW M 1000 RR je dôkazom toho, že spoločnosti BMW Motorrad a LEGO pokračujú v úspešnom partnerstve a ponúkajú fanúšikom možnosť postaviť si prvý M model motocykla BMW Motorrad, ktorý, rovnako ako jeho skutočný náprotivok, predstavuje technickú dokonalosť a maximálnu pozornosť venovanú detailom.

 

Samuel Tacchi, dizajnér v LEGO Group, povedal: „Dostať sa pod kožu modelu takého významného pre BMW Motorrad, bolo zábavné. Existuje dôvod, prečo motocyklová komunita tieto krásne skonštruované stroje tak veľmi miluje a sme si istí, že naša verzia LEGO Technic bude podobným víťazom ako jej skutočný menovec.“

 

Stavebnica LEGO Technic BMW M 1000 RR bude od 1. januára 2022 dostupná exkluzívne v predajniach LEGO a v e-shope na webe, u ostatných predajcov od 1. marca 2022.

 

To najlepšie zo stavebnice LEGO Technic BMW M 1000 RR:

  • Rozmery modelu: 27,7 cm výška/45,5 cm dĺžka/17 cm šírka.
  • Model na výstavnom stojane: výška 32,6 cm/dĺžka 45,5 cm/šírka 17 cm.
  • Model na stojane do paddocku: výška 27,7 cm/dĺžka 46,9 cm/šírka 17 cm.
  • 1 920 jednotlivých dielikov.
  • Plne funkčná prevodovka (tri stupne + neutrál).
  • Predné a zadné odpruženie.
  • Hnacia reťaz zlatej farby.
  • Tri rôzne možnosti zobrazenia prístrojovej dosky.
  • Dodávané s výstavným aj paddockovým stojanom – ideálne na vystavenie.

 

 

 

Kontakt pre médiá:

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

 

BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2020 celosvetový predaj viac než 2,3 mil. osobných automobilov a viac než 169 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2020 zamestnával po celom svete 120 726 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

 

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a dve samostatné servisné prevádzky v Bratislave a Banskej Bystrici.

 

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

 

Pridanou hodnotou priameho zastúpenia spoločnosti BMW Group, ktorá 1. júla 2021 oslavuje 15 rokov svojho pôsobenia na slovenskom trhu prostredníctvom spoločnosti BMW Slovenská republika, je vyššia kvalita poskytovaných služieb. Zákazníci tak majú lepší prístup k objednávaniu a ku konfigurácii vozidiel, k lepšej podpore ako aj k ponukám, ktoré pružnejšie, precíznejšie a lepšie dokážu reagovať na špecifické potreby slovenských zákazníkov. Výhodou je aj priama komunikácia medzi slovenským zastúpením a centrálou v Mníchove, čo vedie k lepšiemu, transparentnejšiemu a vhodnejšiemu procesu rozhodovania bez ďalšieho medzistupňa.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

THE NEW BMW i5.

Munich. Here you can see the webcast of the Digital World Premiere of the new BMW i5.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť