Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Viac priestoru pre vysoký výkon: BMW M GmbH potvrdzuje vývoj nového modelu BMW M5 Touring

Siedma generácia modelu BMW M5 Sedan už podstupuje intenzívny testovací program. Divízia BMW M GmbH bude aj v roku 2024 pokračovať vo svojej produktovej ofenzíve a potvrdzuje rozšírenie svojho modelového radu o vysoko výkonnú verziu Touring.

G90
·
G99
·
Touring
·
BMW M Automobiles
·
M5
·
Sedan
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Author.

Milan Stupka
BMW Group

Related Links.

Mníchov. Prototypy sú starostlivo zamaskované, no ani tak nedokážu zakryť svoj charakter vysoko výkonných vozidiel. Budúca generácia modelu BMW M5 vstúpila do praktickej fázy procesu sériového vývoja. Nový vysokovýkonný sedan od divízie BMW M GmbH teraz dokončuje svoje testovacie jazdy na verejných komunikáciách, v testovacích priestoroch spoločnosti BMW Group a na pretekárskych okruhoch po celom svete.

Fanúšikovia značky BMW M sa navyše už teraz môžu tešiť na ďalší výsledok produktovej ofenzívy, ktorá bude pokračovať aj v roku 2024. Divízia BMW M GmbH teraz oficiálne potvrdila, že novú generáciu modelového radu BMW M5 rozšíri o verziu Touring. Dokonalá symbióza výkonu typického pre M, nekompromisného komfortu na dlhé vzdialenosti a pôsobivého vnútorného priestoru, zažije v roku 2024 renesanciu v podobe nového modelu BMW M5 Touring.

Rovnako ako budúci model BMW M5 Sedan, aj verzia Touring dostane úplne novo vyvinutý čiastočne elektrifikovaný pohon. Jeho výkonnostné vlastnosti plne zodpovedajú označeniu M. K tomu sa pridáva precízne vyladená prepracovaná technológia podvozku s inovatívnymi systémami uľahčujúcimi dynamiku jazdy a agilitu na úrovni, ktorú táto trieda vozidiel nepozná. Divízia BMW M GmbH tak neustále napreduje na svojej ceste smerom k elektrifikácii. „Teraz inštalujeme hybridný pohonný systém s typickým výkonom M aj do iných vysokovýkonných automobilov,“ hovorí Dirk Häcker, vedúci vývoja v BMW M GmbH.

Model BMW M5 predstavuje v segmente vysokovýkonných sedanov už takmer 40 rokov meradlo dynamiky jazdy, agility a precíznosti. Históriu modelu BMW M5 formovali evolučný pokrok, vývojové know-how z pretekov a priekopnícke inovácie v oblasti pohonu, odpruženia, aerodynamiky a odľahčenej konštrukcie. Motory so šiestimi, ôsmimi a desiatimi valcami, technológiou M TwinPower Turbo a s vysokootáčkovou charakteristikou, brzdový systém s keramickými brzdami M Carbon a pohon všetkých kolies M xDrive predstavujú len niektoré z technologických míľnikov, ktorými tento model opakovane a nanovo definoval špičkový výkon v sedane, ktorý je kedykoľvek vhodný na každodenné používanie. Siedma generácia modelu BMW M5 na tieto vlastnosti nadväzuje – s fascinujúcimi inováciami pre ešte intenzívnejší zážitok z výkonu.

Prvý model BMW M5 Touring prišiel na trh v roku 1992 na základe druhej generácie BMW M5 Sedan a odvtedy predstavuje kombináciu vysokého výkonu a každodenných praktických vlastností na štyroch kolesách. V roku 2007 pridala divízia BMW M GmbH verziu Touring aj k BMW M5 štvrtej generácie. Vysokú príťažlivosť tohto špeciálneho konceptu vozidla v segmente prémiových vozidiel strednej triedy s vysokým výkonom v súčasnosti podčiarkuje aj úspešné uvedenie prvého modelu BMW M3 Competition Touring s pohonom M xDrive*.

Testovanie prvých prototypov nového modelu BMW M5 Touring v mestskej premávke, ako aj na vidieckych cestách a diaľniciach v okolí Mníchova a v centrále BMW M GmbH v Garchingu sa má začať v najbližších dňoch. Celkové zladenie všetkých systémov pohonu a odpruženia sa aj pre nový model BMW M5 Touring potom otestuje na Severnej slučke okruhu Nürburgring. Okrem iného aj s cieľom zabezpečiť ideálnu rovnováhu športového výkonu na pretekárskej dráhe a špičkového jazdného komfortu pri každodennej jazde a jazde na dlhé vzdialenosti.

 

EMISIE A SPOTREBA CO2.

*BMW M3 Touring: kombinovaná spotreba paliva podľa WLTP: 10,4 – 10,1 l/100 km; Kombinované emisie CO2 podľa WLTP: 235 – 229 g/km.

 

 

 

Kontakt pre médiá:

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

 

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách. Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2022 celosvetový predaj viac než 2,4 mil. osobných automobilov a viac než 202 000 motocyklov.

V hospodárskom roku 2022 činil zisk pred zdanením 23,5 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 142,6 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2022 po celom svete 149 475 spolupracovníkov. Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní.

Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

 

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné servisné prevádzky v Bratislave, Žiline, Nitre a Banskej Bystrici.

 

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

BMW M3 Touring: fuel consumption in l/100 km combined: 10.4 – 10.1 WLTP; CO2 emissions in g/km combined: 235 – 229 WLTP.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. Here you can watch the webcast of the 104 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť