Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

50 Jahre BMW M: Výročie spoločnosti oslavujú špeciálne modely BMW M3 a BMW M4

Dňa 24. mája 1972 bola podpísaná zmluva o partnerstve s BMW Motorsport GmbH. Presne o 50 rokov neskôr spoločnosť, teraz známa ako BMW M GmbH, predstavuje exkluzívnu kolekciu limitovaných modelov, čo je jeden z aktuálnych vrcholov osláv jubilea.

G80
·
50 Jahre BMW M
·
BMW M Automobiles
·
M4
·
M3
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~102,14 KB)
  
Photos(22x, 112,18 MB)

Mníchov. Divízia BMW M GmbH v týchto týždňoch a mesiacoch spolu so svojou celosvetovou komunitou oslavuje prvých päť desaťročí svojej existencie v podobe veľkolepých podujatí predstavujúcich senzačné inovácie nových modelov. Dňa 24. mája 1972 bola podpísaná zmluva o partnerstve s BMW Motorsport GmbH. Presne o 50 rokov neskôr spoločnosť, teraz známa ako BMW M GmbH, predstavuje exkluzívnu kolekciu limitovaných modelov, čo je jeden z aktuálnych vrcholov osláv jubilea.

 

S modelmi BMW M3 Sedan (kombinovaná spotreba paliva: 10,2 – 9,8 l/100 km; kombinované emisie CO2: 231 – 223 g/km podľa WLTP; údaje podľa NEDC: – ) a BMW M4 Coupé (kombinovaná spotreba paliva: 10,1 – 9,8 l/100 km; kombinované emisie CO2: 230 – 223 g/km podľa WLTP; údaje podľa NEDC: – ) z edície BMW M 50 Jahre môžu milovníci písmena M na celom svete vyjadriť svoju vášeň pre preteky a odkaz tradície. Limitované edície, exkluzívne dizajnové prvky a individuálne voliteľné možnosti výbavy zaručujú, že každá edícia vozidla sa môže stať jedinečným automobilom, ktorý odráža osobný štýl svojho majiteľa.

 

Limitovaná edícia BMW M 50 Jahre vychádza zo súčasnej generácie najúspešnejšieho modelového radu v histórii divízie BMW M GmbH. Celosvetovo sú modely BMW M3 a BMW M4 synonymom vysokého výkonu v prémiovom segmente strednej triedy. Modely z tejto edície poháňa radový šesťvalcový motor s výkonom až 375 kW (510 k), s technológiou M TwinPower Turbo a s vysokootáčkovou charakteristikou. V závislosti od verzie modelu sa jeho sila prenáša na zadné kolesá prostredníctvom 6-stupňovej manuálnej prevodovky, alebo 8-stupňovej prevodovky M Steptronic s radiacim softvérom Drivelogic. V prípade záujmu môže pomocou technológie pohonu M xDrive plne variabilne smerovať aj na všetky štyri kolesá.

 

Exkluzívny charakter modelov edície je výsledkom špecifickej konfigurácie pre konkrétne trhy s jedinečnými dizajnovými prvkami a prísne obmedzeným počtom vyrobených kusov z každého modelu. Takto vznikli fascinujúce raritné automobily pre najdôležitejšie automobilové trhy po celom svete. Pre možnosti laku exteriéru vozidiel tejto edície sa do ponuky znovu dostali mimoriadne štýlové farby, ktoré utvárali históriu divízie BMW M GmbH. Dopĺňajú ich M kované disky kolies s podobne exkluzívnou farebnou schémou, ako aj výrazné akcenty v interiéri.

 

V Európe a v ďalších vybraných regiónoch ponúka divízia BMW M GmbH pri príležitosti svojho výročia exkluzívnu edíciu BMW M4 Coupé. Dvojdverová edícia BMW M 50 Jahre prichádza vo farbách exteriéru čierna Carbon Black, modrá Macao Blue, sivá Brands Hatch Grey, červená Imola Red a modrá San Marino Blue. Ich expresívny vzhľad umocňujú 19-palcové M kované disky kolies na prednej náprave a 20-palcové kované disky kolies na zadnej náprave s dvojlúčovým vzorom, ktoré sú prvýkrát v ponuke v matných farbách sivá Orbit Grey Matt a zlato-bronzová Gold Bronze Matt.

 

Okrem toho sa pre čínsky automobilový trh vyrába podobne limitovaný počet vozidiel BMW M4 Coupé, ktoré sú dostupné s vonkajším lakom vo farbách oranžová Fire Orange a sivá Stratus Grey. Tento výber farieb súvisí so skutočnosťou, že výročie divízie BMW M GmbH sa v Číne oslavuje v roku tigra. M kované disky kolies na týchto vozidlách sú vyhotovené v matnej sivej Orbit Grey v spojení s oranžovou farbou karosérie Fire Orange a v matnej zlato-bronzovej Gold Bronze v spojení so sivým lakom Stratus Grey.

 

V interiéri všetkých vozidiel založených na modeli BMW M4 Coupé pripomínajú výročie lišty prahov s nápisom Edition 50 Jahre BMW M, kovová plaketa na stredovej konzole s nápisom M4 Edition 50 Jahre BMW M a zodpovedajúca potlač na opierkach hlavy štandardných M športových sedadiel ako aj voliteľných M karbónových škrupinových sedadiel pre vodiča a spolujazdca.

 

Edícia na báze modelu BMW M3 Sedan vznikla výhradne pre americký a kanadský automobilový trh. Pre 500 modelov štvordverového vysokovýkonného športového vozidla, ktoré sú k dispozícii na tamojších trhoch, je na výber z palety piatich vonkajších lakov, z ktorých každý pripomína jedného z jeho piatich predchodcov: od červenej Vermilion Red cez fialovú Techno Violet, modrú Interlagos Blue a oranžovú Fire Orange až po sivú Limerock Grey. Všetky farby karosérie sa spájajú s M kovanými diskami kolies sivej matnej farby Orbit Grey a s vybranými doplnkami z ponuky BMW M Performance Parts. Komponenty, ktoré sa dizajnovo a technologicky inšpirovali pretekárskymi vozidlami a tvoria súčasť ponuky výbavy pre jubilejnú edíciu, zahŕňajú aj predný spliter BMW M Performance Carbon, zadný spojler BMW M Performance Carbon a karbónové alebo titánové koncovky výfuku BMW M Performance Carbon/Titanium.

 

V interiéri sa nápisy Edition 50 Jahre BMW M nachádzajú na prahových lištách a M pruhy majú svoje miesto na opierkach hlavy predných a vonkajších zadných sedadiel. Okrem toho štandardné M športové sedadlá a voliteľne dostupné M karbónové škrupinové sedadlá vozidiel tejto edície zdobí exkluzívny vzor švov. Kovová plaketa na kryte držiaka nápojov na stredovej konzole nesie nápis M3 Edition 50 Jahre BMW M a označenie 1/500.

 

 

 

Kontakt pre médiá:

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

 

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2021 celosvetový predaj viac než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 194 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2020 po celom svete 120 726 spolupracovníkov.

Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

 

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a dve samostatné servisné prevádzky v Bratislave a Banskej Bystrici.

 

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

BMW M3 Sedan

Fuel consumption combined: 10.2 – 9.8 litres/100 km; CO2 emissions combined: 231 – 223 g/km according to WLTP; data according to NEDC: – .

BMW M4 Coupe

Fuel consumption combined: 10.1 – 9.8 litres/100 km; CO2 emissions combined: 230 – 223 g/km according to WLTP; data according to NEDC: – .

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

MINI CONCEPT ACEMAN.

Here you can see the world premiere of the MINI Concept Aceman.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť