Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Nové modely BMW M8 Competition Coupé, BMW M8 Competition Cabrio a BMW M8 Competition Gran Coupé.

Nové modely BMW M8 Competition Coupé, BMW M8 Competition Cabrio a BMW M8 Competition Gran Coupé sa vynímajú spojením jedinečného výkonu, podmanivého luxusu a impozantného vzhľadu. Divízia BMW M GmbH na jar 2022 zlepší schopnosti svojich vysokovýkonných luxusných športových vozidiel pomocou cielene navrhnutých úprav ich vzhľadu a modernizáciou technológie ich ovládania.

F92
·
F91
·
F93
·
BMW M Automobiles
·
Coupé
·
Cabrio
·
Gran Coupé
·
M8
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(4x, ~659,92 KB)
  
Photos(73x, ~356,84 MB)

Nové modely BMW M8 Competition Coupé (kombinovaná spotreba paliva: 11,4 – 11,0 l/100 km podľa WLTP; kombinované emisie CO2: 260 – 251 g/km), BMW M8 Competition Cabrio (kombinovaná spotreba: 11,6 – 11,2 l/100 km podľa podľa WLTP; kombinované emisie CO2: 264 – 255 g/km) a BMW M8 Competition Gran Coupé (kombinovaná spotreba paliva: 11,6 – 11,2 l/100 km podľa WLTP; kombinované emisie CO2: 264 – 256 g/km) sa vynímajú spojením jedinečného výkonu, podmanivého luxusu a impozantného vzhľadu. Divízia BMW M GmbH na jar 2022 zlepší schopnosti svojich vysokovýkonných luxusných športových vozidiel pomocou cielene navrhnutých úprav ich vzhľadu a modernizáciou technológie ich ovládania.

 

Najnovšia generácia modelu BMW M8, ktorá je k dispozícii v troch karosárskych verziách, sa vyznačuje novými prírastkami do ponuky farieb exteriéru a vzorov M diskov kolies z ľahkých zliatin. Pre luxusné vysokovýkonné modely budú prvýkrát k dispozícii aj svetlomety M Shadow Line, čím sa otvárajú ďalšie možnosti prispôsobenia ich vzhľadu. Extra svieži nádych prináša do interiéru kompletné čalúnenie kožou Merino/Alcantara v novej čierno-oranžovej farebnej schéme Black/Sakhir Orange. Operačný systém BMW iDrive teraz pre jednoduchšie používanie prichádza aj s 12,3-palcovým dotykovým displejom.

 

BMW M GmbH posilňuje svoju prítomnosť v luxusnom segmente.

Modely BMW M8 Competition Coupé, BMW M8 Competition Cabrio a BMW M8 Competition Gran Coupé predstavujú vrchol modelovej ponuky divízie BMW M GmbH a poskytujú značke silné zastúpenie v luxusnom segmente. Vďaka svojim špecifickým druhom karosérie prináša trojica vrcholových modelov do vysoko prestížneho sveta luxusných športových automobilov svoje vlastné individuálne interpretácie charakteristického M výkonu.

 

Kľúčový prvok všetkých troch modelov tvorí technológia pohonu a podvozku navrhnutá tak, aby poskytovala vzrušujúci zážitok z jazdy. Silu pre impozantný výkon vozidla dodáva motor V8 s technológiou M TwinPower Turbo, ktorý vyvinie maximálny výkon 460 kW (625 k) a maximálny krútiaci moment 750 Nm. V bežnom M režime umožňuje chuť motora stúpať do otáčok produkovať vysoký krútiaci moment v širokom pásme otáčok, zatiaľ čo osemstupňová prevodovka M Steptronic s technológiou Drivelogic a so systém pohonu všetkých kolies M xDrive zaisťujú, aby sa tento výkon optimálne a účinne dostal na vozovku. Rôzne prvky pohonu spolupracujú s veľkou presnosťou, aby poskytovali športový výkon, ktorý uspokojí a nadchne – ako je zrýchlenie z 0 na 100 km/h len za 3,2 sekundy (BMW M8 Competition Coupé a BMW M8 Competition Gran Coupé) alebo 3,3 sekundy (BMW M8 Competition Cabrio).

 

Technológia podvozku vyvinutá s využitím odborných znalostí z motoristického športu a individuálne vyladená pre každý konkrétny model zaisťuje harmonický mix dynamiky, agilnosti a presnosti, ktorý charakterizuje ovládateľnosť vozidiel BMW M. Prínosom boli aj skúsenosti získané pri vývoji pretekárskeho vozidla BMW M8 GTE.

 

Osem nových farieb exteriéru, premiéra pre M svetlomety Shadow Line.

Nezameniteľný vizuálny vzhľad modelov BMW M8 Competition Coupé, BMW M8 Competition Cabrio a BMW M8 Competition Gran Coupé tvoria ich veľkoryso dimenzované formy, elegantne tvarované plochy, aerodynamické línie a dizajnové prvky špecifické pre modely M, ktoré sa prispôsobili funkčným požiadavkám automobilky na vysokovýkonné športové vozidlo. Nové farby exteriéru dotvárajú ďalší vplyv na čistý dizajn povrchu karosérie. Upravená paleta farieb exteriéru pre celú trojicu modelov obsahuje osem nových odtieňov.

 

Nová škála farieb exteriéru zahŕňa sivú metalízu Skyscraper, sivú Brooklyn, zelenú metalízu Isle of Man a metalický lak BMW Individual Tanzanite Blue. K nim sa pripájajú štyri nové verzie vysoko sofistikovaných lakov Frozen, ktorých hodvábne matný lesk nápadne zvýrazňuje moderný dizajnový jazyk modelov BMW M8. Zákazníci si teraz môžu vybrať aj špeciálne metalické laky z ponuky BMW Individual, ako sú napríklad sivá Frozen Pure Grey, sivá Frozen Deep Grey, zelená Frozen Deep Green a modrá Frozen Tanzanite Blue.

 

Svetlomety BMW Laserlight s funkciou adaptívneho natáčania do zákrut a s asistentom diaľkových svetiel BMW Selective Beam proti oslňovaniu sú štandardnou výbavou na udržanie optimálnej viditeľnosti za všetkých poveternostných podmienok a jazdných situácií. Nové verzie týchto vysokovýkonných športových automobilov si teraz možno objednať aj s voliteľnými M svetlometmi Shadow Line. Tmavá povrchová úprava vložených častí a chrómových detailov vo vnútri jednotiek svetlometov pomáha dodať prednej časti všetkých vozidiel pútavý vzhľad a športový pocit, čo ešte umocňuje efekt vyvolaný štandardnou lesklou čiernou povrchovou úpravou High-gloss Black použitou na orámovaní typických ľadviniek chladiča BMW.

 

Nové 20-palcové M disky z ľahkých zliatin so vzhľadom hviezdicových lúčov.

Technológia podvozku nových modelov BMW M8 spája elektronicky ovládané tlmiče a elektromechanické riadenie M Servotronic s integrovaným brzdovým systémom, ktorý ponúka dve nastavenia citlivosti brzdového pedálu, čo umožňuje vodičovi vybrať si medzi komfortnejšie orientovanou alebo priamočiarou, športovou odozvou. Zákazníci sa môžu rozhodnúť pre keramické brzdy M Carbon, ktoré tvoria alternatívu k štandardným brzdám M Compound.

 

Systém DSC (Dynamic Stability Control) dáva vodičovi možnosť zapnúť dynamický režim M, ktorý umožňuje zvýšené preklzovanie kolies. Spolu s nastavením systému M xDrive, ktorý posúva viac výkonu na zadné kolesá, tak má vodič k dispozícii nástroje na mimoriadne športové manévre vrátane jazdy kontrolovaným šmykom. Štandardom sú aj 20-palcové M disky kolies z ľahkých zliatin obuté do vysokovýkonných pneumatík s rozmermi 275/35 R 20 vpredu a 285/35 R 20 vzadu. Ďalšie vzory M diskov z ľahkých zliatin s rovnakými rozmermi sa nachádzajú v zozname doplnkovej výbavy. Zahŕňajú nový model so vzhľadom hviezdicových lúčov s dvojfarebným čierno/šedým povrchom.

 

M športové sedadlá a M karbónové sedadlá s novou verziou čalúnenia koža/Alcantara.

Interiér nových modelov BMW M8 je zmesou nezameniteľného dizajnu kokpitu v štýle M a moderného luxusu. Štandardný BMW Head-Up displej zobrazuje M-špecifické údaje. Tlačidlo Setup na stredovej konzole ponúka priamy prístup k nastaveniam motora, tlmičov, riadenia, pohonu M xDrive a bŕzd, vďaka čomu si vodič môže nakonfigurovať svoje vlastné individuálne nastavenie M. Dve rôzne nastavenia možno natrvalo uložiť spolu s preferovanými nastaveniami zvuku motora, charakteristiky radenia prevodových stupňov, systému riadenia jazdnej stability a funkcie Auto Start Stop spolu s preferovanými nastaveniami vodiča, a potom ich zvoliť stlačením jedného z dvoch tlačidiel M na volante. Okrem toho tlačidlo M Mode na stredovej konzole možno použiť na zmenu reakcií asistenčných systémov vodiča a informácií zobrazovaných na združenom prístroji a Head-Up displeji spolu s výberom troch základných nastavení ROAD, SPORT a TRACK.

 

Štandardné M športové sedadlá sú ďalším faktorom intenzívneho zážitku z jazdy, ktorý ponúkajú tieto vysokovýkonné športové vozidlá. Pre autentickú atmosféru pretekárskeho automobilu je k dispozícii aj možnosť voľby sedadiel M Carbon pre vodiča a spolujazdca. Tieto sedadlá sa pýšia štruktúrovaným dizajnom, povrchmi z plastu vystuženého uhlíkovými vláknami (CFRP), zabudovanými opierkami hlavy, výrezmi v operadle a bočných opierkach a vodiacimi otvormi pre viacbodové bezpečnostné pásy. Tieto sedadlá kombinujú pretekársku funkčnosť s vynikajúcim komfortom pri cestách na veľké vzdialenosti a prepychové spracovanie. Sú vyhrievané a elektricky nastaviteľné s pamäťovou funkciou na strane vodiča a dodávajú sa aj s podsvieteným znakom M8 na opierkach hlavy.

 

Interiér nových modelov BMW M8 je štandardne čalúnený kožou Merino/Alcantara bez ohľadu na to či sú vybavené M športovými sedadlami alebo M karbónovými sedadlami. Toto čalúnenie je prvýkrát dostupné aj vo farebnom vyhotovení Black/Sakhir Orange a všetky varianty obsahujú čierne časti z Alcantary, ktoré boli teraz rozšírené tak, aby pokrývali aj palubnú dosku a vrchné časti dverí.

 

Stredový 12,3-palcový ovládací displej pre jednoduchšie používanie.

Súčasť štandardnej výbavy modelov BMW M8 Competition Coupé, BMW M8 Competition Cabrio a BMW M8 Competition Gran Coupé tvorí aj systém BMW Live Cockpit Professional. To prináša veľký ovládací displej (zväčšený z 10,25 na 12,3 palca), ktorého dotyková obrazovka umožňuje rýchle, jednoduché a intuitívne ovládanie množstva funkcií vozidla.

 

Funkcie BMW Live Cockpit Professional zahŕňajú online navigačný systém BMW Maps a osobného asistenta BMW Intelligent Personal Assistant. Exkluzívny charakter nových modelov BMW M8 podčiarkuje rozšírenie štandardnej výbavy o prvky ako jazdný asistent Driving Assistant, parkovací asistent Parking Assistant vrátane asistenta pri cúvaní Reversing Assistant, o možnosť telefonovania s bezdrôtovým nabíjaním a priestorové ozvučenie Harman Kardon Surround Sound System.

 

 

 

 

 

 

Kontakt pre médiá:

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

 

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2021 celosvetový predaj viac než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 194 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2020 po celom svete 120 726 spolupracovníkov.

Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

 

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a dve samostatné servisné prevádzky v Bratislave a Banskej Bystrici.

 

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

 

Pridanou hodnotou priameho zastúpenia spoločnosti BMW Group, ktorá 1. júla 2021 oslavuje 15 rokov svojho pôsobenia na slovenskom trhu prostredníctvom spoločnosti BMW Slovenská republika, je vyššia kvalita poskytovaných služieb. Zákazníci tak majú lepší prístup k objednávaniu a ku konfigurácii vozidiel, k lepšej podpore ako aj k ponukám, ktoré pružnejšie, precíznejšie a lepšie dokážu reagovať na špecifické potreby slovenských zákazníkov. Výhodou je aj priama komunikácia medzi slovenským zastúpením a centrálou v Mníchove, čo vedie k lepšiemu, transparentnejšiemu a vhodnejšiemu procesu rozhodovania bez ďalšieho medzistupňa.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

BMW M8 Competition Coupe.
Combined fuel consumption: 11.4 – 11.0 l/100 km according to WLTP; Combined CO2 emissions: 260 – 251 g/km

BMW M8 Competition Convertible.
Combined fuel consumption: 11.6 – 11.2 l/100 km according to WLTP; Combined CO2 emissions: 264 – 255 g/km

BMW M8 Competition Gran Coupe.
Combined fuel consumption: 11.6 – 11.2 l/100 km according to WLTP; Combined CO2 emissions: 264 – 256 g/km.

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

BMW GROUP AT CES 2023.

Las Vegas. Here you can see the webcasts of the BMW Group Keynote at the CES 2023 and the Digital World Premiere of BMW i Vision Dee.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť