Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Elektrifikácia závodu MINI v Oxforde: investícia 600 miliónov libier do výroby elektrických MINI

Investície zmenia MINI v Oxforde na plne elektrický výrobný závod, a to od roku 2030. Výroba dvoch nových elektrických modelov – 3-dverového MINI Cooper a MINI Aceman – začne vo Veľkej Británii v roku 2026.

MINI
·
MINI Electric
·
MINI 3 door
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50

send an e-mail

Oxford. SpoločnosťBMW Group oznámila novú investíciu vo výške viac ako 600 miliónov libier do závodov MINI v Oxforde a Swindone. „Vďaka tejto novej investícii pripravíme továreň v Oxforde na výrobu novej generácie elektrických MINI a nastavíme cestu na výrobu čisto elektrických vozidiel v budúcnosti,“ hovorí Milan Nedeljković, člen predstavenstva BMW AG zodpovedný za výrobu.

 

Oxfordský závod sa pripravuje na výrobu dvoch nových elektrických modelov MINI, ktorá bude spustená v roku 2026; pôjde o 3-dverové MINI Cooper a kompaktný crossover MINI Aceman. Od roku 2030 sa tu budú vyrábať výhradne elektrické vozidlá. BMW Group od roku 2000 investovala do svojich britských závodov vo Swindone, Hams Hall a Oxforde viac ako 3 miliardy libier. Tento rozvoj pomôže zabezpečiť pracovné miesta vo výrobnom závode v Oxforde a v karosárni vo Swindone a podporila ho vláda Spojeného kráľovstva.

 

Ministerka priemyslu a obchodu Kemi Badenochová hovorí: „Toto rozhodnutie je veľkým prejavom dôvery pre ekonomiku Spojeného kráľovstva a prácu tejto vlády, ktorá sa snaží zabezpečiť trvalú silu automobilového odvetvia, ktoré je na svetovej úrovni. Sme hrdí na to, že môžeme podporiť investíciu spoločnosti BMW Group, ktorá zaistí vysoko kvalitné pracovné miesta, posilní naše dodávateľské reťazce a podporí hospodársky rast Veľkej Británie.“

 

Oxford zostane domovom značky MINI

Oxfordský závod tento rok oslávil 110. výročie svojho založenia a od roku 2019 úspešne vyrába aktuálne elektrické MINI, ktorého produkcia je plne integrovaná do výrobnej linky s konvenčnými modelmi vybavenými spaľovacími motormi.

 

Stefanie Wurstová, šéfka značky MINI, hovorí: „MINI si bolo vždy vedomé svojej histórie – Oxford je a zostáva srdcom značky. Som potešená, že sa v Oxforde budú vyrábať aj dva nové, čisto elektrické modely MINI – MINI Cooper a MINI Aceman, ktoré potvrdzujú našu cestu k plne elektrickej budúcnosti. Pretrvávajúci vysoký dopyt po našich lokálne bezemisných vozidlách ukazuje otvorenosť globálnej komunity MINI voči elektromobilite, na ktorú budeme môcť optimálne reagovať aj vďaka Oxfordu.“

 

MINI zrýchľuje cestu k plnej elektrifikácii vďaka novému modelovému radu a rozšírenej výrobnej sieti

MINI v Oxforde v súčasnosti vyrába 3- a 5-dverové MINI, MINI Clubman a tiež elektrické MINI. Od roku 2024 sa tu začne vyrábať nová generácia 3- a 5-dverového MINI so spaľovacími motormi, rovnako ako nové MINI Cabrio, ku ktorým sa v roku 2026 pripoja nové čisto elektrické vozidlá – trojdverové MINI Cooper a MINI Aceman.

 

Závod dosiahne v strednodobom horizonte výrobnú kapacitu približne 200 000 vozidiel ročne, pričom spočiatku sa budú na rovnakej výrobnej linke vyrábať vozidlá so spaľovacími motormi aj s elektromobilmi na batérie. Od roku 2030 budú brány továrne v Oxforde opúšťať výhradne čisto elektrické modely MINI.

 

Za niekoľko týždňov bude v závode BMW Group v Lipsku zahájená výroba nového MINI Countryman. Tento zväčšený crossover MINI bude ponúkaný s čisto elektrickým pohonom a aj so spaľovacími motormi.

 

Výroba novej generácie čisto elektrického trojdverového MINI Cooper a MINI Aceman bude zahájená aj v Číne. Nový výrobný závod v meste Zhangjiagang v provincii Jiangsu vznikne na základe spoločného podniku so spoločnosťou Great Wall Motor. Vývoz bude zahájený začiatkom roku 2024.

 

Kontakt pre médiá:

 

BMW Slovenská republika

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

www.press.bmwgroup.com/slovak

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com/slovak

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia. Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy. Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie. Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste.

 

BMW Group

Spoločnosť BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 30 výrobných a montážnych podnikov v 15 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách. Spoločnosť BMW Group zaznamenala v roku 2022 celosvetový predaj viac než 2,4 mil. osobných automobilov a viac než 202 000 motocyklov.

V hospodárskom roku 2022 činil zisk pred zdanením 23,5 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 142,6 miliardy eur. Spoločnosť BMW Group zamestnávala k 31. decembru 2022 po celom svete 149 475 spolupracovníkov. Úspech spoločnosti BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a na zodpovednom konaní.

Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca a to od výroby až po záver fázy životnosti všetkých produktov.

 

BMW Slovenská republika – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Slovenská republika, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Slovenská republika ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby. Sieť partnerov tvorí:

Desať autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, Bavaria TT v Trnave, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

 

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, v Bratislave.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky v Bratislave a v Košiciach a samostatné servisné prevádzky v Bratislave, Žiline, Nitre a Banskej Bystrici.

Štyria autorizovaní predajcovia motocyklov BMW so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline.

 

BMW Financial Services Slovakia, s.r.o., je priamy zástupca celosvetovej divízie BMW Financial Services poskytujúcej finančné a poistné produkty v rámci skupiny BMW Group.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

MINI Cooper SE (electricity consumption combined: 15.03 - 14.09 kWh/100 km according to WLTP; CO2 emissions combined: 0 g/km).

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. Here you can watch the webcast of the 104 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť