Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Nový model BMW CE 02

Nový model BMW CE 02 – ani e-skúter, ani e-motocykel: skvelý eParkourer pre mestá a mestské oblasti. V podobe BMW CE 02 predstavuje BMW Motorrad po elektrickom skútri BMW CE 04 ďalšie elektrické vozidlo určené do mesta - a tak napĺňa stratégiu elektrickej mobility. Vďaka elektrickému pohonu, priekopníckemu dizajnu a inovatívnym riešeniam je eParkourer dynamickým partnerom pre nový druh mobility a v mestskom prostredí poskytuje skvelú radosť z jazdy.

CE 02
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Author.

Milan Stupka
BMW Group

Nový model BMW CE 02 – ani e-skúter, ani e-motocykel: Skvelý eParkourer pre mestá a mestské oblasti

V podobe modelu BMW CE 02 predstavuje divízia BMW Motorrad približne dva roky po elektrickom skútri BMW CE 04 ďalšie elektrické vozidlo určené do mestských aglomerácií a dôsledne tak napĺňa svoju stratégiu elektrickej mobility. Vďaka elektrickému pohonu, priekopníckemu dizajnu a inovatívnym riešeniam je eParkourer dynamickým partnerom pre nový druh mobility a v mestskom prostredí poskytuje skvelú radosť z jazdy.

 

Progresívny dizajn s novými proporciami a veľkým priestorom pre individualizáciu

Nový model BMW CE 02 predstavuje nový spôsob vstupu do sveta BMW Motorrad. Je elektrický, oslovuje najmä mladých ľudí a nie je to ani e-skúter, ani e-kolobežka. Je to eParkourer. Vznikol pre mesto a mestské prostredie. Šikovný, praktický, robustný a dizajnovo zredukovaný na to najnutnejšie. Veľké kolesá spĺňajú nároky na robustnosť a zároveň zaisťujú radosť z jazdy v mnohých terénoch. Čierna ako základná farba rámu, kolies, predného blatníka a trojitých svoriek kapotáže v hornej časti a granitovo sivá metalická matná pre kryt motora ponúkajú rovnako vzrušujúci kontrast ako súhra matných a vysoko lesklých povrchov. V špeciálnej verzii HIGHLINE má nový model CE 02 extrovertný a farebný vzhľad. Vidlice eloxované zlatou farbou a dizajn pásky v kombinácii s kontrastnou farbou Petrol vytvárajú z modelu CE 02 dynamický a na budúcnosť orientovaný stroj, a to aj keď stojí.

 

Výkonný pohon, nízka hmotnosť a dojazd vychádzajúci z praxe. Dve výkonové verzie

Na novom modeli CE 02 s maximálnym výkonom 11 kW (15 k) môžu jazdiť jazdci vo veku 16 rokov. Vo verzii s výkonom 4 kW (5 k) (menovitý výkon 3,2 kW/4 k) a maximálnou rýchlosťou obmedzenou na 45 km/h spĺňa nový model CE 02 aj požiadavky triedy vodičského oprávnenia skupiny AM a dá sa s ním jazdiť od 15 rokov. Taktiež ho môžu využívať záujemcovia, ktorí majú vodičský preukaz. Okrem toho existujú ďalšie predpisy špecifické pre jednotlivé krajiny. Výkonný pohon umožňuje novému modelu CE 02 vo verzii s výkonom 11 kW rýchlu akceleráciu zo semaforov a ponúka dynamický zážitok z jazdy. S maximálnou rýchlosťou 95 km/h dokáže jazdiť aj po rýchlostných cestách a dojazd viac ako 90 km (11 kW verzia podľa WMTC) umožňuje viac ako len mestské dobrodružstvá.

Vďaka nízkej hmotnosti iba 132 kg (verzia 11 kW) alebo 119 kg (verzia 4 kW) a nízkej výške sedadla iba 750 mm nad zemou sa nový model CE 02 vyznačuje aj hravými jazdnými vlastnosťami.

 

 

Dva štandardné jazdné režimy Flow a Surf, na požiadanie Flash ako originálne príslušenstvo od BMW Motorrad

Nový model CE 02 sa štandardne dodáva s jazdnými režimami Flow a Surf. Flow ponúka optimálne nastavenie pre jazdu v mestskej premávke, zatiaľ čo Surf poskytuje dynamický zážitok z jazdy mimo rušnej mestskej premávky. Jazdný režim Flash je dostupný aj ako športový a dynamický doplnok v rámci voliteľnej výbavy HIGHLINE a ako súčasť originálneho príslušenstva od BMW Motorrad.

 

Externá nabíjačka ako štandard a rýchlonabíjačka ako voliteľná výbava a originálne príslušenstvo od BMW Motorrad

Nový model BMW CE 02 sa štandardne dodáva s externou nabíjačkou s nabíjacím výkonom 0,9 kW, ktorá umožňuje rýchle a pohodlné nabíjanie z bežných domácich zásuviek. S rýchlonabíjačkou s nabíjacím výkonom 1,5 kW, ktorá je k dispozícii vo voliteľnej výbave HIGHLINE a ako Originálne príslušenstvo od BMW Motorrad (len verzia 11 kW), je to ešte rýchlejšie.

 

Podvozok s dvojitým oceľovým rúrkovým rámom, teleskopickou vidlicou, jednostranným kývnym ramenom a kolesami odliatymi z ľahkej zliatiny

Pokiaľ ide o podvozok, nový model BMW CE 02 sa spolieha na dvojitý rúrkový oceľový rám s vysokou torznou tuhosťou. Vpredu pracujú hydraulicky tlmené teleskopické vidlice, vzadu má svoje miesto jednostranná kývka a priamo ovládaný výkyvný tlmič. Široké pneumatiky sú obuté na kolesách odliatych z ľahkej zliatiny v diskovom dizajne a bezpečné spomalenie zaisťujú kotúčové brzdy vpredu aj vzadu. Bezpečnosť zvyšuje aj systém BMW Motorrad ABS pôsobiaci na predné koleso.

 

TFT displej, nabíjací port USB-C a riešenia konektivity

V kokpite informuje vodiča o rýchlosti jazdy, stave nabitia batérie a mnohých ďalších údajoch ľahko čitateľný TFT displej. Nabíjanie smartfónu umožňuje zásuvka USB-C. Pomocou aplikácie BMW Motorrad Connected a prepojeniu cez Bluetooth vám váš smartfón ukáže predpokladaný koniec nabíjania, rovnako ako v prípade modelu BMW CE 04. Režim kolísky umožňuje vo verzii HIGHLINE bezpečné ovládanie aplikácie BMW Motorrad v smartfóne (upevnenom v držiaku na mobilný telefón) pomocou klávesnice na riadidlách, pričom telefón slúži ako prídavný displej. Pomocou aplikácie možno zaznamenávať prejdené trasy. So službami BMW Motorrad Connected Services (tiež súčasť balíka HIGHLINE) možno prostredníctvom aplikácie kedykoľvek a odkiaľkoľvek zobraziť stav nabíjania a ďalšie informácie o vozidle BMW CE 02.

 

Výber z vlastností nového modelu BMW CE 02:

• Maximálny výkon 11 kW (15 k), menovitý výkon 6 kW (8 k), krútiaci moment 55 Nm.

• Verzia pre vodičský preukaz AM: maximálny výkon 4 kW (5 k), menovitý výkon 3,2 kW (4 k), krútiaci moment 55 Nm.

• Oceľový rám a jednostranné zadné kývne rameno.

• Teleskopická vidlica vpredu.

• BMW Motorrad ABS (len predné koleso).

• ASC (Automatic Stability Control) a RSC (Recuperative Stability Control).

• Cúvací asistent.

• Dva jazdné režimy Flow a Surf ako štandard.

• Tretí jazdný režim Flash ako súčasť voliteľnej výbavy HIGHLINE a dostupný aj ako originálne príslušenstvo od BMW Motorrad.

• Nízka výška sedadla len 750 mm.

• Vhodné pre jazdu v dvojici.

• Bezkľúčové ovládanie.

• LED svetlomety vrátane denných svetiel a bočných smeroviek.

• 3,5" mikro TFT.

• Zásuvka USB-C.

• Aplikácia BMW Motorrad Connected s režimom kolísky.

• Služby BMW Motorrad Connected Services.

• Externá nabíjačka s výkonom 1 500 W (sériovo 900 W) do domácej zásuvky ako súčasť voliteľnej výbavy HIGHLINE ako aj voliteľného príslušenstva (pre verziu s výkonom 11 kW).

• Predpríprava na montáž alarmu proti krádeži.

 

 

 

Kontakt pre médiá:

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

 

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách. Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2022 celosvetový predaj viac než 2,4 mil. osobných automobilov a viac než 202 000 motocyklov.

V hospodárskom roku 2022 činil zisk pred zdanením 23,5 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 142,6 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2022 po celom svete 149 475 spolupracovníkov. Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní.

Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

 

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné servisné prevádzky v Bratislave, Žiline, Nitre a Banskej Bystrici.

 

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. Here you can watch the webcast of the 104 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Change Search Settings.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Slovenian
  • Jazyk priloženého súboru
  • Arabic
  • Czech
  • English
  • German
  • Slovakia
  • Slovenian
Updates
Top-Topic
Submit
Reset
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť