Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

MINI a digitálny Spike na autosalóne Auto Shanghai 2023

+++Spike sa vracia ako digitálny spoločník v MINI+++ Prvé plne elektrické MINI Cabrio oslávi svoju svetovú premiéru+++ MINI Concept Aceman predstavuje ukážku prvého plne elektrického crossoveru v novej rodine MINI+++ 30. výročie modelu MINI Cabrio+++

MINI
·
MINI Convertible
·
MINI Electric
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Mníchov/Šanghaj. Spike, psí priateľ značky MINI, sa predstavuje v novej digitálnej podobe. Je inšpirovaný vzhľadom anglického buldočka a je navrhnutý tak, aby prevádzal konceptom obsluhy budúcej rodiny modelov MINI. Osobný asistent MINI Intelligent Personal Assistant bude poskytovať rôzne formy pomoci. Spike sa prvýkrát významne predstaví na medzinárodnom autosalóne v Šanghaji (18. – 27. apríla 2023) v Číne.

 

Tam sa tento štvornohý priateľ stane umeleckou hračkou, ktorá bude vítať návštevníkov stánku MINI ako veľkoformátová socha. Umelecké hračky sú samostatné umelecké diela, ktoré v štýle mestskej pop kultúry kombinujú prvky hračiek a sôch. Spike sa objaví aj ako aktívny protagonista v interiéri nového MINI Concept Aceman. Nový režim Spike vytvorí dokonalú scénu pre digitálneho spoločníka, ktorý sa verejnosti prvýkrát predstaví na kruhovom centrálnom OLED displeji na palubnej doske. Komplexný vstup do digitálneho sveta nového modelového radu a rozmanitých funkcií Spika poskytne MINI v priebehu roka 2023.

 

Spike sprevádza úspešný príbeh tejto britskej prémiovej značky už od debutu moderného MINI v roku 2001. Buldog so svojou kompaktnou a mohutnou postavou, britským pôvodom a sympatickou povahou bol už vtedy považovaný za dokonalý zvierací ekvivalent MINI.

 

„MINI bude vždy synonymom pre emócie a nevšedné zážitky,“ povedal Oliver Heilmer, šéf dizajnér MINI. „Preto teraz prenášame Spika do budúcnosti v podobe digitálnej osobnosti. Pritom nie je iba dizajnovým experimentom, ale je skutočným spoločníkom s vlastnou osobnosťou, vytvárajúcou špeciálne užívateľské zážitky.“

 

Tím dizajnérov MINI vyvinul Spika pre komunitu MINI z počiatočnej skice do všestranného spoločníka, ktorý priťahuje pozornosť nielen na vozidlo; bol totiž už vystavený ako umelecká hračka v rámci svetovej premiéry konceptu MINI Concept Aceman. Kdekoľvek sa Spike objaví, prináša nečakané zážitky a vzrušujúce stretnutia.

 

 

MINI Cooper SE Cabrio

Vo svetovej premiére sa na šanghajskom autosalóne predstaví plne elektrický model MINI Cooper SE Cabrio (kombinovaná spotreba energie: 17,2 kWh/100 km podľa WLTP; kombinované emisie CO2: 0 g/km). S obmedzeným počtom 999 vozidiel umožní od apríla 2023 európskym fanúšikom značky MINI užiť si výnimočnú a exkluzívnu zábavu z jazdy pod holým nebom. S dojazdom 201 kilometrov (WLTP) ponúkne aj výlety pod holým nebom ďaleko za hranice mesta.

 

30. výročie modelu MINI Cabrio

Automobilka oslávi 30. výročie modelu MINI Cabrio špeciálnou verziou MINI Convertible Seaside Edition. Predstavuje individuálnu zábavu z jazdy s otvorenou strechou so širokou škálou exkluzívnej výbavy a dizajnových prvkov. Model Seaside Edition MINI Cabrio je k dispozícii vo verziách Cooper (kombinovaná spotreba paliva: 6,4 – 5,9 l/100 km; kombinované emisie CO2: 145 – 135 g/km podľa WLTP) a Cooper S (kombinovaná spotreba paliva: 6,9 – 6,5 l/100 km, kombinované emisie CO2: 157 – 148 g/km podľa WLTP). Na požiadanie si zákazníci môžu vybrať trblietavý modrý lak Caribbean Aqua alebo vo svetlý biely lak Nanuq White.

 

MINI Concept Aceman

S MINI Concept Aceman poskytuje MINI prvý pohľad na novú štúdiu s plne elektrickým pohonom a úplne novým dizajnom. Štúdia stelesňuje agilitu, ako aj sebavedomú prítomnosť a predstavuje nový dizajnový jazyk MINI Charismatic Simplicity (Charizmatická jednoduchosť). Zameriava sa na to podstatné a nanovo ponúka kreatívne využitie priestoru. V interiéri predstavuje MINI ako prvá automobilka na svete kruhový OLED displej, ktorý zaberá celú plochu centrálneho prístroja. Spolu s prepracovanými prepínačmi prináša súlad digitálneho a analógového ovládania, typický prvok automobilov značky MINI.

 

Na autosalóne Auto Shanghai 2023 predstaví značka MINI aj mimoriadne športové verzie modelov MINI Cooper, MINI Clubman a MINI Countryman. Dodávka sily zo 4-valcových turbomotorov s výkonom až 225 kW (306 k) spolu s aerodynamickými doplnkami vytvára exkluzívny pocit z pretekárskeho vozidla.

 

Kontakt pre médiá:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

 

 

BMW Group

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2021 celosvetový predaj viac než 2,5 mil. osobných automobilov a viac než 194 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2020 činil zisk pred zdanením 5,222 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 98,990 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2020 po celom svete 120 726 spolupracovníkov.

Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

 

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné servisné prevádzky v Bratislave, Žiline, Nitre a Banskej Bystrici.

 

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

MINI Cooper SE Convertible (combined fuel consumption: 0.0 l/100 km; combined power consumption: 17.2 (WLTP) kWh/100 km; combined CO2 emissions: 0 g/km)

MINI Cooper S Convertible (Fuel consumption combined in l/100km: - (NEDC); 6.9-6.5  (WLTP) / CO2 emissions combined in g/km: - (NEFZ); 157-148 (WLTP))

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

Media & Stakeholder Days.

01.09. and 02.09.2023.

Follow our webcasts of the MINI and BMW Group Keynotes at the Media & Stakeholder Days 2023.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť