Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Nové BMW R 1250 RS

Nové BMW R 1250 RS: už viac ako 40 rokov je v BMW skratka „RS“ v spojení s motorom boxer označením pre športovo cestovné motocykle par excellence. Model R 1250 RS je teraz ešte inovatívnejší a prepracovanejší, takže prináša ešte pôsobivejšie zážitky zo športového a dynamického cestovania.

Séria R
·
R 1250 RS
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

(text v českom jazyku)

Legendární zkratka „RS“ ve spojení s motorem boxer je ve světě sportovně cestovních motocyklů BMW Motorrad synonymem pro sportovní a dynamickou jízdu na venkovských silnicích a zároveň pro vynikající komfort na delších cestách. Modely BMW RS byly vždy mistry sportovní jízdy s náklony do zatáček a dálkových přejezdů pro dva i s prázdninovými zavazadly. Aby tomu tak bylo i v budoucnu, BMW Motorrad přidalo novému modelu R 1250 RS několik nových prvků standardní a volitelné výbavy tak, aby sportovní jízda s nimi byla ještě dynamičtější a uvolněnější.

Dynamický výkon stejně jako doposud zajišťuje legendární dvouválcový motor typu boxer. Stále má zdvihový objem 1254 cm3 a při současné homologaci EU5 dosahuje výkonu 100 kW (136 k). Díky technologii BMW ShiftCam s variabilním časováním a zdvihem sacích ventilů poskytuje vynikající výkon v celém spektru využitelných otáček, extrémně hladký a tichý chod a vynikající hodnoty spotřeby a emisí.

Funkce Dynamic Traction Control (DTC) a nový jízdní režim „ECO“ jako součást standardní výbavy. Jízdní režimy Pro s předvolbou jízdního režimu a dynamické brzdění motorem MSR jako prvky volitelné výbavy.

Standardně dodávaná funkce Dynamic Traction Control (DTC) přináší vysokou úroveň jízdní bezpečnosti a zajišťuje excelentní trakci. Nový standardní režim „ECO“ pomůže maximálně snížit spotřebu paliva.

Jízdní režim ECO umožňuje jezdci využívat inovativní technologii BMW Motorrad ShiftCam především s ohledem na maximalizaci dojezdu. V režimu ECO je jezdec vybízen k co nejúspornější jízdě s méně strmým nárůstem výkonu a mírným omezením točivého momentu motoru. V režimu ECO poskytuje barevný displej v jeho horní části údaj o hospodárnosti. Pokud je potřeba maximální výkon, například při dynamickém předjíždění nebo při jízdě do kopce, lze pomocí tlačítka volby jízdního režimu snadno a rychle přepnout do jiného módu.

Nový model R 1250 RS může být volitelně vybaven jízdními režimy Pro, které kromě jiného přinášejí další, individuálně nastavitelné jízdní režimy. Pomocí funkce předvolby jízdního režimu může jezdec individuálně nastavit jízdní režimy uložené pod tlačítko. Další novou součástí jízdních režimů Pro je dynamické brzdění motorem (MSR). Lze jej použít k bezpečnému zamezení nestabilního chování, které může nastat při jízdě bez plynu nebo při podřazování v důsledku zablokování zadního kola.

BMW Integral ABS Pro (částečně integrální) a brzdový asistent Dynamic Brake Control (DBC) jako standardní výbava.

Jako oblíbený sportovně cestovní motocykl je R 1250 RS ve svém nejnovějším vydání standardně vybaven brzdovým systémem BMW Integral ABS Pro. Jedná se o brzdový systém, který poskytuje ještě větší bezpečnost při brzdění, a to i v náklonech, protože myslí takříkajíc dopředu. Další rozšíření konceptu jízdních režimů přináší další nové funkce, například pokročilé přizpůsobení charakteristiky systému ABS příslušnému jízdnímu režimu. Součástí volitelné výbavy „Jízdní režimy Pro“ je brzdový asistent Dynamic Brake Control (DBC), který jezdci pomáhá při nouzovém brzdění. Systém brzdového asistentu DBC přidává další úroveň bezpečnosti při brzdění v náročných jízdních situacích tím, že zamezuje nechtěné aktivaci rukojeti ovládající plyn. Systém prostřednictvím zásahů do řízení motoru při brzdění omezuje točivý moment, takže na zadním kole je k dispozici maximální brzdná síla. Tento systém přináší více stability a současně zkracuje brzdnou dráhu.

Barevný displej s obrazovkou „Sport“ Core Screen, přepracované LED směrovky a ikonické světlo denního svícení jako standardní výbava.

Stejně jako dříve je nový model R 1250 RS vybaven barevným displejem s integrovanou šipkovou navigací a rozsáhlou konektivitou. Vynikající čitelností, přehledným procházením menu a vysoce integrovanou koncepcí obsluhy se řadí mezi nejlepší sériové motocykly světa. Jezdec si může vybrat mezi několika nabízenými způsoby zobrazení přizpůsobenými konkrétnímu použití. Nechybí ani obrazovka „Sport“ Core Screen, která v reálném čase poskytuje informace o aktuálním a maximálním úhlu náklonu a o zásazích asistenčních systémů – například ABS Pro nebo DTC. Mezi nové prvky standardní výbavy patří přepracované LED směrovky a denní světlo s ikonickým tvarem (není povoleno ve všech zemích; bez funkce denního svícení je ikonický tvar osvětlení použit pouze pro obrysové světlo).

Standardně dodávaný USB konektor a inteligentní tísňové volání eCall. Vyhřívání sedla jezdce a spolujezdce a rukojetí řídítek pro ještě příjemnější a dynamičtější cestování je k dispozici jako volitelná výbava.

Nové BMW R 1250 RS nabízí již ve standardní výbavě dvě různé zdířky: dosavadní 12voltovou palubní zásuvku plus další port typu USB-A s 5voltovým napájením. Součástí standardní výbavy je také inteligentní tísňové volání eCall poskytující rychlou pomoc v nouzi (není k dispozici ve všech zemích).

Systém vyhřívání sedla jezdce a spolujezdce jako volitelná tovární výbava výrazně zvyšuje komfort při jízdě v nízkých teplotách. Vyhřívaná sedla jsou k dispozici v kombinaci se samostatnými sedly pro jezdce a spolujezdce a jsou nabízena výhradně ve spojení s vyhřívanými rukojeťmi. Pro sedlo jezdce byla vyvinuta nová, komfortnější koncepce ovládání s pěti úrovněmi vyhřívání. Nastavení vyhřívaných rukojetí v kombinaci s vyhříváním sedla s pěti namísto dvou úrovní vyhřívání se ovládá prostřednictvím menu.

Trubková řídítka jsou nyní k dispozici jako nová volitelná výbava z výroby a také jako BMW Motorrad Originální příslušenství. Trubková řídítka jsou o něco širší a vyšší než standardní řídítka a také jsou méně skloněná. To znamená, že kromě různých sedel pro jezdce, která jsou k dispozici jako volitelná výbava nebo BMW Motorrad Originální příslušenství, lze nyní ergonomii řídítek modelu R 1250 RS individuálně upravit tak, aby bylo dosaženo ještě pohodlnější a vzpřímenější polohy.

Stylové sportovní cestování: nový model R 1250 RS má atraktivní základní barevné provedení a dvě modelové varianty Triple Black a Sport. Nová volitelná výbava s jednomístným sedlem.

Základní provedení nového BMW R 1250 RS dává na odiv svůj zdokonalený styl sportovně cestovního motocyklu v nemetalické šedé barvě Idegrey kombinované s černým rámem. U volitelně dodávaných variant Triple Black a Style Sport si zákazník může vybrat ze dvou obzvláště expresivních barevných variant.

Varianta Sport:

Nemetalická bílá Lightwhite/metalická modrá Racingblue/červená Racingred, bílý rám, zlaté přední/zadní brzdové třmeny, modrý přední spoiler, zatmavený větrný štítek, jednomístné sedlo (alternativně paket sedla spolujezdce).

Varianta Triple Black:

Černá metalíza Blackstorm, šedý rám Achate Grey, zlaté přední/zadní brzdové třmeny, spoiler motoru z nerezové oceli, obložení nádrže Pure, jednomístné sedlo (alternativně paket sedla spolujezdce).

Nové volitelné jednomístné sedlo podtrhuje sportovní styl nového modelu R 1250 RS a dodává mu mimořádně lehký a dynamický vzhled. Sedlo spolujezdce je nahrazeno lakovaným plastovým krytem a byly odejmuty stupačky a madla.

Pokud má být model R 1250 RS i nadále připraven na sedlo spolujezdce, je pro obě varianty alternativně k dispozici paket sedla spolujezdce. Obsahuje všechny komponenty, které u jednomístného sedla chybějí. 

Vlastnosti nového BMW R 1250 RS:

 • Motor boxer s technologií BMW ShiftCam s proměnným zdvihem a časováním sacích ventilů.
 • Ještě vyšší výkon napříč celým spektrem využitelných otáček, snížená spotřeba paliva a emise, klidnější běh motoru a větší kultivovanost.
 • Vyšší výkon a točivý moment: 100 kW (136 k) při 7250 1/min a 143 Nm při 6250 1/min.
 • Dynamic Traction Control (DTC) jako součást standardní výbavy.
 • BMW Motorrad ABS Pro (částečně integrované) jako součást standardní výbavy.
 • Brzdový asistent DBC jako součást standardní výbavy.
 • Tři jízdní režimy jako součást standardní výbavy.
 • Jízdní režim „ECO“ pro mimořádně hospodárnou jízdu jako součást standardní výbavy.
 • Jízdní režimy Pro s dalšími jízdními režimy a novou předvolbou jízdních režimů, jakož i dynamické brzdění motorem (MSR) jako tovární volitelná výbava.
 • Obrazovka „Sport“ Core Screen jako součást standardní výbavy.
 • Nové LED směrové ukazatele a světla pro denní svícení jako součást standardní výbavy.
 • Palubní zásuvka a zdířka USB jako součást standardní výbavy.
 • Vyhřívání sedla jezdce a spolujezdce pro ještě pohodlnější cestování jako volitelná tovární výbava.
 • Trubková řídítka jako volitelná výbava.
 • Nové speciální jednomístné sedlo.
 • Inteligentní nouzové volání eCall jako součást standardní výbavy.
 • Atraktivní základní barevné provedení a dvě modelové varianty Triple Black a Sport jako volitelná tovární výbava.
 • Rozšířená nabídka BMW Motorrad Originálního příslušenství.

 

Volitelná výbava a BMW Motorrad Originální příslušenství.

Pro přizpůsobení nového BMW R 1250 RS je k dispozici rozsáhlý program volitelné výbavy a BMW Originálního příslušenství. Prvky volitelné výbavy jsou dodávány přímo z továrny a jsou integrovány do výrobního procesu. Instalaci BMW Motorrad Originálního příslušenství provádí dealer BMW Motorrad nebo zákazníci sami. Tyto položky lze namontovat také dodatečně.

Nová individuální speciální výbava pro R 1250 RS:

 • Trubková řídítka.
 • Vyhřívání sedla.
 • Paket sedla spolujezdce.

Další volitelná výbava.

Paket Dynamic: dynamické brzdění motorem (MSR), Dynamic ESA, Shift Assistant Pro, Jízdní režimy Pro.

Paket Comfort: bezklíčkové startování, designový zadní tlumič výfuku, chromované výfukové svody, vyhřívané rukojeti, kontrola tlaku v pneumatikách.

Paket Touring: příprava pro navigaci, tempomat, středový stojan, držák kufru.

 

Kontakt pre médiá:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupView

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2021 celosvetový predaj viac než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 194 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2021 činil zisk pred zdanením 16,1 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 111,2 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2021 po celom svete 118 909 spolupracovníkov.

Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti pri rozhodovaní smerom k budúcnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

 

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné servisné prevádzky v Bratislave, Žiline, Nitre a Banskej Bystrici.

 

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

JAPAN MOBILITY SHOW.

Tokyo. Follow the webcast of the BMW Group press conference at the Japan Mobility Show 2023.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť