Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW Group na autosalóne IAA Mobility 2023 v Mníchove

+++ Popredná svetová výstava mobility predstaví pokroky v transformácii spoločnosti a jej značiek +++ Do centra pozornosti sa dostávajú elektrifikácia, digitalizácia a obehové hospodárstvo +++ Svetová premiéra modelu BMW Vision Neue Klasse +++ Výstavisko aj Open Space v centre mesta slúžia ako platformy pre konštruktívny dialóg o budúcnosti individuálnej mobility +++ BMW, MINI a BMW Motorrad vystavujú svoje najnovšie modely s elektrifikovanými pohonmi +++

G70
·
G60
·
G30
·
G05
·
Technológia
·
BMW i
·
iX5 Hydrogen
·
Europe
·
BMW i5
·
550e
·
Radu 5
·
BMW i7
·
Munich
·
Alternatívne pohonné systémy, mobilita budúcnosti
·
Sedan
·
BMW iX5
·
Radu 7
·
Electrification
·
530e
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Mníchov. Spoločnosť BMW Group predstaví na medzinárodnom autosalóne IAA Mobility 2023 v Mníchove najnovšie vrcholy svojej prebiehajúcej transformácie v kľúčových oblastiach svojich aktivít, ktorými sú elektrifikácia, digitalizácia a obehové hospodárstvo. Inovatívnu silu spoločnosti predstavia najnovšie modely s elektrifikovanými pohonmi od značiek BMW, MINI a BMW Motorrad, ako aj vozidlá Vision Vehicles a štúdie pre individuálnu mobilitu vo svete zajtrajška. S blížiacim sa úsvitom novej éry osobnej mobility sa spoločnosť BMW Group chystá odhaliť svoj najnovší vrchol, modelový rad BMW Vision Neue Klasse, ktorý spája vývojové skúsenosti skupiny v troch kľúčových disciplínach dôležitých pre budúcnosť mobility.

Výstava IAA Mobility sa v Mníchove koná už druhýkrát. Pre spoločnosť BMW Group a jej značky to poskytuje vynikajúcu príležitosť vstúpiť do konštruktívneho dialógu o budúcnosti individuálnej mobility s miestnymi obyvateľmi, s návštevníkmi výstavy prichádzajúcimi do Mníchova z iných miest, ako aj s ďalšími zainteresovanými stranami. Podujatie IAA Mobility Summit na výstavisku a Open Space spoločnosti BMW Group na námestí Max-Joseph-Platz v srdci Mníchova budú hlavnými arénami, kde v termíne 5. – 10. septembra 2023 predstavia značky BMW, MINI a BMW Motorrad svoje nové produkty. Návštevníci sa môžu zoznámiť s modelmi ako BMW Vision Neue Klasse, či plne elektrické BMW i5. A zažijú aj svetové premiéry nových modelov ako nové plne elektrické modely MINI Cooper, MINI Countryman a BMW CE 02 eParkourer.

 

Elektrifikácia, digitalizácia, obehové hospodárstvo – oblasti záujmu BMW Group

Prezentácia spoločnosti BMW Group sa na podujatí IAA Mobility 2023 dôsledne zameriava na elektrickú, digitálnu a obehovú mobilitu budúcnosti a na najnovší pokrok, ktorý v týchto oblastiach dosiahla. K úplne novému modelu BMW Vision Neue Klasse sa pripája výber nových modelov z rôznych značiek, ktorých elektrifikovaný pohon, digitálne inovácie a výroba efektívne využívajúca zdroje rôznymi spôsobmi ilustrujú prebiehajúci proces zmien.

Medzi novinky, ktoré značka BMW pripravuje na uvedenie na trh, patria plug-in hybridné verzie dopĺňajúce rodinu nového BMW radu 5. Na IAA Mobility 2023 debutuje aj nový model BMW i7 Protection – úplne prvé plne elektrické pancierované vozidlo v segmente luxusných sedanov.

MINI prvý raz odhalí členov novej modelovej rodiny. Vo svetovej premiére sa predstavia nové plne elektrické modely MINI Cooper a MINI Countryman. Návštevníci ich uvidia v priestore Open Space. Nový model s plne elektrickým pohonom tvorí aj stredobod ponuky divízie BMW Motorrad na Max-Joseph-Platz. Nový model BMW CE 02, koncipovaný ako kompaktný eParkourer s priekopníckym dizajnom, vnáša nový impulz na scénu mestskej mobility.

 

Vystavené modely sa zameriavajú na tému lokálnej mobility bez emisií

Výstava IAA Mobility sa na mníchovskom výstavisku oficiálne otvorí 5. septembra. Spoločnosť BMW Group zaujme svoje miesto v stánku v hale A2, kde celé podujatie odštartuje predstavenie modelu BMW Vision Neue Klasse. Na IAA Mobility Summit sa prvý raz predstaví aj model BMW i7 — pancierované vozidlo s čisto elektrickým pohonom.

IAA Mobility Summit sa koná pod posolstvom Experience Connected Mobility a zameriava sa predovšetkým na odbornú verejnosť. Počas mnohých prednášok, prezentácií a panelových diskusií sa tu predstavia trendy a technologické inovácie pre mobilitu budúcnosti. Jedna z ústredných tém sa zameria na využitie vodíka ako zdroja energie pre súčasné a budúce vozidlá. Automobilka BMW vykonáva v tejto oblasti priekopnícku prácu s intenzívnym vývojom a praktickým testovaním vozidiel z kategórie Sports Activity Vehicle s vodíkovým pohonom s palivovými článkami. Návštevníci Summitu sa zoznámia s modelom BMW iX5 Hydrogen.

Lokálna bezemisná mobilita tvorí dominantnú tému modelov, ktoré čakajú na návštevníkov areálu Open Space. Značka BMW má vo všetkých relevantných modelových segmentoch minimálne jedného čisto elektricky poháňaného zástupcu. Značka predstavuje verejnosti celý svoj rad, od kompaktného športového vozidla BMW iX1, cez modely BMW i4 a BMW i5, až po BMW iX a luxusný sedan BMW i7.

Open Space na Max-Joseph-Platz bezplatne privíta návštevníkov v termíne od 5. do 9. septembra v čase od 10.00 do 22.00 a v nedeľu 10. septembra od 10.00 do 17.00. Priestory BMW Welt navyše počas podujatia IAA Mobility 2023 aj naďalej poskytnú atraktívnu destináciu pre všetkých automobilových nadšencov. Predstavia sa tu aktuálne modelové portfóliá značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad a doplnia ich najnovšie produkty z kolekcií BMW a MINI Lifestyle. Navyše, od 2. septembra 2023 bude BMW Lifestyle spolu s BMW M GmbH prevádzkovať pop-up obchod GOODS WITH FREUDE v nákupnom centre Hofstatt na Sendlinger Straße č. 10. Obchod, ktorý sa nachádza len pár minút chôdze od Open Space, ponúkne známe lifestylové produkty, ako aj novú kolekciu BMW Lifestyle.

 

Svetová premiéra: BMW Vision Neue Klasse

Návštevníkom podujatia IAA Mobility 2023 ponúkne spoločnosť BMW Group ukážku Neue Klasse – pripravovanej generácie modelov automobilky BMW. Vozidlo BMW Vision Neue Klasse spája v charakteristickom štýle značky BMW všetky inovácie z oblastí elektrifikácie, digitalizácie a obehového hospodárstva. Štúdia Vision Vehicle posúva dizajn, ovládanie, účinnosť pohonu a udržateľnosť do úplne novej dimenzie – dimenzie, ktorá sa čoskoro objaví na cestách.

Počas podujatia IAA Mobility 2023 sa vozidlo BMW Vision Neue Klasse predstaví v priestoroch výstaviska Summit aj v rámci Open Space v strede mesta. Nové vozidlo zahŕňa najnovšie inovácie vo všetkých kľúčových oblastiach spoločnosti BMW Group zameraných na budúcnosť. Vychádza z modelov BMW i Vision Circular a BMW i Vision Dee, ktoré už preukázali odborné znalosti spoločnosti BMW Group v oblasti obehového hospodárstva a digitalizácie a spája ich vlastnosti s ďalšími novými vývojovými pokrokmi v oblastiach dizajnu exteriéru a interiéru, užívateľskej skúsenosti a technológií pohonu a batérie.

 

Svetová premiéra: plug-in hybridné verzie nového modelu BMW radu 5 Sedan

Okrem čisto elektrického modelu BMW i5 predstaví automobilka počas podujatia IAA Mobility 2023 aj ďalšie dve verzie s elektrifikovanými pohonmi. Už na jar 2024 pribudnú do ponuky BMW radu 5 Sedan dva modely s najmodernejšou plug-in hybridnou technológiou. Ich radové šesťvalcové a štvorvalcové benzínové motory z novej modulárnej generácie jednotiek Efficient Dynamics sa spoja s najnovšou technológiou BMW eDrive pre plug-in hybridné systémy. To povedie k výraznému zvýšeniu výkonu a k oveľa intenzívnejšej dodávke energie, pričom oproti predchádzajúcej generácii sa výrazne zlepšia spotreba aj elektrický dojazd.

Elektromotor špeciálne vyvinutý pre nový plug-in hybridný systém spolu s výkonovou elektronikou tvorí súčasť osemstupňovej prevodovky Steptronic Sport. Vysoko integrovaná pohonná jednotka prispieva k maximálnemu systémovému výkonu 360 kW (489 k) nového modelu BMW 550e xDrive Sedan (kombinovaná spotreba paliva: 1,1 – 0,8 l/100 km; kombinovaná spotreba elektrickej energie: 22,5 – 20,1 kWh/100 km; kombinované emisie CO2: 24 – 19 g/km, predbežné údaje podľa cyklu WLTP) hodnotou až 145 kW (197 k). Nový model BMW 530e Sedan (kombinovaná spotreba paliva: 0,8 – 0,6 l/100 km; kombinovaná spotreba elektrickej energie: 21,4 – 18,9 kWh/100 km; kombinované emisie CO2: 19 – 14 g/km predbežné údaje podľa cyklu WLTP) dosahuje systémový výkon 220 kW (299 k).

Nové plug-in hybridné pohonné jednotky používajú patentovanú inováciu elektromotorov BMW: predradenie umožňuje zvýšenie nominálneho krútiaceho momentu 280 Nm na vstupe prevodovky pre elektromotor na efektívny krútiaci moment až 450 Nm. Kompaktný elektromotor tak dokáže zvýšiť krútiaci moment o hodnotu, ktorá by bola za normálnych okolností možná len s použitím väčšej pohonnej jednotky a prináša výrazný rozdiel ako pri zrýchľovaní, tak aj pri prudkom náraste rýchlosti. Nový model BMW 550e xDrive Sedan teraz poskytuje elektrický dojazd do vzdialenosti až 79 – 90 kilometrov (podľa cyklu WLTP) a nový model BMW 530e Sedan až 87 – 101 kilometrov (podľa cyklu WLTP).

Priestorovo úsporné umiestnenie lítium-iónovej vysokonapäťovej batérie v podvozku vozidla priaznivo vplýva na ťažisko vozidla a veľkosť jeho batožinového priestoru, ktorý v plug-in hybridných modeloch pojme celkovo 520 litrov – to znamená, že je rovnako veľký ako ponúkajú súrodenci s čisto spaľovacím motorom. Využiteľná energia vysokonapäťovej batérie sa vyšplhala na 19,4 kWh. Zároveň sa maximálna nabíjacia kapacita v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi zdvojnásobila a teraz predstavuje 7,4 kW, čo umožňuje úplné nabitie vysokonapäťovej batérie z úplného vybitia za 3 hodiny. Po pripojení k bežnej domácej zásuvke sa vybitá batéria vozidla nabije za 9,8 hodiny.

 

Svetová premiéra: BMW i7 Protection

Automobilka BMW odhalí na výstave IAA Mobility 2023 novú generáciu pancierovaných vozidiel v segmente luxusných sedanov. Nový model BMW i7 Protection (kombinovaná spotreba elektrickej energie podľa cyklu WLTP: 30,0 kWh/100 km, predbežný údaj) predstavuje v tomto segmente absolútny unikát, pretože ide o vôbec prvý certifikovaný pancierovaný sedan na svete s plne elektrickým pohonom. Energiu mu dodávajú dva výkonné elektromotory a bez akýchkoľvek obmedzení spĺňa všetky požiadavky triedy ochrany VR9. Rovnako ako nový model BMW radu 7 Protection s motorom V8 (kombinovaná spotreba paliva v cykle WLTP: 14,6 l/100 km; emisie CO2: 328 g/km, predbežné údaje).

Viac na odkaze: https://www.press.bmwgroup.com/slovak/article/detail/T0428378SK/%C3%BAplne-prv%C3%BD-model-bmw-i7-protection-nov%C3%BD-model -bmw-radu-7-ochrana

 

Priekopník: BMW iX5 Hydrogen

Model BMW iX5 Hydrogen odhalený počas IAA Mobility 2023 predstavuje ďalší dôkaz mimoriadnej inovačnej sily spoločnosti v oblasti technológie pohonov. Pilotná séria vozidla z kategórie Sports Activity Vehicle s vodíkovým pohonom na palivové články, vyvinutá na základe súčasného modelu BMW X5, vstúpila do služby na predvádzacie a testovacie účely s rôznymi cieľovými skupinami po celom svete. To umožňuje vybraným testovacím skupinám, ktoré neboli zapojené do procesu vývoja, sadnúť si za volant modelu BMW iX5 Hydrogen a prvý raz získať priamu skúsenosť s jeho schopnosťami.

Viac na odkaze: https://www.press.bmwgroup.com/slovak/article/search/vod%C3%ADk/

 

Kontakt pre médiá:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách. Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2022 celosvetový predaj viac než 2,4 mil. osobných automobilov a viac než 202 000 motocyklov.

V hospodárskom roku 2022 činil zisk pred zdanením 23,5 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 142,6 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2022 po celom svete 149 475 spolupracovníkov. Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní.

Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

 

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné servisné prevádzky v Bratislave, Žiline, Nitre a Banskej Bystrici.

 

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

BMW 550e xDrive Sedan: fuel consumption combined: 1.1 – 0.8 l/100 km [256.8 – 353.1 mpg imp]; electric power consumption combined: 22.5 – 20.1 kWh/100 km; CO2 emissions combined: 24 – 19 g/km in WLTP cycle, provisional figures 

 

BMW 530e Sedan: fuel consumption combined: 0.8 – 0.6 l/100 km [353.1 – 470.8 mpg imp]; electric power consumption combined: 21.4 – 18.9 kWh/100 km; CO2 emissions combined: 19 – 14 g/km in WLTP cycle, provisional figures 

 

BMW i7 Protection: electric power consumption combined in WLTP cycle: 30.0 kWh/100 km, provisional figure

 

BMW 7 Series Protection: fuel consumption combined in WLTP cycle: 14.6 l/100 km [19.3 mpg imp]; CO2 emissions: 328 g/km, provisional figures 

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

Media & Stakeholder Days.

01.09. and 02.09.2023.

Follow our webcasts of the MINI and BMW Group Keynotes at the Media & Stakeholder Days 2023.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť