Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Tip na cestovanie: BMW Museum v Mníchove otvorilo jubilejnú výstavu na počesť osláv storočnice motocyklov BMW

Významná výstava pri príležitosti storočnice BMW Motorrad otvorila svoje brány v múzeu BMW v Mníchove. Návštevníci sa môžu vydať na intenzívnu a vzrušujúcu cestu 100-ročnou históriou BMW Motorrad.

Dedičstvo
·
BMW Heritage
·
Milestones
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Author.

Milan Stupka
BMW Group

Related Links.

Mníchov. Významná výstava pri príležitosti storočnice BMW Motorrad otvorila svoje brány v múzeu BMW v Mníchove. Návštevníci sa môžu vydať na intenzívnu a vzrušujúcu cestu 100-ročnou históriou BMW Motorrad počas takmer ročného trvania expozície.

 

55 originálnych motocyklov BMW a tematické expozície

Na počesť motorizovaných dvojkolesových vozidiel, ktoré vždy podporovali športový a dynamický atribút značky Bayerische Motoren Werke a dnes výrazne prispievajú k jej ekonomickému úspechu, vystaví BMW Museum viac ako 55 originálnych motocyklov z ostatných desiatich dekád pôsobenia.  

 

Budova s ikonickým okrúhlym profilom, ktorá od  roku 1973 fascinuje návštevníkov, sa môže pochváliť tematickými prezentáciami na 15 stanovištiach. Päť väčších výstavných úrovní je venovaných najznámejším dizajnérom BMW Motorrad, rôznym záujmovým oblastiam fanúšikov, najpútavejším motocyklom a pozoruhodným modelom. Okrem toho sú vystavené unikátne poklady z historickej zbierky BMW Group Classic.

 

Napínavá cesta 100-ročnou históriou BMW Motorrad

V centre expozície je množstvo originálnych motocyklov zo 100 ročnej histórie, ktoré reprezentujú vývoj značky BMW Motorrad. Výstava tiež láka pozornosť na rôzne špecifické časti motocyklov - nádrže,  svetlá, rámy, či prilby jazdcov a technické detaily vývoja od minulosti až po súčasnosť. Poskytnutý je priestor aj na oblasti ako motor šport, elektro mobilita, výskum, vývoj či reklama, a nezabudlo sa ani na fascinujúci svet, ktorý zažívajú dvaja svetobežníci na svojich motocykloch BMW. Jednostopé vozidlá spoločnosti, ktoré sa doteraz vyvážali do viac ako 110 krajín sú súčasťou aj vládnych organizácii a zohrávajú dôležitú úlohu v medzinárodnom meradle. Výstava predstavuje taktiež  kluby BMW Motorrad organizované po celom svete.

 

Vzrušujúce „párovanie“ motocyklov z minulosti a súčasnosti a aj pretekári s vývojármi

Koncept jubilejnej výstavy vychádza z „motocyklových párov“ - vždy je jedno historické vozidlo umiestnené vedľa toho súčasného. To vytvára mnoho zaujímavých technických kontrastov. Najcennejšie kúsky nájdu návštevníci v expozícii na ceste z platformy 2 do sekcie motor športu. Predstavujú sa tu dva silné stroje, ktoré sú spojené s víťazstvom v legendárnej Tourist Trophy na ostrove Man. V týchto cestných pretekoch, ktoré sú asi najťažšie na svete, bol úspešný Schorsch Meier na svojom BMW R 255 Kompressor a o 75 rokov neskôr sa Michael Dunlop umiestnil na prvom mieste na BMW S 1000 RR.

 

Výstava pri príležitosti výročia oceňuje jazdcov, dizajnérov a vývojárov zo 100-ročnej histórie BMW Motorrad a zároveň odkazuje na fascinujúcu výrobu v závode BMW Group v Berlíne-Spandau.

Jedným z niekoľkých vrcholov výstavy je prehliadka modelov BMW R18, ktoré sú prezentované v rôznych modelových variantoch. Už len tie by stáli za samostatnú výstavu. To platí aj pre plne kapotované vozidlá od série BMW K1 až po R 1250 RT. Finálny nádych dodáva koncept BMW Motorrad VISION NEXT 100 z roku 2016, ktorý prináša pohľad do budúcnosti sveta motocyklov.

 

Interaktívne expozície aktívne zapájajú aj návštevníkov výstavy. Napríklad špeciálna fotografická sekcia zachytáva návštevníkov v nezabudnuteľných momentoch pri objavovaní histórie BMW Motorrad. Návštevníci majú možnosť naskočiť  na každý z dvoch originálnych motocyklov BMW zo súčasnosti a z minulosti a ujať sa tak môžu riadidiel napríklad na BMW R25 z 50. rokov a súčasnom BMW S 1000 RR.

 

A to zďaleka nie je všetko, čo môže záujemca očakávať.  Od znovuotvorenia v roku 2008  je v múzeu stála exhibícia s približne desiatimi miestnosťami  venovanými čisto histórii motocyklov BMW. Rôzne témy poskytujú širší prehľad, či už ide o úplne prvý motocykel BMW R 32, celkový prehľad zobrazujúci približne 25 míľnikov v histórii alebo pôsobivé príklady z motocyklových pretekov.

 

 

Otváracie hodiny múzea BMW:

Utorok až nedeľa, 10:00 až 18:00 (posledný vstup o 17:30 hod.).

 

Vstupenky na výstavy:

• Individuálna vstupenka: 10 €

• Zľavnené*: 7 €

• Skupina (min. 5 osôb): 9 € na osobu

• Rodina (max. 2 dospelí a 3 deti do 18 rokov): 24 €

Viac informácií a predaj lístkov: https://www.bmw-welt.com/de/index.html

 

 

Kontakt pre médiá:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách. Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2022 celosvetový predaj viac než 2,4 mil. osobných automobilov a viac než 202 000 motocyklov.

V hospodárskom roku 2022 činil zisk pred zdanením 23,5 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 142,6 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2022 po celom svete 149 475 spolupracovníkov. Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní.

Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

 

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné servisné prevádzky v Bratislave, Žiline, Nitre a Banskej Bystrici.

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. Here you can watch the webcast of the 104 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť