Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW Motorrad predstavuje inteligentné okuliare ConnectedRide Smartglasses

Inovatívne motocyklové okuliare s technológiou head-up displeja.

Príslušenstvo
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Mníchov. To, čo sa ešte pred niekoľkými rokmi považovalo za sci-fi, sa teraz vďaka inteligentným okuliarom BMW Motorrad ConnectedRide Smartglasses stáva realitou. Inovatívne motocyklové okuliare poskytujú technológiu head-up displeja známu z automobilového sveta a v reálnom čase zobrazujú priamo v zornom poli jazdca všetky relevantné údaje, ako sú navigácia, rýchlosť, alebo prevodový stupeň, čo prináša mimoriadne predvídavé a tým pádom aj bezpečnejšie jazdenie na motocykli.

 

Inteligentné okuliare BMW Motorrad ConnectedRide Smartglasses možno jednoducho pripojiť k smartfónu cez Bluetooth a aplikáciu. Projekcia sa dá polohovať a cez multiovládač na riadidlách motocykla možno voliť nastavenia nielen pred jazdou, ale aj počas jazdy.

 

Okrem individuálneho používateľského rozhrania a zvýšenia bezpečnosti jazdy ponúkajú inteligentné okuliare aj vysoký komfort. Konštrukcia okuliarov a displeja sa prispôsobili špeciálnym potrebám motocyklistov. Okrem toho sa inteligentné okuliare BMW Motorrad ConnectedRide Smartglasses dokážu prispôsobiť aj mnohým tvarom prilieb a tváre. Vďaka tomu sa inteligentné okuliare pohodlne nosia aj na dlhých výletoch. Lítium-iónová batéria umožňuje až desať hodín prevádzky.

 

BMW Motorrad dodáva s rámom aj dve súpravy certifikovaných UVA/UVB šošoviek. Jedna súprava šošoviek je na 85 % priehľadná a možno ju použiť najmä do prilieb s integrovanými slnečnými clonami. Druhá súprava má tónované sklá, ktoré premenia inteligentné okuliare na dokonalé slnečné okuliare.

 

Jazdcom, ktorí nosia okuliare, môže optik pomocou RX adaptéra šošovky zbrúsiť a upraviť na požadovanú zrakovú ostrosť (do max. 4 dioptrií). Nositelia kontaktných šošoviek môžu inteligentné okuliare používať bežne. Súpravy obsahujú aj puzdro na okuliare a USB nabíjací kábel.

 

Inteligentné okuliare BMW Motorrad ConnectedRide Smartglasses sa predstavia 7. júla 2023 v Berlíne počas podujatia BMW Motorrad Days.

 

Výber z vlastností inteligentných okuliarov BMW Motorrad ConnectedRide Smartglasses:

· Dve veľkosti (M + L) dostupné s rôznymi nosovými vankúšikmi.

M pre vzdialenosť zreničiek 53 až 67 mm, L pre 59 až 73 mm.

· Dve súpravy šošoviek (1 × tónovaná šošovka a 1 × 85 % priehľadná šošovka), integrovaný svetelný senzor, certifikovaný UVA/UVB filter.

· RX adaptér na nastavenie šošoviek na požadovanú zrakovú ostrosť (do max. 4 dioptrií) optikom.

· Dá sa pripojiť cez Bluetooth k smartfónu a aplikácii BMW Motorrad Connected App.

· Prenos GPS údajov z aplikácie do inteligentných okuliarov v reálnom čase.

· Funkcia Head-Up pre navigáciu so samostatným zobrazením.

· Zobrazenie rýchlosti, rýchlostného limitu, prevodového stupňa a navigácie (zmenšené zobrazenie šípok, alebo podrobná navigácia s názvami ulíc, s križovatkami a s presnými smermi).

· Integrovaný svetelný senzor a integrovaný optický modul pre bezpečný prenos údajov a bezpečné zobrazovanie údajov v ľavej hornej časti pravého skla.

· Lítium-iónová batéria poskytuje prevádzku až na desať hodín.

· USB kábel na nabíjanie.

· Rozsah prevádzkových teplôt: - 10° až + 50 °C.

· Farba: Antracit.

· Odporúčaná maloobchodná cena: 690,00 €.

 

 

 

Kontakt pre médiá:

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

 

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách. Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2022 celosvetový predaj viac než 2,4 mil. osobných automobilov a viac než 202 000 motocyklov.

V hospodárskom roku 2022 činil zisk pred zdanením 23,5 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 142,6 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2022 po celom svete 149 475 spolupracovníkov. Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní.

Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

 

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné servisné prevádzky v Bratislave, Žiline, Nitre a Banskej Bystrici.

 

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

Media & Stakeholder Days.

01.09. and 02.09.2023.

Follow our webcasts of the MINI and BMW Group Keynotes at the Media & Stakeholder Days 2023.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť