Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

24-hodinové preteky na Nürburgringu: MINI John Cooper Works 1to6 Edition tímu Bulldog Racing Team so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou dosiahlo na pódium

Druhé miesto v triede pre sériovo vyrábané vozidlá so zdvihovým objemom 1 600 až 2 000 cm3 a turbodúchadlom. Radosť v tíme po veľkolepom výsledku. Úspech oslávil aj Charlie Cooper, vnuk legendárneho Johna Coopera, tvorcu modelu Mini Cooper.

John Cooper Works
·
John Cooper Works
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

 

Nürburg. Vozidlo MINI John Cooper Works 1to6 Edition so štartovým číslom #126 poskočilo v triede o osem miest a o pôsobivých 49 pozícií v poli 131 konkurentov a umiestnením na stupňoch víťazov pôsobivo podčiarklo svoju spoľahlivosť. Pretekársky automobil MINI John Cooper Works 1to6 Edition absolvoval 114 kôl, pričom najazdil 2 893 kilometrov. Na ceste za pódiovým umiestnením absolvovalo pretekárske vozidlo s manuálnou prevodovkou 15 zastávok v boxoch.

 

„Som veľmi šťastná z tohto skvelého výsledku – pre Bulldog Racing Team, pre MINI John Cooper Works, pre každého, kto fandil, pomáhal a odviedol skvelú prácu,“ uviedla Stefanie Wurst, šéfka automobilky MINI. „Celá atmosféra na Nürburgringu na mňa veľmi zapôsobila. Naše modely z ponuky MINI John Cooper Works majú nadšenie pre motoristický šport zakódované v génoch. S novým modelom MINI John Cooper Works 1to6 Edition oslavujeme našu legendárnu históriu motoristického športu. Nemohli sme si vymyslieť vhodnejšiu príležitosť, ako predstaviť túto novú edíciu našim fanúšikom než tu na Ringu a zároveň ich prekvapiť vynikajúcim výsledkom v pretekoch.“

 

„Ešte viac ako umiestnenie na stupňoch víťazov ma teší, že nový model MINI John Cooper Works 1to6 Edition si obľúbili davy fanúšikov,“ povedal Alexander Schabbach, výkonný riaditeľ tímu Bulldog Racing. „Je pôsobivé, ako pozitívne ľudia reagujú na naše pretekárske vozidlá MINI a ako rýchlo si naše pretekárske automobily s označením Made in Nürburg vytvorili veľkú fanúšikovskú základňu.“

 

„Začať ako podceňovaný bojovník a nakoniec dosiahnuť taký skvelý výsledok hneď pri debute, to je typické MINI“, dodal Charlie Cooper. „Je to ako keby sa opakovala história zo začiatku 60. rokov, keď môj starý otec John Cooper zažil pri pohľade na zvyšok štartového poľa silnejších konkurentov podceňovanie a nakoniec v rokoch 1964, 1965 a 1967 vyhral Rely Monte Carlo. Som rád, že sme spolu s automobilkou MINI a tímom Bulldog Racing otvorili ďalšiu kapitolu motoristických aktivít našej značky a že vozidlo MINI získalo prvé pódium v 24-hodinových pretekoch.“

 

MINI John Cooper Works triedy VT2

MINI John Cooper Works #126 dodáva výkon 170 kW (231 k) s maximálnym krútiacim momentom 320 Nm a využíva 6-stupňovú manuálnu prevodovku. Vozidlo, ktoré jazdilo na približne 25-kilometrovej pretekárskej dráhe, vychádza zo štandardného modelu MINI John Cooper Works a prispôsobilo sa iba bezpečnostnými prvkami, aby spĺňalo predpisy pre štart v triede produkčných automobilov VT2.

 

Za volantom vozidla MINI John Cooper Works so štartovým číslom 126 sa striedali Charlie Cooper (GB), Christoph Kragenings (GER), Sebastian Sauerbrei (GER) a Michael Mönch (GER).

 

 

 

Kontakt pre médiá:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupView

Instagram: https://www.instagram.com/bmwgroup

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bmw-group/

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

 

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách. Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2022 celosvetový predaj viac než 2,4 mil. osobných automobilov a viac než 202 000 motocyklov.

V hospodárskom roku 2022 činil zisk pred zdanením 23,5 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 142,6 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2022 po celom svete 149 475 spolupracovníkov. Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní.

Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

 

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné servisné prevádzky v Bratislave, Žiline, Nitre a Banskej Bystrici.

 

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

JAPAN MOBILITY SHOW.

Tokyo. Follow the webcast of the BMW Group press conference at the Japan Mobility Show 2023.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť