Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW podporuje CE ZA AR 2023 – Cenu Slovenskej komory architektov za architektúru

+++BMW ako partner mobility +++Slovenská komora architektov dňa 26. júna 2023 vyhlásila 21 nominácii na 6 ocenení toho najkvalitnejšie zo slovenskej architektúry +++Aktuálnym heslom 22.ročníka ceny CE ZA AR zdôrazňuje nové motto #spoluvarchitekture / #togetherinarchitecture. Súťažná prehliadka sa v roku 2023 nesie v duchu architektúry ako dôležitým článkom pri rozvoji spoločnosti, kultúrnych hodnôt a udržateľného stavebného prostredia+++

Spoločnosť
·
Udržateľnosť
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Author.

Milan Stupka
BMW Group

Bratislava. Slovenská komora architektov už po 22. raz oceňuje to najkvalitnejšie zo súčasnej slovenskej architektúry prostredníctvom ceny CE ZA AR. Členovia a členky medzinárodnej poroty sa aj tentoraz snažili vyzdvihnúť nielen estetickú kvalitu a trvácnosť realizácií, ale dbali aj na ich energetickú a sociálnu udržateľnosť. Ich prístup odzrkadľuje aj motto ročníka: #spoluvarchitektúre.

 

Do ocenenia CE ZA AR bolo prihlásených 95 diel zrealizovaných podľa návrhu slovenských architektov a architektiek. Porota navštívila 28 z nich počas 1600 km dlhej cesty naprieč Slovenskom a susedným Českom. Okrem toho sa detailne zoznámila s dvomi dielami slovenských architektov, ktoré nemohla navštíviť osobne. Porota vybrala 21 nominácií v šiestich kategóriách. Zaujímavosťou tohto ročníka je, že dve z týchto diel sa nachádzajú mimo územia Slovenska a ďalšie bolo možné vidieť iba počas niekoľkých dní v rámci letného hudobného festivalu. Tak ako v uplynulých ročníkoch sú nominácie rozdelené do piatich typologických kategórií: Rodinné domy, Bytové domy, Občianske a priemyselné budovy, Interiér a Exteriér. Šiestou kategóriou sú Fenomény architektúry, ktoré umožňujú porote vyzdvihnúť rôzne aspekty architektonickej kvality bez typologických obmedzení.

 

Záštitu nad aktuálnym ročníkom prevzali prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová, ministerstvo dopravy SR, minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, primátor Hlavného mesta Bratislavy a starosta Mestskej časti Bratislava – Staré mesto.

 

KDE JE #REGENERÁCIA, TAM SME #SPOLUVARCHITEKTÚRE

 

Cieľom súťažnej prehliadky CE ZA AR nie je len prezentovať tvorbu členov a členiek Slovenskej komory architektov a oceniť ich najlepšie diela, ale aj upozorniť širšiu verejnosť na úlohu architektúry pri rozvoji spoločnosti, zlepšovaní kvality prostredia pre život a prácu, ako aj pri tvorbe nových kultúrnych hodnôt. Ocenenie sa aj preto dlhodobo venuje úlohám samospráv vo formovaní miest a obcí a dokazuje, že kvalitná architektúra či zodpovedne navrhované verejné stavby a priestranstvá sú cestou k vyššej kvalite života obyvateľov.

 

Význam architektúry ako kvalitného, krásneho a udržateľného priestoru pre spoločenské interakcie, prepájanie komunít a stretnutia pri práci aj vo voľnom čase a dôležitosť navrhovania s ohľadom na potreby spoločnosti zdôrazňuje nové motto #spoluvarchitekture/ #togetherinarchitecture.

 

Ako táto téma nadväzuje na skorej deklarované, no stále aktuálne posolstvo #regenerácia približuje predsedníčka SKA, architektka Nora Vranová: „Aj vďaka Cene za architektúru CE ZA AR vidíme, že diela, ktoré sú pripravované zodpovedným a transparentným postupom súťaže návrhov, vytvárajú udržateľné stavebné prostredie. Iba porovnávaním možných podôb stavebných investícií vieme smerovať energiu do projektov, ktoré neškodia životnému prostrediu a sú prospešné pre rozvoj spoločnosti a medziľudských vzťahov.“

 

MEDZINÁRODNÁ POROTA

 

Porota zložená z domácich a zahraničných odborníčok a odborníkov aj tento rok spoločne navštívila diela zo svojho výberu a mala tak možnosť zažiť ich na vlastnej koži a v neformálnej atmosfére diskutovať o kladoch a záporoch jednotlivých realizácií. Na záver zúžila výber do nominácií v jednotlivých kategóriách a zároveň určila víťazné diela. Konečné výsledky sú až do ich vyhlásenia utajené. Členstvo v porote tento rok prijali:

 

Juraj Benetin (architekt, SK)

Dana Čupková (architektka, USA)

Ján Hoffstädter (akademický sochár, SK)

Petra Kunarová (architektka, CZ)

Igor Marko (architekt a urbanista, SK/UK)

Jan Schindler (architekt, CZ)

Lucie Vogelová (krajinná architektka, CZ)

 

Nominácie na CE ZA AR 2023

 

→ Kategória RODINNÉ DOMY

 

Dom Na Rade v Bratislave

Architekti: Samuel Zeman, Lukáš Kordík, Andrej Šabo, Štefan Polakovič

 

Dôsledne a kultivovane spracovaný projekt, s osobitým gestom výrazného schodiska v interiéri. Premyslené a príjemné bývanie vo všetkých aspektoch.

Iné: Ján Majerník, Juraj Stieranka

Foto: Tomáš Manina

 

Chata Tomky v Borskom Svätom Jure

Architekti: Martin Maňo, Tomáš Amtmann

 

Novostavba chatky v Tomkách je výborným príkladom inšpiratívneho rozvinutia typologického modelu. Na zdanlivo malom priestore sa podarilo vytvoriť duálny priechodný mikrosvet. Dva scénické pohľady do lesa a k jazeru dopĺňa prekvapivo veľkorysé a funkčné vnútorné riešenie.

Foto: Matej Hakár

 

Dom režiséra v Jakubove

Ateliér: DeRaxa, architekti: Peter Rakšány, Jonáš Karásek

 

Štyri objekty slobodne uložené v krajine na brehu jazera, bez plotov a bariér voči okoliu aj voči sebe navzájom, vytvárajú zaujímavú komunitu priestorov a vzťahov.

Iné: Martin Simonides

Foto: Marika Majorová, Jonáš Karásek, Patricia Schafferová

 

Dom na Hrnčiarskej v Modre

Architektka: Jana Konečná

 

Dom veľmi citlivo pracuje s historickým prostredím a jeho priamym zakomponovaním do nového, mäkšieho architektonického tvaroslovia objektu. Používa pôvodný hradný múr nielen v rámci hybridnej materiálovej estetiky, ale i termodynamiky pasívnej termoregulácie vnútornej teploty domu.

Iné: Martin Frič, Doblex s.r.o., Tibor Ivanko, Maroš Baťo, Faircraft s.r.o.

Foto: Martin Frič

 

RD Bohúňova v Bratislave

Architekt: Ilja Skoček

 

Dom v zložitej uličnej situácii s čistou fasádou a maximálnou redukciou materiálu. Minimum okenných otvorov ochraňuje súkromie a špecifický vnútorný svet obyvateľa domu.

Iné: Dominika Čerepkaiová, Martina Kalivodová

Foto: Peter Jurkovič

 

→ Kategória BYTOVÉ DOMY

 

Kolísky v bratislavskej mestskej časti Záhorská Bystrica

Ateliér: Architekti Šebo Lichý, architekti/ architektky: Tomáš Šebo, Igor Lichý, Imrich Vaško, Aleš Hradecký, Emanuel Zatlukaj, Juraj Murín, Branislav Groch, Jakub Vydra, Teodor Pongó, Júlia Jackulíková

Krajinný architekt: Vojtěch Urban

 

Bytový súbor vytvára rezidenčný priestor, v ktorom sa môžu deti zahrať a dospelí venovať cvičeniu a socializácii so susedmi, v budúcnosti pod korunami vzrastlých stromov. Výrazný koncept centrálneho priestoru je prevádzkovo logický a navyše zaujímavý v pohľadoch z bytov súboru. Osadenie spoločenského centra na umelom teréne vyvažuje predpoklad kvalitného života.

Foto: Tomáš Manina

 

Nový svet v Bratislave

Ateliér: mikulaj & mikulajova, architekti/ architektky: Andrea Ambrovičová, Juraj Mikulaj

 

Bytový dom pri Horskom parku prešiel extenzívnou a zároveň citlivou prestavbou. Proces dohody obyvateľov je vždy náročný a v tomto prípade je výsledok konzistentný s originálnou kvalitou a charakterom. Navyše tento objekt kvalitu vhodne ďalej rozvíja.

Iné: Jana Machalová, Jakub Hanták

Foto: Matej Hakár, Filip

 

Šlapal Rezidencia Valčíkova v Prahe

Architekti: Ilja Skoček, Rudolf Netík

 

Autori pristupujú k vnútornej organizácii bytového domu koncepčne, a to tak z hľadiska dispozície domu, ako aj z hľadiska prepojenia jednotlivých bytov s vonkajšími priestormi, čím plne využívajú potenciál pozemku. Výsledok je uveriteľný a veľmi dobre remeselne spracovaný.

Iné: Danica Ščepková, Barbora Navrátilová

Foto: Filip Šlapal

 

 

→ Kategória OBČIANSKE A PRIEMYSELNÉ BUDOVY

 

Kancelárska budova MTS B3 v Krivej na Orave

Ateliér: FORM A21, architekti: Richard Koseček, Ján Kuva, Ján Jacko, Andrej Valent, Vladimír Kobliška, Ákos Takács

 

Pracovné prostredie napojené na výrobnú halu je zamerané na formálnu hru so svetlom, zvukom a krajinnými prvkami. Architektúra je jasne komponovaná na ľudskú dimenziu priestorového toku vnímania, ale zároveň napojená na širší kontext krajiny v rámci podpory ekonomického kontextu Oravy.

Foto: Vlado Veverka, Juraj Laclavík, Ákos Takács

 

Mestský úrad v Leopoldove

Ateliér: zerozero, architekti: Irakli Eristavi, Pavol Šilla, Juraj Červený

Krajinný architekt: Rastislav Mochnacký

 

Silný výraz v exteriéri (až nečakaný) sa prenáša do dvoch najväčších priestorov interiéru (sobášna sieň a zasadačka), ktoré pôsobia až nadštandardne. Skvelý príklad verejnej stavby.

Iné: Martin Ratkoš, Vladimír Durbák, Viliam Hrubovčák, Marcel Benčík, LightLab

Foto: Matej Hakár

 

Warm Nest - onkologický denný stacionár v Belgickom Knokke-Heist

Ateliér: Ark-shelter, ARCHEKTA, architekti/ architektky: Viktor Mikovčák, Martin Mikovčák, Michiel De Backer, Ondrej Vavro, Radovan Hnidka, Monika Balalová, Milan Ščury, Barbora Šimašková, Beata Varechová, Menno Cramer

 

Objekt spája výskum o vplyve architektúry na ľudské zdravie s modulárnou prefabrikovanou konštrukciou. Architektonické riešenie uvoľnenia rigidnej geometrie prefabrikátu dovoľuje tokom svetla a prírodných prvkov vytvorenie mäkkého humánneho prostredia, ktoré balansuje kolektívne a individuálne funkcie liečby.

Foto: BoysPlayNice, Jakub Skokan, Martin Tůma

 

→ Kategória FENOMÉNY ARCHITEKTÚRY

 

Nový pavilón urgentného príjmu v Nemocnici Bojnice

Architekti: Marek Jablonský, Stanislav Majcher

 

Výnimočný je už samotný fakt, že ide o verejnú investíciu do zdravotníctva, ale našťastie architektonické riešenie ide ďalej a ponúka veľmi kvalitné efektívne racionálne riešenie. Pavilón je logicky umiestnený v rámci areálu nemocnice s výborným prístupom pre pacientov aj RZP. Autori zvládli aj úlohu zakomponovať náročné technické zabezpečenie objektu do jeho siluety.

Foto: Tomáš Manina

 

NORMA V PIEŠŤANOCH

Ateliér: GUTGUT, architekti: Lukáš Kordík, Štefan Polakovič, Tomáš Vrtek

 

Norma pôsobí ako mávnutie motýlieho krídla, ktoré môže spustiť oživenie mestského parku a širšieho verejného priestoru. Je to príklad toho, že vedľajšie roly v architektúre neexistujú. Foto: Martina Ulehlová, Daniel Kordík

 

Rekonštrukcia, dostavba a modernizácia areálu Slovenskej národnej galérie v Bratislave Ateliér: Architekti BKPŠ, architekti/ architektky: Martin II. Kusý, Pavol Paňák, Martin III. Kusý, Mária Michalič-Kusá, Jana Paňáková, Vladimír Dedeček 1964-1979

 

Náročný projekt v celej šírke oslovuje svojou veľkorysosťou, pokorou i oslavou. Trvalo to dlho, ale SNG získala svoju konečnú podobu, ktorú môžeme s radosťou začať využívať naplnenú obsahom. Foto: Matej Hakár, Ján Kekeli

 

→ Kategória INTERIÉR

 

TB Lobby v Bratislave

Ateliér: AT26 Architects, architekti/ architektky: Branislav Loskot, Jaroslav Takáč, Peter Kukučka, Veronika Mandincová

 

Nové riešenie vstupu do centrály Tatra Banky je odpoveďou na často formálne, štandardizované vstup y do administratívnych priestorov. Vzdušné senzorické priestorové usporiadanie kombinované s invenčne aplikovanou korporátnou identitou vytvára konzistentný a užívateľsky príjemný priestor.

Foto: Matej Hakár

 

Zázrak prírody – Človek v čase a priestore v Národnom múzeu v Bratislave

Architekti: Peter Masár, Dušan Veverka, Jakub Tóth

 

Oslovilo nás v rovnakej miere výtvarno-priestorové riešenie aj kurátorské vedenie inštalácie. Je cenné, že kamenná inštitúcia, akou je Slovenské národné múzeum, dokáže prijať a podporiť úplne nové prístupy k prezentácii svojej centrálnej témy, akou je „človek“.

Iné: Alena Šefčáková, Barbora Krejčová, Lukáš Freytag, Dominika Szabová

Foto: Eva Benková

 

Byt 29A v Bratislave

Ateliér: martinskoček, architekt: Martin Skoček

 

Autor veľmi jemne a premyslene zasahuje do podstaty bytu. Rešpektuje pôvodnú remeselnú vrstvu, podporuje ju a celkom prirodzene a s ľahkosťou pridáva novú vrstvu - sebavedomú, remeselne neuveriteľne kvalitnú. Všetko sa stáva jedným veľkorysým, ale citlivým celkom. Foto: Matej Hakár

 

IOKO v Bratislave

Architekt: Alan Prekop

 

Mimoriadne osobitý prístup ku skladbe materiálu a k usporiadaniu priestoru sa zdá byť dokonalým prostredím pre dizajnérku dioptrických okuliarov a jej klientov.

Iné: Evgeniia Kazarezova

Foto: Jakub Gulyás 

 

→ Kategória EXTERIÉR

 

Grape festival 2022 v Trenčíne

Ateliér: martinskoček, architekti: Martin Skoček, Pavol Dobšinský, Radoslav Hamara, Šimon Voštinár

 

Urbanistický koncept hudobného festivalu sprevádzaného originálnou architektúrou so silným umeleckým presahom je veľmi ojedinelým fenoménom a môže vyvolávať mnoho otázok. Sme presvedčení, že krása je hodnota, ktorú sa oplatí podporovať a zažívať aj v situáciách, v ktorých ju neočakávame. Možno preto, že má silu spájať.

Foto: Lousy Auber, Radoslav Hamara

 

Revitalizácia okolia Pamätníka obetiam extrémizmu v Petržalke

Ateliér: KATEdesign Krajinné architektky: Katarína Monček, Michaela Šmeringaiová, Mária Jurčová

 

Úprava okolia pamätníka je príkladnou transformáciou nedôstojnej plochy parkoviska na zmysluplný vstup do nábrežného parku. Citlivá práca so zvlneným terénom umocňuje spoločenský význam pamätníka a zároveň je oddychovým miestom všetkých jeho návštevníkov.

Foto: Marek Velček

 

Mestský park v Karlovej Vsi - Park Suchá Vydrica v Bratislave

Ateliér: AWE ATELIER Krajinní architekti/ architektky: Eva Wernerová, Ivana Citarová, Dávid Grega

 

Vznikol nový verejný priestor a športový park na mieste, ktoré neponúkalo takmer nič. Autorom sa podarilo doplniť chýbajúce funkcie v meste nielen pestrou náplňou aktivít, ale aj atraktívnou geometriou parku.

Iné: Tomáš Pozdech

Foto: Tomáš Manina, Tomáš Pozdech, Ivana Citarová

 

Slávnostné vyhlásenie ocenených diel sa uskutoční 5. októbra 2023 v Starej tržnici v Bratislave, priamy prenos z odovzdávania CE ZA AR 2023 uvidia diváci na Dvojke RTVS. Moderátorom odovzdávania cien 22. ročníka bude predseda poroty a architekt Juraj Benetin.

 

Okrem diel ocenených v 6-tich kategóriách budú v rámci gala večera vyhlásené aj dve špeciálne ocenenia. „Cena verejnosti“ CE ZA AR 2023 je udeľovaná na základe internetového hlasovania, ktoré prebehne počas septembra na internetovom portáli www.cezaar.tv. Hlasovanie verejnosti podporuje generálny mediálny partner ocenenia Denník N na svojej platforme Minúta po minúte. Ocenenie „Patrón architektúry“ udeľuje predstavenstvo Slovenskej komory architektov za osobitný prínos pre rozvoj architektúry, ktorý nie je vyjadrený architektonickým dielom, ale je výsledkom práce osobnosti, miestnej samosprávy alebo inštitúcie, ktorá sa zaslúžila o rozvoj slovenskej architektúry

 

Oliver Rademacher, riaditeľ BMW Slovenská republika: „V dobe rýchlych zmien sú zodpovednosť a spoľahlivosť najvyššími z hodnôt. Tak ako kultúra. Už pol storočia je BMW ako dlhodobý partner pevnou súčasťou mnohých kultúrnych aktivít po celom svete. V spoločnosti BMW Group veríme, že naša spolupráca s kultúrou bola, je a bude integrálnou súčasťou našej spoločenskej udržateľnosti. S najväčšou radosťou pozeráme na uplynulých 50 aktívnych rokov výnimočných partnerstiev založených na vzájomnom porozumení. BMW Group je spoločnosť uvažujúca globálne, ale konajúca lokálne. BMW sleduje s odbornou porotou tú najlepšiu architektúru na Slovensku už niekoľko rokov. Sloboda priestoru pre čerstvé myslenia je aj v dizajne BMW dôležitá. Je príjemné podporovať tvorivé výmeny, ktorých cieľom je objavovať nové aspekty návrhu idúce aj nad rámec bežného automobilového dizajnu. BMW už mnoho rokov spolupracuje s kreatívnymi ľuďmi zo širokej škály disciplín.“

BMW Group sa kultúrne angažuje po celom svete a ako občan spoločnosti berie svoju spoločenskú zodpovednosť vážne. Počas piatich desaťročí sa vytvorilo viac ako sto dlhodobých kultúrnych iniciatív v oblasti moderného a súčasného umenia, klasickej hudby, džezu, architektúry a dizajnu. BMW vyvinulo spolu s ďalšími partnermi vlastnú škálu partnerstiev s renomovanými umelcami, hudobníkmi, dizajnérmi, kurátormi a iniciatívami – ako je BMW Guggenheim Lab, BMW Tate Live, BMW Open Work by Frieze, cena BMW Welt Jazz Award, BMW Art Journey, sprievodca od nezávislých zberateľov BMW Art Guide, či bezplatná koncertná séria Opera pre všetkých (Opera for all) v Berlíne, Mníchove, Moskve a Londýne.

 

 

Kontakt pre médiá:

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

 

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách. Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2022 celosvetový predaj viac než 2,4 mil. osobných automobilov a viac než 202 000 motocyklov.

V hospodárskom roku 2022 činil zisk pred zdanením 23,5 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 142,6 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2022 po celom svete 149 475 spolupracovníkov. Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní.

Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

 

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné servisné prevádzky v Bratislave, Žiline, Nitre a Banskej Bystrici.

 

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

 

 

 

 

 

 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. Here you can watch the webcast of the 104 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Change Search Settings.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Slovenian
  • Jazyk priloženého súboru
  • Arabic
  • Czech
  • English
  • German
  • Slovakia
  • Slovenian
Updates
Top-Topic
Submit
Reset
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť