Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW Vision Neue Klasse

+++ Pohľad do budúcnosti značky BMW: elektrickej, digitálnej a obehovej +++ Dizajn zredukovaný na kľúčové prvky typické pre BMW +++ Ďalšia generácia BMW iDrive ako rozhranie medzi skutočným a virtuálnym svetom +++ Viac efektivity a radosti z jazdy vďaka šiestej generácii technológie BMW eDrive +++

Dizajn, koncepty a štúdie
·
BMW Group Design
·
BMW Design
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, 991,24 KB)
  
Photos(87x, 1,26 GB)

Mníchov. Spoločnosť BMW Group svojou najnovšou dizajnovou štúdiou BMW Vision Neue Klasse ukazuje, ako bude vyzerať budúca generácia vozidiel hlavnej značky BMW. „BMW Vision Neue Klasse spája našu schopnosť inovovať v kľúčových oblastiach elektrifikácie, digitalizácie a obehového hospodárstva,” hovorí Oliver Zipse, predseda predstavenstva spoločnosti BMW AG. „Takto môžeme byť vždy o dva kroky pred budúcnosťou: Neue Klasse prinesie už v roku 2025 na cesty mobilitu budúceho desaťročia – a uvedie značku BMW do novej éry.”

 

Vozidlo Vision, ktoré sa verejnosti prvý raz predstaví na medzinárodnom autosalóne IAA Mobility 2023 v Mníchove, stelesňuje jasný dizajnový jazyk s rozsiahlymi plochami a niekoľkými výraznými líniami, zredukovanými na to najpodstatnejšie. Tento prístup zvýrazňuje charakteristické prvky, ako sú ľadvinky mriežky chladiča BMW a Hofmeisterov oblúk na zadnej strane bočných okien, čo dáva dizajnu ešte viac pocitu BMW. Nová generácia ovládacieho systému BMW iDrive prináša do interiéru jedinečný digitálny užívateľský zážitok, ktorý spája skutočný a virtuálny svet. Zvýšené využívanie druhotných surovín, výroba šetrná k zdrojom a plne elektrický pohon s technológiou BMW eDrive šiestej generácie znižuje uhlíkovú stopu modelu Neue Klasse počas celého životného cyklu vozidla. „O 30 percent dlhší dojazd, o 30 percent rýchlejšie nabíjanie, o 25 percent nižšia spotreba – Neue Klasse predstavuje veľký technologický skok, ktorý posunie prístup EfficientDynamics do nových výšin. To isté platí aj pre dizajn vozidla, ktorý už nemôže byť futuristickejší,” hovorí Frank Weber, člen predstavenstva spoločnosti BMW AG zodpovedný za vývoj. „S Neue Klasse sme sa pustili do najväčšej investície v histórii spoločnosti. Nepíšeme len ďalšiu kapitolu automobilky BMW. Píšeme úplne novú knihu. Preto Neue Klasse určite ovplyvní všetky generácie modelov.”

 

Nový dizajnový jazyk BMW: jasný, elegantný, nadčasový
Exteriér predstavuje dizajnové prvky, ktoré budú definovať rôzne modely Neue Klasse. Je čistý, elegantný, nadčasový. Nová a plne elektrická konštrukcia vozidla otvára nové možnosti aj pre dizajn interiéru. „Dizajn Neue Klasse je typický pre značku BMW a je taký progresívny, že to vyzerá, akoby sme preskočili jednu modelovú generáciu,” vysvetľuje Adrian van Hooydonk, vedúci BMW Group Design.

 

Výrazné podbehy kolies, dozadu posunutá kabína a strmo dopredu naklonená predná časť so žraločím nosom. To všetko sú charakteristické črty BMW. Až 21-palcové aerodynamické disky kolies vzdávajú hold klasickému dizajnu cross-spoke, ktorý čerpal inšpiráciu z motoristického športu. Novú estetiku vytvárajú takmer monolitická karoséria vozidla s výraznými prelismi vpredu a vzadu, ako aj veľké plochy okien.

Priateľskú osobnosť vozidla BMW Vision Neue Klasse zameranú na budúcnosť podčiarkuje žiarivá vonkajšia farba Joyous bright s jemným žltým odtieňom. Kontrast dotvárajú čierne bočné prahy a nárazníky. S vyšším podielom druhotných surovín a výrazne zníženou rôznorodosťou materiálov prišli aj cielené úpravy na zlepšenie obehového hospodárstva. Recykláciu vozidiel Neue Klasse vylepší optimalizovaný koncept demontáže.

 

Svieža interpretácia charakteristických dizajnových prvkov značky, ako sú ľadvinky mriežky chladiča BMW a dvojité svetlomety, premieňajú prednú časť vozidla na oblasť plnú interakcie. Svetelný efekt s precíznou trojrozmernou animáciou iniciuje intuitívnu interakciu medzi človekom a jeho vozidlom hneď, keď sa priblíži k vozidlu. Prvky z e-atramentu v spodnej časti bočných okien tvoria súčasť vonkajšej uvítacej animácie a upriamujú pozornosť na oblasť senzorov, ktorá aktivuje automatické otváranie dverí. Inovatívna technológia dotvára aj dizajn zadných svetiel so svetelnými prvkami vyrobenými pomocou 3D tlače, ktoré sa rozprestierajú na niekoľkých úrovniach a cielene vytvárajú jedinečný dojem hĺbky.

 

Vizionársky pohľad: Nová generácia BMW iDrive
Množstvo analógových ovládačov sa v modeli BMW Vision Neue Klasse zredukovalo na minimum. Na interakciu medzi človekom a automobilom slúži BMW Panoramic Vision, centrálny displej a multifunkčné tlačidlá na volante. Užívateľský zážitok dopĺňa osvedčené hlasové ovládanie BMW Intelligent Personal Assistant. Nová generácia BMW iDrive tak ponúka modernú interpretáciu pre značku typického zamerania na vodiča.

 

Rovnako ako v prípade predstavenia ovládača BMW iDrive na stredovej konzole a BMW Head-Up displeja, značka opäť v podobe zobrazenia BMW Panoramic Vision, ktoré sa prvýkrát predstaví práve v Neue Klasse, udáva smer. Informácie sa premietajú v ideálnej výške do zorného poľa vodiča a prvýkrát aj cez celú šírku čelného skla. Táto inovácia doplní v sériových modeloch Neue Klasse vylepšený BMW Head-Up displej.

 

V ďalšej generácii BMW iDrive môžu vodič aj spolujazdec interagovať s informáciami zobrazenými v rámci BMW Panoramic Vision a vytvárať tak spoločný užívateľský zážitok. Vodiči môžu jednoduchým gestom presunúť obsah zobrazený na centrálnom displeji do priestoru BMW Panoramic Vision.

 

Užívateľský zážitok obohacuje koordinovaná choreografia medzi ambientným osvetlením a grafickými prvkami centrálneho displeja a BMW Panoramic Vision, pričom tieto prejavy si môžu vodiči prispôsobiť aj pomocou My Modes. V My Mode Sport sa špecifické displeje zobrazia na žltom pozadí, aby podporili dynamickú jazdu. Nový systém BMW iDrive využíva vysoko integrovanú architektúru softvéru, ktorá spracúva údaje súvisiace so zážitkom z jazdy a infotainmentom s údajmi z elektroniky a elektrického systému vozidla a z cloudu BMW. Interakciu medzi človekom a vozidlom tak možno ešte viac prispôsobiť jazdnej situácii a individuálnym potrebám, čo prináša úplne nové vnímanie mobility.

 

Svetlé kordové tkaniny vytvárajú vo vnútri modelu BMW Vision Neue Klasse pohodlnú atmosféru. Svetlú prístrojovú dosku dopĺňa na hornej a dolnej časti sploštený volant, ako aj centrálny displej s podsvietením Matrix-Backlight v tvare rovnobežníka. Priestor na stredovej konzole dotvárajú nabíjacia kolíska smartfónu a sklenený priestor voliacej páky. Predné sedadlá spája s podlahou jediný držiak, čo uvoľňuje ďalší priestor pre nohy vzadu, kde si cestujúci môžu vychutnať miesto na dvoch samostatných sedadlách. Dizajn interiéru, úplne bez ozdobného chrómu či kože, pomáha optimalizovať uhlíkovú stopu počas výrobného procesu.

 

Produkcia so znížením emisií CO 2 , technológia BMW eDrive šiestej generácie Neue Klasse
Výroba vozidla v novom závode v Debrecíne vôbec nepotrebuje fosílne palivá. S oveľa širším využitím surovín a druhotných materiálov vyrobených so zníženým obsahom CO2 vytvorí Neue Klasse významný impulz pre efektívne využívanie zdrojov v individuálnej mobilite. Vysokú energetickú účinnosť počas fázy používania vozidla zabezpečí optimalizácia hmotnosti, aerodynamiky a valivého odporu, ako aj inteligentný tepelný manažment zameraný najmä na elektrický pohon, a to pomocou technológie BMW eDrive šiestej generácie.

 

Okrem vysoko účinných elektromotorov patria medzi hlavné pokroky v novej technológii BMW eDrive aj novo vyvinuté okrúhle batériové články s energetickou hustotou o viac ako 20 percent vyššou oproti predtým používaným prizmatickým článkom. Šiesta generácia technológie BMW eDrive zlepší rýchlosť nabíjania modelov Neue Klasse až o 30 percent, okrem toho zvýši až o 30 percent aj ich dojazd. V dôsledku všetkých týchto opatrení sa celková účinnosť vozidla zvýši až o 25 percent.

 

Inovácie zaručujú charakteristickú radosť z jazdy s BMW pre budúce generácie
Elektrifikácia, digitalizácia a obehové hospodárstvo tvoria základné prvky transformácie, ktorú aktívne formuje spoločnosť BMW Group, a ktorá sa začala elektrifikovanými modelmi značky BMW i. Štúdia BMW i Vision Circular zdôraznila obrovský potenciál, ktorý možno využiť systematickým zavádzaním obehového hospodárstva, pričom znižuje spotrebu surovín a emisií CO2. Štúdia BMW i Vision Dee ukázala, ako môže užívateľskú skúsenosť obohatiť digitálna technológia zameraná na človeka.

 

Všetky tieto prístupy sa teraz spájajú v štúdii BMW Vision Neue Klasse, vo vozidle, ktoré predstavuje celý rad technologických inovácií. Prostredníctvom nich spoločnosť BMW Group demonštruje svoju trvalú udržateľnosť smerom do budúcnosti. BMW Vision Neue Klasse signalizuje začiatok novej éry individuálnej mobility bohatej na digitálne zážitky, bez lokálnych emisií a z dlhodobého hľadiska zameranej na obehové hospodárstvo. Pre budúce generácie to zaručuje pokračovanie typickej radosti z jazdy s vozidlami značky BMW.

 

Kontakt pre médiá:

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách. Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2022 celosvetový predaj viac než 2,4 mil. osobných automobilov a viac než 202 000 motocyklov.

V hospodárskom roku 2022 činil zisk pred zdanením 23,5 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 142,6 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2022 po celom svete 149 475 spolupracovníkov. Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní.

Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

 

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné servisné prevádzky v Bratislave, Žiline, Nitre a Banskej Bystrici.

 

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

ANNUAL CONFERENCE 2024.

21 March - 09:00 AM CET.
Here you can see the webcast of the BMW Group Annual Conference 2024, with the world premiere of the next BMW vision vehicle on the "Road to Neue Klasse".

 

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť