Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW Motorrad predstavuje nové BMW R 12 nineT

Puristický klasický roadster. Pripravený na individualizáciu.

Séria R nineT
·
R nineT
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Author.

Milan Stupka
BMW Group

(Text v českom jazyku)

Mnichov. Nové R 12 nineT se představuje v rámci 100letého výročí BMW Motorrad a je tak nástupcem modelu R nineT, který měl premiéru přesně před 10 lety při příležitosti 90. výročí své značky.

Nové BMW R 12 nineT začíná další století BMW Motorrad propojením fascinace a tradice.

Stejně jako BMW R nineT z roku 2013 je i nové BMW R 12 nineT puristický, výkonný klasický roadster, nabízející mnoho možností pro téměř neomezené úpravy a individualizaci.

Dr. Markus Schramm, šéf BMW Motorrad: „Model R nineT a jeho koncept založený na širokých možnostech individualizace vytvořily při příležitosti 90. výročí BMW Motorrad zcela nové zážitky opírající se o tradice. Nyní se jedná o nepostradatelný základní kámen naší modelové řady. Nové R 12 nineT důsledně navazuje na úspěšný příběh odkazu legendárních motorů boxer od BMW. Je ještě klasičtější, s redukovaným designovým jazykem, ještě větší mírou svobody pro individualistické úpravy a v neposlední řadě s novými a inovativními technologiemi.“

Originální motor boxer 1200 s přepracovaným airboxem a výfukovým systémem přináší klasické potěšení z jízdy.

Již před 100 lety první motocykl BMW, model R 32, používal plochý dvouválcový motor. Nezaměnitelná koncepce boxeru s jeho mohutnou akcelerací, jedinečný průběh výkonu, charakteristický zvuk a hladký chod z něj rychle učinily synonymum pro motocykly BMW obecně. Se svým vzduchem a olejem chlazeným motorem boxer nové R 12 nineT v této fascinující tradici pokračuje. Číslo 12 v označení modelu odkazuje na objem motoru, stejně jako u mnoha modelů v historii BMW Motorrad, ale třeba i u současného typu R 18.

Ještě více klasického stylu, puristického designu, zaměření na detaily a ještě více možností individualizace.

Ještě více než jeho předchůdce nové R 12 nineT kombinuje hutný charakter motoru boxer a designový styl klasických motocyklů, které doplňuje inovativními technologiemi a maximem možností individualizace. Jeho provedení bylo ještě více redukováno pouze na to podstatné, což mu dodalo ještě více emocí. Puristický a klasický vzhled i důraz na detaily byly při navrhování tohoto motocyklu na prvním místě.

Edgar Heinrich, šéfdesignér BMW Motorrad: „Puristickému designovému stylu dominuje jasná linie nádrž – sedlo – zadní část ve stylu tradičního modelu /5 nebo legendárního R 90 S ze 70. let. Samotná nádrž je na první pohled klasická pro modely BMW s motory boxer, má typické prohnutí ve spodní části umožňující pevné sevření koleny. Nové R 12 NineT má také boční kryty v oblasti rámového trojúhelníku, a to v autentickém vzhledu roadsteru, což je další reminiscence na motocykly BMW ze 70. let.“

Zvláštní pozornost věnovaná detailům je patrná také na přepracovaném předním blatníku, LED světlometu s černým vnitřním rámečkem a dvojici kulatých přístrojů v tradičním stylu dob minulých. Jako tradičně jsou v rámci BMW Motorrad Originálního příslušenství nabízeny atraktivní možnosti individualizace. S ohledem na individuální úpravy je nové R 12 nineT vybaveno také zadní LED světelnou jednotkou integrovanou do sedla, která nyní umožňuje snadno zkrátit zadní část motocyklu, když si to jeho majitel bude přát.

Hlavní vlastnosti nového BMW R 12 nine T:

  • Klasický, puristický design
  • Zpracování s velkým důrazem na kvalitu provedení detailů
  • Vzduchem/olejem chlazený dvouválcový motor boxer
  • Navrženo pro individuální úpravy na míru
  • Jednodílný trubkový prostorový rám s přišroubovanou zadní stavbou
  • Klasické vedení kol s kvalitní teleskopickou přední vidlicí upside-down a zavěšením Paralever vzadu
  • Výfukový systém na levé straně s dvojicí tlumičů s kuželovou koncovkou
  • Radiálně uložené čtyřpístkové jednodílné třmeny, ocelové opletené brzdové vedení
  • Mimořádně kvalitní BMW Motorrad Originální příslušenství navržené na míru.

BMW Motorrad zveřejní další informace o novém BMW R 12 nineT ve druhé polovině roku 2023.

 

Kontakt pre médiá:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupView

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách. Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2022 celosvetový predaj viac než 2,4 mil. osobných automobilov a viac než 202 000 motocyklov.

V hospodárskom roku 2022 činil zisk pred zdanením 23,5 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 142,6 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2022 po celom svete 149 475 spolupracovníkov. Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní.

Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné servisné prevádzky v Bratislave, Žiline, Nitre a Banskej Bystrici.

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

 

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. Here you can watch the webcast of the 104 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť