Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Milovníci kultového automobilu, pozor: blíži sa prvý slovenský zraz BMW Z3

+++ Vznikol prvý klub vozidiel BMW Z3 na Slovensku +++ Klub oslávi kultové vozidlo na prvom zraze v našich končinách dňa 24.6. 2023 +++ Zaujímavý program spojený so zážitkovou jazdou po západe Slovenska +++

G29
·
Dedičstvo
·
BMW Heritage
·
Z4
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Author.

Milan Stupka
BMW Group

Bratislava. Priaznivci modelu BMW Z3 majú ďalší dôvod na radosť. Na Slovensku vznikol prvý klub zameraný na tento ikonický model a rovno pripravuje aj zraz. Ten sa uskutoční dňa 24. júna v kaštieli v Bernolákove. Odtiaľ sa vozidlá zážitkovou jazdou presunú cez Pezinok na Pezinskú Babu, kde spestria program Veľkej ceny veteránov. Následne zamieria cez Lozorno, Stupavu a Bratislavu do Čunova, kde sa zoradia v areáli Divoká voda, prezrú si výstavu BMW Private Collection Summer Festival 2023 v galérii Danubiana a vyhlásia najkrajšie vozidlo zrazu.

 

„BMW Z3 SK/CZ Club vznikol oficiálne začiatkom januára 2023, aj keď myšlienky o jeho založení som mal už dlhšiu dobu, keďže na Slovensku nič podobné ani za viac ako 25 rokov existencie tohto modelu neexistovalo. Prvotným cieľom bolo nejakým spôsobom zjednotiť majiteľov tohto vozidla na Slovensku, ponúknuť im platformu na výmenu skúseností a informácií. Súčasťou klubu je aj technické fórum, keďže ide o vozidlá staršej výroby, ktoré si vyžadujú patričnú starostlivosť a servis. Zároveň tým, že tento model pochádza z éry, keď ešte autám nedominovala elektronika, je toto auto maximálne vďačné aj na domácu opravu a servis. Snažíme sa teda o vzájomnú pomoc majiteľov pri údržbe a zveľaďovaní našich Z3. Tipy ohľadom opráv, zháňania náhradných dielov, ci detailingu sú u nás vítané. Fakt, že Z3 je dizajnovo nadčasové vozidlo, potvrdzuje aj vekovo veľmi pestré zloženie členov nášho klubu,” priblížil pozadie vzniku klubu a podujatia Norbert Bozóky, zakladateľ klubu BMW Z3 SK/CZ.

 

BMW Z3 patrí medzi kultové modely bavorskej automobilky a vyrábalo sa v rokoch 1996 až 2002. Prvý raz sa predstavilo v novembri 1995 na premiére filmu James Bond: Goldeneye, v ktorom tajný agent Jej veličenstva prvýkrát šoféroval iné ako anglické vozidlo. Pod jeho kapotou sa objavovali benzínové motory so štyrmi aj šiestimi valcami, nechýbala ani ostrá športová verzia M s výkonom 239 kW (325 k). Vozidlo sa vyznačovalo technickou blízkosťou s modelom BMW radu 3 E36 Compact. Vďaka tomu sa podarilo nastaviť jeho cenu tak, aby oslovilo aj mladých vodičov. Medzi jeho špeciality patrí aj fakt, že išlo o prvé vozidlo BMW plne vyrábané mimo Nemecka v americkom závode Spartanburg. Celkovo vzniklo viac ako 297 000 kusov, z toho viac ako 17 000 vo verzii Coupé.

 

„Majiteľov a priaznivcov modelu BMW Z3 srdečne pozývam na naše podujatie a veľmi sa teším na stretnutie s nimi. Odporúčam im, aby sa prihlásili čo najskôr, pretože kapacita tohtoročného zrazu je limitovaná na 30 až 35 vozidiel,” uzavrel Norbert Bozóky.

 

https://www.facebook.com/groups/bmwz3clubskcz/

 

 

Kontakt pre médiá:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

 

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách. Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2022 celosvetový predaj viac než 2,4 mil. osobných automobilov a viac než 202 000 motocyklov.

V hospodárskom roku 2022 činil zisk pred zdanením 23,5 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 142,6 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2022 po celom svete 149 475 spolupracovníkov. Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní.

Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

 

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné servisné prevádzky v Bratislave, Žiline, Nitre a Banskej Bystrici.

 

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. Here you can watch the webcast of the 104 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť