Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW Motorrad predstavuje špeciálne modely R nineT 100 Years a R 18 100 Years ako oslavu 100. výročia

V decembri 1922 šéfkonštruktér BMW Max Friz narysoval prvý sériový motocykel BMW. Jeho srdcom bol vzduchom chladený dvojvalcový štvortaktný motor typu boxer a prvýkrát sa motocykel BMW R 32 verejnosti predstavil v septembri 1923. Predznamenal začiatok výroby motocyklov BMW. Na oslavu 100. výročia BMW Motorrad predstavuje R ninet Roadster a R 18 Cruiser s motorom "big boxer" v edícii 100 Years. V súlade s rokom založenia sú limitované na 1923 kusov.

R 18
·
Séria R nineT
·
R nineT
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

(text v českom jazyku)

 

Mnichov. V prosinci 1922 narýsoval šéfkonstruktér BMW Max Friz první sériový motocykl BMW. Jeho srdcem byl vzduchem chlazený dvouválcový čtyřtaktní motor typu boxer a poprvé se motocykl BMW R 32 veřejnosti představil v září 1923. Předznamenal začátek výroby motocyklů BMW a odstartoval nebývalý úspěch.

Na oslavu svého 100letého výročí BMW Motorrad nyní představuje dva stroje ze světa BMW Heritage – R nineT Roadster a R 18 Cruiser s motorem „big boxer“ v edici 100 Years. 

 

BMW R nineT 100 Years: Tradiční roadster od BMW Motorrad v mimořádně rafinovaném a elegantním provedení.
Redukovaný designový styl modelu R nineT je utvářen stoletím výroby motocyklů a nezlomnou vášní BMW Motorrad pro motor typu boxer. Klasický design roadsteru mistrně zaujme svou kompaktní nádrží a vzpřímenou pozicí, stejně jako vysoce kvalitními materiály a stylovými designovými prvky. Nový model R nineT 100 Years je exkluzivní výroční edicí také díky mnoha dalším speciálním výbavovým prvkům. Srdcem zůstává vzduchem/olejem chlazený dvouválcový motor boxer o výkonu 80 kW (109 k). Ve výroční edici je legendární motor doplněn širokou nabídkou doplňků a propracovaných materiálů.

Classic Chrome a Option 719: Vysoce kvalitní lakované chromované plochy a nádherné frézované díly a kola. 

Lakování v kombinaci s chromovanými povrchy má v konstrukci motocyklů také téměř stoletou tradici. Chromované povrchy, které se obvykle skládají z měděné, niklové a finální chromové vrstvy, se vyznačují tvrdostí, a tudíž vysokou odolností, velmi dobrou ochranou proti korozi, ale především zářivým zrcadlovým leskem. Díky tomu se chrom stal v kombinaci s vysoce kvalitními laky od konce 20. let 20. století běžným stylistickým prostředkem designérů. Například BMW R 75/5 s chromovanými boky nádrže a bočními kryty je v rámci modelů BMW Motorrad legendou. Novými modely BMW R nineT 100 Years a R 18 100 Years a chromovanými plochami Classic Chrome oživuje BMW Motorrad tuto nebývale propracovanou souhru laku a chromu.

Nádrž je vyvedena v kombinaci černé barvy s chromem a s bílými dvojitými proužky a je doplněna kolenními opěrkami a logem 100 Years. Plochy Classic Chrome najdeme také na krytu sedla spolujezdce. Kryt předního kola je rovněž lakován černou barvou a je doplněný dvojitou bílou linkou. Vysoce kvalitní vzhled doplňuje dvoubarevné sedlo v kombinaci černá/oxblood (tmavě červená).

Celek harmonicky doplňují četné černé komponenty, jako je vidlice, sání a některé prvky výbavy Option 719. Model R nineT 100 Years je vybaven volitelnými koly 719 Classic s černě eloxovanými ráfky, paketem frézovaných dílů Option 719 Shadow s frézovanými kryty hlav válců, kryty bloků motoru, držáky sedla, víčkem olejové nádrže a paketem frézovaných dílů Option 719 Shadow II, který se skládá z nastavitelných páček a systému opěrek nohou jezdce a spolujezdce, jakož i krytů expanzní nádrže a zrcátek na krajích řídítek. Rozsáhlou výbavu výročního modelu doplňuje adaptivní odbočovací světlo a paket Comfort s vyhřívanými rukojeťmi, systémem pro udržování rychlosti a jízdními režimy Driving Modes Pro. V rámci volitelné tovární výbavy nebo prostřednictvím nabídky BMW Motorrad Originálního příslušenství lze dodatečně namontovat také alarm.

BMW R 18 100 let: Motor „big boxer“ stylově navržený s použitím speciálního laku a chromovaného povrchu Classic Chrome.

Nepřehlédnutelným prvkem modelu R 18 100 Years je motor boxer o výkonu 67 kW (91 k) s největším zdvihovým objemem, jaký se kdy v motocyklu BMW Motorrad objevil. Po technické i vizuální stránce je BMW R 18 inspirováno slavnými modely BMW, jako například BMW R 5, a zaměřuje se na to nejdůležitější ze světa motocyklů: puristickou techniku bez zbytečných příkras a motor boxer jako epicentrum potěšení z jízdy. Motor „big boxer“ je ve výročním modelu R 18 doplněn řadou speciálních výbavových prvků a také hodnotně působícími povrchy.

Barevné provedení modelu R 18 100 Years je stejné jako u výročního modelu R nineT a kombinuje tak černý lak a vysoce lesklé chromované plochy, stejně jako dvojité bílé linky a logo 100 Years. Koncepci lakování na chromu v provedení Classic Chrome najdeme v kombinaci s dvojitou bílou linkou také na blatníku zadního kola. Přední blatník a boční kryty jsou lakovány v černé barvě, přední blatník je navíc doplněný dvojitými bílými linkami. S celkem harmonicky ladí dvoubarevné sedlo Option 719 v kombinaci černá/oxblood (tmavě červená) s kvalitním prošíváním ve tvaru diamantů.

Černá barva jako symbol velké tradice BMW Motorrad zdobí také motor, skříň převodovky a pohon zadního kola. Přesné označení této černé barvy je Avus Black – jde o odkaz na legendární vysokorychlostní závodní trať v Berlíně, kde BMW Motorrad kdysi slavilo velké závodní úspěchy a kde ji dodnes připomíná pomník Avus s továrním jezdcem BMW Motorrad Ernstem Hennem. V Berlíně se rovněž nachází výrobní závod BMW Motorrad. Továrna v Berlíně-Spandau je hlavním závodem pro mezinárodní výrobu motocyklů BMW Motorrad.

Model R 18 100 Years je doplněn mnoha chromovanými díly z nabídky výbavy Chrome Design. Vysoce kvalitní a odolné pokovení lze nalézt na těchto dílech: řídítcích, páčce řazení a brzdy, představci řídítek, koncovkách řídítek, zrcátcích, hlavním brzdovém válci, brzdových třmenech, krytech bloků motoru, víkách hlav válců a výfukových svodech.

Mezi další speciální prvky BMW R 18 100 Years patří také chromované koncové tlumiče výfuku Akrapovič s perforovanými koncovkami výfuku podobnými roztočené vrtuli ve znaku BMW. Bezpečnost a komfortní cestování zajišťují světlomety Headlight Pro s adaptivním odbočovacím světlem, asistent couvání, elektronický systém pro udržování rychlosti a vyhřívané rukojeti. V rámci volitelné tovární výbavy může být nové BMW R 18 100 Years vybaveno také alarmem, paketem sedla spolujezdce, stupačkami, kontrolou rozjezdu do kopce, uzamykatelným víčkem palivové nádrže či omezením výkonu.

S modely R nineT a R 18 z kolekce Heritage vzdává BMW Motorrad patřičný hold své téměř stoleté historii a tradici, která je neodmyslitelně spjata s legendárním motorem boxer. Tradici a historii lze nalézt také ve výrobním závodě BMW Motorrad v Berlíně – v místě, kde se již více než 50 let rodí téměř všechny motocykly BMW. Ikonický design a nezaměnitelný motor boxer odkazují na kořeny BMW Motorrad, spočívající v autentických zážitcích z jízdy a zjednodušení motocyklů pouze na to nejnutnější. Stručně řečeno: kolekce Heritage je o jedinečném přístupu k životu, který formuje legendární motor boxer.

 

 

Kontakt pre médiá:

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

 

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2021 celosvetový predaj viac než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 194 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2020 po celom svete 120 726 spolupracovníkov.

Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

 

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné servisné prevádzky v Bratislave, Žiline, Nitre a Banskej Bystrici.

 

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

JAPAN MOBILITY SHOW.

Tokyo. Follow the webcast of the BMW Group press conference at the Japan Mobility Show 2023.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť