Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Prvý plne elektrický model MINI Cooper SE Cabrio: zábava z jazdy pod holým nebom s nulovými emisiami

Prvý kabriolet na svete s čisto elektrickým pohonom predstavuje značka MINI. Od nápadu k malej sérii za menej ako 8 mesiacov. Model MINI Cooper SE Cabrio vytvára ďalší silný impulz na ceste stať sa plne elektrickou značkou.

MINI Convertible
·
MINI Electric
·
MINI
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Mníchov. Po pozitívnej spätnej väzbe na jedinečný exemplár predstavený v lete 2022 teraz automobilka MINI prichádza s malou sériou plne elektrického modelu MINI Cooper SE Cabrio (kombinovaná spotreba energie: 17,2 kWh/100 km podľa WLTP; kombinované emisie CO2: 0 g/km), čo predstavuje ďalší veľký krok v smerovaní k elektrickej mobilite. Prvý lokálne bezemisný prémiový kabriolet na svete v segmente malých automobilov skracuje prechodné obdobie, kým sa predstaví nová generácia plne elektrických vozidiel. Od apríla 2023 bude model MINI Cooper SE Cabrio dostupný v Európe v počte obmedzenom na 999 vozidiel.

 

„Pred tromi rokmi sme uviedli na trh plne elektrický model MINI Cooper SE a dnes je každé piate vozidlo značky MINI predané v Európe plne elektrické. Tento úspech nás podnietil k tomu, aby sme v priebehu niekoľkých mesiacov predstavili malú sériu modelu MINI Cooper SE Cabrio. Teší ma, že 999 zákazníkom značky MINI môžeme ponúknuť výnimočný a exkluzívny pocit z jazdy na motokáre pod holým nebom,“ hovorí Stefanie Wurst, riaditeľka značky MINI.

 

MINI Cooper SE Convertible bude k dispozícii vo farbách čierna Enigmatic Black a strieborná White Silver. Kľučky dverí, bočné mriežky v blatníkoch a lemy predných a zadných svetiel sú vyhotovené v bronzovej farbe Resolute Bronze. Logá MINI a nápis modelu dostali elegantnú čiernu farbu Piano Black. Logo E, známe z modelu MINI Cooper SE, sa nachádza na prednom nárazníku aj vzadu, čím vizuálne podčiarkuje zábavu z jazdy bez lokálnych emisií.

 

Ďalšie detaily výbavy špecifické pre túto edíciu zdobia aj lišty prahov a bočné prahy, exkluzívny charakter limitovanej edície MINI pod holým nebom zvýrazňuje nápis 1/999.

 

MINI sa na priekopnícku úlohu vydáva so špeciálnymi diskami kolies z ľahkých zliatin. Pre túto limitovanú edíciu vznikli 17-palcové disky kolies z ľahkých zliatin v 2-farebnom vyhotovení Electric Power Spoke vyrobené zo sekundárneho hliníka. Kombinácia zelenej elektriny pri výrobe a využitia druhotnej suroviny môže, v porovnaní s konvenčnými výrobnými procesmi, výrazne znížiť emisie CO2.

 

Rozsiahla vnútorná výbava s prvkami MINI Electric Design

Športové sedadlá v dizajne MINI Yours Leather Lounge ponúkajú vyhrievanie sedadiel a nastaviteľnú dĺžku sedacej časti. Multifunkčný športový kožený volant s poťahom Nappa prispieva k zábave z jazdy, k štýlovému komfortu jazdy a môže byť aj vyhrievaný. Elektrický znak MINI v spodnej časti lúča volantu upriamuje pozornosť na limitovaný počet vozidiel plne elektrického kabrioletu. K výnimočnému statusu vozidla prispievajú aj exkluzívne čierne povrchy Piano Black, ktoré možno štýlovo ozvláštniť náladovým osvetlením. Dizajn interiéru zdôrazňuje plne elektrický charakter otvoreného štvormiestneho vozidla žltými farebnými akcentmi ako napríklad na žltom spínači štart-stop.

 

Okrem množstva ďalších prvkov dopĺňajú kvalitnú výbavu v kokpite aj služby eDrive známe z modelu MINI Cooper SE. Tie poskytujú vodičovi informácie o aktuálnej spotrebe energie, dojazde, ako aj tipy pre úsporný štýl jazdy. Všetky podstatné informácie sa počas jazdy premietajú aj na MINI Head-Up displeji. Na dlhších cestách zvyšuje komfort modelu MINI Cabrio z limitovanej edície s plne elektrickým pohonom v štandardnej výbave okrem iného aktívny systém na udržiavanie rýchlosti s funkciou Stop & Go, ako aj asistenčný systém MINI Driving Assistant.

 

Nefalšovaný pocit z elektrifikovanej motokáry

S dĺžkou 3 863 mm, rázvorom 2 495 mm, šírkou 1 727 mm a dĺžkou 2 495 mm zostávajú rozmery, vrátane batožinového priestoru s objemom 160 l, v porovnaní s konvenčne poháňaným MINI Cabrio nezmenené. Elektromotor s výkonom 135 kW (184 k) pochádza zo špecializovaných centier elektrickej mobility spoločnosti BMW Group v Dingolfingu a Landshute. Jeho malé rozmery umožňujú mimoriadne harmonické rozloženie zaťaženia náprav a podporujú agilné a ľahko kontrolovateľné ovládanie. Elektrický pohon plynule zrýchli model MINI Cooper SE Cabrio z pokoja na 100 km/h za 7,3 sekundy.

 

S dojazdom 201 kilometrov stanoveným v testovacom cykle WLTP umožňuje aj výlety pod holým nebom ďaleko za hranice mesta. Plne elektricky poháňanú a teda mimoriadne tichú textilnú strechu v štýle MINI Yours s typickým vzorom Union Jack možno otvárať, zatvárať, alebo nastaviť ako posuvnú strechu až do rýchlosti 30 km/h.

 

Od nápadu až po malú sériu

S modelom MINI Cooper SE Cabrio vyzdvihuje automobilka MINI svoju flexibilitu a prvýkrát zaviedla výrobu malej série. Model MINI Cooper SE Cabrio v edícii limitovanej na 999 vozidiel sa bude spolu s konvenčne poháňaným MINI Cabrio vyrábať v Holandsku.

 

 

Kontakt pre médiá:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupView

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2021 celosvetový predaj viac než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 194 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2020 po celom svete 120 726 spolupracovníkov.

Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

 

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné servisné prevádzky v Bratislave, Žiline, Nitre a Banskej Bystrici.

 

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

MINI Cooper SE Convertible (power consumption combined: 17.2 kWh/100 km according to WLTP; combined CO2 emissions: 0 g/km).

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

ANNUAL CONFERENCE 2024.

21 March - 09:00 AM CET.
Here you can see the webcast of the BMW Group Annual Conference 2024, with the world premiere of the next BMW vision vehicle on the "Road to Neue Klasse".

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť