Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW XM Label Red. Výkonnejšie, exkluzívnejšie, extravagantnejšie.

Len pár mesiacov po spustení výroby BMW XM predstavuje BMW M vlajkovú loď prvého vysokovýkonného automobilu s elektrifikovaným pohonom. BMW XM Label Red spája systém M HYBRID s mimoriadnym výkonom a špeciálnymi dizajnovými prvkami. So systémovým výkonom 748 k (z kombinácie spaľovacieho motora V8 a elektromotora) je to najvýkonnejší model BMW M, aký bol kedy vyrobený. Zároveň je na vrchole výkonového rebríčka v segmentoch SAV a SAC.

G09
·
BMW M Automobiles
·
XM
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Výkonnejšie, exkluzívnejšie, extravagantnejšie. Len pár mesiacov po spustení výroby nového modelu BMW XM (kombinovaná spotreba benzínu: 1,7 – 1,6 l/100 km; kombinovaná spotreba elektrickej energie: 34,5 – 33,0 kWh/100 km; kombinované emisie CO2: 39 – 35 g/km podľa WLTP; údaje podľa NEDC: – ) predstavuje divízia BMW M GmbH vlajkovú loď svojho úplne prvého vysokovýkonného automobilu s elektrifikovaným pohonom. Model BMW XM Label Red (kombinovaná spotreba benzínu: 1,7 – 1,6 l/100 km; kombinovaná spotreba elektrickej energie: 34,5 – 33,0 kWh/100 km; kombinované emisie CO2: 39 – 35 g/km podľa WLTP; predbežné hodnoty; hodnoty podľa NEDC: – ) spája systém M HYBRID s mimoriadnym výkonom a špeciálnymi dizajnovými prvkami, ktoré nezameniteľne prezentujú jeho výnimočné výkonové vlastnosti. So systémovým výkonom 550 kW (748 k) pochádzajúcim z kombinácie spaľovacieho motora V8 s výkonom až 430 kW (585 k) a elektromotora integrovaného do osemstupňovej automatickej prevodovky M Steptronic s výkonom až 145 kW (197 k) je BMW XM Label Red najvýkonnejší model divízie BMW M, aký bol kedy vyrobený. Zároveň sa nachádza aj na vrchole výkonového rebríčka v segmentoch Sports Activity Vehicle a Sports Activity Coupé.

 

Model BMW XM Label Red reaguje na potreby a túžby globálnej cieľovej skupiny individualistov – zákazníkov so záľubou v extrovertnom životnom štýle a s vášňou pre maximálny výkon v automobile, ktorý presahuje tradičné konvencie. Výroba v závode spoločnosti BMW Group v americkom meste Spartanburg sa začne v auguste 2023. Na rovnaký čas je naplánovaná aj exkluzívna edícia vrcholného modelu limitovaná na 500 exemplárov s matným lakom BMW Individual Frozen Carbon Black.

BMW XM Label Red oslávi svoju svetovú premiéru na medzinárodnom autosalóne Auto Shanghai v apríli 2023. Čína predstavuje popri USA a Strednom východe jeden z najdôležitejších predajných regiónov modelu BMW XM Label Red.

 

Systém M HYBRID so špičkovým a precízne naladeným výkonom

So systémovým výkonom zvýšeným na 550 kW (748 k) prekonáva nový vrcholný model štandardnú verziu BMW XM vyrábanú od decembra 2022 o 70 kW (95 k). Systémový krútiaci moment vzrástol o 200 Nm a teraz vrcholí na hodnote 1 000 Nm. Výkon prenáša na cestu pohon všetkých kolies M xDrive. V spojení so špecifickým naladením technológie podvozka a rýchlo pôsobiacim, vysoko presným pohonom a ovládaním podvozka to vytvára jedinečný zážitok z výkonu s dynamikou a agilitou na úplne novej úrovni.

 

Motor V8 so špičkovou technológiou M TwinPower Turbo a s klasickým vysokootáčkovým charakterom

Systémový výkon modelu BMW XM Label Red vytvára benzínový motor V8 v tandeme s elektromotorom. Maximálny výkon 430 kW (585 k) produkuje pri 5 600 ot./min. Najvyšší krútiaci moment dosahuje hodnotu 750 Nm, čo predstavuje nárast o 100 Nm oproti verzii motora v štandardnom modeli BMW XM a je k dispozícii v extrémne širokom pásme od 1 800 do 5 400 ot./min.

 

Športový výfukový systém modelu BMW XM Label Red s dvoma elektronicky ovládanými a plynule nastaviteľnými klapkami poskytuje emocionálne bohatý sprievod k výkonu motora s odhodlaním a energiou, ktorá sa doteraz s osemvalcovým agregátom bežne nespájala. Veľmi výrazný zvuk motora vychádza cez dva páry dvojitých koncoviek, pričom jednotlivé koncovky sa nachádzajú nad sebou.

 

Okamžitý výkon: elektromotor s inovatívnym stupňom predradenia

Elektromotor prispieva k maximálnemu systémovému výkonu modelu BMW XM Label Red silou až 145 kW (197 k) a vyvinie krútiaci moment 280 Nm. Stupeň predradenia patentovaný automobilkou BMW sa používa na zvýšenie krútiaceho momentu produkovaného motorom na efektívne maximum 450 Nm na vstupnom hriadeli z motora do prevodovky. Týmto spôsobom dokáže kompaktný elektromotor poskytnúť také zvýšenie krútiaceho momentu, ktoré by sa normálne dalo dosiahnuť len s použitím oveľa väčšej a ťažšej jednotky.

 

Zlepšený nárast výkonu vyplývajúci z predradenia rotora elektromotora pred vstupný hriadeľ prevodovky zreteľne cítiť tak pri zrýchľovaní z miesta, ako aj pri prudkom zrýchlení. V kombinácii s upraveným nárastom výkonu motora V8 a jeho vysokootáčkovým charakterom to vytvára výkon hodný vzácnej autority a postoja. Model BMW XM Label Red potrebuje na šprint z 0 na 100 km/h iba 3,8 sekundy. Jeho maximálna rýchlosť je elektronicky obmedzená na 250 km/h, no na požiadanie dodávaný balík M Driver's Package ju zvýši na 290 km/h.

 

Okrem elektrického posilňovacieho efektu pri akcelerácii plní elektromotor aj podpornú úlohu pri stálom zaťažení, čím pomáha zvyšovať účinnosť spaľovacieho motora. Vďaka tomu dosahuje model BMW XM Label Red podľa cyklu WLTP priemernú spotrebu benzínu 1,7 – 1,6 litra na 100 kilometrov, kombinovanú spotrebu elektrickej energie 34,5 – 33,0 kWh na 100 kilometrov a emisie CO2 39 – 35 gramov na kilometer. Lítium-iónová batéria vyniká vysokou hustotou energie na úrovni článku a batérie a poskytuje 25,7 kWh využiteľnej energie. Spolu s vynikajúcou účinnosťou elektromotora a systémom inteligentného riadenia energie to podľa cyklu WLTP umožňuje dojazd na čisto elektrický pohon do vzdialenosti 75 – 83 kilometrov. Model BMW XM Label Red tak môže absolvovať nielen jazdy po meste, ale aj za jeho hranicami bez lokálnych emisií a takmer potichu. V čisto elektrickom režime dosahuje vozidlo najvyššiu rýchlosť 140 km/h.

 

Špecifické naladenie podvozka, integrované ovládanie priečnej dynamiky

Štandardná výbava modelu BMW XM Label Red zahŕňa adaptívne M odpruženie Professional s elektronicky riadenými tlmičmi a aktívnou stabilizáciou nakláňania s funkciou Active Roll Comfort na elimináciu nakláňania karosérie na jednej strane vozidla, ako aj Integrálne aktívne riadenie. Brzdový systém M Sport využíva vpredu šesťpiestikové brzdy s pevným strmeňom a vzadu jednopiestikové brzdy s plávajúcim strmeňom. Spolupracuje s najnovšou generáciou integrovaného brzdového systému, ktorý vytvára precízne nastavenú brzdnú silu spojením rekuperácie a tradičnej trecej brzdy, pričom vodičovi poskytuje možnosť dvoch úrovní nastavenia citlivosti brzdového pedála.

 

Centrálne riadenie dynamiky ovláda systém pohonu všetkých kolies M xDrive, športový diferenciál M Sport, aktívnu stabilizáciu nakláňania karosérie a ovládacie systémy riadenia vrátane technológie obmedzovania preklzu kolies priamo pri aktívnom člene integrovanom priamo do riadenia motora a funkcie Performance Control. Spoločné ovládanie všetkých systémov pohonného ústrojenstva a podvozku, spolu s jemným doladením na rôznych typoch ciest od mestskej premávky po vidiecke cesty a diaľnice s pomocou pretekárskych skúseností divízie BMW M GmbH, vedú pri každej konfigurácii a v každej situácii k precízne naladenému zážitku z jazdy.

 

Extrovertný dizajn s exkluzívnymi detailmi

Štýlovo aj technicky sa verzia BMW XM Label Red, prvý model od legendárneho vozidla BMW M1, ktoré bolo koncipované výlučne ako vysokovýkonný automobil od divízie BMW M GmbH, posúva na ešte exkluzívnejšie územie. Svalnaté proporcie dynamického vozidla z kategórie Sports Activity Vehicle sa zbližujú s extrovertným dizajnom exteriéru s veľkými plochami, jasnými líniami a vzhľadom prednej časti vyhradeným pre luxusné modely automobilky BMW. Tu sa nachádzajú špeciálne dizajnové akcenty, ktoré podčiarkujú jedinečný charakter verzie BMW XM Label Red ako vozidla zameraného na dosahovanie najvyšších výkonov.

 

Charakteristický znak tejto na najvyšší výkon zameranej verzie modelu XM predstavuje červený pásik v metalíze Toronto Red, pričom v ponuke sa nachádza aj možnosť jeho voľby v čiernej farbe. Použitie červenej farby sa týka aj označenia modelov a vložiek kolies. BMW XM Label Red štandardne jazdí na 21-palcových diskoch kolies z ľahkej zliatiny. Rám mriežky chladiča BMW M a prvky difúzora dostali povrch vo vysokolesklej čiernej farbe Black.

 

Spektrum odtieňov exteriérových lakov dostupných pre nový model zahŕňa jednu bežnú a osem metalických verzií. Zákazníci si môžu vybrať aj z viac ako 50 špeciálnych lakov z ponuky BMW Individual vrátane nového zeleného laku BMW Individual Urban Green, modrej metalízy BMW Individual Petrol Mica, zelenej metalízy BMW Individual Anglesey Green a fialovej metalízy BMW Individual Sepia. Záujemcovia o model BMW XM Label Red majú od začiatku objednávok k dispozícii novú funkciu BMW Individual Visualizer (na https://individual.bmw-m.com/), aby im pomohla s procesom výberu laku. Vozidlo sa v zákazníkom zvolenej farbe mimoriadne realisticky zobrazuje na pozadí BMW M Town. Tu ho možno sledovať z rôznych uhlov, ako aj pomocou 360-stupňového videa.

 

Verzia limitovanej edície BMW XM Label Red, z ktorého celosvetovo vznikne len 500 exemplárov, posúva faktor exkluzivity na ešte vyššiu úroveň. Červená metalíza Toronto Red na ráme obličiek BMW M a vložka zadného difúzora vytvárajú ďalšie dizajnové prvky, ktoré sa spájajú s lakom karosérie čiernej metalickej farby BMW Individual Frozen Carbon Black. Kontrast lesklých farebných akcentov voči trblietavým matným povrchom zaisťuje, že exteriér modelu BMW XM Label Red má mimoriadne okúzľujúci efekt.

 

Čierno-červená farebná schéma prináša vizuálne príťažlivú a športovú atmosféru aj do interiéru modelu BMW XM Label Red. Výrazný plastický strop a obloženie stĺpikov karosérie dostanú čierne povrchy. Červená farba prináša do kosoštvorcových horných častí operadiel a integrovaných opierok hlavy sedadiel vodiča a spolujazdca, ako aj vonkajších zadných sedadiel extra pocit exkluzivity. Celok dopĺňa červené kontrastné prešívanie na čiernych plochách sedadiel, prístrojovej dosky, obloženia dverí a stredovej konzoly a rovnako červené akcenty na výduchoch klimatizácie. Medzi ďalšie exkluzívne prvky interiéru BMW XM Label Red patrí červený znak XM pod ovládacím displejom a vnútorná ozdobná lišta so saténovým efektom z uhlíkových vlákien s červenými a modrými akcentmi, ktoré podčiarkujú jeho príslušnosť k vozidlám z rodiny M. Vo vnútri limitovanej edície verzie Label Red nájdu zákazníci pod ovládacím displejom plaketu s nápisom 1 z 500.

 

M Lounge v zadnej časti

Veľkorysý pocit priestoru, vysokokvalitné materiály a extravagantný dizajn premieňajú zadnú časť modelu BMW XM Label Red na exkluzívny priestor M Lounge. Na požiadanie dodávané vyhrievané operadlá, ktoré zasahujú až do bokov kabíny, ako aj vankúše z kože Merino s červeným kontrastným prešívaním a znakom XM, ponúkajú cestujúcim luxusnú úroveň pohodlia. Plasticky spracovaný strop je celkom jedinečný svojou trojrozmernou hranolovou štruktúrou, okrajom v štýle fotomontáže a 100 LED osvetľovacími jednotkami. Náladové osvetlenie, štvorzónová automatická klimatizácia, ozvučenie Harman Kardon Surround Sound System a Travel & Comfort System tvoria súčasť štandardnej výbavy, zatiaľ čo zoznam prvkov dodávaných na požiadanie zahŕňa ozvučenie Bowers & Wilkins Diamond Surround Sound System s 1 475 W zosilňovačom a so štyrmi ďalšími reproduktormi v priestore strechy.

 

 

 

 

Kontakt pre médiá:

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

 

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách. Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2022 celosvetový predaj viac než 2,4 mil. osobných automobilov a viac než 202 000 motocyklov.

V hospodárskom roku 2022 činil zisk pred zdanením 23,5 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 142,6 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2022 po celom svete 149 475 spolupracovníkov. Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní.

Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

 

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné servisné prevádzky v Bratislave, Žiline, Nitre a Banskej Bystrici.

 

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

BMW XM Label Red:

Petrol consumption combined: 1.7 – 1.6 l/100 km [166.2 – 176.6 mpg imp]; electric power consumption combined: 34.5 – 33.0 kWh/100 km; CO2 emissions combined: 39 – 35 g/km in the WLTP cycle; provisional values; figures for the NEDC cycle: –

 

BMW XM:

Petrol consumption combined: 1.7 – 1.6 l/100 km [166.2 – 176.6 mpg imp]; electric power consumption combined: 34.5 – 33.0 kWh/100 km; CO2 emissions combined: 39 – 35 g/km in the WLTP cycle; figures for the NEDC cycle: –

 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

JAPAN MOBILITY SHOW.

Tokyo. Follow the webcast of the BMW Group press conference at the Japan Mobility Show 2023.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť