Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW Motorrad predstavuje R 18 The Crown

Veľkolepý custom bike R 18 od dizajnéra Dirka Oehlerkinga pri príležitosti 100 rokov BMW Motorrad.

R 18
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Author.

Milan Stupka
BMW Group

Mníchov/Gelsenkirchen. Keď sa Dirk Oehlerking pustí so svojou dielňou Kingston Custom do motocykla BMW R 18, možno očakávať veľkolepý výsledok. Známy úpravca nedávno spôsobil rozruch na scéne s modelom R 18 Spirit of Passion – dych vyrážajúcim výtvorom v prúdnicovom štýle.

Model R 18 The Crown ide o veľký krok ďalej. „Je to podstata mojich doterajších výtvorov,” hovorí Oehlerking, ktorého vášňou a kreatívnou inšpiráciou boli vždy individuálne a nezvyčajné motocykle. Presne to robí s totálnym nasadením v regióne Porúria už 30 rokov. Miluje priemyselnú kultúru a blízkosť priemyslu a remesiel, má skvelú sieť a pre svoje motocykle a seba úžasné fotografické kulisy.

 

Karoséria s vlastným dizajnom vyrobená z hliníkového plechu a zavesenie predných kolies s obojstranným kyvným ramenom s centrálnou vzperou odpruženia

Pri príležitosti 100 rokov divízie BMW Motorrad teraz vytvoril model R 18 The Crown, veľký motocykel s motorom typu boxer, ktorý má všetko. „Začal som s novým modelom BMW R 18, ktorý som následne odstrojil. Ako vždy som pri vytváraní tvaru, línií a dizajnu pracoval s tvrdou penou a kartónom. Cieľom bolo, aby motocykel, v kombinácii s inovatívnym vzhľadom, vyzeral silne, elegantne a rýchlo,” opisuje Oehlerking svoj dizajnový prístup.

Dizajn si vyžiadal značné prispôsobenie technológie. Musel vytvoriť úplne nové zavesenie predných kolies v podobe obojstranného kyvného ramena s centrálnou pružiacou vzperou.

Palivovú nádrž s objemom 8 litrov a časti karosérie vytvoril z ručne rezaného, ohýbaného a tvarovaného hliníkového plechu s hrúbkou 2 mm.

Zatiaľ čo motor a zadné zavesenie sú rovnaké ako v prípade originálu, dve nerezové výfukové potrubia kompletne vyrobil ručne.

Do veľkolepého konceptu R 18 The Crown perfektne zakomponoval množstvo štandardných prvkov, ako sú svetlomety, prístroje, spínače a systém opierok nôh. Celok harmonicky dopĺňajú prvky ako kovania spojky a ručnej brzdy od značky Magura, zadný blatník a držiaky od spoločnosti Wunderkind, ako aj sedadlo vyrobené z 2 mm hrubého hliníkového plechu a potiahnuté pravou kožou.

Ako čerešničku na torte dal Oehlerking modelu R 18 The Crown perleťový lak Champagne Platinum. Dopĺňa ho emblém značky BMW ozdobeným malou korunkou.

Odhalenie motocykla BMW R 18 The Crown sa uskutoční v termíne od 7. do 9. júla 2023 pri príležitosti osláv 100 rokov BMW Motorrad v rámci podujatia BMW Motorrad Days v Berlíne.

 

Poznámka

Zobrazené vozidlá môžu byť upravené a vybavené príslušenstvom tretích strán a/alebo prvkami, ktoré značka BMW nevyrába, nedistribuuje, ani netestuje. BMW nenesie žiadnu zodpovednosť za úpravy (vrátane montáže, vlastností a použitia zobrazeného príslušenstva). UPOZORNENIE: Úpravy sériovo vyrábaných vozidiel (vrátane montáže a používania dielcov tretích strán a vlastných dielcov) môžu zhoršiť jazdné vlastnosti! Jazda na našich vozidlách v upravenom stave je na vlastné riziko.

 

Tlačové materiály o motocykloch BMW a výbave pre jazdcov BMW Motorrad nájdete v BMW Group PressClub na www.press.bmwgroup.com.

 

 

 

Kontakt pre médiá:

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

 

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách. Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2022 celosvetový predaj viac než 2,4 mil. osobných automobilov a viac než 202 000 motocyklov.

V hospodárskom roku 2022 činil zisk pred zdanením 23,5 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 142,6 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2022 po celom svete 149 475 spolupracovníkov. Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní.

Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

 

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné servisné prevádzky v Bratislave, Žiline, Nitre a Banskej Bystrici.

 

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. Here you can watch the webcast of the 104 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť